Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2007 o 13:05, mikal15 napisał:

broni w Barcelonie bo jest wychowankiem.

Ta teoria nie dalej jak wczoraj pojawiła się i w PS. Oczywiście napisano o meczu Barcy z Celtickiem przy okazji artykłu na temat "derbów Europy".

Dnia 23.12.2007 o 13:05, mikal15 napisał:

Opierają się przy tym na hiszpańskiej
prasie, mimo że ta nigdy czegoś takiego nie napisała, więc to jest po prostu krótko mówiąc
przeinaczenie faktów, czyli jeszcze krócej mówiąc kłamstwo.

Hmm...
A ile jest w Hiszpanii gazet sportowych? Pewnie parę... Dochodzą jeszcze gazety ogólne, w których też piszą o sporcie. Jak rozumiem czytasz wszystkie każdego dnia?

Dnia 23.12.2007 o 13:05, mikal15 napisał:

I podobne błędy znajdują z tego co widzę na forach kibice Milanu czy Juventusu- wszyscy o swoim klubie.

Nie spotkałem się. Swoją drogą ja nie spotkałem nigdy błędu na temat Bayernu (Przegląd zacząłem kupować regularnie z rok temu, przestałem kupować regularnie od dwóch tygodni około). Może dlatego, że ogólnie mniej o nim piszą.
Chociaż wpieniało mnie pieprzenie jak Bild o tym, że Bayern JUŻ MA mistrzostwo Niemiec. Jeszcze przed sezonem.

Dnia 23.12.2007 o 13:05, mikal15 napisał:

Znaczy się, że dziennikarze wiedzę mają, ale ogólną, powierzchowną, sprawiającą wrażenie fachowej.
Ale gdy się interesujesz jakąś dziedziną i czytasz co ktoś napisał to wychodzą już raczej brednie...wiem
na własnym przykładzie.

Być może... Jednak pamiętaj, że dziennikarz też kibic (to logiczne, wybierasz zawód bo kibicujesz - przynajmiej dla mnie). Taki Pol o swojej Chelsea, czy Tuzimek o Barcelonie powinni wiedzieć dużo i nie pisać bredni.

Dnia 23.12.2007 o 13:05, mikal15 napisał:

Na pewno nie fanowski.

Komu kibicujesz jeszcze, poza Barcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 13:25, Vaxinar napisał:

Ta teoria nie dalej jak wczoraj pojawiła się i w PS. Oczywiście napisano o meczu Barcy z Celtickiem
przy okazji artykłu na temat "derbów Europy".

O właśnie...

Dnia 23.12.2007 o 13:25, Vaxinar napisał:

Hmm...
A ile jest w Hiszpanii gazet sportowych? Pewnie parę... Dochodzą jeszcze gazety ogólne, w których
też piszą o sporcie. Jak rozumiem czytasz wszystkie każdego dnia?

Jak się opierają na katalońskiej prasie sportowej to są dwie takie gazety: Sport i Mundo Deportivo. I tak, przeglądam codziennie co piszą, jako że sam tłumaczę ich wypowiedzi na polski. Artykułu na temat Valdesa, że słaby, to nie było od kilku lat- jedyne artykuły o nim to kolejne rekordy, występów, niedawno niepuszczonych goli w Lidze Mistrzów itd.

Dnia 23.12.2007 o 13:25, Vaxinar napisał:

Nie spotkałem się. Swoją drogą ja nie spotkałem nigdy błędu na temat Bayernu (Przegląd zacząłem
kupować regularnie z rok temu, przestałem kupować regularnie od dwóch tygodni około). Może
dlatego, że ogólnie mniej o nim piszą.
Chociaż wpieniało mnie pieprzenie jak Bild o tym, że Bayern JUŻ MA mistrzostwo Niemiec. Jeszcze
przed sezonem.

Sczerze mówiąc to ja jestem na tym punkcie wyczulony- gdybyś czytał bardzo uważnie to pewnie by coś jednak nie zagrało ;) Co nie zmienia faktu, że Niemcy to trochę bliżej niż Hiszpania, troche większe z nimi związki mają/mieli polscy piłkarze czy trenerzy...

Dnia 23.12.2007 o 13:25, Vaxinar napisał:

Być może... Jednak pamiętaj, że dziennikarz też kibic (to logiczne, wybierasz zawód bo kibicujesz
- przynajmiej dla mnie). Taki Pol o swojej Chelsea, czy Tuzimek o Barcelonie powinni wiedzieć
dużo i nie pisać bredni.

Najgorsze jest, gdy ktoś chce pokazać za wszelką cenę jaki jest obiektywny, a jakie na to lekarstwo? Bezsensowne pojechanie po klubie, żeby pokazać, że wcale nie jest zaślepiony...

Dnia 23.12.2007 o 13:25, Vaxinar napisał:

Komu kibicujesz jeszcze, poza Barcą?

Znaczy kogo los nie jest mi obojętny? Sunderlandu, Arminii, Legii i klubów, gdzie grają byli piłkarze Barcelony, których bardzo polubiłem- np. Lille z Kluivertem. A tak naprawdę kibicuję tylko Barcelonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 13:32, mikal15 napisał:

gdybyś czytał bardzo uważnie to pewnie by coś jednak nie zagrało ;)

Sądzę, że jednak nie... ;) Czytam uważnie, ponieważ zawsze jest dość mało, o ile w ogóle jest. Literówek nie znalazłem, ale parę razy błędów jezykowych. Np. źle odmieniony rzeczownik, albo powtórzony wyraz. Pewnie błąd w druku. ;-)
Chociaż... Jak tak teraz pomyślę, to przypomina mi się, że napisali raz, że parę klubów wyraża zainteresowanie Borucem... Między innymi był tam Bayern, podczas kiedy generał ciągle powtarza, że po odejściu Kahna stawiają na Rensinga...

Dnia 23.12.2007 o 13:32, mikal15 napisał:

Znaczy kogo los nie jest mi obojętny?

Spytam więc inaczej. Kogo wybitnie nie lubisz? Poza tymi oczywistymi klubami jak Real czy Espanyol?

P.S.
Oczywiście pisząc o błędach sam musiałem je popełnić, eh.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 13:48, Vaxinar napisał:

Jak tak teraz pomyślę, to przypomina mi się, że napisali raz, że parę klubów wyraża
zainteresowanie Borucem... Między innymi był tam Bayern, podczas kiedy generał ciągle powtarza,
że po odejściu Kahna stawiają na Rensinga...

O właśnie o coś w tym stylu mi chodzi. Lipne zainteresowanie Polakami. Dosyć częste to jest niestety ;/

Dnia 23.12.2007 o 13:48, Vaxinar napisał:

Spytam więc inaczej. Kogo wybitnie nie lubisz? Poza tymi oczywistymi klubami jak Real czy Espanyol?

Wybitnie nie lubię? Nie przepadam za Atletico (Madryt, ta polityka transferowa- psucie rynku), Milanem i większością właściwie klubów włoskich (nie cierpię stylu a'la Inzaghi czyli 'sam sfauluję, a potem będę darł się jakby mi nogę złamali'), Chelsea (chociaż teraz mniej, bo nie ma już The Special One'a i jego złotych myśli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff United wygrywają z Evertonem 2:1 po dwóch bramkach Ronaldo w 22 i 88 minucie
Teraz seria meczów co 3 dni, Arsenal na pewno się gdzieś potknie, a my jako, że mamy szeroką (+ po kontuzji wrócą Scholes i Neville) możemy wygrać wszystkie mecze i wreszcie awansować na fotel lidera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:59, temek napisał:

możemy wygrać wszystkie mecze i wreszcie awansować
na fotel lidera


Zauważ że ManU w tej "świątecznej" gierce, rok w rok mają wysoką formę :)

Co do meczu - z mojej perspektywy najważniejszy dzisiejszy mecz. Nie spodziewałem sie aż tylu problemów. Na mecz torche sie spóźniłem :P Akutat pokazywali replay gola CR. Zastanawiałem się dlaczrgo bramkarz się nie rzucił, może jakoś by to wybronił. Ale patrze na składy, a tam w bramce Evertonu stary, "dobry" Tim Howard ;) Szybko padła wyrównująca bramka Cahilla. Kuszczak bez szans(trzeba zaznaczyć że grał cały mecz). Szkoda, że Roo znów bez gola :( Miał 2 bdb okazje. Raz po świetnym lobie, obronća wybił piłkę z linii, a raz trafił w poprzeczke. W 87min. ewidenty faul Pienaara i karny wykorzystany przez CR. Ogólnie było ciężko, ale ważne te 3 pkt :) Arsenal widać, że powoli dostaje zadyszki. Wczoraj szczęście, że Almunia wyciągnął tego karnego Keane. Ale jak piałem wyżej, mam nadzieję, że w już nowym roku, MU zasiądzie na fotel lidera EPL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy mówią o meczu Barcelony i Realu, tymczasem właśnie trwają Wielkie Derby Mediolanu. Na razie jest 1:1, po bramkach Pirlo i Cruza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barcelonie nie jest potrzebny lewy obrońca więc nie wiem, czemu miałby tam przejść :) Poza tym ostatni Niemiec, który grał w Barcy to chyba Schuster...to nie jest zbyt popularny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:08, mikal15 napisał:

Barcelonie nie jest potrzebny lewy obrońca więc nie wiem, czemu miałby tam przejść :) Poza
tym ostatni Niemiec, który grał w Barcy to chyba Schuster...to nie jest zbyt popularny kierunek.


Z tego co mi wiadomo, Lahm może grać zarówno na lewym, jak i prawym boku defensywy. Nie ma co ukrywać, Zambrotta nie może załapać odpowiedniej formy. Dobre mecze przeplata słabymi. Liga hiszpańska najwyraźniej mu nie służy. Myślę, że wkrótce [czyt. po sezonie] odejdzie do Milanu, oczywiście za odpowiednią kwote pieniędzy. :D Nie może być tak jak dotychczas, że gracze FCB puszczani są za śmieszną kase. Wtedy, Lahm byłby trafnym zakupem na prawą flanke. Wprawdzie nasz kapitan może tam grać i idzie mu naprawdę dobrze to wolałbym jednak widzieć go na środku bloku razem z Milito. Jest jeszcze jeden plus zakupu Lahma. Mianowicie, Abidal nie będzie miał wartościowego zmiennika w następnym sezonie, więc Niemiec mógłby go czasem zastępować. Sylwek ma już swoje lata i czas na emeryturke w Brazylii. Taka prawda. Chociaż ostatnio pokazał kawałek dobrego footballu, szalejąc po lewej stronie boiska razem z Ronim. :) Moim zdaniem Lahm przydałby się u nas.
Heh, widzę, że pamięć masz krótką... z tego co ja wiem, ostatnim Niemcem w FCB był Robert Enke. ;p

Vamos Barca! Licze na wspaniałe widowisko w wykonaniu obu drużyn dzisiejszego wieczoru! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:08, mikal15 napisał:

Barcelonie nie jest potrzebny lewy obrońca więc nie wiem, czemu miałby tam przejść :) Poza
tym ostatni Niemiec, który grał w Barcy to chyba Schuster...to nie jest zbyt popularny kierunek.


To było tak. Lahm zawsze mówił, że kibicuje Barcelonie, włodaże Bayernu nie chcą go puścić, ale z tego co czytałem Barca wyraziła chęć. Lahm jest naprawdę dobry, no... ale jak dla Was za słaby, bo Niemiec i nie chcecie to ja się obrażę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to tylko plotka, ManU na lewej pomocy ma już Evre i nie potrzeba raczej nowych obrońców,
w ogóle tej zimy raczej transferów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widocznie ja jestem niedoinformowany, bo dla mnie Lahm kojarzy się jedynie z lewą stroną obrony. Zambro grał jedynie w zeszłym sezonie kilka wielkich meczów, ale co z tego, skoro to nie jest po prostu ten zawodnik co we Włoszech i już. Owszem z reguły jest to jakiś tam niezły poziom, ale po zawodniku, który był okrzyknięty najlepszym bocznym obrońcą świata to ja się spodziewałem trochę więcej. Puyol nieźle radzi sobie na prawej stronie obrony, bo grał już tam kiedyś, ale wiek 29 lat to chyba nie jest odpowiedni na naukę dośrodkowań, a to musi w tej chwili najbardziej poprawić Carles. Zresztą, ja mam wrażenie, że on poradziłby sobie po prostu wszędzie. Co do Sylvinho to zobaczymy jak to będzie wyglądać, bo Abidal póki co na zbyt kontuzjogennego gracza nie wygląda, a nie zapominajmy, że taki Thuram jest jeszcze starszy od Brazylijczyka i jeśli ktoś odejdzie po sezonie to raczej duet byłych zawodników Juventusu. Owszem, Sylwek ma już swoje lata, ale nikt tak jak on nie rozumie się z Ronaldinho no i nie zapominajmy, że do lata to ktoś nam może Lahma sprzątnąć. O Enke kompletnie zapomniałem, zresztą zaczynam zapominać wszystkich bramkarzy przed Valdesem, Dutruelów, Hespów...

Już za kilkadziesiąt minut El Clasico. Składy podało już MD, Gudjohsen dostał niestety kontuzji, to on jest zawodnikiem nie w pełni sił, o którym mówił Rijkaard. Szkoda, bo grał naprawdę dobrze ostatnio. A ja tymczasem udaję się już do baru na meczyk, Visca el Barça!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:08, mikal15 napisał:

Barcelonie nie jest potrzebny lewy obrońca więc nie wiem, czemu miałby tam przejść :) Poza
tym ostatni Niemiec, który grał w Barcy to chyba Schuster...to nie jest zbyt popularny kierunek.

Wiem, ze sie wtrace niepotrzebnie ale chyba Bodo Illgner(bramkarz - ten przed era Casillasa w madryckiej bramce - pamietam go z Fify 2000) tez byl Niemcem, wiec az tak niepopularny kierunek to nie jest :) A Schuster Niemcem jest, fakt. A wiadomo, ze prawie kazdy trener lubi miec w kadrze swoich rodakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 18:28, Rad7 napisał:

> Barcelonie nie jest potrzebny lewy obrońca więc nie wiem, czemu miałby tam przejść :)
Poza
> tym ostatni Niemiec, który grał w Barcy to chyba Schuster...to nie jest zbyt popularny
kierunek.
Wiem, ze sie wtrace niepotrzebnie ale chyba Bodo Illgner(bramkarz - ten przed era Casillasa
w madryckiej bramce - pamietam go z Fify 2000) tez byl Niemcem, wiec az tak niepopularny kierunek
to nie jest :) A Schuster Niemcem jest, fakt. A wiadomo, ze prawie kazdy trener lubi miec w
kadrze swoich rodakow.

Ops, ale wtopa:) Wy o Barcie gadacie a ja tu z Realem wyskakuje he, he:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,"Królewscy" z dorobkiem 34 punktów prowadzą w tabeli hiszpańskiej Primera Division. Liderem pozostaną niezależnie od wyniku najbliższego meczu, gdyż nad zajmującą drugą pozycję Barceloną mają cztery punkty przewagi. ''''
Takie statystyki są na mecz(tak typowali ludzie)
Barcelona wygra Barcelona 48%
vs.
Real wygra Real 5%
remis 47%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 18:45, Assax napisał:

,,"Królewscy" z dorobkiem 34 punktów prowadzą w tabeli hiszpańskiej Primera Division. Liderem
pozostaną niezależnie od wyniku najbliższego meczu, gdyż nad zajmującą drugą pozycję Barceloną
mają cztery punkty przewagi. ''''
Takie statystyki są na mecz(tak typowali ludzie)
Barcelona wygra Barcelona 48%
vs.
Real wygra Real 5%
remis 47%

Po pierwszej połowie prowasdzi Real, choć to Barca miała jednak groźniejsze sytuacje, choć nie było ich zbyt wiele. Real gra tak jak się spodziewałem i mam nadzieje, że w drugiej połowie powiększa prowadzenie. Im dłużej trwa mecz tym ciekawiej, więc możemy liczyć na duże emocje podczas drugiej połowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 19:56, mesiu59 napisał:

> ,,"Królewscy" z dorobkiem 34 punktów prowadzą w tabeli hiszpańskiej Primera Division.
Liderem
> pozostaną niezależnie od wyniku najbliższego meczu, gdyż nad zajmującą drugą pozycję Barceloną

> mają cztery punkty przewagi. ''''
> Takie statystyki są na mecz(tak typowali ludzie)
> Barcelona wygra Barcelona 48%
> vs.
> Real wygra Real 5%
> remis 47%
>
Po pierwszej połowie prowasdzi Real, choć to Barca miała jednak groźniejsze sytuacje, choć
nie było ich zbyt wiele. Real gra tak jak się spodziewałem i mam nadzieje, że w drugiej połowie
powiększa prowadzenie. Im dłużej trwa mecz tym ciekawiej, więc możemy liczyć na duże emocje
podczas drugiej połowy.

No napewno będą emocję czyli 48% polaków źle typowała ale myśle że real nie da się i strzeli przynajmniej jeszcze jedą bramkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować