Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Kamerun:

Eto''o - Inter (nie trzeba przypominać)
Jean II Makoun - Lyon (jego strzał zapewnił zwycięstwo Lyonowi nad Realem 1:0)
Assou-Ekotto i Bassong - Tottenham (rewelacja ligi angielskiej)

Do tego dochodzi kupa graczy z średnich zespołów ligi francuskiej, faktycznie nie są to gracze wybitni, ale na pewno są bardzo solidni. A nie jak pachołasy Peszko i fagas Brożek.

Oczywiście, zaraz wyskoczy jakiś oszołom, który stwierdzi, że mamy sie fascynować ligą polską bo jest polska, ale na szczęście wyrosłem z oglądania meczów tych niedorajdów i nikt mnie nie przekona, że oglądanie tego ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Kolejny napastnik? Rooney, Berbatov, Macheda, Owen, Hernandez, Bebe (Diouf i Welbeck na wypożyczeniu). Mancini się pojedynkują z Fergusonem kto ma w kadrze więcej napasntików czy jak? Dziwne, ale w końcu to Ferguson. Ale żeby dać za kompletnego 20 letniego noł nejma 9 mln euro to dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:20, Smooqu napisał:

Eeee... Kolejny napastnik? Rooney, Berbatov, Macheda, Owen, Hernandez, Bebe (Diouf i
Welbeck na wypożyczeniu). Mancini się pojedynkują z Fergusonem kto ma w kadrze więcej
napasntików czy jak? Dziwne, ale w końcu to Ferguson. Ale żeby dać za kompletnego 20
letniego noł nejma 9 mln euro to dość sporo.

1-10 i VDS rozgrywający piłki, takie będzie chyba ustawienie na ten sezon. Powoli dostaję k...icy, bo pierw gada że nie będzie transferów, nie chce wyłożyć 12 mln na Ozila który zastąpiłby scholesa, a następnie daje 7,5 mln funtow za jakiegos reprezentanta bezdomnych ktory nie trafia w bramke w sytuacji sam na sam. Porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta suma transferu i pozycja jest najdziwniejsza. Bo atak w Manchesterze jest obsadzony już zaje**cie mocno, a przecież następcy Scholes''a nie widać.

Gibson ma ładny strzał, ale rozgrywanie kuleje, a o posyłaniu takich pił jak Rudzielec (choćby w meczu o tarczę) to może pomarzyć ;P

Ale może SAF chce grać 4-3-3 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:38, Smooqu napisał:

No właśnie ta suma transferu i pozycja jest najdziwniejsza. Bo atak w Manchesterze jest
obsadzony już zaje**cie mocno, a przecież następcy Scholes''a nie widać.

dołuj mnie xD

Dnia 12.08.2010 o 11:38, Smooqu napisał:

Gibson ma ładny strzał, ale rozgrywanie kuleje, a o posyłaniu takich pił jak Rudzielec
(choćby w meczu o tarczę) to może pomarzyć ;P

dlatego zupełnie nie widzę dlaczego Ferguson całkiem często go wystawia. Poza dobrym strzałem nic nie prezentuje

Dnia 12.08.2010 o 11:38, Smooqu napisał:

Ale może SAF chce grać 4-3-3 ;p

Wiesz, mi też by takie ustawienie pasowało, ale z Berbą jako cofniętym napastnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę dziwi, pocieszające jest to, że SAF wie co robi, nie ściągnąłby do United za taką kasę słabego gracza. Tak samo było z Chicharito, który jak na razie spisuje się świetnie (btw., wczoraj strzelił w towarzyskim z Hiszpanią i dał Meksykowi remis). Pożyjemy, zobaczymy.
A co do Ozila - http://www.sport.pl/pilka/1,96012,8242253,Transfery__Mesut_Ozil_w_Manchestrze_United_.html
Chciałbym, żeby to była prawda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie patrząc Manchester ma największe szanse na mistrza.

Arsenal - mają fajny skład z przodu, ale obrona i bramka aż piszczą z biedy. Odeszli Gallas, Campbell i Silvestre(to akurat dobrze), a przyszedł jedynie Koscielny. Zdecydowanie przydałoby się 2 stoperów nowych i bramkarz. Może jeszcze Wenger coś wyczaruje, na chwilę obecną 3-4 miejsce.

Chelsea - odeszli: Belleti, Ballack, Deco, Cole i Carvalho, a przyszedł jedynie Benayoun. Trochę śmieszy mnie wymiana Cole-Benayoun za dopłatą (;DD), niby Ramires ma transfer pewny, tylko czeka na zgodę o pracę, ale mimo wszystko słabną. Terry to nie ten sam facet co kiedyś. Zobaczymy.

Man City - ;> Mają 50 osobową kadrę, a jeszcze chcą kupić Balloteliego i Millnera

Tottenham - walka w LM ich osłabi, spadną poza TOP 4

Aston Villa - bez O''Neilla ten zespół się rozsypie, 0 transferów a mają najkrótszą ławkę w Premier League. Na wiosnę będą bez pary.

Liverpool - mistrz polowania. Za darmo przyszli: Aurelio, Joe Cole (za Benajuna+kasa :D:D:D:D:D), Jovanovic, a za pół darmo Poulsen. Odejdzie pewnie tylko Marszcze-rano, ale to strata nie jest wielka bo łatwo go zastąpią. Hodgson tchnął nowego ducha w ten zespół więc pewnie wrócą do wielkiej czwórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też rozwalił mnie transfer Cole''a za Benayoun''a. Chelsea mówi, że Benayoun gra lepiej taktycznie, dla mnie Cole jest o wiele lepszym zawodnikiem. Chelsea na ten sezon nie ma mocnego składu, przez co mogą zapłacić odebranym tytułem Mistrza Anglii. Arsenal gra zawsze dobrze przed sezonem i pierwszej połowie sezonu, a potem już przestaje się liczyć o majstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 12:11, Smooqu napisał:

Chelsea - odeszli: Belleti, Ballack, Deco, Cole i Carvalho, a przyszedł jedynie Benayoun.
Trochę śmieszy mnie wymiana Cole-Benayoun za dopłatą (;DD), niby Ramires ma transfer
pewny, tylko czeka na zgodę o pracę, ale mimo wszystko słabną. Terry to nie ten sam facet
co kiedyś. Zobaczymy.


Transfery Benayouna i J.Cole to odrębne transakcje. Benayoun został kupiony za jakieś 5,5 mln funtów co za tak dobrego zawodnika jest kwotą śmiesznie niską, chociaż tutaj cenę zbił również wiek Izraelczyka. J.Cole pierwszego dnia lipca został wolnym agentem, więc podpisanie przez niego kontraktu z LFC nie ma żadnego związku z transferem Benayouna.

I czemu niby Chelsea nie ma w tym roku silnej kadry? Sprzedali Lamparda, Terry''ego, Drogbę, Maloudę, A.Cole''a ( do tego mają znów zdrowego Essiena, który jest wart więcej niż Ballack i Deco razem wzięci)? Nie, sprzedali rezerwowych zawodników, których i tak musieliby się pozbyć w taki czy inny sposób przez wprowadzenie w Anglii zasady o posiadaniu w zarejestrowanym składzie 8 zawodników, którzy przed ukończeniem 21 lat spędzili co najmniej 3 lata w Akademii w Anglii lub Walii. Pozbywając się Carvalho i kupując Ramiresa przy obecnej kadrze Chelsea może kupić co najwyżej jednego zawodnika, który nie uczył się rzemiosła piłkarskiego w Anglii.

Belletti to zawodnik rezerwowy, jako prawy obrońca ma przed sobą Bosingwę, Ivanovica i Ferreirę. Jako defensywny pomocnik miał przed sobą Essiena, Mikela, Ballacka, Deco. Do tego zbyt często zdarzało mu się powodować rzuty karne dla przeciwnika.
Carvalho stracił pozycję pierwszego partnera Terry''ego jakis czas temu. Dla porównania Alex w sezonie 2008/09 zaliczył 41 występów, przy zaledwie 18 Carvalho, rok później, w sezonie 2009/10 Carvalho grał więcej od Alexa bo 29 razy, ale Brazylijczyk i tak zaliczył 25 występów.
Deco nie liczył się aż tak mocno w zespole, żeby jego strata była odczuwalna, a duża ilość występów Ballacka wynikała z kontuzji Essiena, którą leczył 7 miesięcy. Zresztą przy kontuzji Essiena na pozycji defensywnego pomocnika grał cały czas Mikel, a gdy Mikel i Ballack byli razem na boisku gra siadała i jedynie przebłyski geniuszu Maloudy i Lamparda ruszały grę.
A J.Cole już od dłuższego czasu stawał sie cieniem samego siebie, nie mógł się przebić do pierwszego składu Chelsea, na mundial pojechał (co jest niespodzianką), ale po tym jak do sieci wyciekły wyniki całego Capello Index Cole dostał jedną z najniższych not, zresztą nie przypominam sobie, żeby w którymś meczu zagrał więcej niż pół godziny, a na wczorajszy sparing z Węgrami nie został nawet powołany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba co też ma znaczenie Belleti, Ballack i Deco byli graczami już powoli kończącymi kariery, a taki Ramires (jak przejdzie) cały czas będzie się rozwijał i wszystko co najlepsze ma wciąż przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 14:02, MisticGohan_MODED napisał:

Swoją drogą... ponad połowa kadry do wywalenia ;p


Razem z trenerem-burakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

Transfery Benayouna i J.Cole to odrębne transakcje.


Dlatego użyłem kursywy.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

5,5 mln funtów co za tak dobrego zawodnika jest kwotą śmiesznie niską, chociaż tutaj
cenę zbił również wiek Izraelczyka.


Wg mnie nie jest to śmiesznie niska cena. Taka trochę wygórowana tak samo jak 8 mln euro za Carvalho, które zapłacił Real.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

I czemu niby Chelsea nie ma w tym roku silnej kadry? Sprzedali Lamparda, Terry''ego,
Drogbę, Maloudę, A.Cole''a ( do tego mają znów zdrowego Essiena, który jest wart więcej
niż Ballack i Deco razem wzięci)?


Nie mówię, że nie mają silnej kadry, tylko że nie aż tak silną. Lampard, Drogba, Malouda, Anelka są po 30 a to trzon zespołu. Cech i Terry ostatnio też nie błyszczą formą. Ale nadal mają skład godny walki o mistrza. Potrzebują tylko jakiś zmienników bo odeszło pare ważnych ławkowiczów.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

Belletti


Rozumiem, to cienias.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

Carvalho stracił pozycję pierwszego partnera Terry''ego jakis czas temu.


Tu trochę naginasz fakty, bo coraz mocniejsza pozycja Alexa i Ivanovica wynikała głównie z faktu że Ricky często leczył kontuzję. Przecież to ciągle obrońca klasy światowej, absolutna czołówka. Bardzo inteligentny, ulubieniec Mourinho, na mundialu grał bardzo dobrze.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

Deco


Za Scolariego grał spoko, ale ostatnimi czasy mocno przygasł. Tak już mają brazylijczycy widocznie.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

Ballack


Wg mnie nadal jest niezłym graczem. Jak na ten wiek oczywiście. Na ławkę w sam raz, walczak, nie poddaje się.

Dnia 12.08.2010 o 13:31, Mistic napisał:

J.Cole


Ja zapamiętałem jego fantastyczny gol w meczu z United z piętki. W pierwszych sparingach Liverpoolu Joe Cole błyszczy i jest jednym z najlepszych na boisku. W Chelsea Ancelotti nie dawał mu za dużo szans i zobaczymy czy taktyczny Benajun będzie lepszy ale szczerze mówiąc to wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 14:10, Smooqu napisał:

Wg mnie nie jest to śmiesznie niska cena. Taka trochę wygórowana tak samo jak 8 mln euro
za Carvalho, które zapłacił Real.


Teraz gdy cena za każdego zawodnika, który zabłyszczy jest podbijana ostro w górę (Santos chce 25 mln funtów za Neymara, Benfica 32 mln euro za Luiza), a za każdą gwiazdę trzeba wyłozyć pieniądze, które biją rekord transferowy na wyspach wydanie 5,5-6,5 mln funtów za zawodników typu Benayoun czy Carvalho to moim zdaniem nie jest duży koszt.

Dnia 12.08.2010 o 14:10, Smooqu napisał:

Tu trochę naginasz fakty, bo coraz mocniejsza pozycja Alexa i Ivanovica wynikała głównie
z faktu że Ricky często leczył kontuzję. Przecież to ciągle obrońca klasy światowej,
absolutna czołówka. Bardzo inteligentny, ulubieniec Mourinho, na mundialu grał bardzo
dobrze.


Ivanovic tak mocną pozycję wyrobił sobie w zeszłym sezonie gdy grając prawie cały sezon na prawej obronie mimo, że jest środkowym obrońcą. Do tego został umieszczony w XI sezonu PL. Alexa bardziej cenię od Carvalho za to jak potrafi pierd...ć z rzutu wolnego :D

Dnia 12.08.2010 o 14:10, Smooqu napisał:

> Deco
Za Scolariego grał spoko, ale ostatnimi czasy mocno przygasł.


Za Scolariego nie grał całkiem spoko bo liczba strat piłki była wręcz porażająca, pewnie prędko by stracił miejsca w podstawowym składzie gdyby nie piękny gol w debiucie i jedyny gol przeciwko Wigan w drugiej kolejce. Zresztą Scolari faworyzował swoich byłych podopiecznych bo jak nazwać wystawienie w pierwszym składzie Quaresmy, który został wypożyczony do Chelsea w ostatnim momencie okienka transferowego z Interu w celu odbudowania formy. Jeśli dobrze pamietam to Hiddink całkowicie zrezygnował z Deco, a Ancelotti ustawiał go bliżej defensywnego pomocnika niż Lamparda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:45, PJ_MW napisał:

Niestety kolejna porażka... Obstawiałem wygraną Polski 1:0, bądź też ewentualny remis
1:1, a tu... Szkoda, po raz kolejny mocno się zawiodłem na naszej reprezentacji.


Reprezentacja na poziomie Ekstraklasy, a ekstraklasa wiadomo na jakim poziomie...Mieliśmy świetnego Leo, genialnego Boruca, a teraz co? Oczekujecie, że bramkach Bóg jeden wie skąd obroni strzały Eto''o? Śmiech. Przesramy to Euro, zanim ktoś nie weźmie się od roboty. Na początek proponowałbym trenera z większym prestiżem niż Smuda( dobry trener ligowy, nic więcej). Janas nie umiał , jemu też się nie uda. Bez zbytniego pesymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Reprezentacja sie ponizyła , duza porazka . Zeby 11 piłkarzy nie umiało kopać w piłke w tak dużym państwie to zenada.
Do kopalni ich i moze by się czegos nauczyli. Bedzie wielka kompromitacja na Euro 2012.Wątpie ze się coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 16:40, karolekx23x napisał:

Wczoraj Reprezentacja sie ponizyła , duza porazka . Zeby 11 piłkarzy nie umiało kopać
w piłke w tak dużym państwie to zenada.
Do kopalni ich i moze by się czegos nauczyli. Bedzie wielka kompromitacja na Euro 2012.Wątpie
ze się coś zmieni.

takich łachudrów do kopalni?! Chcesz żebyśmy węgla nie mieli przez ich lenistwo?! :P Ogólnie 3 słowa jakie nasuwają się na język to: kompromitacja, porażka, nauczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 16:53, Bithda napisał:

> Wczoraj Reprezentacja sie ponizyła , duza porazka . Zeby 11 piłkarzy nie umiało
kopać
> w piłke w tak dużym państwie to zenada.
> Do kopalni ich i moze by się czegos nauczyli. Bedzie wielka kompromitacja na Euro
2012.Wątpie
> ze się coś zmieni.
takich łachudrów do kopalni?! Chcesz żebyśmy węgla nie mieli przez ich lenistwo?! :P
Ogólnie 3 słowa jakie nasuwają się na język to: kompromitacja, porażka, nauczka.


Nie che sie gadac jak oni grają , wszytskich wyrzucic z kadry , cały PZPN i pbudowac wszystko od nowa , szkólki trenerskie , jakis porzadny system pzrygotowania młodych itd.

Moze na Euro 2020 bedzie jakiś rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wcale nie musi grać jako napastnik, z tego co oglądałem, to nieźle sobie radzi na skrzydle. Zobaczymy co z tego wyniknie, ja póki co wstrzymam się z oceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować