Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Niestety do tego nie mamy wykonawców. Moim zdaniem wczoraj wyszła po prostu zła XI. Mieliśmy wygrać i poszliśmy do ataku z raptem 4 zawodnikami, z czego tylko 2 grało dobrze. I jak tu coś ugrać? Klich sam mówił, że to nie jego pozycja, woli być bardziej cofnięty. W meczu nie zdziałał absolutnie nic. Krychowiak i Lewandowski tylko czyścili z tyłu. Podobały mi się początkowe próby przerzutów nad obroną do Lewego właśnie od Mariusza, szkoda że szybko przestał próbować, w końcu mogło się to udać. Sobota nie zrobił praktycznie nic, raz miał fartowny strzał. Gdybyśmy od razu zamiast M. Lewandowskiego albo Krychowiaka dali kogoś ofensywnego - Mierzejewskiego czy też Zielińskiego, a Klich grałby na swojej pozycji bardziej z tyłu, może coś by się udało. A tak w ataku nie było komu grać. Idealnie było to widoczne w trakcie akcji Roberta czy Kuby - szli sami, czasem wręcz na chama, bo zwyczajnie nie było komu podać. Sam jestem zdania, że tak, jest to wina trenera. Źle dobierał skład, źle ich ustawiał. Przez rok zupełnie się nie zgrali. Inne reprezentacje to potrafią, nasza nie. A graczy mamy naprawdę solidnych i nie odstajemy ani od Ukrainy, ani od Czarnogóry. Dlatego poszukiwania nowego treneiro czas zacząć. Może w końcu będzie to ktoś, to należycie poukłada tę drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2013 o 14:59, A-cis napisał:

Ale to nie tyle jest wina zawodników co wina ustawienia. Od lat gramy jednym napastnikiem.
I od lat dostajemy baty.
Eh, tęsknię do czasów Kazimierza Górskiego. Graliśmy 3 napastnikami (Lato, Szarmach,
Gadocha) i graliśmy widowiskowo nawet jeżeli czasem przegraliśmy. Ale najczęściej to
było jednak zwycięstwo (czego dowodem było 3-cie miejsce na Mistrzostwach Świata).


Też prawda, Fornalik nic nie zmienił poza powołaniami, wg mnie młodzi grają lepiej (patrz np: Zieliński, Klich) niż doświadczeni gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki wie ktoś gdzie można kupić(jest przetłumaczona?) i czy wgl można kupić ksiązke byłego trenera francji Raymonda Domenecha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jakbym chciał w kadrze Hiddinka, Lippiego, bo to najlepsi wg mnie selekcjonerzy :P no Luiza Felipe Scolariego jeszcze jest świetny ale on raczej jest nie do wzięcia. Pojawiają się spekulacje odnośnie Advocata, ale on jest cienki objął reprezentacje Korei i nie powtórzyl wyczyny Hiddinka, który świetnie prowadził oprócz Korei także Australie i Rosje. Advocat objął też Rosje po swoim rodaku i też lipa. Scolari jak dobry jest pokazuje chociażby to jak gra teraz Brazylia. Lippi też świetnie prowadził swego czasu Włochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 19:41, Paoro napisał:

Oj jakbym chciał w kadrze Hiddinka, Lippiego, bo to najlepsi wg mnie selekcjonerzy :P

Trener Fornalik w wywiadzie pomeczowym wyraźnie zadeklarował, że ma ochotę kontynuować pracę z reprezentacją. Wyczuwałem w jego wypowiedzi zadowolenie z dotychczasowych dokonań. Jego zdaniem gra reprezentacji wyraźnie się poprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wyczuwałem w jego wypowiedzi zadowolenie z dotychczasowych dokonań.
No tak, 4-rte miejsce w grupie, na 6 Reprezentacji, to nie taki zły wynik <śmiech>. Szczególnie, że San Marino bym na liczył, to na 5-ięć :).

Dnia 15.10.2013 o 23:27, A-cis napisał:

Jego zdaniem gra reprezentacji wyraźnie się poprawiła.

Chyba, jak sobie na konsoli pogra, to zauważy poprawę. Grali piach i grają nadal. Niech przyjdzie człowiek z zewnątrz i coś z nich zrobi, bo to wstyd!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 23:27, A-cis napisał:

Trener Fornalik w wywiadzie pomeczowym wyraźnie zadeklarował, że ma ochotę kontynuować
pracę z reprezentacją. Wyczuwałem w jego wypowiedzi zadowolenie z dotychczasowych dokonań.

Jeśli tak twierdzi to musi być bardziej oderwany od rzeczywistości niż mi się wydawało. Zbłaźniliśmy się w tych eliminacjach, wygraliśmy zaledwie trzy mecze i to z najsłabszymi rywalami. Nie wiem na jakiej podstawie Fornalik sądzi, że dostanie jeszcze szansę. Ja mam nadzieję, że skończy się panowanie Franków, Waldków i innych klaunów z naszego cyrku zwanego ekstraklasą. Potrzebujemy kogoś zza granicy. Kogoś z autorytetem, doświadczeniem i przede wszystkim warsztatem trenerskim, bo zawodników mamy nawet niezłych zwłaszcza z przodu.

Co do Anglików to przez całe eliminacje grali słabo, ale w ostatnich dwóch meczach spięli się i pokazali klasę. Po tym można poznać mocną drużynę. Mimo to sukcesów na Mundialu im nie wróżę. Brazylia, Argentyna, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Belgia - między tymi drużynami powinny zostać moim zdaniem rozdane medale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 09:45, mati285 napisał:

Brazylia, Argentyna, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Belgia - między
tymi drużynami powinny zostać moim zdaniem rozdane medale.


Z Belgią chyba się pospieszyłeś zbytnio... Fajnie grali, ale nie ma porównania do Hiszpanów czy Niemców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 12:06, NeroNarmeril napisał:

Z Belgią chyba się pospieszyłeś zbytnio... Fajnie grali, ale nie ma porównania do Hiszpanów
czy Niemców...

Czy ja wiem? Mają bardzo silną ekipę, o tytuł może nie powalczą, ale półfinał wydaje się jak najbardziej w zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fornalik zwolniony, ciekawe kto za niego. Wiele wskazuje na to, że Boniek chce znów dać szanse trenerowi z Polski, co raczej nie jest na tę chwilę dobrym rozwiązaniem. A już wymienianie wśród potencjalnych kandydatów Dariusza W. zakrawa na kpinę. Jeśli już koniecznie ma być ktoś z polskiej myśli szkoleniowej, to może Adam Nawałka? Ale obawiam się, że może się on okazać znacznie gorszym selekcjonerem, niż trenerem klubowym, wiadomo, że specyfika pracy na tych dwóch stanowiskach dość mocno się różni. Mimo wszystko liczę na to, że posadę otrzyma ktoś z zagranicy z głośnym nazwiskiem, choćby po to, by przekonać się czy z tej drużyny da się coś więcej wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boniek stwierdził, że typowania prasy są bardzo dalekie od jego wyboru. Kwestia tylko, czy to tylko zagrywka pod media, by spekulowały sobie dalej, czy też informacja prawdziwa. Tak czy inaczej, zgadzam się z tym co napisałeś. O ile chciałbym, by kadrę trenował Polak, nie wydaje mi się, by był ktokolwiek na to stanowisko odpowiedni. Dlatego niech przyjdzie ktoś z osiągnięciami na tym polu i nareszcie nauczy naszych grać tak, jak powinni z takimi nazwiskami. Szkoda marnować ich talenty tylko po to, by kolejnemu selekcjonerowi z kraju dać szansę. Jasne, nie mówię, że to same wielkie gwiazdy, jednak z odpowiednią ręką trenera stać ich choćby na to, by dostać się na większą imprezę i tam nieźle się zaprezentować. Ale szanse że osiągną to z kimś z Polski są znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ... chciałbym dożyć czasów kiedy nasza ''reprezentacja'' przegra z takimi potęgami jak Monako czy San Marino. ;-D Naprawdę nie rozumiem ludzi którzy jeszcze jeżdżą na te wszystkie mecze i wierzą, że w obecnym systemie coś zdziałamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 21:03, Tyler_D napisał:

Wiecie co ... chciałbym dożyć czasów kiedy nasza ''reprezentacja'' przegra z takimi potęgami
jak Monako

Monako nie ma reprezentacji. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trenerem powinnien zostac ktos z doswiadczeniem w prowadzeniu kadr narodowych i z duzym nazwiskiem ktore zaimponuje tym naszym pilkarzynom.Nasza kadra ma potencjal,potrzebny jest tylko odpowiedni czlowiek ktory go z niej wyciagnie.Potrzebny jest zagraniczny trener,bardzo dobry taktyk i psycholog ktory zaszczepi ducha walki i wole zwyciestwa w ta druzyne,bo niestety porazka od porazki morale druzyny nie podnosi.PZPN po tylu latach powinnien sie szarpnac i wylozyc kase na stol na jakies duze nazwisko np Marcelo Bielsa dla mnie bylby idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 21:03, Tyler_D napisał:

Wiecie co ... chciałbym dożyć czasów kiedy nasza ''reprezentacja'' przegra z takimi potęgami
jak Monako czy San Marino. ;-D Naprawdę nie rozumiem ludzi którzy jeszcze jeżdżą na te
wszystkie mecze i wierzą, że w obecnym systemie coś zdziałamy.


Na Monako nie ma szans, tam nie ma reprezentacji. Ale spoko, od eliminacji do Euro 2016 gra Gibraltar, więc kolejna potęga staje nam na drodze :D I szczerze licze, że dostaniemy jakaś porzeciętną grupę - wtedy jak znowu się nie uda to przynajmniej nie będzie wymówek. Jak trafimy na coś pokroju Hiszpania, Ukraina, Serbia/Turcja to potem będzie, że "grupa śmierci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować