Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TES V: Skyrim zdecydowanie najpopularniejsze na Steamie

42 postów w tym temacie

Hmm a ja ciagle nie wiem czy kupic skyrima czy nie....Na papierze wyglada calkiem niezle.. ale oblivion tez tak wygladal a ostro sie nacialem... Mam pytanko do grajacych.. Czy mamy tu ten "wielki" swiat robiony metoda kopiuj wklej jak w oblivionie? jak wyglada lvl scalling? Dodam ze morrowinda ubostwiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 10:55, Xeoo napisał:

Hmm a ja ciagle nie wiem czy kupic skyrima czy nie....Na papierze wyglada calkiem niezle..
ale oblivion tez tak wygladal a ostro sie nacialem... Mam pytanko do grajacych.. Czy
mamy tu ten "wielki" swiat robiony metoda kopiuj wklej jak w oblivionie? jak wyglada
lvl scalling? Dodam ze morrowinda ubostwiam .


Świat jest niesamowity, nie ma dwóch takich samych miejsc. Nie widziałem jeszcze nigdy tak dobrego otwartego świata. Level scaling jest o wiele lepszy, zupełnie różni się od obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Xeoo

Level scalling jest choć nie taki porąbany jak w oblivionie, są miejsca gdzie jest po prostu trudniej i trzeba mieć większy poziom. A świat jest o wiele bardziej zróżnicowany niż ww. części - powiedział bym, jak Morrowind ale nie grałem jeszcze dużo. Na pewno ta część bardziej przypomina Morrowinda niż Obliviona. :)

No i optymalizacja. Jest genialna. Jestem przed wymianą kompa i obecnie mam
Intel core 2 duo - 2x 2.8, geforce 9600 gt zotac, 3 gb i na rozdzielczości 1280x1024 śmiga na wysokich bez przycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat bardzo miło się zwiedza i ma wiele urozmaiceń, chociaż środowisko jest praktycznie takie samo(ośnieżone góry, tundra, jesienny las). Klimat nieziemski. :) Wszędzie napotykamy jaskinie, obozy/fortece z bandytami, olbrzymy, mamuty, a od czasu do czasu słyszymy ryk smoka nad głową. Questów jest mnóstwo, dzielą się na główne, poboczne(niektóre naprawdę bardzo ciekawe), konkretnych gildii oraz mniejsze "pomoce" typu zanieś, zabij, znajdź. Level scalling jest, ale zdecydowanie dobrze wykonany. Mimo że mam już dość dobry sprzęt to ciągle spotykam przeciwników z dużo słabszym ekwipunkiem, a od czasu do czasu zdarzy się przeciwnik przed którym muszę uciekać. :P Pokonanie olbrzyma na 1 lvlu graniczy z cudem, za to na 22 udało mi się to, mimo że też nie było łatwo. ;) Jak dla mnie gra jest znacznie przyjemniejsza i ciekawsza od Obliviona, nawet główny wątek jest interesujący, co rzadko zdarza się w grach Bethesdy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 10:55, Feallan napisał:

Trzy pierwsze miejsca zajmują tasiemce. [troll]


Jeżeli 3 pierwsze miejsca to tasiemce to powiedz mi czym są kolejne 3 miejsca??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 11:06, Sebek20 napisał:

Level scalling jest choć nie taki porąbany jak w oblivionie, są miejsca gdzie jest po
prostu trudniej i trzeba mieć większy poziom.

ale za to kupcy mają tylkko z góry określony dla naszego lvl towar, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choroba słodzicie strasznie może i słusznie, sam mam ochotę się przyłączyć do tych 250k graczy. Ale mam pytanie jak z rzeczą w RPG najważniejszą fabułą, Bethesda zrobiła wreszcie coś ciekawego czy bieda jak w Oblivonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no chyba w takim razie tez sie skusze;) W sumie po oblivionie praktycznie nie czekalem na skyrima ale coz...:P Troszke szkoda ze kupocy maja skalowany ekwipunek na sprzedarz... ale coz trzeba bedzie pooczekac na moda...

Hmm no wlasnie tylko czy Skyrim jest modowalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 11:49, gracz_155 napisał:

graczy. Ale mam pytanie jak z rzeczą w RPG najważniejszą fabułą, Bethesda zrobiła wreszcie
coś ciekawego czy bieda jak w Oblivonie.

Jeżeli jest to rzekom najważniejszy element cRPG to dlaczego jest z nią tak słabo u większości przedstawicieli tego gatunku? Już nawet nie chodzi o Bethesdę, gry z fabułą na jakimś poziomie można policzyć na palcach jednej ręki (wariant optymistyczny).
Chyba jednak nie o fabułę w tym wszystkim chodzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 10:55, Xeoo napisał:

Hmm a ja ciagle nie wiem czy kupic skyrima czy nie..../ciach/

Trudno ocenic po paru nastu godzinach gry. Jesli sa jakies wtorne elementy to zazwyczaj zauwaza sie je kiedy poraz enty zwiedza sie np jakies ruiny. Jak na razie po ponad 20 godzinach gry nie zauwazylam jakiejs specjalnej wtornosci.

Wiem, ze pierwsze godziny gry i pierwsza ocena nie jest rowna tej koncowej bo to z uplywem czasu zauwaza sie wszelakie bolaczki, a z poczatku to ma sie rozowe okulary bo wszystko widzi sie pierwszy raz. Jesli chodzi o moje pierwsze wrazenie to jak najbardziej oplaca sie kupic ta gre. Jesli tylko lubisz ten gatunek to napewno i ta gre conajmniej polubisz. Jest duzo lepiej niz w Oblivionie (choc ja bylam z poczatku sceptyczna bo wszystko wyglada dosc podobnie do Obka na pierwszy rzut oka), ale po paru chwilach w grze wciagnelo mie na dobre. 20+ godzin gry - 10/50 achievmentow wiec pomnoz sobie..conajmniej 100 godzin rozrywki;).

Jak nie jestes pewien czy kupic to poogladaj filmiki na youtube, w ciagu paru dni powinny tez sie pojawic lepsze opisy co do zawartosci gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra tak bardzo mi przypomina Dark Messiah of Might&Magic, że chyba sobie nabędę. Jakby jeszcze zaimplementowali kopanie w którymś z modów to byłbym wniebowzięty.

@Sebek20
czyli wygląda na to, że nie tylko skalowany jest poziom trudności ale i jakość gry dobiera się sama do PCta. Choć podobny patent był już w grach to widzę, że tej jest skuteczny, jako jedyny :]

Tylko doskwiera mi parę rzeczy.
1 )czekanie na DLC. Albo czekać na wydanie zbiorcze albo kupowanie DLC w promocjach.
2) błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować