Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2009 o 14:28, Paoro napisał:

a co do zaangażowania, to problem nie tylko Wisły, ale Legii i Lecha, gdyby Stilić i Lewy grali zawsze tak jak w
meczu z Wisłą to by nie byli 10 pkt za nią w tabeli, podobnie z Legią..

Tylko, że w Lechu to może dwóm zawodnikom brakuje ambicji, a w Wiśle to co najwyżej dwóm jej nie brakuje. Poza tym Poznaniacy, czy tam Legia przynajmniej "spinają się" podczas meczów "na szczycie", a Wiślacy nieważne od tego z kim grają to gdy się ledwo mecz zacznie myślą już o końcowym gwizdku (w każdym razie tak to wygląda). Ogólnie to chyba największym problemem polskiej piłki nie jest to, że większości piłkarzy brakuje umiejętności, tylko że większości się po prostu nie chce biegać przez 90 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PGE GKS - Arka 1:0
GKS odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Ale widać jednak, że piłkarze z Bełchatowa dostają zadyszki, bo przecież nie powinni mieć problemów z zespołem, który przed rozpoczęciem kolejki zajmował 9 miejsce w tabeli. Zwłaszcza, że bramka padła po rzucie rożnym. Ale plusem jest to, że wraca Dawid Nowak. Strzelił dzisiaj co prawda bramkę na wagę 3 punktów, ale to jeszcze nie ten sam Dawidek, co pół sezonu temu. Na skrzydle ok, ale w sytuacjach podbramkowych trochę nie mógł się odnaleźć. Jeszcze chciałbym poruszyć sprawę kibiców i ochroniarzy. Przed meczem pomyliłem się i poszedłem na sektor przeznaczony dla Arkowców. Gdy zrozumiałem pomyłkę, już dwóch typów z kwadratowymi głowami szło w moją stronę, a ochroniarz przez dłuższą chwilę nie chciał mnie z tego sektora wypuścić, musiałem się tłumaczyć, pokazać bilet i pomachać szalikiem GieKSy prze oczami. No skandal, tak nie może być na boiskach ekstraklasowych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 15:56, Hoplita napisał:

Tylko, że w Lechu to może dwóm zawodnikom brakuje ambicji, a w Wiśle to co najwyżej dwóm
jej nie brakuje. Poza tym Poznaniacy, czy tam Legia przynajmniej "spinają się" podczas
meczów "na szczycie", a Wiślacy nieważne od tego z kim grają to gdy się ledwo mecz zacznie
myślą już o końcowym gwizdku (w każdym razie tak to wygląda). Ogólnie to chyba największym
problemem polskiej piłki nie jest to, że większości piłkarzy brakuje umiejętności, tylko
że większości się po prostu nie chce biegać przez 90 minut.


"Nie obchodzi mnie to, czemu nie było widowiskowo, bo przecież zdobyliśmy trzy punkty" - komentarz Rybusa po meczu z wisłą xD nie ma to jak profesjonalne podejście, lubię komentarze tych młodych grajków - są takie szczere :D typowe polskie szkolenie wykodzi - najważniejszy wynik, nieważne jak tylko by 3 punkciki były, ma chłopaczek 2 mecze w sezonie gdzie może się czegoś nauczyć grając na wysokim poziomie i tego nawet nie wykorzystuje, a potem odpadamy w europejskich pucharach bo brak takim ogrania z najlepszymi :D

Druga sprawa to, to ze taki Stilić to się na "wielkie" mecze spina i gra, bo skauci są na takich meczach i na transfera liczy :D żałosne, a tymczasem leszek znów gubi punkty tym razem z Mikołajczakiem i Możdżeńem na czele, bo nie było kogo do składu dać :/ nie tam bym miał coś przeciwko ich grze ale to młodzi zawodnicy i nie można od nich od razu wymagać ze poprowadzą drużynę do zwycięstwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:31, capral napisał:

PGE GKS - Arka 1:0
GKS odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Ale widać jednak, że piłkarze z Bełchatowa dostają
zadyszki, bo przecież nie powinni mieć problemów z zespołem, który przed rozpoczęciem
kolejki zajmował 9 miejsce w tabeli. Zwłaszcza, że bramka padła po rzucie rożnym. Ale
plusem jest to, że wraca Dawid Nowak. Strzelił dzisiaj co prawda bramkę na wagę 3 punktów,
ale to jeszcze nie ten sam Dawidek, co pół sezonu temu. Na skrzydle ok, ale w sytuacjach
podbramkowych trochę nie mógł się odnaleźć. Jeszcze chciałbym poruszyć sprawę kibiców
i ochroniarzy. Przed meczem pomyliłem się i poszedłem na sektor przeznaczony dla Arkowców.
Gdy zrozumiałem pomyłkę, już dwóch typów z kwadratowymi głowami szło w moją stronę, a
ochroniarz przez dłuższą chwilę nie chciał mnie z tego sektora wypuścić, musiałem się
tłumaczyć, pokazać bilet i pomachać szalikiem GieKSy prze oczami. No skandal, tak nie
może być na boiskach ekstraklasowych!!!

Zachowanie ochrony na meczach jest w Polsce bardzo nieprofesjonalne, a jakby Ci Arkowcy podeszli do Ciebie i wiadomo co mogłoby się zacząć nikt nie wspomnie o zachowaniu ochroniarza, sytuacja się ostatnio często powtarza. Górnik Z. - Widzew o zamieszkach wiedzą wszystkich tylko nikt nie wspomina, że to Skorpiony poprowadziły Widzewiaków pod kasy Górnika, a także że wyzywali Łodzian oraz ich pałowali. O Legii nie wspomnę za co usunięto tydzień temu gniazdowego każdy wie, ale że traktowano go jak zwierzę nigdzie słychać nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 23:09, Paoro napisał:

ma chłopaczek 2 mecze w sezonie gdzie może
się czegoś nauczyć grając na wysokim poziomie i tego nawet nie wykorzystuje, a potem
odpadamy w europejskich pucharach bo brak takim ogrania z najlepszymi :D


Akurat wczoraj od Wisły to raczej niezbyt było się czego uczyć. No chyba, że gry " grając dwoma napastnikami mamy 3 strzały celne w meczu"... Ale hej, Wisła i tak była lepsza jak Ruch przed tygodniem - Niebiescy celnie strzelili raz.

Dnia 07.11.2009 o 23:09, Paoro napisał:

Druga sprawa to, to ze taki Stilić to się na "wielkie" mecze spina i gra, bo skauci są
na takich meczach i na transfera liczy :D żałosne, a tymczasem leszek znów gubi punkty
tym razem z Mikołajczakiem i Możdżeńem na czele, bo nie było kogo do składu dać :/ nie
tam bym miał coś przeciwko ich grze ale to młodzi zawodnicy i nie można od nich od razu
wymagać ze poprowadzą drużynę do zwycięstwa :/


Nie czarujmy się - to, co się dzieje z Lechem pokazuje, ile tam znaczył Smuda. No chyba, że ambicje w Poznaniu są takie, że remis z Bytomiem to sukces, wtedy nie mam pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 23:42, Bambusek napisał:

Nie czarujmy się - to, co się dzieje z Lechem pokazuje, ile tam znaczył Smuda. No chyba,
że ambicje w Poznaniu są takie, że remis z Bytomiem to sukces, wtedy nie mam pytań.


Ile znaczy Smuda to chyba wiadomo nie od dziś, praca w Widzewie - LM, potem sukcesy Wisły Kasperczaka, którą Heniu wziął po Smudzie, ale i inne drużyny chodzby Odra, Zagłębie Lubin, więc ja już to dawno wiedziałem ze jak Franz odejdzie w Lechu bedzie katastrofa.. nom mam nadzieje ze teraz chociaż reprezentacji pod jego wodzą bedzie szło. To człowiek który robi różnice. Szkoda ze teraz w poznaniu nie ma pomysłu co z tym fantem zrobić, ale na miejscu warszafki czy krakowa też bym sie tak nie cieszył, z czymś takim co pokazują co tydzień te drużyny nie byłbym optymistą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 16:55, MisticGohan_MODED napisał:

Kolejne ważne 3 punkty dla Milanu ,tym razem w meczu z Lazio na wyjeździe :]

Widać, że łapią drugi oddech po niemrawym początku. Dobra gra Pato okraszona
golem, słabe kilka minut w wykonaniu Inzaghiego, który wszedł na ostatnie 15 minut i jedyne
co zrobił to złapał żółtą kartkę, nie wiele więcej można o tym mecz powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górnik przegrał kolejny mecz i mam nadzieję żę szybko pożegnamy Komornickiego, który zupełnie nie potrafi zapanować nad tym zespołem. Droga do łatwego i szybkiego awansu wydłużyła się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 17:01, Dark_elves napisał:

Widać, że łapią drugi oddech po niemrawym początku. Dobra gra Pato okraszona
golem, słabe kilka minut w wykonaniu Inzaghiego, który wszedł na ostatnie 15 minut i
jedyne
co zrobił to złapał żółtą kartkę, nie wiele więcej można o tym mecz powiedzieć.

Inzaghi mógł jeszcze lepiej rozegrać ostatnią akcję ,po jego nieoczekiwanym dryblingu :]
Ale w sumie to... nie to zawodnik ,który powinien grać w ostatnich minutach meczu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea wygrała z Manu 1:0 po golu Terrego z główki. Mecz był zacięty ale w 2 połowie to Chelsea dominowała. Sędzia popełnił dużo błędów, przez co mecz był agresywny. No i uciekamy Manu na 5 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu to jedynie mogę wyrazić nadzieję, na to, że Evans zostanie zawieszony przez FA za to kopnięcie Drogby w klatkę piersiową. Może gdyby sędzia dał temu sk...lowi czerwoną kartkę to mecz nie był tak agresywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz w Chorzowie, Ruch wygrywa 5:2 i to bynajmniej nie po jednostronnym spotkaniu, tak powinien wyglądać hit kolejki a nie to co zaprezentowała Wisła and Legia. A w dole tabeli... Polonia Warszawa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuje, że nie oglądałem meczu Ruchu, ale po piątkowym "hicie kolejki" miałem takie obrzydzenie do polskiej ekstraklasy, że nawet nie myślałem o tym, żeby cokolwiek włączyć. Jeżeli Ruch nadal będzie grał tak ambitnie, jak do tej pory, to możliwe jest, że za trzy kolejki po meczu Ruch-Wisła będziemy mieli zmianę lidera (oczywiście mam nadzieję, że do tego nie dojdzie). Swoją drogą jestem ciekaw, co Chorzowianie pokazali by w pucharach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:32, Paoro napisał:

Piękny mecz w Chorzowie, Ruch wygrywa 5:2 i to bynajmniej nie po jednostronnym spotkaniu,
tak powinien wyglądać hit kolejki a nie to co zaprezentowała Wisła and Legia.


Ależ kolego, weź poprawkę na sam samą wagę tych meczy. W Sosnowcu Legia przegrać nie mogła, do tego mieli dwóch napastników kontuzjowanych, to automatycznie ustawia taktykę na bardziej defensywną. Ruch i Jaga nic do stracenia nie miały to mogły się bawić w radosne kopanie bez większej taktyki i przejmowania się obroną. Zauważ, że Legia z Wisłą takie mecze też miały miedzy sobą, zwykle jak były już o pietruszkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:36, Hoplita napisał:

Żałuje, że nie oglądałem meczu Ruchu, ale po piątkowym "hicie kolejki" miałem takie obrzydzenie
do polskiej ekstraklasy, że nawet nie myślałem o tym, żeby cokolwiek włączyć. Jeżeli
Ruch nadal będzie grał tak ambitnie, jak do tej pory, to możliwe jest, że za trzy kolejki
po meczu Ruch-Wisła będziemy mieli zmianę lidera (oczywiście mam nadzieję, że do tego
nie dojdzie). Swoją drogą jestem ciekaw, co Chorzowianie pokazali by w pucharach.


Nic ciekawego by nie pokazali bo jak nie po przewie zimowej to po letniej pól składu nie będzie.. nie mówie tu może o Niedzielanie, po to już starszawy pryk i wielką kariere ma już pewnie za sobą, ale młodziutki Sobiech, czy Sadlok napewno zostaną nie bawem sprzedani. Ja mam nadzieje ze Glik + Sadlok do Lecha zostaną ściągnięci, do tego Wilczka, Smektałe i zacząć budować od nowa drużynę na Lige Europy, a takich pokroju Stilic, Rengifo co sobie meczy będą wybierali w których będą grali to sprzedać trzeba było już dawno, była by chociaż kasa na nowe, "świeże" zakupy, którym by się przez rok czy dwa chciało grać..

A w Unibet I lidze Gornik przegrywa i spada na 6 miejsce :D i w sumie dobrze bo ci piłkarze tam grający kompletnie sie z tym klubem nie identyfikują, są tam tylko dla kasy, chętniej bym widział w ekstraklasie za rok Widzew i Pogoń czy Zabrzan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:15, Mistic napisał:

Co do meczu to jedynie mogę wyrazić nadzieję, na to, że Evans zostanie zawieszony przez
FA za to kopnięcie Drogby w klatkę piersiową. Może gdyby sędzia dał temu sk...lowi czerwoną
kartkę to mecz nie był tak agresywny...

Zgadzam się z tobą w 100% I Evans i Valencia zasłużyli na czerwień jak nic. No i czytałem po meczowe wypowiedzi i oczywiście jak zwykle Ferguson krytykował sędziego. Wiadomo Rooney gdy szedł sam na sam nie był na spalonym i tu sędzia zawalił( a konkretnie liniowy), ale oprócz tego trener Manu miał żal do sędziego że ten uznał bramkę Terrego który rzekomo był na spalonym. WTF? Prędzej Drogba tam był na spalonym niż John, ale Didier piłki nie dotknął. To nie pierwszy pojedynek w którym Fergie przegina pałę i krytykuje sędziów, i przydałaby się jakaś kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:02, Ziggy napisał:

Chelsea wygrała z Manu 1:0 po golu Terrego z główki. Mecz był zacięty ale w 2 połowie
to Chelsea dominowała. Sędzia popełnił dużo błędów, przez co mecz był agresywny. No i
uciekamy Manu na 5 punktów.


a pff, pff, pfff. Sędzia to jakiś idiota, 99% decyzji było złych, MU praktycznie ciągle atakował a to Chelsea strzeliła z wolnego, którego nie powinno być. Na dodatek przy strzale drogba był na spalonym, faulował browna, próbował przeciąć lot piłki (możliwe nawet ze starło mu o but, ale głowy sobie uciąć nie dam) i absorbował uwagę VDS - wg przepisów ( a takie przypadki są jasno określone ) gola nie powinno być. Jak już jestem obiektywny, musze pozostać do końca. Evans powinien dostać czerwoną, a nie dostał, i to jest kolejny absurd sędziego. Do tego odgwizdanie spalonego, którego nie było, gdy roo był w sytuacji sam na sam, kartka dla valencii gdy Lampard pokazał swoje umiejętności aktorskie... Więcej absurdów niż podczas meczu CFC z Barcą, z tym, że tam walka była o większą stawkę.
P.S na 2 pkt bo MU ma zaległy mecz, który na stówę wygrają :)
P.S2 jak możesz nie używaj ManU - jest to obraźliwe.
Pozdrawiam obiektywnych.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Chelsea odskoczy na 2 punkty ale Arsenalowi bo on ma zaległy mecz a nie United. Po drugie jestem obiektywny i uważam że i Manu i Chelsea pokazały trochę aktorstwa i sędzia popełniał błędy w jedną i w drugą stronę ale gol Terrego wg mnie był prawidłowy i kropka. Drogba na spalonym przy tej akcji był ale piłki nie dotknął i nie przeszkadzał Van Der Sarowi bo nie stał na wprost strzału. Tyle na temat. Chelsea wygrało po prawidłowym golu, a więc wygranych się nie sądzi. Dziękuję. A o meczu Chelsea vs Barca nie przypominaj mi bo to już było. Wiemy jaka była sytuacja i nie chciał bym do tego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować