Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Rok temu po finale pucharu niemiec mówiłem do kumpla, aby szukać biletów na finał LM bo Borussia będzie ale zrezygnowaliśmy:/ Jak jeden z moich ulubionych zawodników Guendogan [zmarnował] najlepszą sytuację w meczu to myślałem, że zejdę ale udało się. Boję się trochę o Goetze i Bendera w finale. BVB!

Edit: Swoją drogą Piszczu był zawsze dla mnie w trójce najlepszych prawych obrońców na świecie, ale pomału wyrasta jak dla mnie na nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:21, Nightdew napisał:

Edit: Swoją drogą Piszczu był zawsze dla mnie w trójce najlepszych prawych obrońców na
świecie, ale pomału wyrasta jak dla mnie na nr 1.


Niech jeszcze ten poziom zacznie reprezentować w Reprezentacji !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:21, Nightdew napisał:

Rok temu po finale pucharu niemiec mówiłem do kumpla, aby szukać biletów na finał LM
bo Borussia będzie ale zrezygnowaliśmy:/ Jak jeden z moich ulubionych zawodników Guendogan
zjebał najlepszą sytuację w meczu to myślałem, że zejdę ale udało się. Boję się trochę
o Goetze i Bendera w finale. BVB!

>

Bać się o Bendera? Przecież on taką symulkę strzelił, że mi się śmiać chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2013 o 23:30, Bralo napisał:

Niech jeszcze ten poziom zacznie reprezentować w Reprezentacji !.

Tym samym pokazałeś, że brak Twego głosu w dyskusji nikomu życia nie ułatwi i nie utrudni.

Jak obstawiacie jutro? z 5:0 dla BM? :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę dodać, piękny mecz, siedziałem jak na szpilkach do ostatniego gwizdka:) niesamowity mecz i mam nadzieję, że BVB będzie się rozwijało tak dynamicznie jak w ciągu ostatnich dwóch sezonów i w przyszłym roku stając w szranki z Realem i resztą drużyn, pokażą jeszcze piękniejszą piłkę. W każdym razie, teraz tylko puchar :) chociaż od fazy grupowej uważam, że Bayern ma wspaniałą, wręcz najlepszą drużynę. Choć sercem jestem z Lewym, Reusem, Piszczkiem, Kubą i resztą, to stawiam na Bayern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:30, Bralo napisał:

Niech jeszcze ten poziom zacznie reprezentować w Reprezentacji !.


W reprezentacji? Żartujesz? Leję na tą reprezentację od 2006 roku, już od roku mówię, że trójka z Borussi powinna się oszczędzać i nie grać w kadrze.

Edit: Już od długiego czasu noszę się z zakupem koszulki Piszczka, rok temu obiecałem sobie że na finał będzie i wychodzi że nie mam wyjścia, 300 zł muszę wydać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2013 o 00:03, Nightdew napisał:

W reprezentacji? Żartujesz? Leję na tą reprezentację od 2006 roku, już od roku mówię,
że trójka z Borussi powinna się oszczędzać i nie grać w kadrze.


Lejesz , czy nie lejesz. W Rep. na każdym kroku mu piłka odskakuje , a od takiego zawodnika ja wymagam
( jako kibic ), aby grał lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 00:16, Bralo napisał:

Lejesz , czy nie lejesz. W Rep. na każdym kroku mu piłka odskakuje , a od takiego zawodnika
ja wymagam
( jako kibic ), aby grał lepiej.


Jak widzi jaki poziom prezentuje 90 % grajków w tej kadrze to się nie dziwie, że mu piłka odskakuje. Szkoda tracić zdrowie. Zresztą mu piłka odskakuje, ale reszta nie wie w ogóle na czym ona polega więc o czym my tu mówimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 00:03, Nightdew napisał:

W reprezentacji? Żartujesz? Leję na tą reprezentację od 2006 roku, już od roku mówię,
że trójka z Borussi powinna się oszczędzać i nie grać w kadrze.


Problem Lewego jest taki, że sam nie potrafi zrobić różnicy w meczu. Kiedy drużynie idzie, to jemu też. Kiedy drużyna gra padakę, to on tak samo. Zawodnik świetny, ale nie wybitny.

Jeśli chodzi o mecz, to jeśli Real gryzł by trawę w pierwszym meczu tak jak dzisiaj, to kto inny byłby w finale. Nie wiadomo czy Mou zostanie. Ja osobiście chciałbym, żeby został. Znów trzeba czekać z utęsknieniem na następny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2013 o 00:23, SongoX napisał:

Problem Lewego jest taki, że sam nie potrafi zrobić różnicy w meczu. Kiedy drużynie idzie,
to jemu też. Kiedy drużyna gra padakę, to on tak samo. Zawodnik świetny, ale nie wybitny.


Będzie nominowany do złotej piłki (dużo zależy jeszcze od finału) to wreszcie większość narzekaczy zmieni zdanie. Lewy tym, że zarąbiście się zastawi, przyjmie piłkę i odegra a następnie wymieni kilka podań robi ogromną różnicę, na tej zasadzie opiera się spora część ataków BVB. Dlatego tak często bramkarz lub obrońcy posyłają piłkę daleko górą. Że niby kto w takim razie jest wybitny? Ronaldo? Właśnie widziałem jak dzisiaj robił różnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 01:18, Nightdew napisał:

Że niby kto w takim razie jest wybitny? Ronaldo? Właśnie widziałem jak dzisiaj robił
różnicę...


Oceniaj Ronaldo po jednym czy dwóch meczach. Tak jak mówiłem Lewy jest efektywny, ale ma drewniany styl. Ja chyba nawet mimo nawet Złotej Piłki nie zmienię zdania, że jego styl jest po prostu dla mnie słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2013 o 01:23, SongoX napisał:

Oceniaj Ronaldo po jednym czy dwóch meczach. Tak jak mówiłem Lewy jest efektywny, ale
ma drewniany styl. Ja chyba nawet mimo nawet Złotej Piłki nie zmienię zdania, że jego
styl jest po prostu dla mnie słaby.


Ronaldo jest mocny tylko w układaniu żelu na włosy. Wystarczy Piszczek i gościa nie ma (chociaż akurat Piszczu teraz w najlepszej trójce prawych na świecie). Zero pomagania drużynie w obronie , technikę ma ale to od Lewego najlepsi obrońcy na świecie odbijają się jak od skały. Messi jest skrzatem, który jest uzależniony od Xaviego i Iniesty. Normalnie każdy jest słaby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Lewandowski jest DOBRYM zawodnikiem. Nic więcej. U nas z niego robią boga, bo nie było nikogo takiego od czasów Bońka. Tymczasem ma swój okres, w którym coś tam strzela. Nie będę powtarzał opinii znaffców, którzy mówią, że sam nic nie jest ws tanie sobie wypracować. Gerd Muller uważany jest za legendarnego napastnika, a najczęściej tylko dostawiał palec do bramki. Na szczęście piłka nożna to coś więcej niż umiejętność kiwki.

Co do dzisiejszego meczu. Po piętnastu minutach myślałem, że będzie co oglądać, ale Real mocno przyklapł potem. Dopiero w 80 zrobiło się znowu ciekawie.

Teraz trochę offtopu. Muszę napisać do C+/N. Nie wytrzymałem i musiałem oglądać mecz przy muzyce. Mogę zrozumieć Szaranowicza czy Szpakowskiego, że nie potrafią komentować na poziomie i są stronniczy. W końcu pracują w publicznej telewizji. Wydaje mi się jednak, że ludzie z platform cyfrowych za coś te pieniądze dostają. Meczów BVB nie da się oglądać na polskich kanał, bo zbiera się na wymioty. Miałem nadzieję, że na C+ będę komentatorzy z C+ (którzy są chyba najlepszymi komentatorami w PL), a nie z N. Jeden gość nie mówił nic oprócz gdybania i chwalenia Polaków (choćby ich udział w akcji był minimalny) i ciągłe teksty "no gdyby nie Lopez byłby gol" - ręce opadają. Całe szczęście, że nie mowią na BVB "nasi" jak wspomniana wcześniej para komentatorów. Czy tylko mi to przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 01:23, SongoX napisał:

> Że niby kto w takim razie jest wybitny? Ronaldo? Właśnie widziałem jak dzisiaj robił

> różnicę...

Oceniaj Ronaldo po jednym czy dwóch meczach. Tak jak mówiłem Lewy jest efektywny, ale
ma drewniany styl. Ja chyba nawet mimo nawet Złotej Piłki nie zmienię zdania, że jego
styl jest po prostu dla mnie słaby.


+1 Mocno przereklamowany zawodnik. Co do Ronaldo - bardzo go nie lubię. I bynajmniej nie dlatego, że nie wychodzą mu czasami zagrania, czy dlatego, że ma gorsze mecze (jak każdy). Nie znoszę go za jego zachowanie. Nie rozumiem skąd te porównania do Messiego. Ten drugi jest o kilka klas wyżej od całej reszty. I to są słowa wieloletniego kibica realu, który jeździ na mecze itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz. Po świetnych kilkunastu pierwszych minutach, później tempo nieco spadło, ale i tak pierwsza połowa skończyła się jak dla mnie bardzo szybko :) Końcówka drugiej to już gryzienie trawy przez Real i to co lubię najbardziej, czyli wielkie emocje w ostatnich minutach. Szkoda, że Ramos pokazał wczoraj (oprócz bramki) kawał antyfutbolu, bo jak inaczej nazwać jego proste i sierpowe pod adresem Lewego? I nie piszę o tym tylko dlatego, że "bili naszego" :) Po prostu sędzia był wobec niego zdecydowanie za bardzo wyrozumiały, ale to przecież Anglik. W każdym razie kartka należała mu się znacznie wcześniej.

Życzyłbym sobie podobnych emocji w dzisiejszym meczu, choć nie wydaje mi się, aby to było możliwe. O ile Real miał ciut ułatwioną sytuację za sprawą bramki Ronaldo z meczu w Dortmundzie, a tyle Barca ma przecież czyste konto. Poza tym Bayern w tym sezonie gra fenomenalnie i zgarnia co się da, bijąc przy tym kolejne rekordy Bundesligi (na kilka kolejek przed końcem mają na koncie... 1 porażkę). Mimo osobistej awersji do Bawarczyków, uczciwie muszę przyznać, że ten finał, jak i ewentualne zwycięstwo byłoby zasłużone. Co nie zmienia faktu, że kciuki będę trzymał za kogoś innego :)

Dziś obstawiam 2:1 dla Barcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako kibic repreznetacji Polski i Manchesteru United jakoś się przyzwyczaiłem do takich nerwów w meczu ;p Ale fakt faktem, że trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka. Sam mecz przypominał mi troche ten Realu z United, też na Benabeu. Dużo szans z obu stron i tylko 2 wykorzystane. W tym przypadku obie dla jednego klubu. Co do CR7 do pozwole się nie zgodzić z tym, że jest przereklamowany. W moim przekonaniu trudniej jest go wyłączyć z gry niż Messiego. A takie dni jak ten wczorajszy gdzie mu nie szło, trafiają się wszystkim. Myślę, że też się zniechęcili na początku kiedy Weidenfeller wybronił te setki. Kiedy strzelili na 1:0 od razu wiara dodała im skrzydeł. Za odrabianie wzięli się za poźno no i cóż, odpadli. Lewy i złota piłka? Nie no nie przesadzajmy. Nie wydaje mi się, żeby miał dużą szanse na tą nagrode. "W końcu Messi ciągle gra" ;p Nie da się ukryć, że prezentuje wyśmienitą formę, strzela dużo bramek i jest o jeden mecz od wygrania jednego z najważniejszych klubowych trofeów, ale czy to jest piłkarz najlepszy w tym sezonie? Ktoś napisał tu o jego drewnianym stylu, z czym się zgadzam. Na forum padło też stwierdzenie, że świetnie się zastawia, potrafi przytrzymać piłkę itd. I z tym również się zgadzam. To są te cechy, którymi nadrabia. W końcu żeby dołożyć ten "palec" do bramki, to trzeba się umieć ustawić i znaleźć w takiej sytuacji. BTW. Jeśli nie CR7 i nie Messi, bo w takiej formie raczej nie, to kto zasługuje na Złotą Piłkę? Jacyś kandydaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 09:46, Luk04229 napisał:

A takie dni jak ten wczorajszy gdzie mu nie szło, trafiają się wszystkim.


Tylko, że Ronaldo takich meczy miał wiele. To nie jest tak, że normalnie to on jest człowiek bez układu nerwowego i presja go nie rusza, a tylko wczoraj coś się stało. O ile "gorsze dni" były zrozumiałe kiedy był dużo młodszy o tyle teraz jednak trzeba od niego wymagać, żeby w kluczowym momencie, w kluczowym meczu potrafił pociagnąć drużynę. A on tego nie robi. I jak nie robił tego w United tak nie robi w Realu. W reprezentacji zresztą też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura, że Ronaldo nie potrafi grać w ważnych meczach. Pamiętam, że to on strzelił Chelsea gola w finale LM. To on ostatnio najczęściej strzela gole Barcelonie. To on strzelił gola BVB przed tygodniem.
Wczoraj rzeczywiście zagrał bardzo słabo, ale jest tylko człowiekiem. Od Messiego i Ronaldo wymaga się bardzo wiele i nie zawsze potrafią oni sprostać tym oczekiwaniom. Są tylko ludźmi - mogą mieć słabszy dzień, obrońcy mogą być w świetnej formie, mogą dostać potrójne krycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 09:46, Luk04229 napisał:

Jeśli nie CR7 i nie Messi, bo w takiej formie
raczej nie, to kto zasługuje na Złotą Piłkę? Jacyś kandydaci?


Thomas Müller? :D Nie lubię gościa, ale trzeba przyznać, że sezon ma świetny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 11:57, pawbuk napisał:

> Jeśli nie CR7 i nie Messi, bo w takiej formie
> raczej nie, to kto zasługuje na Złotą Piłkę? Jacyś kandydaci?

Thomas Müller? :D Nie lubię gościa, ale trzeba przyznać, że sezon ma świetny ;)

Jako osoba, która doceniła Lewandowskiego od czasów Lecha Poznań stawiam na niego. To pobożne życzenie, bo nie jest wspaniałym napastnikiem a raczej świetnym lisem pola karnego, to uważam, że za postęp mu się należy. Parę lat temu grał w 2lidze polskiej, dziś ma szansę wygrać LM z 35(może więcej?) bramkami na koncie w całym sezonie, w, jak się okazuje, najlepszej lidze świata..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować