Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Co do sytuacji z Cabajem - absolutnie słuszna decyzja o rzucie wolnym. Tylko, że sędzia postąpił niezrozumiale.Dał świetną sytuację Legii w ostatniej minucie, wcześniej zaś nie zauważając dokładnie takiego samego przewinienia. I to aż 11 razy, jak to policzyli dziennikarze Super Expressu. Coś tu nie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 12:25, ibisz napisał:

Gra powinna być wznowiona z miejsca, w którym przekroczono
przepisy, czyli tam, gdzie stał Cabaj z piłką w siódmej sekundzie. Był wtedy przy linii
końcowej i to stamtąd musi zostać wznowiona gra. Ale wygodniej jest wznowić z 15 metra
na wprost do bramki :)


Obejrzyj filmik, który wrzuciłem. Tam też sędzia kazał wznowić z miejsca, w którym był bramkarz w chwili gwizdnięcia. Tego przepisu się nie stosuje po aptekarsku, ze stoperem odliczając 6 sekund i w siódmej gwizdek. Jest typowo pod zapobieganie gry na czas.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 12:47, Bambusek napisał:

Obejrzyj filmik, który wrzuciłem. Tam też sędzia kazał wznowić z miejsca, w którym był
bramkarz w chwili gwizdnięcia. Tego przepisu się nie stosuje po aptekarsku, ze stoperem
odliczając 6 sekund i w siódmej gwizdek. Jest typowo pod zapobieganie gry na czas.

Masz rację, ale sędzia sam przyznał się, że liczył czas, tak więc bardziej fair byłoby podyktowanie wolnego w miejscu, gdzie przekroczono przepisy. Nie mówię, że tak sędziowie robią, ale po prostu uważam, że byłoby to o wiele bardziej sprawiedliwe dla obu drużyn. Wiem, że Cabaj mógł się lepiej ustawić przy wolnym, ale mimo wszystko z takich sytuacji bramkę strzelić bardzo łatwo :)
Inna sprawa, że Cabaj wykazał się brakiem myślenia, a jego tłumaczenia, że oglądał mecz ManUtd i tam też tak robią... Bez komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 17:53, Ziggy napisał:

Czy jakaś Polska stacja pokaże kabaret zwany mecz Dniepro vs Lech?

Idzie na otwartym polsacie. Oni lubią często kabarety puszczać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sensacja staje się faktem! Lech po golu Arboledy wygrywa w Dnipropietrowsku z miejscowym Dnipro 1:0. Rezultat znakomity, bo gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie. Teraz tylko nie stracić głupio bramki w rewanżu i będzie dobrze ;) Szkoda, że sam nie będę mógł oglądać w TV... (ale muszę nagrać ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:58, laki13 napisał:

No i sensacja staje się faktem! Lech po golu Arboledy wygrywa w Dnipropietrowsku z miejscowym
Dnipro 1:0. Rezultat znakomity, bo gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie. Teraz
tylko nie stracić głupio bramki w rewanżu i będzie dobrze ;) Szkoda, że sam nie będę
mógł oglądać w TV... (ale muszę nagrać ;) ).


Mecz oglądałem fragmentami wiec moja wypowiedź może nie odzwierciedlać w 100% tego co działo się na boisku, ale raczej trzeba powiedzieć że to Dniopro grało piach zamiast tego że Lech zagrał super spotkanie. Owszem zagrali poprawnie i gratuluje cennego zwycięstwa, ale rywal może w rewanżu nie zagrać już tak słabo, do tego mają wrócić 2 podstawowi gracze środka pola (nie pamiętam nazwisk). W sumie w Lechu też sporo dziś było absencji, ale wygląda na to że wyszło to Poznaniakom na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A se chłopcy wygrali, tak dla odmiany. Styl jak to styl ostatnio - gra raczej słaba, ale piłkarze Dna Dnopietrowsk również nie pokazali fajerwerków. A na pewno nie takich, jakie powinni pokazywać piłkarze warci 7,8,9 milionów euro. To nie Polacy są najbardziej przepłacanymi piłkarzami na świecie - takimi są Ukraińcy. Polaka przynajmniej kupisz za milion euro i wiesz, że będzie grywał ogony, a za Ukraińca musisz zapłacić dziesięć i wygryzie go ze składu Afrykańczyk za 500tys. Żeby tak nie pojeżdżać po naszych wschodnich sąsiadach - Lech z taką grą awansu może nie ugrać, ale co tam, tu miało się skończyć 5:0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:58, laki13 napisał:

Rezultat znakomity, bo gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie.

Znakomity to on nie jest ...

Dnia 19.08.2010 o 20:58, laki13 napisał:

Teraz
tylko nie stracić głupio bramki w rewanżu i będzie dobrze.

No zobaczymy, bo w drugiej połowie się nie popisali, byli już za bardzo zmęczeni. A o doliczonym czasie nie wspomnę. A jednak ... Piękny strzał drużyny z Ukrainy i słupek, nie całe 2 minuty później ładny strzał z główki tyle tylko, że w poprzeczkę ;D. Gdyby nie to Dnipro by wygrało :).
Mam nadzieję, że jednak nie popuszczą, bo będzie źle w Poznaniu. Bo przecież 2 gole w 90 minut nie nie problem ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meczyk fajny, miło wygrać i pokazać, że można (czemu, kuffa, nie ze słabszą 3 razy od Dnipro Spartą?;<). Bardzo dobra gra obrony, eksperymentalnej jak cholera, pewne zwłaszcza boki obrony, Kikut, który mógłby jednak leciutko poćwiczyć nad techniką i Luis, z kolei słabiutki kondycyjnie. No i Djuka, więcej takich ludzi w polskiej piłce! O Arboledzie można napisać wszystko, chociaż błędów się nie ustrzegł to bramka jest. Dima Injac i Tomek Bandrowski jak zawsze pewni w odbiorze, szkoda, że tak uporczywie starają się zabić kibiców za bramką rywali. Stilicowi chciało się grać, to już plus. Krivets to dobry piłkarz ale brakuje mu tego błysku. Kiełb pozytywne zaskoczenie. Bardzo pozytywne. Tshibamba - to mimo wszystko nie jest piłkarz pasujący do Lecha. Może zacznie strzelać więcej i zmienię zdanie;> Ciągle ciekawi mnie Jan Zapotoka, myślałem, że już skreślony, a tu nawet wyszedł na boisko;)

Ale przygotowanie kondycyjne leży;( Trzeba wysłać naszą "myśl szkoleniowa", niech się uczy przygotowywać zawodników do wątpliwych trudów polskiego sezonu. Mają nawet na to dwie równie długie przerwy, wakacje wręcz. Ale po co się męczyć, jak można zarobić za nic?;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:59, miquel93 napisał:

Ale przygotowanie kondycyjne leży;(

Bo obejrzeniu meczu stwierdziłem, że wszystkie siły włożyli w te pierwsze 4 minuty a potem odpoczynek przez resztę meczu ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:12, AssaxoN napisał:

Bo obejrzeniu meczu stwierdziłem, że wszystkie siły włożyli w te pierwsze 4 minuty a
potem odpoczynek przez resztę meczu ;D.

Ale efekt to przyniosło;> Mam nadzieję, że przypomną sobie na Bułgarskiej, że grają u siebie. I zagrają przez przynajmniej jedna połowę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję. Wystarczy, że znowu zagrają powiedzmy całymi siłami jakieś 5 minut i strzelą gola to już będzie po ptokach i awansik ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły mecz Lecha. Co prawda gra w ofensywnie nie istniała i do tego towarzyszyło lechitom ogromne szczęście (słupek, poprzeczka, Burić :)), ale zagrali nieźle w defensywie, konsekwentnie. Nabiegał się niemiłosiernie Bandrowski i kilka razy odebrał piłkę. Z kolei Arboleda rozegrał znakomite zawody :)

Fajnie, że zagrali z zaangażowaniem i werwą, a nie jak te pseudo gwiazdki, które były akurat - dzięki Bogu - niedostępne. Nie ma się jednak czym zbytnio podniecać, bo gdyby Dnipro zagrało skuteczniej, to mogło wygrać. Jest jednak dobry rezultat i rewanż w poznańskim kotle.. będzie ciekawie, ale sprawa awansu jest jak najbardziej otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Carlo Ancelotti poszukuje bramkarza. I podobno zainteresował się Piotrem Leciejewskim! Grający teraz w Norwegii bramkarz, który w polskiej lidze zagrał tylko parę spotkań ma zastąpić Hilario i Turnbulla na miejscu drugiego bramkarza the Blues. Fajne by było. Drugi, młodszy Dudek. A może Kuszczak? Fabiański? Młynarczyk? Od razu Tomaszewski!;D Miło byłoby spojrzeć sobie na Skarb Kibica Premiership i w kadrach Arsenalu, MU i Chelsea widzieć polskie nazwiska;)

http://www.goal.com/en/news/9/england/2010/08/19/2078105/chelsea-eye-shock-swoop-for-sogndal-goalkeeper-piotr-leciejewski-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:26, miquel93 napisał:

Ale efekt to przyniosło;> Mam nadzieję, że przypomną sobie na Bułgarskiej, że grają
u siebie. I zagrają przez przynajmniej jedna połowę;/

Oby, ale trochę się obawiam bo w tym sezonie jeszcze u siebie( chyba) bramki nie
strzelili, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Pociesza mnie jednak fakt, że jak nie stracą
to strzelać nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real mi coraz bardziej zwisa koło nosa. Początek okienka był spoko(Di Maria, ale im dalej w las tym bardziej żenujące zakupy.


Khedira i Ozil? Po co oni jak są Lass, Canales, VdV, Kaka. Co robi w kadrze Realu ta ciota Drenthe, nie można go nazwać inaczej. Czemu nikt go nie wywali. Po cholere się dubluje mocno obsadzone pozycje, jak lewa obrona jest kulawa jak 100 letni pirat???

Mourinho to tępak, chciał 23 osobową kadrę, ma 26 osób, pełno cieniasów w kadrze (Granero, Drenthe, Diarra) i jeszcze szuka nowego napastnika. Nazwiska które padają to największe patałachy na tej pozycji.

Jak tak ma wyglądać jego Real to ja dziękuje. W pierwszym sezonie w Interze też jego transfery były żenujące (Quaresma, Mancini, Muntari).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Co robi w kadrze Realu ta ciota Drenthe, nie można go nazwać inaczej. C jak lewa obrona jest kulawa jak 100
letni pirat???

Mourinho właśnie złożył propozycje Olympique Lyon i chce kupić "lewego" Bastosa (może grać w pomocy i obronie)za 12 mln euro i dorzuca Drenthe. Chyba cię wyczuł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Real mi coraz bardziej zwisa koło nosa. Początek okienka był spoko(Di Maria, ale im dalej
w las tym bardziej żenujące zakupy.

ty jesteś żenujący. real ma wielkiego trenera który jak widać ma pewną wizję.

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Khedira i Ozil? Po co oni jak są Lass, Canales, VdV, Kaka.

jak to po co? Bo Khedira to inny typ piłkarza niż Lass, a gra na tej samej pozycji, Kaka jest kontuzjowany na pół roku, canales jest za młody, a VdV za słaby i będzie sprzedany. A ozil to mistrz.

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Co robi w kadrze Realu ta
ciota Drenthe, nie można go nazwać inaczej.

Nie obrażaj piłkarzy frustracie.

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Czemu nikt go nie wywali. Po cholere się
dubluje mocno obsadzone pozycje, jak lewa obrona jest kulawa jak 100 letni pirat???

drenthe to lewy obrońca i w jednym zdaniu przeczysz sam sobie przez niewiedzę. w sparach też grał lo

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Mourinho to tępak,

żal czytać twoje wypociny. żałosne

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

chciał 23 osobową kadrę, ma 26 osób, pełno cieniasów w kadrze (Granero,
Drenthe, Diarra)

i 3 osoby z tej kadry odejdą. VdV, Diarra i ktoś jeszcze prawdopodobnie. Jak zostanie 24 osoby to też będzie dobrze, bo kontuzje poważne mają garay, Pepe, albiol i kaka. a kadra jest obecnie jedną z najsilniejszych na swiecie. pewnie obok barcelony.

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

i jeszcze szuka nowego napastnika. Nazwiska które padają to największe
patałachy na tej pozycji.

nie znasz sie na pilce. skoncz.

Dnia 20.08.2010 o 14:51, Smooqu napisał:

Jak tak ma wyglądać jego Real to ja dziękuje. W pierwszym sezonie w Interze też jego
transfery były żenujące (Quaresma, Mancini, Muntari).

no i niech beda zenujace, tak jak ty, byle wygral triplete z realem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować