Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 23:28, Paoro napisał:

Stary powiem ci szczerze ze teraz to nikt z naszych ligowców nie zasługie na gre w pucharach,
czy ty myślisz ze taki Ruch przeszedł by Club Brugge albo czy Jaga mająca świetny początek
wygrywająca z Legią przetrwała by w pucharach do września? Otóż nie, wszyscy widzimy
ze szans nie ma - jesteśmy jedną wielką pustą plamą na mapie Europy jesli chodzi o grę
klubów w europejskich pucharach.. do tego łupie naszą kadrę jak chce reprezentacja kraju
mająca prawie 20 razy mniej ludności niż Polska.. a najlepsze ze wszyscy mówią ze piłka
nożna to nasz sport narodowy :D ale co tam, kibice mogą być sfrustrowani, mogą krzyczeć,
robić protesty nie chodzić na mecze, a i tak PZPN będzie mial ich wszystkich gdzieś..


Co do PZPN - przyznaję rację, bez dwóch zdań.
Może masz rację, że żaden nasz klub nie dałby sobie rady choćby z Brugge. Tylko na ten moment wolałbym widzieć tam Ruch chyba niż inne zespoły, które non stop mówią, że będzie walka, że pokażą super futbol, a jak było, to wystarczy wspomnieć, na kim Wisła skończyła swoją przygodę w tym roku z LM. Racja, piłkarsko jesteśmy dnem... Aż się boję wyników ostatnich dwóch spotkań repry, bo jak widzę tego naszego aktualnego selekcjonera popieranego przez dziadów z PZPN to robi mi się słabo... Wprowadźmy do PZPN kuratora i niech rozgoni dziadostwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 00:32, haderQ napisał:

Wprowadźmy do PZPN kuratora i niech rozgoni dziadostwo...

Już próbowano wprowadzać do PZPN kuratora i nic nie zwojował...
Ale w kontekście dymisji min. sportu Drzewieckiego pojawiają się ciekawe plotki. Otóż jednym z kandydatów na ten stołek jest ... Zbigniew Boniek. Gdyby to się potwierdziło, to on, jako były członek Zarządu PZPN chyba wiedziałby jak się do tegoż PZPN dobrać.
Ciekawa byłaby jego rozgrywka z Grzegorzem Lato. A wiadomo przecież jak się obaj panowie bardzo "lubią". :-)
Poza tym Boniek w rozgrywce z PZPN miałby poparcie swojego kumpla Platiniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 13:24, A-cis napisał:

Już próbowano wprowadzać do PZPN kuratora i nic nie zwojował...
Ale w kontekście dymisji min. sportu Drzewieckiego pojawiają się ciekawe plotki. Otóż
jednym z kandydatów na ten stołek jest ... Zbigniew Boniek. Gdyby to się potwierdziło,
to on, jako były członek Zarządu PZPN chyba wiedziałby jak się do tegoż PZPN dobrać.
Ciekawa byłaby jego rozgrywka z Grzegorzem Lato. A wiadomo przecież jak się obaj panowie
bardzo "lubią". :-)
Poza tym Boniek w rozgrywce z PZPN miałby poparcie swojego kumpla Platiniego.


Też właśnie przeczytałem o Bońku. Mogło by być ciekawie. Jak patrze na to wszystko, to chyba tylko właśnie Boniek może rozgonić tych złodziei, z prezesem na czele. Poza tym mógłby więcej ingerować przez swojego kumpla Platiniego jak wspomniałeś. Pomysł według mnie bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 13:35, haderQ napisał:

Też właśnie przeczytałem o Bońku. Mogło by być ciekawie. Jak patrze na to wszystko, to
chyba tylko właśnie Boniek może rozgonić tych złodziei, z prezesem na czele. Poza tym
mógłby więcej ingerować przez swojego kumpla Platiniego jak wspomniałeś. Pomysł według
mnie bardzo dobry :)


Tylko że weźcie pod uwagę to, że Boniek miałby być ministrem sportu, a nie piłki nożnej. To jest duża różnica. Wolę, żeby piłka stała na niskim poziomie, ale przynajmniej mogę się cieszyć z siatkówki czy piłki ręcznej. A tak to możemy nie mieć niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 14:03, ibisz napisał:

> Też właśnie przeczytałem o Bońku. Mogło by być ciekawie. Jak patrze na to wszystko,
to
> chyba tylko właśnie Boniek może rozgonić tych złodziei, z prezesem na czele. Poza
tym
> mógłby więcej ingerować przez swojego kumpla Platiniego jak wspomniałeś. Pomysł
według
> mnie bardzo dobry :)

Tylko że weźcie pod uwagę to, że Boniek miałby być ministrem sportu, a nie piłki nożnej.
To jest duża różnica. Wolę, żeby piłka stała na niskim poziomie, ale przynajmniej mogę
się cieszyć z siatkówki czy piłki ręcznej. A tak to możemy nie mieć niczego.


Znając go, może i jest mocny w gębie i bezkompromisowy w stosunku do PZPN, ale w jego umiejętności organizacyjne szczerze wątpie, biorąc pod uwagę jego sukcesy jakie osiągnął jako selekcjoner :pp owszem to nie to samo co minister finansów, ale na takie stanowiska trzeba ludzi odpowiednio wykształconych a nie byłych piłkarzy itp. poza tym uważam ze może poświęcić zbyt duzo uwagi piłce nożnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co się dzieje w Realu,przegrali mecz z przeciwnikime z którym i Barca by przegrała,a mimo to już trenera krytykuje sie za rotacje,jakieś spięcia na lini Iker---Guti[to nawet rozumiem ale mogli nie kłócić się na meczu]ehhh ponadto jak już wcześniej pisałem fart Barcy nie opuszcza,akurat[tak się nieszczęśliwe złozyło] Villa i Joaquin nie zagrają,ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 15:56, NecroVisioneR napisał:

Nie rozumiem co się dzieje w Realu,przegrali mecz z przeciwnikime z którym i Barca by
przegrała,a mimo to już trenera krytykuje sie za rotacje,jakieś spięcia na lini Iker---Guti[to
nawet rozumiem ale mogli nie kłócić się na meczu]ehhh ponadto jak już wcześniej pisałem
fart Barcy nie opuszcza,akurat[tak się nieszczęśliwe złozyło] Villa i Joaquin nie zagrają,ehhh


Kibicuję Realowi, ale sądzę, że nie mają jeszcze całkowicie ułożonej taktyki. A piłkarzy na niektórych pozycjach też mogliby by mieć lepszych. Nie da się wygrywać meczów tylko z C. Ronaldo i Benezmą. Można je nawet przegrać, jeżeli te gwiazdy nie są w formie.

Mam pytanie: kiedy odbędzie się najbliższy mecz polskiej reprezentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 17:56, BoloMaster napisał:

10.10.2009 zagramy z Czechami


Macie jakieś refleksje co do powołanych zawodników?
Kto według was powinien zagrać w pierwszej 11?
Ja na bramę postawił bym Dudka: w końcu chyba nie został powołany żeby przynosić ręczniki :)
A kto dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:04, MadDogg napisał:

Macie jakieś refleksje co do powołanych zawodników?

Ja mam taką refleksję, że Żewłakow na te 2 mecze mógł zostać w reprezentacji.
Pewnie, jeżeli chodzi o reprezentację budowaną pod kątem Euro 2012, to on nie jest perspektywicznym zawodnikiem, ale tu w końcu chodzi na razie o dokończenie eliminacji.
A jeżeli chodzi o obronę, to ja do niego miałem najmniej zastrzeżeń. I ma niezbędne doświadczenie.
Obawiam się, że tych 2 meczach nasza obrona będzie najbardziej dziurawą formacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te roszady w składzie Majewskiego i tak nic nie dadzą. W dwóch ostatnich meczach nie liczę na wygraną Polski. IMO po eliminacjach posada trenera będzie do przejęcia.
A co do Realu, to niestety wtopa Królewskich. No cóż nad zgraniem trzeba jeszcze popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:16, A-cis napisał:

Obawiam się, że tych 2 meczach nasza obrona będzie najbardziej dziurawą formacją.


Żewłakow nie jest złym zawodnikiem, gra przecież w europejskich rozgrywkach itp. Ale za jego czasów nasz obrona też świetnie nie grała. Problemem był jedynie Dudka, który zaprezentował nam pełnie swoich możliwości w końcówce meczu z Niemcami na MŚ2006. Na szczęście jego już nie ma. Jedyne co bym oczekiwał od naszego trenera to cofnięcie do obrony Lewandowskiego. Jak widzę jego zagrania w pomocy to mi się aż słabo robi. Jak dla mnie idealny zawodnik do obrony: niezbyt szybki, z dobrym odbiorem. Co o tym myślicie?
Jak według was powinna wyglądać reszta składu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:16, A-cis napisał:

Pewnie, jeżeli chodzi o reprezentację budowaną pod kątem Euro 2012, to on nie jest perspektywicznym
zawodnikiem, ale tu w końcu chodzi na razie o dokończenie eliminacji.

Dlaczego? Miałby wtedy 36 lat, na środkowego obrońce to jest to wiek może i zaawansowany,
ale na pewno nie przekreślający jego szans na występ, a jego doświadczenie w kierowaniu młodszymi
kolegami mogłoby się okazać bezcenne. Warunek jest jeden, musi coś sobą reprezentować,
ale jakby się głębiej zastanowić to nie wiem czemu aktualnie jego forma jest tak niska, jeśli regularnie wystepuje
w meczach ligi greckiej i co pewnie ważniejsze Champions League. Przecież brak ogrania
to od kiedy pamiętam jest główna przywara polskich reprezentantów, jednak Żewłakowa to nie dotyczy...
a mimo wszystko ostatnio gra poniżej swoich możliwości, może ten brak ogrania to tylko
taka nasza wymówka...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do bramkarza, to tyle mówiono o "polskiej szkole bramkarskiej", a teraz nic na to nie wskazuje. Chociaż faktycznie nasi grają w Realu czy Manchesterze United, tzn nie tyle grają co mają całoroczny karnet odpowiednio na grzanie ławy i poznawanie tajników taktyki United i obserwowanie murawy na Old Trafford z trybun. Nie wiem w jakiej formie jest Kowalewski, ale ja postawiłbym na grającego regularnie (co z tego, że w Grecji).
Co do obrony na pewno pewne miejsce dla najlepszego polskiego lewego obrońcy - Seweryna Gancarczyka. W środku zagra pewnie Głowacki i Jodłowiec/Bieniuk, ja wolałbym tam widzieć raczej Glika czy Kokoszkę (który jednak ma swoją szansę). Na prawej obronie Jakub Rzeźniczak, naprawdę dojrzał przez ostatni sezon.
W pomocy pewne miejsce dla skrzydłowych - Błaszczykowskiego i Obraniaka, moim zdaniem najlepszych w ogóle polskich piłkarzy w tym momencie. Jako defensywny Mariusz Lewandowski, zespół potrzebuje takich ludzi, może nie gra pięknie ale potrafi zmobilizować chłopaków do gry. Jako rozgrywającego W środku pomocy Iwański lub Roger, niestety nie wiem nic o aktualnej formie naszej brazylijskiej perełki, więc trudno mi się o tym wypowiadać. A atak Paweł Brożek i Robert Lewandowski (mimo wszystko najskuteczniejszy piłkarz polskiej ekstraklasy). Choć ani Grosickiego, ani Janczyka(moim zdaniem jedne z najbardziej utalentowanych Polaków w ogóle) nie można skreślać.

A mój wymarzony skład kadry na najbliższe lata?
Fabiański - Rzeźniczak, Glik, Jodłowiec/Kokoszka, Gancarczyk - M.Lewandowski - Roger/Iwański- Janczyk, R.Lewandowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:53, miquel93 napisał:

A mój wymarzony skład kadry na najbliższe lata?
Fabiański - Rzeźniczak, Glik, Jodłowiec/Kokoszka, Gancarczyk - M.Lewandowski - Roger/Iwański-
Janczyk, R.Lewandowski


Nie rozumiem co wy widzicie w tym M.Lewandowskim. Może i umie motywować drużynę...ale po ostatnich meczach tego nie było widać. Mówicie że ma mocny strzał? Ostatnio dobry strzał jaki widziałem w wykonaniu Lewandowskiego był w meczu z Portugalią. Gdy sobie przypomnę te jego "strzały" z Euro to szkoda gadać...
Najlepiej mu wychodzą podania - szkoda tylko, że są one zazwyczaj tylko do tyłu, bądź na boki do bocznych pomocników. I połowa z tych podań ląduje w nogach przeciwnika. Jest wolny, a jedyną jego zaletą jest odbiór piłki.
Miejsce na którym go widzę to trochę wysunięty środek obrony. W ataku trochę za Iwańskim/Murawskim i Rogerem. Może podobną wizję ma pan Majewski. To by wytłumaczało małą ilość powołanych obrońców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znamy już pary 1/8 pucharu Polski. Kilka spotkań zapowiada się interesująco
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin/Polonia Warszawa
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Start Otwock - Ruch Chorzów
Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola
Dolcan Ząbki - Korona Kielce
Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śląski
Legia Warszawa - Cracovia Kraków
Drutex Bytovia II Bytów - Wisła Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:25, Dark_elves napisał:

Dlaczego? Miałby wtedy 36 lat, na środkowego obrońce to jest to wiek może i zaawansowany,
ale na pewno nie przekreślający jego szans na występ, a jego doświadczenie w kierowaniu
młodszymi
kolegami mogłoby się okazać bezcenne.


Bezcenne to jest ogranie w takich meczach o stawkę dla młody zawodników.. może i Zewłakow mógłby od biedy grać w obronie w wieku 36 lat, ale w jakimś klubiku na Cyprze, to nie Maldini a i on zakończył reprezentacyją kariere w 2002 roku w wieku 34 lat, dla Michała to najwyższy czas by zadbać o emeryturke a nie grać w kadrze..

Gdybanie kto zagra w 11 na Euro u nas to wróżenie z fusów.. w ciągu tych 3 lat moze pojawić się sporo nowych nazwisk.. mysle jednak ze Fabiański, Boruc, Wojtkowiak, Glik, Kokoszka, Gorsicki, Obraniak, Blaszczykowski, Robert Lewandowski, Małecki, Grosicki, Janczyk spokojnie będą w kręgu zainteresowania spelekcjonera, ktokolwiek by nim nie był..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 07:32, Paoro napisał:

Bezcenne to jest ogranie w takich meczach o stawkę dla młody zawodników.. może i Zewłakow
mógłby od biedy grać w obronie w wieku 36 lat, ale w jakimś klubiku na Cyprze, to nie
Maldini a i on zakończył reprezentacyją kariere w 2002 roku w wieku 34 lat, dla Michała
to najwyższy czas by zadbać o emeryturke a nie grać w kadrze..

Niby tak, ale ja uważam, że lepszych obrońców po prostu nie mamy. Trzeba
się w końcu pogodzić z tym, że jesteśmy słabsi niż takie drużyny jak Bośnia, Słowacja czy
Słowenia. Oczywiście trzeba szukać nowych zawodników bo na tym to wszystko polega,
ale uważam, że to syzyfowa praca. Czasami żałuję, że nie mieliśmy żadnej koloni w Afryce,
może wtedy nasza reprezentacja wyglądała by jak np. Francji i od paru ładnych lat
prezentowalibyśmy jakiś poziom:) Żartuję oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować