Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda chwali się pierwszymi wynikami sprzedaży TES V: Skyrim

26 postów w tym temacie

Gram aktualnie i na nic nie narzekam jest o wiele lepiej niż przy Oblivionie, świat ma duszę i charakter a bohaterowie jaja. Sam fakt, że na skyrimnexus społeczność tworzy co kilka minut nowe mody do gry jest potwierdzeniem popularności, i to bardzo zasłużonej popularności, gry. Dzięki modderom gra wygląda jeszcze lepiej i jeszcze ciekawiej. Świetna gra bez dwóch zdań, mam nadzieję, że im dalej tym będzie jeszcze lepsza :) Nie spodziewałem się, że Bethesda może ponownie zasiąść na tron z tabliczką RPG roku. Po średnim Oblivionie straciłem lekko nadzieję na dobry tytuł, gra powróciła do korzeni Morrowinda, jeśli chodzi o jakość i klimat. Nie ma żadnej cukierkowatości i nudnej fabuły jak Oblivion. Jest świetna kupujcie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Skyrimie pisałem już dużo i często więc ujmę w skrócie:
Dobrze wydane pieniądze, obecnie zabawa stanęła mi na 67h... i nie mam dość! A wątek główny ledwie napoczęty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 19:37, Leos8 napisał:

O Skyrimie pisałem już dużo i często więc ujmę w skrócie:
Dobrze wydane pieniądze, obecnie zabawa stanęła mi na 67h... i nie mam dość! A wątek
główny ledwie napoczęty!



67 godzin w 5 dni

co, gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera o 6 rano w piątek. 11.11
Miałem skręconą kostkę i byłem chory, więc czasu na granie miałem sporo.
Poza tym: 5 dni x 24 = 120h - (6+1) =113h... A spałem niewiele, przyznaję, bo siedziałem w nocy i grałem Skyrim.
Niestety, skończyło się granie po 20h dziennie bo mogę już w miarę chodzić więc do kina trza wyjść, z kumplami, szkoła itd. ;) Ale myślę, że do setki spokojnie dobiję do końca grudnia.
Sam się sobie dziwię, żadna gra prócz Wieśka mnie tak nie wciągnęła... Ale Wieśka skończyłem niestety w jeden weekend (2 i 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 20:10, Leos8 napisał:

Premiera o 6 rano w piątek. 11.11
Miałem skręconą kostkę i byłem chory, więc czasu na granie miałem sporo.
Poza tym: 5 dni x 24 = 120h - (6+1) =113h... A spałem niewiele, przyznaję, bo siedziałem
w nocy i grałem Skyrim.
Niestety, skończyło się granie po 20h dziennie bo mogę już w miarę chodzić więc do kina
trza wyjść, z kumplami, szkoła itd. ;) Ale myślę, że do setki spokojnie dobiję do końca
grudnia.
Sam się sobie dziwię, żadna gra prócz Wieśka mnie tak nie wciągnęła... Ale Wieśka skończyłem
niestety w jeden weekend (2 i 1)


Typowo świetna gierka, a jednak jeszcze takie robią :)) Twórcy włożyli w nią serca, nie dziwię się już dlaczego całą ścieżkę dźwiękową nagrywali przy akompaniamencie orkiestry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 20:10, Leos8 napisał:

Premiera o 6 rano w piątek. 11.11
Miałem skręconą kostkę i byłem chory, więc czasu na granie miałem sporo.
Poza tym: 5 dni x 24 = 120h - (6+1) =113h... A spałem niewiele, przyznaję, bo siedziałem
w nocy i grałem Skyrim.
Niestety, skończyło się granie po 20h dziennie bo mogę już w miarę chodzić więc do kina
trza wyjść, z kumplami, szkoła itd. ;) Ale myślę, że do setki spokojnie dobiję do końca
grudnia.
Sam się sobie dziwię, żadna gra prócz Wieśka mnie tak nie wciągnęła... Ale Wieśka skończyłem
niestety w jeden weekend (2 i 1)

Dziwne żebyś wieśka 1 w dwa dni zrobił No chyba że grałeś po te 20h. Ja przechodząc pierwszy raz (nie zrobiłem 100% gry) siedziałem ponad 48h. Za drugiem razem 42h. Za trzecim przejściem , na wyższym poziome trudności, ż pełnym zwiedzianiem i wykonanymi wszystkimi zadaniami + farma ziółek + nabijanie z 20 lvl w trzecim akcie (w jaskini z kuroliszkami) siedziałem prawie 80 godzin :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

67h to nie tak dużo ja mam 71 (grałem od 10.11 od 18 :P) i choć ukończyłem wątek głowny i questy gildi magów i wojowników, dalej zostaje wiele miejsc na mapie których nie odkryłem, gildia złodzieji, dark brotherhood no i walka po stornie imperium lub rebeli :) czyli jeszcze pewnei następne 70h żeby można było mówić o ukończonej grze w pewnym stopniu :)

Dla mnie gra roku, nic w co grałem w 2011 nie było tak wciągające i dawało tyle frajdy co skyrim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zadania, co do joty, zrobiłem w 32h. Tak, nie spałem w nocy, znów. Ja na ogół gram właśnie w nocy. Na trudnym poziomie. Na Mrocznych zajęło mi 10 minut dłużej. Na nagłej śmierci - 40h.

@up - Gildia Złodziei jak dla mnie miażdży wszystkie wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:49, Leos8 napisał:

Wszystkie zadania, co do joty, zrobiłem w 32h. Tak, nie spałem w nocy, znów. Ja na ogół
gram właśnie w nocy. Na trudnym poziomie. Na Mrocznych zajęło mi 10 minut dłużej. Na
nagłej śmierci - 40h.


No to szybki bill jesteś :p. Ja w samego kościanego pokera z 8h grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, nie lubię przechodzić gry na szybko. A od kościanego pokera niestety preferuję Holdem'' Up więc kości mnie nie wciągnęły. Mało dialogów było to i pogadać z kim nie było. Ogólnie...Jakoś mało tego było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogratulować Bethesdzie tak znakomitej sprzedaży, bo grę naprawdę zrobili genialną :D a tyle osób narzekało przed premierą... Byłem dzisiaj w Saturnie i półki aż się uginają od Skyrima. A MW3 z 5 razy mniej sztuk i nie wygląda na wykupywane masowo ;) Ocena na Metacritic moim zdaniem absolutnie słuszna. Na razie mam dopiero 32 godziny gry i zdążyłem ok 1/5 mapy zwiedzić :) jeszcze wiele do odkrycia zostało i mnóstwo zadań. Ach, nie mogę się doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie Gra wymiata, nie grałem nigdy w życiu w lepszego RPG . A Grafika to 8 Cud Świata. Polecam każdemu kto jeszcze nie zagrał w tą kultową grę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra, lepsza niż " Oblivion " ale na pewno nie gra roku, ani nawet nie RPG roku, gdyż tutaj króluje " Deus Ex HR " i " Wiedźmin 2 "
do tego dochodzi " Batman AC " i " Unchartet 3 " a i dla mnie osobiście " Rage ", więc TESV jest u mnie gdzieś na końcu tej stawki.

Up - dwa pierwsze wymienione przeze mnie gry są lepsze od Skyrima a ta druga bije TESV pod względem grafiki
niestety, mimo że Skyrim jest sporo lepszy od Obliviona, to większa część mechaniki jak i oprawy wizualnej z Obliviona jest tutaj zachowana, nowości są ale nie są aż tak dobrze widoczne, nie ma żadnego skoku jakościowego - ot, lepszy Oblivion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście, że jestem trochę bardziej krytyczny pod względem oceniania gier, niż reszta społeczeństwa i nie daję sobie mydlić oczu :) Skyrim potrafi mnie przyciągnąć na długie godziny do monitora, rozgrywka jest wyborna (nie żałuję wydanej kasy), ale niestety nie genialna.
Nie mam zastrzeżeń do grafiki, ale w dzisiejszych czasach mogłaby wyglądać lepiej. Ostrzejsze tekstury, bardziej "gładkie" cienie, lepsze efekty cząsteczkowe - to wszystko jest do osiągnięcia.
Rozgrywka, cóż. Walka w tej grze jest... dziwna. Co najmniej dziwna. Jakkolwiek daję sobie radę podczas walki z większością przeciwników, to od czasów Obliviona jej po prostu nie rozumiem. Potrafię kilkakrotnie obracać się dokoła własnej osi w poszukiwaniu przeciwnika, który od ułamka sekundy (a to i tak dużo w czasie walki) zdołał pojawić się za moimi plecami albo w głupkowaty sposób ominąć przeciwnika właściwą stroną buławy...
Muzyka jest wspaniała. Questy czasem mniej, czasem bardziej, ale nie chce mi się już więcej rozpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować