Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham City najlepszą grą 2011 roku wg Metacritic

35 postów w tym temacie

Batman: Arkham City jako ogół to świetna gra. Bardzo dopracowana pod niemal każdym względem. No właśnie niemal, bo możecie mnie obrzucić czym chcecie, ale grając ja po prostu nie czułem takiego gęstego klimatu. Był jakiś, ale dla mnie niewystarczający, wydawało mi się że pod tym względem Arkham Asylum przebija Arkham City. Poza tym też, chwilami wydawało mi się, że Rocksteady za dużo natłoczyło różnorodności. Jakkolwiek by to nie brzmiało, lejąc się po mordzie z przeciwnikami w pierwszym batmanie dawało mi jakąś taką większą frajdę niż w jego następcy. Co zawiniło? Właśnie ta różnorodność, chwilami bardzo miło się prało wrogów dopóki a fellow with a knife mnie nie zaskakiwał. Potem jeszcze dorzućmy wrogów z tarczami, paralizatorami... dorzucili tylko te tarcze, ale wydaje mi się że gra się zrobiła niepotrzebnie skomplikowana przez te operacje.

Nie mniej jednak, Batman: Arkham City to wciąż świetna gra. Wszelkie inne elementy jestem skłonny zaliczyć jako większy bądź mniejszy plus. Tylko tych dwóch rzeczy: pranie po mordzie, co miało dawać frajdę a nie zawsze zdawało egzaminu oraz felerny klimat. No nic, brawo Rocksteady i reszta. Nie jestem pewny, czy wam słusznie przypadła statuetka gry roku, ale mimo wszystko jako cały zespół stworzyliście świetną grę.

EDIT: Jeszcze tak dopisuję coś do tej różnorodności bo zamierzam mieć wyrzuty :D
Jakby tylko ekipa odpowiedzialna za batmana wzięła się za "zdynamizowanie" walki, to wtedy już bym tak nie narzekał. Właśnie gość z nożem mnie zwykł irytować i zamiast robić kontry po prostu go przeskakiwałem. A kiedy trzeba było, to musiałem robić te nudne uniki. Była jakaś kontra, ale mi to nie zawsze pomagało. Walki jednak nie uważam za minus, to spory plus tej gry ale w tym elemencie są po prostu niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, zeby W2 koniecznie zmieścił się w top 10 (ja i tak wiem swoje na temat tej gry i to mi wystarczy), ale raczej o to, że ''top 10'' to 6 gier, a nie 10 co jest oczywiście totalnym nonsensem, to może proponuję jeszcze osobno traktować zwykłe i kolekcjonerskie edycje ww. gier, żeby w top 10 znalazło się ich jeszcze mniej xD w końcu to logiczne że 10 najlepszych gier w danym roku to Portal 2 i Portal 2 i Portal 2 XD. Jeśli chodzi o mój gust, to Batman jak dla mnie słusznie wygrywa, aczkolwiek nie jest dla mnie osobiście aż tak genialną grą jak ją opisywały niektóre recenzje (ale zabawę dał przednią na ładnych kilkadziesiąt godzin, zabrakło mi jednak klimatu jak w AA, chyba sandbox mimo wszystko za duży i klimat się rozmywa) tylko po co liczyć Batmana osobno z konsol ?? To jakaś inna gra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim z tak wysoką średnią w stanie w jakim znajdował się w czasie premiery to jakieś nieporozumienie (nie żeby ten stan uległ jakiejś znacznej poprawie od tego czasu). Przy Portal 2 ziewałem, tak samo zresztą jak przy jedynce, a Batman nie zawiódł ani trochę. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 miejsca zajmuje ta sama gra. Czy na każdą z platform ta gra jest różna (portal 2)? To samo Skyrim... chociaż wersja PC ma możliwość modyfikacji więc powinna być chyba wyżej niż wersja Xbox''owa. Ale i tak 2 razy ta sama gra dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram w Batmana na xboxie i jestem bardzo zadowolony . Czasami trzeba poszukać jakiegoś wejścia , czasami trzeba pokombinować , czasami jest ciężko ... a jednak nie potrafię odpuscić . To jest właśnie dla mnie ta miodność o którą ostatnio było ciężko u mnie w grach . Fakt że dużo innych wyzwań się pojawia troszkę mi zakłóca ciągłość fabuły . To taki jedyny minusik u mnie . Niby można je odpuscić , ale coś mnie ciągnie do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: czyja średnia? Średnia z uwzględnionych recenzji? Średnia ocen użytkowników? Średnia z tych dwóch średnich? :)

Batman bardzo dobry jest, Portal też, a może i bardziej, fenomen Skyrima i Minecrafta potrafię obczaić i jakoś przyswoić... Ale Mass Effect 2? I średnie, średnie!, powyżej 90%? Wytyfy?

Bo do tego, że Deus nie miał tu szans, to już się przyzwyczaiłem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 05:52, Myszasty napisał:

Moje pytanie brzmi: czyja średnia? Średnia z uwzględnionych recenzji? Średnia ocen użytkowników?
Średnia z tych dwóch średnich? :)


Z MC tak już jest, że niby wszystko jest jasne, ale mechanizmy wyliczania są pogmatwane i niezbadane ;] Tak więc najpewniej jest to ''jakaś'' średnia, wyliczona w ''jakiś'' tylko im znany sposób ;]

Dnia 14.01.2012 o 05:52, Myszasty napisał:

Ale Mass Effect 2? I średnie, średnie!, powyżej 90%? Wytyfy?


No bo przecież jest to [ironia] najbardziej złożony, rozbudowany, nietuzinkowy, pełnokrwisty, hardkorowy cRPG, jaki kiedykolwiek powstał, co Ty chcesz? I to od wieczystych mistrzów gatunku! [/ironia]. Nie mówiąc o tym, że wyszedł w 2010, a nie 2011, ale to detal, nie? Tak jak mówiłem, MC ma swoje własne wirtualne zwoje mózgowe, za pomocą których podejmuje decyzje ;]

Dnia 14.01.2012 o 05:52, Myszasty napisał:


Bo do tego, że Deus nie miał tu szans, to już się przyzwyczaiłem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nawet nie czytają, jak lista została określona, a piszą głupie komentarze. Polecam ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem kilku osobom zamiast trollować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 06:51, Tenebrael napisał:

Nie mówiąc o tym, że wyszedł w 2010, a nie 2011, ale to detal, nie?

Bo wersja, którą MC brało pod uwagę to wersja na PS3 (wydana w 2011) i to ją brano pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 12:05, Henrar napisał:

> Nie mówiąc o tym, że wyszedł w 2010, a nie 2011, ale to detal, nie?
Bo wersja, którą MC brało pod uwagę to wersja na PS3 (wydana w 2011) i to ją brano pod
uwagę.


Ok, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 05:52, Myszasty napisał:

Bo do tego, że Deus nie miał tu szans, to już się przyzwyczaiłem... :P

Niestety Mysza, nasza "Gra Roku" została bezczelnie niedoceniona.
Choroba, Skyrim taki zbugowany a i tak wyprzedza Deusa który stronił od błędów?? Ale cóż, co kto woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie przechodzę Batmana AC i no cóż, prawda jest taka, że gra nie powala, W2 przeszłam 3 razy, W1 - 5. A Batman? nie mam jakoś motywacji by dokończyć ostatnią część :( I nie o to chodzi żeby Wiesiek został grą roku, ale Batman? Dość kiepska grafika, 20-tysięcy takich samych bandziorów, więźniów politycznych i innych postaci w tle, 100 praktycznie identycznych zadań, 500 zagadek Riddlera opierających się na tym samym założeniu. Ciekawa historia, ale kilka gier w poprzednim roku miało równie ciekawe (choćby Wiesiek). Nie wiem, może nie trawię Batmana a''la komiksy? Wolałabym takiego bardziej z krwi i kości, a nie pana idealnego. No i kuźwa może trochę wyboru co do sposobu rozwiązania jakiegoś zadania? I nie mówię o opcjach: a)zakradnij się i ogłusz po cichu b) wparuj i zrób jatkę
Gra prowadzi za rączkę od początku do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować