Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: PS Vita to przede wszystkim urządzenie do grania, nie będziemy promować go tak jak PSP

24 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony, zapowiedział że jego firma dołoży wszelkich starań, aby PlayStation Vita miała odpowiednią kampanię marketingową. Dlaczego nowy handheld ma uniknąć losu PSP?

Przeczytaj cały tekst "Sony: PS Vita to przede wszystkim urządzenie do grania, nie będziemy promować go tak jak PSP" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, pięknie fajnie. Ale skoro urządzenie jest wypasione, to niech posiada przy okazji dobry odtwarzacz muzyki czy LUDZKĄ przeglądarkę. Miło byłoby sprawdzić sobie o której godzinie przyjedzie pociąg do domu w przerwie między graniem. Boję się, że to zapowiedź, że owszem, gry będą miodne, ale nie liczcie, że damy wam uber dodatkowe funkcje. (Czyli w skrócie dostaniemy mega kombajn = cegłę do gier, która nie potrafi nic więcej, choć mogłaby za pomocą zwykłego dobrze napisanego softa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KhazarOne to kup iPod''a touch. Ja kupiłem i jestem bardziej zadowolony niż z PSP. O Vita się na razie nie wypowiadam, bo premiery jeszcze nie było, ale i tak w większości przypadków iPod > konsole przenośnie (ceny gier, ich ilość itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mają innego wyjścia - obecnie smartfony są pod kątem służenia jako kombajny multimedialne o wiele lepsze niż takie PSP. Ale na smartfonie nigdy nie będzie się grać wygodniej, niż na sprzęcie do tego dedykowanym. Nigdy. No chyba, że się podłączy pada przez Bluetooth, ale co to wtedy za granie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:49, TobiAlex napisał:

KhazarOne to kup iPod''a touch. Ja kupiłem i jestem bardziej zadowolony niż z PSP. O
Vita się na razie nie wypowiadam, bo premiery jeszcze nie było, ale i tak w większości
przypadków iPod > konsole przenośnie (ceny gier, ich ilość itp.).

Wyjdzie Bioshock czy Uncharted na iPoda, to pogadamy :) Gry na smartphone''y owszem są tanie, ale w 99% to popierdólki pokroju Angry Birds, Alchemy czy innego Defender''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar Ty jak zwykle nie wiesz o czym piszesz. Zobacz choćby gry firmy Gameloft - są to odpowiedniki gier z "dużych" konsol, przejrzyj sobie ich ofertę. I jest Uncharted - Shadow Guardian. Zresztą wejdź na ich stronę. Popierdółki w stylu Angy Birds to stereotyp. Wyszedł Dead Space na iPod / i Pad i jest rewelacyjny. Pojutrze wychodzi Infinity Blade 2. Aralon, Odyssey, Dungeon Hunter, Heroes of Sparta, ShadowGun, Backstab, Shadow Guardian, Splinter Cell - przyjrzyj się najpierw tym grom a potem pisz o popierdółkach .I większość z tych gier można kupić za 0.79 centów. A grywalnością i rozmachem w ogóle nie ustępują grom z dużych konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej teraz zmienią politykę dotyczącą homebrew. Blokowali ją z siłą ssmana ścigającego judejczyków po piwnicach i jak się skończyło?
Sam przerobiłem PSP dla zwiększenia jego możliwości poprzez homebrew (emulatory rządzą!)

Liczę na to, że Vita będzie miała dostęp do sklepu androida ze wszystkimi jej darmowymi aplikacjami (GPS). Wówczas taka konsolka będzie miała rece i nogi. Sony niech sobie zarabia na grach, a ludziom pozwoli wykorzystywać sprzęt tak jak marzą by go wykorzystać.
Sony tych konsol nie rozdaje za darmo więc niech zaprzestanie dyktatorskiego faszyzmu.

Osobiście nie zapłacę przeszło 1000 zł za urządzenie które będzie 10x mocniejsze od telefonów i 10x gorzej oprogramowane i mniej funkcyjne.

PSP na oficjalnym firmware było ferrari ze skrzynią biegów liczącą pierwsze 2 biegi z 6. Dopiero custom firmware pozwoliło wykorzystać sprzęt. Piractwo było efektem ubocznym, chytre sony straciło dwa razy.
Pewnie moje słowa sony boyów zabolą, ale to już ich problem, może strochę oprzytomnieją ze swoich prań mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Shadow Guardian to taki Uncharted...za paczke dropsow ;) Majac ograne co nieco w tej materii wolalbym zabulic kilkadziesiat razy wiecej i zagrac w prawdziwe Uncharted, chocby na psv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 22:54, kodi24 napisał:

Akurat Shadow Guardian to taki Uncharted...za paczke dropsow ;) Majac ograne co nieco
w tej materii wolalbym zabulic kilkadziesiat razy wiecej i zagrac w prawdziwe Uncharted,
chocby na psv ;)


Ale jest i nie jest to popierdółka w stylu Angry Birds. Zresztą jest wiele dużo lepszych gier od Shadow Guardian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam, nie porównuj Shadow Guardian czy gier Gameloftu do dużych produkcji. To nie ta liga budżetowa i to po tych grach widać.

Jeszcze żadna gra smartphone'owa udająca wysokobudżetową mi się nie spodobała. A z pozostałych to tylko Defender, AB i jakaś gra, w której sterujemy drużyną i odpieramy fale wrogów (nie pamiętam nazwy). Z gierek komórkowych (ogólnie) to podobał mi się port Final Fantasy I na starego SE i oczywiście nieśmiertelne Space Impact.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie się tak bulwersują tym tekstem. Przecież mowa w nim nie o samej Vicie, a o tym na co będą kładli nacisk przy jej promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 23:08, Henrar napisał:

Błagam, nie porównuj Shadow Guardian czy gier Gameloftu do dużych produkcji. To nie ta
liga budżetowa i to po tych grach widać.

Jeszcze żadna gra smartphone''owa udająca wysokobudżetową mi się nie spodobała. A z pozostałych
to tylko Defender, AB i jakaś gra, w której sterujemy drużyną i odpieramy fale wrogów
(nie pamiętam nazwy). Z gierek komórkowych (ogólnie) to podobał mi się port Final Fantasy
I na starego SE i oczywiście nieśmiertelne Space Impact.


A czemu nie mam porównywać? Te gry często są lepsze niż duże produkcje. Zresztą co to znaczy duża produkcja? W obu przypadkach nakład prac jest praktycznie ten sam. I wciąż używasz stwierdzeń "komórkowych" czy też "smartfon" - chciałbym zauważyć, że już dziś masz o wiele mocniejsze smartfony niż PS Vita a na dniach premiera nowego procesoa Tegra3 od nVidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując PSP zawsze kieruje się myślą, że to konsola do gier a nie konsola do odtwarzania filmów czy muzyki. Sony niech skupi się własnie na tym jednym aspekcie bo jak bym chciał kupować kombajn multimedialny to bym został przy komputerach osobistych. Robią to o wiele wydajniej i lepiej od konsolek sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 00:55, TobiAlex napisał:

że już dziś masz o wiele mocniejsze smartfony niż PS Vita a na dniach premiera nowego procesoa Tegra3
od nVidia.


I co z tego? To jak porównywać PCty do konsol - PS Vita ma starczyć do gier na lata i twórcy będą pod sprzęt gry optymalizować a nie robić je tak, by poszły "na styk" na najmocniejszych jednostkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie na klawiaturze i myszce, bo nie uznaję analogów przy fps''ach :)

Na smartfonach ogólnie mega-źle się nie gra, ale nie powiesz mi, że na smartfonie, który ma wyłącznie panel dotykowy, będzie się wygodniej grać niż na konsoli mającej i panel z przodu, i panel z tyłu, i jeszcze analogi i osobne przyciski.

Co do samej kwestii jakości, jaka pojawiła się w dyskusji, to gry na smartfony jeśli chodzi o ich jakość to nie są gry tak jak ja to słowo rozumiem. Owszem, świetne dla casual''a, który nie ma zamiaru przywiązywać się do żadnej marki, ale one poza tą jedną warstwą jaką jest mechanika gry, generalnie drugiego dna nie posiadają. Ot takie gry typu "ściągnąć-przejść w dwie godziny-zapomnieć". Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale w większości to i tak są zwykłe, proste gierki typu Cut the Rope. Ja się w pełni zgodzę z Henrarem, że gry na smartfony to zupełnie inna liga gier - nie znaczy oczywiście, że gorsza. Po prostu inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 22:28, TobiAlex napisał:

Henrar Ty jak zwykle nie wiesz o czym piszesz. Zobacz choćby gry firmy Gameloft - są
to odpowiedniki gier z "dużych" konsol, przejrzyj sobie ich ofertę....


Sorry, ale to raczej ty nie masz pojęcia o czym piszesz albo zadowala cię byle co.

Miałem kiedyś okazję pograć w Hero of Sparta okrzykniętego głośno odpowiednikiem GoW''a i po godzinie grania nie mogłem już na to patrzeć (teraz to już bym tego nawet patykiem nie tknął). A zaznaczę tutaj że grałem tylko w GoW''y na PSP więc nie porównuje tego Gameloftowego cudu do gier z stacjonarek.

Podsumowując - jak ktoś grał w Uncharted/GoW/GTA itp itd a potem spróbuje super gierek na smartfony za 1.99 to musiałby byc kompletnym ignorantem żeby te produkcje ze sobą porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar co raz więcej dużych firm zaczyna dostrzegać rynek mobilny. Po drugie zobacz jak jest / było z PSP. Ile jest tych gier? Sam maiłem PSP i wciągu ostatnich dwóch lat ile pojawiło się gier godnych uwagi? Już widzę jak Vita starczy na lata - będzie jak z PSP - pierwsze 2 lata będzie przez sony wspierane a potem olane. Już nie wspomnę o tym, że ze względu na wbudowany żyroskop itp. będą powstawać jeszcze większe pierdółki za dużo większe pieniądze.

krzym1 nie przesadzaj. Taki Infinity Blade graficznie pozostawia PSP w tyle o lata świetlne, zresztą jutrzejsza premiera Infinity Blade 2 zrobi to samo z Vitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować