Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft Flight kolejnym tytułem opartym na formule free-to-play

14 postów w tym temacie

jak na symulator przystało wymagania jak w nasa, nawet przy tak dobrej "cenie" nie jestem zainteresowany, a jedynie zdumiony, że z tak (imo doskonałego symulatora od MS) zdecydują się zrobić F2P, co ogólnie kojarzy się głównie z mikropłatnościami, a co za tym idzie, nie jest już takie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F2P, ale zapewne wszystko będzie zablokowane, więc raczej nie widzę tutaj nazwy za darmo w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tak jest w każdym mmo opartym na takiej formule. Za bardzo myląca nazwa :) Darmowy to jest klient ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zrobią takie f2p jak w AOE online to dostaniesz duże demo gry :) niby pograsz normalnie ale masz poblokowane 80% rzeczy, zadania tylko dla tych co dali 50 dych na cywilizację "premium" wkurzają bo nie da się ich wyłączyć. a poza tym częste komunikaty o tym by coś zakupić szczególnie odpychają ludzi do grania jedynie f2p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 21:35, Miszkaa napisał:

Bardzo niepokoi mnie jedynie "obniżony poziom trudności"...

Nie tylko Ciebie. Wynika z tego, że symulatory Microsoftu kończą się na Flight Simulator X - grze, gdzie do latania mamy dostępny cały śwat, a w internecie są tysiące nowych maszyn do ściągnięcia. Za darmo. Nie jako jakieś dziadowskie DLC.

Swoją drogą nie rozumiem - standardem serii była możliwość zmiany poziomu trudności i włączania ułatwień dla początkujących. Gdzie producent chce tu jeszcze cokolwiek bardziej uprościć? Bo teraz to już można to tylko spaprać...

Flight Sim była jedną z ostatnich serii gier, która trzymała we mnie wiarę w jakość choćby kilku wydawanych współcześnie i w bliskiej przyszłości gier. Jeżeli taka seria pada ofiarą "trendów" branży (tych najgorszego sortu), to moja przejściowa maniera wyszukiwania i grania w stare, pięcio i więcejletnie tytuły będzie już jedynym sposobem na bezstroskie spędzanie czasu przy pececie. Przynajmniej zaoszczędzę na upgradzie sprzętu - obecny z 2007 roku ze wspomnianych powodów wciąż w zupełności wystarcza mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej się cieszę, że MFS X dopiero przede mną:) W wersję 04 przelatałem kilka ładnych sezonów, więc pewnie X załatwi mi rozrywkę w kwestii latania na parę kolejnych. Dlatego za takie rozbudowane( i zapowiada się, że uproszczone) demo podziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Bardzo niepokoi mnie jedynie "obniżony poziom trudności"...

Dnia 04.01.2012 o 22:18, Hellmut napisał:

Nie tylko Ciebie. [..]


Chciałbym wierzyć, że to podkreślenie obniżonego poziomu trudności wynika tylko z chęci poszerzenia bazy graczy. Chciałbym również wierzyć, że MS nie będzie w stanie poskromić kreatywnej części społeczności FS.

Tak czy siak pilotowanie symulatora lotu za pomocą myszki czy gamepada, to dla mnie herezja, wręcz bluźnierstwo. Tylko joystick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też martwi mnie "obniżony poziom trudności", a sądząc po filmiku dołączonym do artykułu, to symulacja będzie miala więcej z Mario Cart niż z Sima. Cóż, własnie wychodzi nowy X Plane, co prawda cena na razie zaporowa (80 USD) ale przynajmniej ma więcej z symulacji niż niejeden symek dostępny na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować