Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2012 o 23:20, Kraju napisał:

Ale nie licząc wolnej gry Barcy, która zresztą jest atutem tego zespołu, to zdecydowanie brakuje napastnika pokroju Eto, Ronaldinho czy Henry


Jeżeli w swojej autobiografii Ibra nie kłamie to Barca gra bez 9 przez Messiego, który wymusił na Guardioli ten pomysł, aby strzelać więcej bramek.

Tello IMO nie zniósł presji meczu, coś jak Ozil w pamiętnym 5-0. Po prostu musi się dostosować do tego poziomu. Wystarczy spojrzeć na Mesuta dziś. Walczył jak szajbus + piękna asysta na 2-1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 23:44, Smooqu napisał:

Jeżeli w swojej autobiografii Ibra nie kłamie to Barca gra bez 9 przez Messiego, który
wymusił na Guardioli ten pomysł, aby strzelać więcej bramek.


Zobaczymy co na to powie następca Guardioli.

Dnia 21.04.2012 o 23:44, Smooqu napisał:

Tello IMO nie zniósł presji meczu, coś jak Ozil w pamiętnym 5-0. Po prostu musi się dostosować
do tego poziomu. Wystarczy spojrzeć na Mesuta dziś. Walczył jak szajbus + piękna asysta
na 2-1.


Młody jest, ma jeszcze czas, przynajmniej nabrał doświadczenia. Może w kolejnym meczu będzie lepiej, tak jak było właśnie w przypadku Ozila czy nawet Ronaldo, który miał słabe występy w GD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym spójrzmy na grę Tello przez pryzmat poziomu Iniesty, Xaviego czy Alvesa z tego mecz, a otrzymamy pozytywny obraz.

Chyba Hiszpania wypada z grona faworytów na EURO.

Pomocnicy z Barcy grają piach, Xabi i Silva też kiepsko ostatnio. Do tego forma napastników słaba, z tych czołowych to tylko Llorente trzyma poziom, Pedro i Torres szkoda słów. Przydałaby im się nowa krew, ale del Bosque to nie ten typ trenera chyba.

Zapomniałem wspomnieć o dobrej atmosferze wokół tego GD. Wyciszenie Mourinho pozytywnie wpłynęło na graczy Realu, bo dzisiaj gospodarzom nerwy puszczały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 00:18, Smooqu napisał:

Poza tym spójrzmy na grę Tello przez pryzmat poziomu Iniesty, Xaviego czy Alvesa z tego
mecz, a otrzymamy pozytywny obraz.


Iniesta jedynie coś próbował, ale masz rację że reszta z wyżej podanych była na dosyć równym, poniżej średniej, poziomie.

Dnia 22.04.2012 o 00:18, Smooqu napisał:

Chyba Hiszpania wypada z grona faworytów na EURO.


Hiszpania jest silna w dalszym ciągu. Zawodnicy choć trochę odpoczną pomiędzy sezonem a Euro, choć długa przerwa to to nie będzie.

Dnia 22.04.2012 o 00:18, Smooqu napisał:

Zapomniałem wspomnieć o dobrej atmosferze wokół tego GD. Wyciszenie Mourinho pozytywnie
wpłynęło na graczy Realu, bo dzisiaj gospodarzom nerwy puszczały.


Aż zadziwiające że GD jeszcze może odbyć się bez kontrowersji. RM bardzo pozytywnie zaskoczył pod tym względem. Jeżeli zaś chodzi o Barcę, to myślę że trochę im puszczały nerwy bo wynik był niekorzystny a przy każdej nadażającej się okazji Real celowo przedłużał grę. Ciężko mieć pretrensje do RM za takie coś, w końcu to element gry. Na szczęście nawet sędziowanie stało na wysokim poziomie.

edit./

Dnia 22.04.2012 o 00:18, Smooqu napisał:


Może coś w tym jest że Guardiola chciał choć trochę oszczędzić piłkarzy na wtorkowy mecz, ale nigdy w życiu nie oddał by mistrzostwa i GD bez walki. Ogólnie ten serwis jest śmieszny. Przestałem na niego wchodzić gdy wpłacili określoną kwotę na ratowanie ŁKS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 3:50.
Grinczar nadal słucha We Are The Champions (QUEEN), po raz nie wiadomo który... Setny?

Skatowałem F5 na klawiaturze, czekając na wypowiedzi po meczu, najbardziej na Mourinho, jako że byłyby to słowa najmniej stonowane, zatem najbardziej szczere. Myślałem, że odwiesił (po takim zwycięstwie) zawieszenie konferencji w lidze, ale to byłoby niestosowne z jego strony.
Są za to zdjęcia tych szczęśliwych chwil na oficjalnej stronie!

Guardiola nazwał po raz wtóry Królewskich mistrzami. I chyba ma rację. Freddie zresztą też.
Po raz sto pierwszy załączę We Are The Champions, i mam nadzieję, że kolejna setka wypadnie pod koniec maja. Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powiedziałem sobiel, że przed Gran Derbi nie będę nic pisał, ani się wypowiadał aż do zakończenia meczu. Piękny dzień dla nas, kibiców Los Blancos. Bardzo dobry mecz, bez kontrowetrsji i z dobrą atmosferą. Teraz zostaje tylko Bayern i mam nadzieję, że to właśnie ich odeślemy w środę do domu ze straconymi bramkami.

Smooqu
Najlepsze są komentarze pod wypocinami Kowala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako kibic Barcelony jestem ogarnięty smutkiem po porażce z Realem... Jednak jestem dorosłym kibicem i powiem tyle - Brawo Real za mecz i gratuluję Mistrzostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dziennikarze w Polsce mają z tym problem. Sport.pl - tuba propagandowa Barcy. Co za idioci tam pracują ;/

http://www.sport.pl/sport/10,67450,11589199,Blad_Guardioli__Barca_przegrala_z_Realem__bo_oszczedzal.html


Tak na trzeźwo powiem, że niestety Real znowu po strzeleniu gola się cofnął. Gdyby mocniej przycisnęli to pewnie by wygrali z Barcą pewnie. A tak musiał nas ratować geniusz Ozila i CR7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 11:44, Smooqu napisał:

Niestety, dziennikarze w Polsce mają z tym problem. Sport.pl - tuba propagandowa Barcy.
Co za idioci tam pracują ;/


Wiem i sam oglądając mecze Barcy czy Realu wkurza mnie totalny brak obiektywności i faworyzowanie Barcelony. Co kraj, to obyczaj, wszystkie media już faworyzują PO w polityce, a czemu "dziennikarze" faworyzują Barcelonę a często psy próbują wieszać na Realu, nie wiem, ale nawet dla mnie, kibica Barcelony to kretynizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale meczyk na Old Trafford. MU remisuje z Evertonem 4:4. The Citizens mają szanse zbliżyć się tym samym do Czerwonych Diabłów na 3 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real czy jakikolwiek inny zespół zacznie wszystko wygrywać jak w ostatnich trzech latach Barca i swoje upodobania dziennikarze przeniosą na inny zespół. Co do tamtego wideo z sport.pl. Trochę racji w tym jest, ale nadal nie zmienia to faktu że Real był dużo lepszym i solidniejszym zespołem i zasługiwali na zwycięstwo. A jeżeli Guardiola rzeczywiście olał ligę i dla niego ten mecz był przymusem, to nie widzę sensu go trzymać dalej. Skoro dla niego walka do końca nie jest najważniejsza to czas na nową twarz na ławce trenerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kiedy dziennikarze przeniosą upodobania na inny zespół będzie to tak samo wkurzające. Obowiązkiem dziennikarza jest brak stronniczości, ale w Polsce tego nie uświadczymy chyba nigdy. Nie wiem czy potraktował ten mecz jako przymus. Spójrz na tabelę - nawet jeśli trzecia Valencia wygra będzie mieć 26 pkt straty do Barcelony - a spotkań do końca 6. Więc od 2-3 meczy spokojnie Barcelona mogła nie grać nic i Guardiola mógł wystawić drugi albo i trzeci garnitur i tego nie robił - bo w każdym z tych spotkań zagrali o ile się nie mylę Valdes, Messi, Iniesta, Mascherano, Puyol, Dani Alvez, Pedro, czy Fabregas. Jeśli się gdzieś machłem można mnie poprawić, ale to chyba nie był przymus... Ciężko mi powiedzieć czy choć o kilka procent spadła motywacja trenera albo zawodników, a za priorytet postawili sobie LM i rewanż z Chelsea. Przegrali z Realem mecz i zarazem walkę o tytuł, więc gratulacje dla Królewskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to po prostu dziennikarscy fanboye Barcelony piszą takie bzdury żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że Barcelona w praktycznie optymalnym składzie mogła być od kogoś słabsza. To przecież nie do pomyślenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotacje w zespole były wyraźne. Co mecz grał inny skład. Oczywiste jest to że wiele zmieniły ostatnie kontuzje Alvesa, Pique czy Sancheza. Ciężko stwierdzić czy oddał mistrzostwo bez walki, w sumie od dawna mówił że Real ma już mistrza i ciężko będzie odrobić tą stratę. Piłkarze byli innego zdania. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać w meczu z Chelsea, wtedy wszystko się zweryfikuje. Oczywiście nawet jeśli Guardiola dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom podczas meczu z Realem, to nijak nie umniejsza to ich zwycięstwa. Byli po prostu lepsi, a w takiej sytuacji dla mnie Guardiola jest po prostu głupi.

ManweKallahan
Kto jest kibicem ten oglądał, kogo nie interesował ten pojedynek nie jest kibicem piłki nożnej. Więc nie widzę sensu takich zagrywek. Niestety to polskie media i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, ale Kraju również ją ma pisząc, że jeśli pojawi się zespół który będzie lał wszystkich na każdym możliwym froncie dziennikarze też zmienią swoje nastawienie i zaczną tenże zespół faworyzować. Dla mnie tacy ludzie nie powinni być dziennikarzami... Ciekawy jestem jaka jest tendencja w innych krajach np. Francji, Holandii, Anglii czy Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innych krajach mają przynajmniej jeden zespół na poziomie. U nas niestety, nasza polska Ekstraklasa stoi na żenująco niskim poziomie. Celowo szukamy najlepszych zespołów aby im kibicować, aby przeżywać zwycięstwa na europejskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 16:58, MisticGohan_MODED napisał:

AC Milan vs. Bologna 1:1

Pieprzony sędzia sprzedawczyk...
Najpierw nie dyktuje karnego w 13 minucie , potem w drugiej gwizda dwa spalone z kosmosu
w bramkowych sytuacjach xp


Nie daj Bóg, żeby Juventus wygrał z Romą, bo wtedy na pewno uznasz wszystko za jeden wielki spisek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Citizens wygrali z Wolves i mają 3 punkty straty do rywali zza miedzy, a w najbliższej kolejce derby Manchesteru na Etihad Stadium! Czyli jeśli City wygrają to zrównają się punktami na 2 kolejki przed końcem i decydować będzie różnica bramek (aktualnie na korzyść Niebieskich, lepsza o 6). Sytuacja bardzo podobna do tej z zeszłego roku, kiedy Chelsea goniła United na wiosnę i także w 3. kolejce od końca grali z rywalami do tytułu, tylko wtedy na Old Trafford.

Na dodatek mamy już pierwszego spadkowicza, Wolverhampton w przyszłym sezonie w Championship.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować