Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2013 o 14:35, Ziggy napisał:

Zwsze sie powolujesz na ekspertow itd. Wiec prosze bardzo:
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/news-wyrzucenie-naniego-z-boiska-wzburzylo-srodowisko-pilkarskie,nId,939976
wszyscy zgodnie przyznaja ze czerwona kartka byla niesluszna. teraz juz powinenes dac
spokoj bo jezeli wierzysz ekspertom to tyle w temacie.

Ależ proszę bardzo:
http://www.sport.pl/pilka/1,65041,13514364,Liga_Mistrzow__Czerwona_kartka_dla_Naniego_sluszna.html

jak nie znacie przepisów, to nie wiem po co się wypowiadacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2013 o 14:36, Szejkon napisał:

Ależ proszę bardzo:
http://www.sport.pl/pilka/1,65041,13514364,Liga_Mistrzow__Czerwona_kartka_dla_Naniego_sluszna.html

jak nie znacie przepisów, to nie wiem po co się wypowiadacie. :)

Podajesz link w ktorym Oweny Kompany itd. mowia ze czerwonej nie powinno byc. Pametaj tez ze przepisy mzna interpretowac. A tu nie ma mowy o czerwonej. Wszyscy to przyznaja tylko jeden ty nie umiesz sie zgodzic z ekspertami na ktorych sie zawsze powolujesz. Czyli to oni sie nie znaja nagle, skoro zawsze sie znali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:41, Ziggy napisał:

Podajesz link w ktorym Oweny Kompany itd. mowia ze czerwonej nie powinno byc. Pametaj
tez ze przepisy mzna interpretowac. A tu nie ma mowy o czerwonej. Wszyscy to przyznaja
tylko jeden ty nie umiesz sie zgodzic z ekspertami na ktorych sie zawsze powolujesz.
Czyli to oni sie nie znaja nagle, skoro zawsze sie znali?

Jakimi ekspertami? Lol, dałem link gdzie jest dobrze wytłumaczpone, że kartka powinna być, ze sport.pl, wcozraj dawałem link gdzie sedzia analizowal mecz i tez uznal ze kartka sluszna, wypowiedzi keana nie licze, bo z niego taki spec jak z tych twoich "specy", dawalem filmiki ktore potwierdzaly moja teze (do tej pory nie odpowiedziales mi czemu nani prostowal noge). prawda jest po mojej stronie, tak to wyglada.

moze zacznij argumentowac, a nie powolywac sie na wpisy ludkow z tweetera? na tweeterze zawrzalo tez pprzy golu milanu, kazdy slawny pilkarz, twoj ekspert, plakal ze to byla ewidentna reka i sedzia musi byc slepy, a potem sie okazalo ze reki nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On mniej więcej tak to rozumie, więc trzeba mu to wybaczyć. I nie ma się z nim co przepychać słownie, zawsze będzie ustawiony tylko w jednym kierunku bo tylko on ma rację ;) A Tobie przyznaję rację, że przepisy można interpretować - i tak dokładnie było.

Czerwonej kartki nie powinno być, zagranie NIE było celowe, wystarczy spojrzeć na każdą powtórkę - widać, że Nani zobaczył zawodnika Realu w ostatniej chwili i NIE miał wyprostowanej nogi (próbował zgarnąć piłkę w powietrzu). Takie zagrania powinny kończyć się żółtym kartonikiem. I jeszcze przywoływanie czerwonej Pepe za faul na Alvesie - tam jakoś zawodnicy byli zwróceni do siebie twarzami - i to jest duuża różnica.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklejam ci fragment dziennikarza z ktorym sie calkowicie zgadzam.
Oto rzeczywisty cytat z najnowszych interpretacji przepisów. Moim zdaniem właśnie ten fragment ma zastosowanie do sytuacji z meczu Manchester United - Real Madryt.

Nierozważność ma miejsce wtedy, gdy zawodnik swój atak wykonuje całkowicie nie zważając na bezpieczeństwo przeciwnika i konsekwencje, jakie ten atak może spowodować.
● Zawodnik grający nierozważnie musi być ukarany napomnieniem.

Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy, kiedy zawodnik swój atak wykonuje jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo odniesienia kontuzji.
● Zawodnik używający nieproporcjonalnej siły, musi być wykluczony z gry.

Moim zdaniem - nie było w ataku Naniego "nieproporcjonalnej siły", za to była "nierozważność" (brak zważania na bezpieczeństwo przeciwnika i konsekwencje). Czyli napomnienie, a nie wykluczenie.

A co do wyprosotwane jnogi. To ci juz pisalem. Jak Nani chcial przyjac pilke to jak to mial zrobic? Zgieta? Dalbys rade przyjac pilke zgieta noga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:44, Traitor napisał:

Sorki, że się wtrącę, ale czemu wielu z was używa określenia "wszyscy"? No właśnie nie
wszyscy :-D

i tak żeby post nie był za krótki, a wspomnieliście o ekspertach: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/poll-sedziowie-z-elity-uefa-nie-byliby-specjalnie-,1,5437614,wiadomosc.html

Poll też głupoty gada:
""Portugalski skrzydłowy był skoncentrowany na piłce, miał wysoko podniesioną nogę, ale atakował piłkę, nie widział piłkarza Realu Madryt, jednak trafił Alvaro Arbeloę. Wyglądało to na niebezpieczne zagranie, ale co najwyżej na żółtą kartkę" - przyznaje na łamach "Daily Mail" Poll."

nie widzial? na tym filmiku, jest UDOWODNIONE, ze widzial.
http://www.youtube.com/watch?v=BLITtiHeUyM&feature=youtu.be

specjalny kopniak i oczywista czerwona kartka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:47, haderQ napisał:

Czerwonej kartki nie powinno być, zagranie NIE było celowe, wystarczy spojrzeć na każdą
powtórkę - widać, że Nani zobaczył zawodnika Realu w ostatniej chwili i NIE miał wyprostowanej
nogi (próbował zgarnąć piłkę w powietrzu).

http://www.youtube.com/watch?v=BLITtiHeUyM&feature=youtu.be

tutaj widac, ze nani go dobrze widzial. najpierw zgiol noge, a potem perfidnie wyprostowal odpychajac alvaro - czerwona kartka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:49, Ziggy napisał:

A co do wyprosotwane jnogi. To ci juz pisalem. Jak Nani chcial przyjac pilke to jak to
mial zrobic? Zgieta? Dalbys rade przyjac pilke zgieta noga?

ty nie rozumiesz, nie rozumiesz. jeszcze raz, od poczatku. nani biegnie w kierunku pilki, wie ze z przodu nadbiega arbeloa. wyskakuje z wysoko uniesiona noga, ale arbeloa go uprzedza. wpada na pilkarza realu, noge zgina maksymalnie, a potem ja prostuje odpychajac pilkarza realu. przeciez to widac na powtorkach, obejrzyj dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:47, haderQ napisał:

Czerwonej kartki nie powinno być, zagranie NIE było celowe, wystarczy spojrzeć na każdą
powtórkę - widać, że Nani zobaczył zawodnika Realu w ostatniej chwili i NIE miał wyprostowanej
nogi (próbował zgarnąć piłkę w powietrzu). Takie zagrania powinny kończyć się żółtym
kartonikiem.

Pod koniec tego bezmyślnego lotu Naniego widać, jak robi ruch nogą w kierunku ciała Arbeloi. Może to jakiś pechowy ruch z jego strony i nie było to zrobionie z premedytacją, ale mimo wszystko czerwień odpowiednia na tę sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eff3ctiv3 nie będę się spierał - ja widzę to tak, wy inaczej. Każdy ma swoje zdanie. Ja bym za to nie dał czerwonej kartki.

PS. Zaślepionym fanbojom mówię stanowcze NIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:57, haderQ napisał:

@Eff3ctiv3 nie będę się spierał - ja widzę to tak, wy inaczej. Każdy ma
swoje zdanie. Ja bym za to nie dał czerwonej kartki.

PS. Zaślepionym fanbojom mówię stanowcze NIE ;)

to sobie tez mowisz nie? bo mowisz, ze masz swoje zdanie, ze tak to widziales, ze nani nie widzial pilkarza realu, jak dalem ci filmik gdzie jest specjalne zblizenie ktore udowadnia, ze nani pilkarza realu widzial. troche obiektywnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:59, Szejkon napisał:

to sobie tez mowisz nie? bo mowisz, ze masz swoje zdanie, ze tak to widziales, ze nani
nie widzial pilkarza realu, jak dalem ci filmik gdzie jest specjalne zblizenie ktore
udowadnia, ze nani pilkarza realu widzial. troche obiektywnosci.


Odpisujesz, więc zabolało Cię to, co powiedziałem. Nieważne, Tobie też życzę obiektywności i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 15:01, haderQ napisał:

Odpisujesz, więc zabolało Cię to, co powiedziałem. Nieważne, Tobie też życzę obiektywności
i pozdrawiam...

odpisuje, bo jestem zalamany tym, jak bedziesz uparcie forsowal swoje teorie, mimo ze nagranie przeczy temu co mowisz, tak jakbys byl maksymalnie zaslepionym fanbojem. na nagraniu jest pokazany nani, ktory zerka w strone pilkarza realu by zorientowac sie gdzie jest, ale ty dalej twierdzisz, ze on go nie widzial. opanuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że to powtórka. Obejrzałem i stwierdzam jedno. Jak na podstawie tej "powtórki" (nagrywanej bułką z biedronki) mogłeś ocenić zaistniałą sytuację?!

PS. Ciekawi mnie jeszcze jedno. Co powiesz o sytuacji w której pepe nadepnął na rękę Messiemu?
Sorry za trochę zjeżdżanie z tematu, ale intryguje mnie twoja interpretacja tej sytuacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zaślepiony fanboj wg Ciebie, czyli ja jest najczęściej gratulującym tu Realowi zwycięstw fanem Barcelony. Więc chyba nie jestem ślepym fanbojem, a wzrok mam jeszcze dobry, jak na 25 wiosen.

Trzymaj się kolego, koniec gadki bo jeszcze się ktoś doczepi że niby offtopa robimy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 15:06, Szczep_NML napisał:

Napisałeś że to powtórka. Obejrzałem i stwierdzam jedno. Jak na podstawie tej "powtórki"
(nagrywanej bułką z biedronki) mogłeś ocenić zaistniałą sytuację?!

Dawałem już kilka powtórek, i po obejrzeniu wszystkich każdy kto ogarnia choc troche ten sport ma klarowna sytuacje co sie stalo. nani wypatrzy alvaro, wyskoczyl do niego z noga, a potem go ta noga odepchnal i upadl na ziemie symulujac by odwrocic uwage arbitra. ewidentna czerwona kartka.

Dnia 06.03.2013 o 15:06, Szczep_NML napisał:

PS. Ciekawi mnie jeszcze jedno. Co powiesz o sytuacji w której pepe nadepnął na rękę
Messiemu?

czerwona kartka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko, mi tylko chodzi, ze utrzymujesz ze nani nie widzial alvaro, mimo, ze dalem filmik, na ktorym widac, ze go widzial. xD

jako kibica barcelony, pewnie boli cie awans realu biorac pod uwage to, ze barcelony w lm juz praktycznie nie ma i to musi byc wytlumaczenie tej niedorzecznej sytuacji, jesli juz ustalilismy, ze wzrok masz dobry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:49, Szejkon napisał:


nie widzial? na tym filmiku, jest UDOWODNIONE, ze widzial.
http://www.youtube.com/watch?v=BLITtiHeUyM&feature=youtu.be

specjalny kopniak i oczywista czerwona kartka.

Czy ty masz problem ze wzrokiem?? On obrócił szybko głowe patrząc czy ma szanse na dojscie do piłki. Szybkie spojrzenie czy jest wolne pole. NIE mógł zobaczyć Arbeloi bo ten biegł od środka pola a więc nie z kierunku w którym nani patrzył. Musiałby obrócić głowę jeszcze bardziej. A to "wyprostowanie" nogi, czy też rzekome odkopnięcie nie wymaga komentarza. To jest odruch. Próba nie wywrócenia się plecami lub głową na murawę. Nie będe dodawał faktu, że to Arbeloa. Jeden z lepszych aktorzynów i prowokatorów, bo w tej sytuacji mimo wszystko to ma małe znaczenie. Faul był. Ale zółta kartka to byłaby najbardziej słuszna decyzja. Tymbardziej, że nie było żadnych złośliwości w meczu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować