Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Producenci wybrali najlepszą grę w historii

102 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2011 o 14:20, byverter napisał:

"seria Mass Effect " LOL

Mass Effect wcale nie jest zły, ale gdyby lista faktycznie zawierała te najlepsze tytuły, to nie wiem, czy dlań znalazłoby się miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate imo zasługuje na to pierwsze miejsce, i nawet dla Assasina znalazło się miejsce w tej dwudziestce. :P

A z forumowiczami wyżej się zgadzam, brak takiego Tormenta, czy też Fallouta jest conajmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 14:20, byverter napisał:

"seria Mass Effect " LOL

W tym momencie skończyłem sprawdzać następne pozycje.

Pomijając moją słabość do BG znalazłoby się co najmniej kilka tytułów które zasługują na pierwsze miejsce bardziej.

*cough*cough*Torment*cough*cough*Fallout*cough*cough*HelloKittyOnline*cough*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie się wydaje, że w głównej mierze zawiodła umiejętność czytania ze zrozumieniem i, zamiast wybrać najlepsza grę z poprawką na to że ''jaka kiedykolwiek powstała'', gracze wybierali po prostu gry o dużym sukcesie komercyjnym (niekoniecznie złe czy dobre).

Np taki asasyn moim zdaniem nie wniósł zbyt wiele do branży w przeciwieństwie do np serii Deus Ex. Jedna z moich ulubionych ostatnimi czasy gier (Batman) również nie jest czymś na tyle wybitnym i kultowym jak Heroes III. Dlaczego nie ma go na pierwszym a tym bardziej na pozostałych miejscach.... Nie wiem ale to tylko świadczy o tym rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to, że kazano im wybrać grę, oni sobie powybierali całe serie. Albo, albo.

Zgadzam się - to jest lista najpopularniejszych gier/serii, a nie najlepszych.

Robimy własne Top 20 gier wszech czasów?
Tyle, że nie z podawanymi propozycjami od gramu, tylko swoje własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość osób napisało, że brakuje tu Planescape''a i ja też się do tego dołączam. Może nie sprzedała się tak tak dobrze, jak inne tytuły, ale mnóstwo osób wręcz ubóstwia tę grę. Takiej fabuły i takich dialogów dotychczas nie pobito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate? Jedynka była masakrycznie nudna. Prędzej bym widział na tej liście Fallouta.

Mass Effect i Batman wyżej niż Zelda i Mario? Modern Warfare wyżej niż Silent Hill?
Nie ma nawet Final Fantasy. Ani Prince of Persia bez którego nie byłoby Assassin''s Creeda.
Rofl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się unosić, bo coś nam się nie podoba, czy widzimy coś innego niż byśmy chcieli zobaczyć.
Dajmy sobie trochę luzu i dystansu na to wszystko...

Mnie osobiście dziwi troche brak Herosów III, gra która może od strony techniczne dawała trochę do życzenia, ale grywalnością przebija nie jeden tytuł z tej listy. Może trzeba przyjąć za fakt, że Herosy są szczególnie uwielbiane przez nasz rodzimy rynek (podobnie Gothic), za granicą już zdecydowanie gorzej z tym.
To jest jedna z niewielu gier, które trzymasz na kompie po mimo upływu wielu lat i powstania nowych części i instalujesz ją zaraz po windowsie.

No i brakuje Gran Turismo absolutnie gry, która wyznaczała na nowo definicje "gry wyścigowej"

No i Fallouta...

pewnie parę perełek by się zanlazlo jeszcze


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps. zszokowała mnie pozycja Colossusa, dla mnie absolutny majstersztyk, ale zdaje sobie sprawę, że jest też dość specyficzna, by w ogóle znalazła się na tej liście nie jednego z komentujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak niektórych gier (jak choćby HoMM3 czy Cywilizacji) nieco dziwi, aczkolwiek cieszy mnie, że na pierwszym miejscu nie znalazł się jakiś przehajpowany, dolarogenny szajs, a rzeczywiście zasłużona gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RPGi to dla mnie Fallout 2 stoi wyżej niż Baldurs gate a fakt, że go w ogóle nie ma w 20 to kpina w żywe oczy zresztą jak wiele innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co robić takie pseudorankingi? Chyba tylko po to, by wszyscy komentujący przedstawiali własne typy na konkretne miejsca.

Uważam to za skończony brak myślenia, ponieważ jakiekolwiek ocenianie gry bez podziału na kategorie typu RTS, FPS, RPG, itd. Po prostu nie może być obiektywne i uczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:53, Laid_back napisał:

Trudno, żeby producenci wybierali Tormenta jako najlepszą grę - produkcję, która delikatnie
mówiąc sukcesu komercyjnego nie zaliczyła ;)


No i? Beyond Good & Evil też wypadło fatalnie w zestawieniach sprzedaży, ale czy to oznacza, że gra nie zasługuje na wysokie noty? Itd.

Co do rankingu - cieszy wysokie miejsce COMI, choć ja bym tam widział raczej Grim Fandango albo MI2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować