Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ale nie sądzisz, że właśnie ten styl jest już zbyt przewidywalny i lepsze zespoły już ich rozpracowali na tyle, że wiedzą jak się przed nimi bronić? Poza tym ja uważam, że potrzebują prawdziwego napastnika , który by potrafił się zastawić i dać trochę czasu Messiemu na zdobycie dogodnej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem mecz i poprostu tak ajkw rewanzu Barcelona gra zbyt czytelnie, przewidywalnie, zbyt wolno rozgrywa piłke. Na ten mecz taktyka powinna byc inna, pierwsza połowa w wykonaniu Barcelony była najlepsza sposrod wszystkich.
Zmiana trenera i kilku piłkarzy to pomoze, mnie bawia aby artykuły koniec ery, po prostu kazdy klub przechodzi kiedyś dołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 09:22, Eff3ctiv3 napisał:

Ale nie sądzisz, że właśnie ten styl jest już zbyt przewidywalny i lepsze zespoły już
ich rozpracowali na tyle, że wiedzą jak się przed nimi bronić? Poza tym ja uważam, że
potrzebują prawdziwego napastnika , który by potrafił się zastawić i dać trochę czasu
Messiemu na zdobycie dogodnej pozycji.


Styl gry Barcelony jest typowy dla drużyn z Półwyspu Iberyjskiego (ok, z jeszcze większym naciskiem na podania i co za tym idzie posiadanie piłki). W bardzo podobny sposób gra przecież ich reprezentacja. Łatwo również odróżnić grę w wykonaniu Hiszpanów od Anglików, czy Włochów. Ich styl wydaje mi się wciąż bardzo fajny i przyjemny dla oka. Gorzej ze wspomnianym wcześniej pomysłem na grę, konstruowaniem akcji i ogólnie taktyką. To jest w rękach trenera i jego sztabu, który jak widać nie do końca sobie z tym radzi. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że przydałby się Barcie napastnik o nieco lepszych warunkach fizycznych od Pedro, czy Villi, którzy jak trafią na obrońców pokroju tych z Bayernu, po prostu się od nich odbijają. Pytanie tylko, czy pasowałby taki do ich - nomen omen - stylu gry? Ibrahimovic strzelając 16 bramek w 29 meczach dla Katalończyków teoretycznie się sprawdził i kto wie, jak prezentowałaby sie dziś Barca, gdyby nie jego konflikt z Guardiolą. Dołożyłbym do tego jakiegoś obrońcę, bo taki Pique, mimo że wczorajszy mecz w jego wykonaniu nie był najgorszy (nawet pomimo tej samobójczej bramki) w ostatnich miesiącach prezentuje co najwyżej bardzo przeciętnie. Podobnie zresztą jak zdobywca Oscara za pierwszoplanową rolę męską w pamiętnym meczu z Realem, czyli Dani Alves.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znalazłby się napastnik zarazen silny i świetnie wyszkolony technicznie.
Z Ibrahimoviciem był taki problem, że to jest prostak ze specyficznym charakterem. Po prostu nie pasował do Barcelony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po meczu Vilanowa stwierdził, że Barca nie potrzebuje nowych zawodników. No to powodzenia w następnym sezonie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 07:51, Karharot napisał:

Ostrzeżenie za wulgarne słownictwo.


Ponad 7 lat na forum i pierwszy raz jakiekolwiek ostrzeżenie i to za jedno mocniejsze słowo. Widzę, że niektórzy nie mają się czego czepiać zwłaszcza, iż patrząc na to co się dzieje obecnie na forum bez jakiegokolwiek karania przysparza o ból głowy.


Ciekawe ile Barcelonie zajmie wrócenie do czołówki. Patrząc na obecną grę i zawodników będzie to raczej długi proces. Zwłaszcza, że styl na którym barca opierała swoją grę pomału staje się mniej efektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 10:34, Ecko09 napisał:

Po meczu Vilanowa stwierdził, że Barca nie potrzebuje nowych zawodników. No to powodzenia
w następnym sezonie xD


Raczej nie potzrebuje takiego trenera. Bez Messiego Barca nie istnieje i z nim nic nie zdziała, trzeba zmienic coś bo w nastepnym sezonie może byc aby gorzej.
Styl gry powinien ulec zmianie, zbyt czytelny i to nie ta Barcelona co kiedys gdzie odebrac piłke było trudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 23:57, Kraju napisał:

Kończy karierę, dlatego Bayern tak wcześnie ogłosił nowego trenera na przyszły sezon.
Musiał być Heynckes pewny na 100%, że nie chce kontynuować kariery trenerskiej, skoro
zapewne na początku sezonu ogłosił w klubie, że to jest jego ostatni.


Tylko czytałem jakąś jego wypowiedź, że to zakończenie kariery wcale nie jest takie pewne.
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/334575/sobota-w-bundeslidze-guardiola-od-sierpnia-oglada-bayern-heynckes-nie-zakonczy-k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2013 o 11:53, ManweKallahan napisał:

Tylko czytałem jakąś jego wypowiedź, że to zakończenie kariery wcale nie jest takie pewne.
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/334575/sobota-w-bundeslidze-guardiola-od-sierpnia-oglada-bayern-heynckes-nie-zakonczy-k


Jeżeli zdobędzie potrójną koronę to trafi na idealny moment do zakończenia kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 23:26, ManweKallahan napisał:

Jeśli Heynckes nie skończy kariery, to po co Bayernowi Guardiola?

Dziwna sprawa, bo Bayern gra obecnie taką piłkę, że nie wiem po co coś zmieniać, a Heynckes podobno by sobie jeszcze potrenował, ja mu się nie dziwie, bo z Bayernu zrobił strasznie mocną drużynę. Po co coś zmieniać jak jest najlepsze, boje się że Guardiola jedyne co może zrobić to, to zepsuć. Z drugiej strony cały ten skład Bayernu nie robi się coraz młodszy, a wręcz przeciwnie coraz starszy, grają tym składem już ładne parę lat, co roku dochodzi jakaś ciekawa postać, ale to jest 1 tribik w tej całej maszynie. A teraz przyjdzie Guardiola, na pewno poprzez transfery takich graczy jak Goetze, odmłodzi skład, ale nie widzę potrzeby zmieniania stylu gry Bayernu w tiki-take Barcy, bo raz nie da się tego oglądać, jak dla mnie to jest zbyt nudny styl, a dwa Bayern i tak ma swój bardzo dobry styl, co najważniejsze skuteczny.

Barca nie miała obrony, już w pierwszej połowie tylko dzięki Pique nie przegrywali, po tej połowie już nawet nie oglądałem, bo było jasne, że Barcelona jest słaba. Ten młodziak na środku to nie Puyol, niestety za wąska kadra. Za to reprezentacja Hiszpanii oprócz Pique ma jeszcze wciąż młodego Ramosa, nic dziwnego, że zdobyli ME i MŚ z takim składem, Ramos to nie jakiś Pepe, w meczu z BVB było widać, że to inna klasa piłkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 12:09, vonArnold napisał:

A jak stawiacie, kto wygra dziś mecze w LE?

Na pewno Chelsea, ale z drugim spotkaniem mam większy kłopot. Niby Fenerbahce wygrało pierwsze spotkanie, ale nie wiadomo jak zagra Benfica u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 12:10, Paoro napisał:

A teraz przyjdzie
Guardiola, na pewno poprzez transfery takich graczy jak Goetze, odmłodzi skład, ale nie
widzę potrzeby zmieniania stylu gry Bayernu w tiki-take Barcy, bo raz nie da się tego
oglądać, jak dla mnie to jest zbyt nudny styl, a dwa Bayern i tak ma swój bardzo dobry
styl, co najważniejsze skuteczny.


Bodajże Beckenbauer powiedział, że wprowadzanie tiki-taki w Bayernie nie ma sensu i lepiej żeby Guardiola tego nawet nie próbował ( http://www.ligamistrzow.com/aktualnosci/26321,tiki-taka-nie-wypali-w-bayernie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 12:30, ManweKallahan napisał:

Bodajże Beckenbauer powiedział, że wprowadzanie tiki-taki w Bayernie nie ma sensu i lepiej
żeby Guardiola tego nawet nie próbował ( http://www.ligamistrzow.com/aktualnosci/26321,tiki-taka-nie-wypali-w-bayernie)

Z jednej strony Guardiola ma świetną pakę w Bayernie i musi tylko tego nie zepsuć, z drugiej jak nie będzie wygrywał wszystkiego począwszy od pierwszego sezonu to może mieć problemy ;P a mit o wielkim trenerze może prysnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 13:10, Paoro napisał:

Z jednej strony Guardiola ma świetną pakę w Bayernie i musi tylko tego nie zepsuć, z
drugiej jak nie będzie wygrywał wszystkiego począwszy od pierwszego sezonu to może mieć
problemy ;P a mit o wielkim trenerze może prysnąć..


Najlepsze będzie jak nie zmieni wiele w taktyce i filozofii obecnej drużyny i znów będzie śpiew, że Guardiola dostał samograja po Heynckesie ;) Jestem ciekaw jak to wszystko będzie wyglądać. Bayern obecnie jest w światowej czołówce i myślę, że w tym sezonie nie przydarzy się finałowa wpadka jak z Chelsea, bo drużyna wydaje się o wiele lepsza niż w tamtym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2013 o 13:18, SongoX napisał:

Najlepsze będzie jak nie zmieni wiele w taktyce i filozofii obecnej drużyny i znów będzie
śpiew, że Guardiola dostał samograja po Heynckesie ;) Jestem ciekaw jak to wszystko będzie
wyglądać. Bayern obecnie jest w światowej czołówce i myślę, że w tym sezonie nie przydarzy
się finałowa wpadka jak z Chelsea, bo drużyna wydaje się o wiele lepsza niż w tamtym
sezonie.


Nie dosyć, że lepsza, skuteczniejsza to gra ta na takim luzie czego dowodem był wczorajszy mecz. Guardiola przyjdzie, będzie sobie siedział i zbijał pieniążki, jedynie może poprawić linię obrony, bo mają czasami wpadki. Szkoda mi bardzo Barcelony już od pierwszej bramki zdobytej przez Bayern na Allianz Arenie. Borussia ma szanse, bo w Bundeslidze remisowała i przegrała raz bodajże w DFB Pokal 1:0. Obie drużyny się znają, wiedzą jak ze sobą zagrać no i pewnie 4 maja przetestują się przed LM w Bundeslidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 13:40, DambialkoX napisał:

/.../


Wiadomo też jakie są finały. Żadna z drużyn nie będzie chciała za wszelką cenę zdobyć gola i bardzo się otworzyć. Chociaż mam przeczucie, że Bayern będzie właśnie chciał bardziej od Borussii. Drugi raz z rzędu w finale z tymi samymi graczami, którzy znają smak finału. Nie wierzę, aby piłkarze Bayernu przegrali drugi raz z rzędu LM ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 13:40, DambialkoX napisał:


>
> sezonie.

Nie dosyć, że lepsza, skuteczniejsza to gra ta na takim luzie czego dowodem był wczorajszy
mecz.


No dziwne, żeby na luzie wczoraj nie grali mając 4 bramkową zaliczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 13:40, DambialkoX napisał:

Nie dosyć, że lepsza, skuteczniejsza to gra ta na takim luzie czego dowodem był wczorajszy
mecz. Guardiola przyjdzie, będzie sobie siedział i zbijał pieniążki, jedynie może poprawić
linię obrony, bo mają czasami wpadki. Szkoda mi bardzo Barcelony już od pierwszej bramki
zdobytej przez Bayern na Allianz Arenie. Borussia ma szanse, bo w Bundeslidze remisowała
i przegrała raz bodajże w DFB Pokal 1:0. Obie drużyny się znają, wiedzą jak ze sobą zagrać
no i pewnie 4 maja przetestują się przed LM w Bundeslidze.

Mi się wydaje, że ani BVB ani Bayern nie zagrają mocnymi składami w lidze. Mam nadzieje, że nie będą się kosić nawzajem ;P a druga sprawa, że Bayern raczej na pewno w takim układzie wygra w lidze, ale Klopp jest lepszym trenerem niż trener Bayernu, może ma mniejsze doświadczenia, ale widać po dwumeczu z wielkim Mou, że go rozwalił ;P

Porównując jednak Real i Barce, to Real odpadł z honorem i podniesionym czołem, Barcelona mówiła o czymś takim przed meczem, ale po raz kolejny dali ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować