Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze statystyki ze Star Wars: The Old Republic. "Najszybciej wzrastające subskrybowane MMO w historii"

34 postów w tym temacie

dariuszp - nie musisz mieć wykupionej subskrypcji, musisz ją tylko założyć. Kasa nie jest ściągana z karty przed upływem darmowych 30 dni, które SĄ częścią pakietu, za który płacisz kupując grę. Równie dobrze możesz anulować subskrypcję zaraz po założeniu i cieszyć się darmowym game timem (jak robi spora część ludzi, w tym to piszący). I zupełnie NIC to nie kosztuje. Jedyna niedogodność to konieczność posiadania kredytówki - rzecz zupełnie normalna w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phoenixpl to zagraj Sithem i bądź dobry to zobaczysz, co się stanie.

dariuszp a Ty z choinki się urwałeś? Nigdy nie grałeś w mmo? W KAŻDYM jednym mmo jaki istnieje musisz zdefiniować subskrypcję za nim dostaniesz te 30 darmowych dni, czy to za pomocą karty czy to za pomocą pre-paida Nie pisz bzdur jak nie masz o czymś pojęcia. A po tych 30 darmowych dniach nikt Ci nie każe dalej opłacać subskrypcji. Ja mam eKartę z mBanku i nie było problemu z jej dodaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 15:18, TobiAlex napisał:

Phoenixpl to zagraj Sithem i bądź dobry to zobaczysz, co się stanie.

dariuszp a Ty z choinki się urwałeś? Nigdy nie grałeś w mmo? W KAŻDYM jednym mmo jaki
istnieje musisz zdefiniować subskrypcję za nim dostaniesz te 30 darmowych dni, czy to
za pomocą karty czy to za pomocą pre-paida Nie pisz bzdur jak nie masz o czymś pojęcia.
A po tych 30 darmowych dniach nikt Ci nie każe dalej opłacać subskrypcji. Ja mam eKartę
z mBanku i nie było problemu z jej dodaniem.


Chyba Ty się z choinki urwałeś bo w tym roku:
~ grałem w World of Warcraft - nie musiałem żadnej subskrypcji ustawiać. Dopiero musiałem to zrobić przed upływem owych 30 dni
~ grałem w Age of Conan (zanim przeszedł na F2P) i również nie musiałem nic ustawiać przed upływem 30 dni (Polska wersja)
~ grałem w DC Universe Online - nie musiałem nic ustawiać przed upływem 30 dni
~ grałem w Rift - nie musiałem nic ustawiać przed upływem 30 dni.

Pytanie - kto się z choinki urwał ? Niektóre karty odrzucają. Skorzystałem z Visa Electron (na tej karcie mam limity i tylko ją używam bo jak ktoś spartaczy robotę to mogą mi pociągnąć co najwyżej 500zł co nie jest takie straszne) i nie przeszło. Nie wiem czy to błąd u nich czy po prostu odrzucili tę kartę. Dopiero przez PayPal poszło.

Nie było by takiego ramadanu z tym gdyby właśnie problemy niektórych z subskrypcją. Paypal też nie działał kilka dni (niby transakcja przechodziła ale w Paypal nie było info a w panelu pisało że subskrypcji nie ma). Ale to poprawili po 2 dniach odkąd pojawiła się taka opcja.

W każdym razie EA/Bioware stawało na głowie żeby start przeszedł w miarę bezstresowo ale im coś nie wyszło. A tona bugów które były raportowane w becie nadal nie są poprawione. Dopiero niedawno naprawili Tatooine czy jakoś tak gdzie musiałeś prosić GM''a czy support żeby przenieśli Cie z tej planety. Masa osób nie mogła grać z uwagi na to że im się zdania kolejkowały (nie mogli odebrać nagród) a przy 5 bodajże nie mogli brać nowych zadań.

Biorąc pod uwagę ilość błędów czuje się szczęśliwcem że na razie jedyne co mnie kopnęło w żyć to przeładowany. Kolega z którym rozmawiałem przez telefon przy okazji mi powiedział że żaden z serwerów nie ma obecnie kolejki. Albo święta jednak przemawiają do ludzi albo rzeczywiście poprawili sytuację.

A tak poza tym to wesołych świąt. Koniec siedzenia przed kompem.
Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dariuszp

No to chyba się jednak z choinki urwałeś mówiąc że nie ustawiać subskrybcji żeby mieć darmowe 30 dni w DC Universe.To była podstawowa zasada i dlatego już tak wiele ludzi odpadło na początku.
Chcesz darmowe dni? to musisz zrobić subskrypcje a to że będziesz płacić po tych 30 dniach czy nie to juz twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW aż do TBC wymagał dodania karty, nie wiem czy jeszcze nie dalej.
Age of Conan do mniej więcej wyjścia polskiej wersji, nie wiem czy na serwerach EU/US nadal nie było tego wymogu, aż do momentu przejścia na F2P, sam miałem z tym problem swojego czasu.

Większość MMO na starcie ma taki wymóg i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 16:35, dariuszp napisał:

~ grałem w Age of Conan (zanim przeszedł na F2P) i również nie musiałem nic ustawiać
przed upływem 30 dni (Polska wersja)

Ja też grałęm w Age of Conan, i to od 1 dnia. Żeby w ogóle móc dostać się do gry musiałem użyć numeru karty z neta (są strony z numerami kart, z których oczywiście nie skorzystasz ale przyjęte zostaną) ponieważ jeszcze nie miałem swojej. W WoWie było tak samo przed laty, na długo przed połączeniem z Battle.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 12:49, dariuszp napisał:

Tam nie ma "darmowych miesięcy". Forum jest pełne wkurzonych ludzi w tej chwili bo Bioware
wyciągnęło od nich 60-150 dolarów za grę i co się okazało ?
Do strony są kolejki. Do serwerów są kolejki (nowe jeszcze się dobrze trzymają a niektóre
są wręcz puste), z niewiadomych przyczyn odrzucają wiele kart płatniczych i działa tylko
paypal. A żeby było śmiesznie... jak nie wykupicie subskrypcji to w dniu startu blokują
Wam konto.

Co z tego że niektórzy gracze wersję CE kupili za ponad 400zł ? Pograli 1-7 dni jeżeli
wcześnie zapłacili i grać dalej nie mogą bez subskrypcji
Więc to nie jest tak że z grą macie ten miesiąc gry. Miesiąc gry macie jak kupicie grę
i założycie subskrypcje na kolejne miesiące. Pewnie dlatego takie pozytywne statystyki.
Tylko ciekawe co będzie jak się solidnie wkurzą Ci do wydali te 400zł, nie mogą zagrać,
nie mogą zrobić subskrypcji a "darmowe 30 dni za 400zł" i tak im ubywa.

O ile gra się całkiem przyjemnie o tyle całościowo sukces TOR można ocenić dopiero za
3 miesiące. Zobaczymy czy więcej wyszło pozytywów jak negatywów.


Napisałeś to tak jak bym MUSIAŁ zapłacić za 30 dni grania, aby móc normalnie odpalić gre i wykorzystać swoje 30 darmowych dni. A tak nie jest, nie strasz ludzi, albo pisz mniej chaotycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko milion. A podobno było prawie 2 miliony preorderów. Zawsze powtarzam, że liczba preorderów świadczy jedynie o zainteresowaniu tytułem, nie o chęci kupna. Start w miarę udany, ale bez szaleństwa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 16:35, dariuszp napisał:

Chyba Ty się z choinki urwałeś bo w tym roku:
~ grałem w World of Warcraft - nie musiałem żadnej subskrypcji ustawiać. Dopiero musiałem
to zrobić przed upływem owych 30 dni
~ grałem w Age of Conan (zanim przeszedł na F2P) i również nie musiałem nic ustawiać
przed upływem 30 dni (Polska wersja)
~ grałem w DC Universe Online - nie musiałem nic ustawiać przed upływem 30 dni
~ grałem w Rift - nie musiałem nic ustawiać przed upływem 30 dni.


O WoW i DCUO już Ci powyżej napisano (osobiście też potwierdzam, że wymagana była subskrypcja lub pre-paid, choć w WoW jeszcze przed TBC można było to ominąć zakładając trial i potem go upgrade'ując). W Rift również musiałem podać kartę. AoC nie znam, ale podejrzewam, że zaraz po premierze nie wyrywał się z szeregu.

Chyba masz jednak bardzo słabą pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:27, Godot napisał:

Każdy MMO dobrze startuje dzięki ciekawości graczy ;). Spokojnie, liczę na szybkie F2P..
daje niespełna rok ;). Ogólnie sam bym grę kupił gdyby mi beta nie pokazała jaka ta gra
jest.


Trzymam Cię za słowo. Też bym ją kupił, ale gdyby była wydana w takim formacie, jak Guild Wars - płacisz raz i cieszysz się grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa, na pewno :) Swoją drogą jest warta kasy na subskrypcje no i wow powinien czuć się zagrożony I co ktoś narzeka na to ? Chyba tylko ci którzy za free chcieliby dostać porządną grę, i najlepiej idealną a TORowi dużo do idealności nie brakuje.Jak ktoś już napisał gdzieś po prostu skazany na sukces. Za popularne uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co liczą na przejście do f2p... powodzenia xD
BW podało, że potrzeba im pół miliona subksrybentów, żeby wyjść na swoje, zapowiada się, że będą tego mieli jednak znacznie więcej nawet pomijając ich wpadki [kilka tematów po 2-3k postów odnośnie gównianej optymalizacji np] z launchu.

Aczkolwiek na razie wykazują inicjatywę i starają się grę fixować po ludzku [do poziomu gówna z WAR czy APB tego nie porówna, tu jest o niebo lepiej, jedynie kontakt bezpośredni z supportem ssie na potęgę obecnie]

W styczniu leci ponoć pierwszy duży patch z nowymi flashami, op i warzonami, do tego patcha natomiast chcą poprawić wszystkie obecnie złapane bugi i problemy.

Biorąc pod uwagę, że TOR to najprzyjemniejszy TP w jaki miałem okazję grać to życzę im powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma tam ważnego czynnika którą tą grę skreśla.. ekonomi kształtowanej przez graczy. Ultima Online ma największą taką możliwość.. SW jest konkurencją do WoW''a to jednak WoW w tym segmencie wygrywa. (chociaż w WoWa już nie gram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować