Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2010 o 23:47, Budep napisał:

No dobra, ale z tego co widzę, to Cardozo nie dotknął piłki. I chyba nie robił nic szczególnego
w tej akcji?

nie nie, @Bambusek racje ma, tak mnie to sędziowanie zakręciło ze nie dostrzegłem oczywistości ;)
kurde..powtórzyć mecz! ..powtórzyć mistrzostwa! ;D ..taa wiem, ale chętnie bym obejrzał jeszcze raz ten ostatni, tym razem z idealnym sędziowaniem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 23:47, Rzezim napisał:

> Ciągle chyba patrzysz na Niemców przez jakieś "okulary niechęci" i dlatego nie chcesz

> dostrzec oczywistości :-)

A jaka jest ta oczywistość? Żeby nie powiedzieć oczywista oczywistość cytując klasyka;-)
...
Niemcy grają fajne kontrataki. Choć mają spore wsparcie od obrońców przeciwnika.


Właściwie nic dodać nic ująć. ;-) Ja uważam, że Niemcy ostatnimi laty naprawdę odmienili swój styl gry, ale so far trafiali po prostu na zespoły niepoukładane, bez konkretnego stylu gry. Hiszpania takowy styl posiada i myślę, że będzie jak dwa lata temu. :-)

Dnia 03.07.2010 o 23:47, Rzezim napisał:

Tu się nie zgodzę wynik ich zresztą broni. Pomysł mieli prosty bronić się całym zespołem
i tych 5 zawodników nie bardzo miało co zrobić pomiędzy czarnymi koszulami. Gdyby Maradona
wprowadził jakiegoś zawodnika, który łączyłby napad z pomocą i obroną mogłoby być ciekawie.


Jak bardzo "boski" i w ogóle by On nie był, o tym akurat nie pomyślał. ;-)

Dnia 03.07.2010 o 23:47, Rzezim napisał:

Jestem ciekawy jak będę wyglądał mecz Niemców z Hiszpanami, który mają jednak lepszą
obronę niż Anglia czy Argentyna. Pewnie zdecyduje kto pierwszy strzeli bramkę.


Dokładnie to samo napisałem kilka postów temu. ;-) Do tego warunki geograficzne sprzyjające dobrej grze. Powinno być ciekawie, jestem za Hiszpanią. ;-)

Dnia 03.07.2010 o 23:47, Rzezim napisał:

Urugwaj - Holandia
Niemcy - Hiszpania

Finał Holandia-Hiszpania
3 miejce Urugwaj - Niemcy


Jestem ZA. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 23:04, Puentin_Qarantino napisał:

> Dlaczego niby powtorzyc karnego dla Paragwaju? oO
hm, a czy oglądaliśmy ten sam mecz? ;D ..czterech, czy pięciu Hiszpanów wbiegło na dobre
ponad 3 metry przed linie pola karnego zanim Cardozo piłki dotknął Oo


Co do pomyłek sędziów, to przy karnym Paragwaju obrońcy P wbiegli w pole karne razem z zawodnikami z H - w przypadku karnego H wbiegli w pole karne sami H. - po powtórce karnego H. powinien być kolejny karny dla H. bramkarz P. nie dotknął pilki jedyne co zrobił to skosił napastnika H. - sędziowie równo mylili się na korzysc jednej i drugiej druzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja zrewidowałem swoje poglądy na ten mundial, jeżeli Hiszpania ma wygrać w tak bezbarwnym stylu, beznadziejnym ustawieniu to wolę Niemców. Holendrzy też nie grają tego co w 2008, więc w finale chciałbym żeby wygrały szkopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 00:48, Malcollm napisał:

po powtórce
karnego H. powinien być kolejny karny dla H. bramkarz P. nie dotknął pilki jedyne co
zrobił to skosił napastnika H. ...


Też tak uważam, ale to byłoby już kuriozum. Strzelony karny zostaje powtórzony, po czym przy drugim podejściu obroniony z faulem, po którym byłby trzeci rzut karny. :-) A kto wie, czy znowu nie zostałby powtórzony lub czy np. nie doszłoby do kolejnego faulu albo kontry, podczas której odgwizdany zostałby karny dla Paragwaju. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 00:51, Smooqu napisał:

Nie wiem jak wy ale ja zrewidowałem swoje poglądy na ten mundial, jeżeli Hiszpania ma
wygrać w tak bezbarwnym stylu, beznadziejnym ustawieniu to wolę Niemców. Holendrzy też
nie grają tego co w 2008, więc w finale chciałbym żeby wygrały szkopy.


I wygrają... ponieważ kibicuję Hiszpanii. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania wygrała picem ten mecz. Akurat przełączyłem na 80 którąś tam minute i widzę, że jest gol dla Hiszpanii i powtórka. Pierw uderzenie w słupek potem Villa na pustą strzelił i słupek i słupek i ledwo w bramce. Po tym meczu to nadal jestem za Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 01:02, Dann napisał:

Też tak uważam, ale to byłoby już kuriozum. Strzelony karny zostaje powtórzony, po czym
przy drugim podejściu obroniony z faulem, po którym byłby trzeci rzut karny. :-) A kto
wie, czy znowu nie zostałby powtórzony lub czy np. nie doszłoby do kolejnego faulu albo
kontry, podczas której odgwizdany zostałby karny dla Paragwaju. ;-)


Należy jeszcze przypomnieć, że ze względu na to, że karnego hiszpanów powtórzono powinno się powtórzyć też tego paragwajczyków ze względu na identyczną sytuację (wbiegający zawodnicy) jak przy karnym hiszpanów. A tak w ogóle to powinni uznać prawidłowego gola dla Paragwaju Valdeza.

Powołując się na Gary''ego Linekera wygrają Niemcy, z Hiszpanią znaczy, bo mimo, że rozum podpowiada, że na niemiaszków nie ma mocnych to serce mówi "Holandia!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 09:07, Avalon67 napisał:

Powołując się na Gary''ego Linekera wygrają Niemcy, z Hiszpanią znaczy, bo mimo, że rozum
podpowiada, że na niemiaszków nie ma mocnych to serce mówi "Holandia!"

Niemcy jak dla mnie wygrają z Hiszpanią, bo Hiszpanie ostatnio coś słabiutko im idzie. Może w 2008 byli najlepsi, ale teraz są o wiele gorsi.
Holandia jest w bardzo dobrej formie. Jeśli będzie finał Niemcy - Holandia stawił bym tutaj jednak na remis i dogrywkę. Ja też bardziej jestem za Holandią niż Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania gra nie za dobrze ale jestem pewny że wygra z Niemcami , Holandia wygra z Urugwajem . Niemcy wygraliz Argentyną ale przypomnijcie sobie że jak Argentyna grała z Meksykiem to nic szczególnego nie pokazała i także w innych spotkaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 00:48, Malcollm napisał:

Co do pomyłek sędziów, to przy karnym Paragwaju obrońcy P wbiegli w pole karne razem
z zawodnikami z H - w przypadku karnego H wbiegli w pole karne sami H.

no i.. bo nie wiem jakie to ma znaczenie, jedni chcą wybić, drudzy wbić.. każdy ma w tym interes, więc? ;D

Dnia 04.07.2010 o 00:48, Malcollm napisał:

- po powtórce
karnego H. powinien być kolejny karny dla H. bramkarz P. nie dotknął pilki jedyne co

zmienia się fakt wcześniej, przyszłość już nie jest taka sama, rozumiesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 23:47, Rzezim napisał:

Niemcy zdobywają dużo bramek - konkretnie 4 z drużynami, które nie miały obrony, Australia, Anglia i Argentyna

I tu się nie zgadzamy. To oczywista oczywistość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale wszyscy pomijamy fakt uczestnictwa jeszcze jednej drużyny, przecież w gronie pretendentów do tytułu jest również Urugwaj! ..może się okazać że te całe cuda niemiecko-holendersko-hiszpańskie, będą całkowicie bezradne na zawodników którzy są w komfortowej sytuacji - "brak presji" ..przecież praktycznie nikt po za rodakami (a i tak pewnie nie wszyscy) nie stawiał piłkarzy Urugwaju w roli faworyta mistrzostw, nawet do zwycięstwa w 1/8 finału, niewiele takich głosów było, a mamy już tylko jedną kolejkę i finał do rozegrania. możliwe że Urusi zdobędą mistrzostwo i niech nikt nie mówi że nie, bo jak wiadomo piłka okrągła jest ;) ..ahh, ale by to było piękne =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 22:57, Puentin_Qarantino napisał:

więc gdyby wszystko było jak należy to w najgorszym wypadku oglądalibyśmy teraz dogrywkę,
bo jeśli nie to Paragwaj już by czekał na Niemców =]

No, nie wiem. Nawet gdyby wszystko było tak, jak mówisz, to mogłoby się również skończyć czerwoną kartką dla Cardozo i rzucie karnym na bramkę Villara za jego IMO ewidentny faul (komentatorzy w tym miejscu również wspominali o pomyłce sędziego).
Sądzę, że wszystkie obłędy z tego meczu sprowadzają się do takiego, a nie innego wyniku.

Dnia 03.07.2010 o 22:57, Puentin_Qarantino napisał:

tak, wydaje Ci się^^

A ile? 79%? Bo raczej Paragwajczycy nie liznęli piłki zbyt często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>możliwe że Urusi zdobędą mistrzostwo
Oczywiście, że możliwe, ale szalenie mało prawdopodobne. Już w półfinale będą mieli ciężką przeprawę. Raz, że Holandia to ich pierwszy rywal ze światowej czołówki na tym turnieju (bo Francja to była marna imitacja drużyny), a dwa, że przystąpią do tego meczu mocno osłabieni i w ofensywie i w defensywie. Z wiadomych przyczyn nie zagra Suarez, a najlepszy stoper tego turnieju Lugano zszedł w meczu z Ghaną z kontuzją, więc też prawdopodobnie go zabraknie, do tego za kartki nie zagra niezwykle pracowity Fucile. "Brak presji" i Diego Forlan mogą nie wystarczyć by ograć Oranje. Ja bym tam nie miał nic przeciwko finałowi Urugwaj-Niemcy, ale nawet w futbolu trzeba czasem być realistą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 10:17, Kardithron napisał:

No, nie wiem. Nawet gdyby wszystko było tak, jak mówisz, to mogłoby się również skończyć
czerwoną kartką dla Cardozo i rzucie karnym na bramkę Villara za jego IMO ewidentny faul
(komentatorzy w tym miejscu również wspominali o pomyłce sędziego).

jak równiez wielokrotnie podkreślam, zmienia sie jeden fakt z przeszłości i historia pisana jest na nowo, nie było by błędu sędziego przy karnym Cardozo, nie było by dalej takich zdarzeń, a może by.. itd.
pewne jest jedno, nikt nic juz nie zmieni, pomyłki sędziego wypaczyły wynik.. mnie tylko boli interpretacja przepisu gdy przy rzucie karnym piłkarze wbiegają w pole.. jak widać przystępując do MŚ trzeba było grać w drużynie hiszpańskiej :<

Dnia 04.07.2010 o 10:17, Kardithron napisał:

A ile? 79%? Bo raczej Paragwajczycy nie liznęli piłki zbyt często.

tego z dokładnościa nie powiem, ale sugerowane przez Ciebie wcześniej 80-90% to w zasadzie rola paragwajczyków ograniczyłaby sie do gry bramkarza, a było znacznie znacznie więcej, widzieliśmy wiele okazji na zdobycie bramki z obu stron =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 10:38, mati285 napisał:

"Brak presji" i Diego Forlan mogą nie wystarczyć by ograć Oranje.
Ja bym tam nie miał nic przeciwko finałowi Urugwaj-Niemcy,
ale nawet w futbolu trzeba czasem być realistą :D

ok ok, ale kiedy przychodzi moment dla młodego, mnie utytułowanego zawodnika by zagrał w pierwszym składzie? nie chcesz chyba powiedzieć że Messi, Rooney czy Maradona od razu grali pierwsze skrzypce w swoich drużynach.. trzeba dać szansę tym mniej znanym, jak nie, zastępuja oni tych którzy z różnych powodów grać nie mogą.. tak rodzą się wielcy piłkarze, zwłaszcza na dużych imprezach. do tego zauważ że ważną rolę w meczu odgrywa nastawienie każdego z osobna, a tu ten brak presji (zwłaszcza w 1/2) może okazać się kluczowy, w finale każdemu może zmięknąć psyche, więc nie wiadomo.
na mistrza obstawiam kogoś z meczu Holandia-Urugwaj, nie chce mi się wierzyć by Hiszpanie pokonali Niemców, zważywszy że to niemal rewanż z Euro.. Holandia wyglada jakby się oszczędzała, na co? wiadomo ;) Niemcy mogą zdobyć mistrzostwo praktycznie w sytuacji kiedy spotkają się z Urugwajem ;] nie jestem prorokiem, jedynie realistą =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 10:49, Puentin_Qarantino napisał:

pewne jest jedno, nikt nic juz nie zmieni, pomyłki sędziego wypaczyły wynik..

Taka właśnie jest piłka. Sędzia nie komputer.
Tak przy okazji, to trzeba przyznać, że na spotkaniu Brazylia vs. Holandia gościł świetny - bez stronniczy, uważny, szybki i zdecydowany - arbiter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować