Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2005 o 23:02, graczomaniak napisał:

Moim zdaniem te mistrzostwa będom bardzo ciekawe, czarny kon to według mnie Włochy... i Polska :D


Włochy czarnym koniem? hehe a to dobre;) Oni zawsze są jednym z zespołów typowanych do mistrzostwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam, Włosi? To już więcej szans na Szwajcaria w barażach. Według mnie faworytami są, jak zawsze obrońcy tytułu - Brazylia. Choć kto wie czy nie powalczą o medale jeszcze Argentyna, Holandia, Anglia. Liczę, ze nasi chociaz wyjdą z grupy a Niemcy dostaną w dupę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna kolejka ligowa za nami i oczywiście w większości wyniki dla mnie to zaskoczenia. Oczywiście największe to Wisła. Grali w rezerwowym składzie, to prawda ale z Zagłębiem w ostatnich 7 meczach strzelili 32 bramki. Coś sie tam xle dzieje i pomimo tego, że lubię Engela to chyba ma coś z motywacją i juz na dwa dni przed meczem zaczą się tłumaczyć. Zupełnie jakby wiedział, że nie ma pomysłu na grę i może przegrać.

Cieszy mnie natomiast postawa Pogoni, która może powalczyć o puchary w tym sezonie. Edi co prawda nie strzelił tym razem ale "portowcy" pokazali na prawdę ładny, ofensywny futbol. Cieszy mnie również powrót do gry Legii. Mam nadzieję, że "Wdowa" poustawia troszkę tych chłopaków bo czy ktoś Legię lubi czy nie to liga z dobrze grającą Legią zyskuje.

Dół tabeli. Arka i Polonia. Do końca sezonu jeszcze sporo ale chyba te dwa zespoły mają ogromne szanse "zasilić" druga ligę w przyszłym sezonie. Kubicki nie może wykrzesać nic z tej bardzo przeciętnej drużyny i pewnie będzie kolejnym (chyba już 6) w tym sezonie trenerem, który zostanie zwolniony. Co do Arki słyszałem głosy, że po tylu latach powrót do Ekstraklasy, że to inna bajka niż II Liga. Panowie spójrzcie na Kolportera.
Piechna znów strzela - 10 trafienie w sezonie i chyba będzie jednak królem strzelców, a byłby to nie lada wyczyn bo już był królem III i II ligi. A tak BTW moje gratulacje z okazji narodzin córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włosi czrnym koniem hehe. Nie no ja to podzielam zdanie HumanGhost. O tytuł powalczy Brazylia, Argentyna. Do tego dorzuciłbym Holandię. Na Anglię raczej nie stawiam. Myślę też, że Portugalia może sporo namieszać a czarnym koniem może być ktos z dwójki Japonia, Korea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 09:16, Da Ghost napisał:

Włosi czrnym koniem hehe.


Czy Ci się podoba ich piłka ( a przeważnie nikomu się niepodoba:) to potrafią grać w turniejach

>Nie no ja to podzielam zdanie HumanGhost. O tytuł powalczy Brazylia

tak najprościej typować:)

>, Argentyna.

Grają nierówno (vide eliminacje) i dlatego może być imho różnie

Dnia 17.10.2005 o 09:16, Da Ghost napisał:

Do tego dorzuciłbym
Holandię.


Och ja ich typouje od 8 lat i w ME i MŚ ale to chyba pobożne życzenia- nikt tak nie potrafi spier.. jak pomarańczowi:)

Dnia 17.10.2005 o 09:16, Da Ghost napisał:

Na Anglię raczej nie stawiam. Myślę też, że Portugalia może sporo namieszać


Angole są zawsze kandydatem na majstra - Portugalia raczej nie zaskoczy in plus

Dnia 17.10.2005 o 09:16, Da Ghost napisał:

a czarnym koniem może być ktos z dwójki
Japonia, Korea.


Witamy w świecie warzyw i owoców:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

> Włosi czrnym koniem hehe.


Włosi są obok Holendrów moim ulubionym teamem szczegół tkwi w tym iż są faworytem a nie czarnym koniem. Różnica jest dość znaczna (dla niewtajemniczonych: FAWORYT - ktoś kto ma ogromne szanse na tytuł, ma silny skład dobre wyniki itp. itd. ; CZARNY KOŃ - drużyn na którą nikt nie liczy inikt nie stawia a potrafi zrobić ogromną niespodziankę.)

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

tak najprościej typować:)


Ja nie typuję tylko gdybam sobie kto może mieć największe szanse na mundialu i chcąc niechcąc Brazylia jest w gronie faworytów więc niesposób ich pominąć

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

>, Argentyna.
Grają nierówno
(vide eliminacje) i dlatego może być imho różnie


No to akurat fakt, że nie grają równo

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

> Do tego dorzuciłbym
> Holandię.

Och ja ich typouje od 8 lat
i w ME i MŚ ale to chyba pobożne życzenia- nikt tak nie potrafi spier.. jak pomarańczowi:)


Może Marco coś wymyśli i będzie lepiej

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

> Na Anglię raczej nie stawiam.
Myślę też, że Portugalia może sporo namieszać

Angole są zawsze kandydatem na majstra - Portugalia raczej nie zaskoczy in
plus


Anglia niby zawsze faworyt a tak jak Holandia od dawna nic nie wygrała.

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

> a czarnym koniem może być ktos z dwójki
> Japonia, Korea.


Czarnym koniem czyli np. dojdzie któraś z nich do półfinału. Azjatycka piłak rozwija się dośc prężnie i dynammicznie więc tak łatwo bym ich nie skreślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 10:12, Da Ghost napisał:

Włosi są obok Holendrów moim ulubionym teamem szczegół tkwi w tym iż są faworytem
a nie czarnym koniem. Różnica jest dość znaczna (dla niewtajemniczonych: FAWORYT - ktoś kto ma ogromne >szanse na tytuł, ma silny skład dobre wyniki itp. itd. ; CZARNY KOŃ - drużyn na którą nikt nie liczy inikt nie >stawia a potrafi zrobić ogromną niespodziankę.)


Cytowałem Ciebie:) nie musisz wypisywać co to twoim zdaniem znaczy- z postu wynikało że uważasz Włochów za czarnego konia= zgadzam się że są faworytami ale co do włoskiego murowania (sposobu gry - braku bramek obrony wyniku po "wymęczonym 1;0" to już nie bardzo:)

Dnia 17.10.2005 o 10:12, Da Ghost napisał:

Czarnym koniem czyli np. dojdzie któraś z nich do półfinału. Azjatycka
piłak rozwija się dośc prężnie i dynammicznie więc tak łatwo bym ich nie skreślał.


Hmmm myślałem że Korea już jako czarny koń się skończła:) Nie wierzę że azjatyckie drużyny zrobią qq w Europie
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację. Kiedyś Włosi grali o wiele ładniej i efektowniej. Niestety teraz to jest jakaś "moda" na nudny futbol. Przede wszystkim obrona i wygrane jedną bramką. Niestety coraz więcej zespołów tak gra. Reprezentacje Włoch czy Grecji są tego przykładem. Wśród klubów Chelsea, i praktycznie wszystkie włoskie. Na szczęscie są jeszcze zespoły grające ofensywny i ładny dla oka futbol jak chociaż by Barca, Lyon czy reprezentacja Holandii, Portugalii czy reprezentacje południowo-amerykańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 10:54, Da Ghost napisał:

Kiedyś Włosi grali o wiele ładniej i efektowniej. Niestety teraz to jest jakaś "moda" na nudny futbol.

Sprecyzuj to "kiedyś". Kiedyś Włosi grali koszmarny futbol. Głównie murowali i przeszkadzali grać.
Przecież to oni byli wynalazcami stylu cattenaccio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 17.10.2005 o 10:12, Da Ghost napisał:

Czarnym koniem czyli np. dojdzie któraś z nich do półfinału. Azjatycka
piłak rozwija się dośc prężnie i dynammicznie więc tak łatwo bym ich nie skreślał.


Mam głęboką nadzieję, a wręcz i przekonanie, że skoro ten Mundial nie bedzie miał miejsce w Azji, to sędziowie nie będą w jawny sposób wypaczać wyników spotkań i promować skośnookich kurdupli, a ich drużyny jak najszybciej odpadną z turnieju.

Oczywiście pomijam tutaj drużyny z Bliskiego Wschodu i ogólnie tych, gdzie gracze raczej nie mają skośnych oczu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 13:25, .Darnok napisał:

(...)
> Czarnym koniem czyli np. dojdzie któraś z nich do półfinału. Azjatycka
> piłak rozwija się dośc prężnie i
dynammicznie więc tak łatwo bym ich nie skreślał.

Mam głęboką nadzieję, a wręcz i przekonanie, że skoro ten Mundial nie
bedzie miał miejsce w Azji, to sędziowie nie będą w jawny sposób wypaczać wyników spotkań i promować skośnookich kurdupli,
a ich drużyny jak najszybciej odpadną z turnieju.

Oczywiście pomijam tutaj drużyny z Bliskiego Wschodu i ogólnie tych,
gdzie gracze raczej nie mają skośnych oczu :P

w europie moze byc jeszcze ciekawiej jak na ME w portugalii , tylko ze teraz beda do finalu ciagnac ulubiona druzyne wszystkich ludzi na swiecie czyli niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 17.10.2005 o 09:47, Persona Non Grata napisał:

Och ja ich typouje od 8 lat
i w ME i MŚ ale to chyba pobożne życzenia- nikt tak nie potrafi spier.. jak pomarańczowi:)


Echh, ja do dzisiaj nie moge odżałować, że nie wygrali w 98 :) Wtedy to była ekipa... pamiętam półfinał z Brazylią, jak strzelili wyrównującą bramkę to sie wszyscy zerwali jakby Polska strzeliła gola :)
Niestety obawiam się, że w najbliższych mistrzostwach kolejny raz nie odniosą znaczącego sukcesu... choć może paradoksalnie właśnie im się teraz uda? ;)

P.S. Nadal nie wiadomo kto otrzyma prawa do transmisji przyszłorocznych MŚ? Bo słyszałem opinie, że bedziemy zmuszeni znowu oglądać "model koreański" - czyli wszystkie mecze w polsacie sport (zakodowanym rzecz jasna) a w publicznej mecz otwarcia, mecze Polaków oraz półfinały z finałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 13:39, .Darnok napisał:

P.S. Nadal nie wiadomo kto otrzyma prawa do transmisji przyszłorocznych MŚ? Bo słyszałem opinie, że
bedziemy zmuszeni znowu oglądać "model koreański" - czyli wszystkie mecze w polsacie sport (zakodowanym
rzecz jasna) a w publicznej mecz otwarcia, mecze Polaków oraz półfinały z finałem.

---> Najśmieszniej będzie jak znowu TVP zapłaci Polsatowi więcej za prawa do transmisji otwarcia, finału i meczów Polski, niż Polsat zapłaci za prawa do wszystkich meczy ;-) No ale na razie nie wiadomo jeszcze jak mecze będą kupowane - czy kupią je obydwie telewizje, czy jedna, a druga odkupi część praw... Mam nadzieję że Korzeniowski się postara ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 13:51, HumanGhost napisał:

No niestety nasza telewizja znów "sto lat za murzynami". Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać na mistrzostwa i nie będę skazany
na polskie media.


To juz trzeba pisac - ja chce chociaz na jakikolwiek mecz pojechac z tego co znajomi twierdza nie oplaca sie proobowac wbija na najtansze wejsciowli bo poprostu jestes bez szans - chyba odżałuje i na jakiś cwierćfinał:) bo na Polskę w grupie to już chyba po ptakach (he he:P)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 15:29, Persona Non Grata napisał:

bo na Polskę w grupie to już chyba po ptakach (he he:P)

W żadnym wypadku nie. Po losowaniach grup PZPN dostanie jakąś pulę biletów na każdy mecz eliminacyjny rozgrywany przez Polaków.
Słyszałem, że to ma być chyba 8% pojemności stadionu.
Te bilety jeszcze nie są sprzedane (choć pewnie część już jest zaklepana przez VIPów :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 19:29, A-cis napisał:

> bo na Polskę w grupie to już chyba po ptakach (he he:P)
W żadnym wypadku nie.


Jak będziesz miał wiarygode info to pls daj cynk - MŚ w kraju który widze codzinnie przez okno (mieszkam 1,5 km od granicy okna na zachód:P) i nie być na nich - tego do końca życia bym sobie nie wybaczył:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze typy na jutrzejsze spotkania LM? chce się zasugerować na co postawić w zakładach ;)
Dobrze że jutro wreszcie będzie mecz na poziomie :D Bayern-Juve w TV :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:39, WoWmen napisał:

Jakie są Wasze typy na jutrzejsze spotkania LM? chce się zasugerować na co postawić w zakładach ;)
Dobrze że jutro wreszcie
będzie mecz na poziomie :D Bayern-Juve w TV :D

Czy na poziomie? Jeżeli na boisku będzie się działo tyle co rok temu, to twój entuzjazm szybko zniknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować