Zaloguj się, aby obserwować  
benq20

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Temat ogólny

95 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2012 o 13:00, Onybic napisał:

ps. drugi filmik http://www.youtube.com/watch?v=tq6eOtHaf1A wrzucony ^^ wszelkie opinie
i krytyka mile widziana :)


Filmik spoko zrobiony. Przyczepić się mogę jedynie do błędu, który ja (swego czasu?) popełniałem. Niektóre zdania trochę za bardzo "śpiewasz" :p (nadmiernie akcentujesz każdy "ważny wyraz" i koniec zdania, przez co dość komicznie to może brzmieć).

Jakbyś robił następny to wrzuć blokowanie tarczą, fascynuje mnie, czy nadal jest jak w demie (broń znika, pojawia się tarcza), czy jakąś nową animację wrzucili :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe to śpiewanie to też zauważyłem wczoraj wieczorkiem :D ale już było wrzucone to po ptakach ^^ ogólnie robie tak nagrywając coś pare razy, jakoś tak z akcentowaniem problemy ^^

niedługo powinienem wrzucić blokowanie tarczą i talizmanem :)


jeśli ktoś ma jakieś pytania czy prośby o sprawdzenie czegoś pisać śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 07:55, Onybic napisał:

hehe to śpiewanie to też zauważyłem wczoraj wieczorkiem :D ale już było wrzucone to po
ptakach ^^ ogólnie robie tak nagrywając coś pare razy, jakoś tak z akcentowaniem problemy
^^

niedługo powinienem wrzucić blokowanie tarczą i talizmanem :)


jeśli ktoś ma jakieś pytania czy prośby o sprawdzenie czegoś pisać śmiało :)


Ja tam jakoś tego śpiewu nie wyczulem :)

Mam takie pytanko.Czy przedmioty które wypadają ze skrzyń lub bossów są losowe, czy za każdym razem wypadnie nam ten sam przedmiot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 11:55, Gar napisał:

Mam takie pytanko.Czy przedmioty które wypadają ze skrzyń lub bossów są losowe, czy za
każdym razem wypadnie nam ten sam przedmiot?


Zależy, niektóre przedmioty zawsze występują w danych skrzyniach/potworkach inne zdobywamy losowo.


gra się coraz lepiej, jedynym problemem jest trudność gry, jest ona po prostu ZA ŁATWA! :D Jednak rano dowiedziałem się o tym, że twórcy już zapowiedzieli wyższy poziom trudności :) tak więc trzeba wyczekać do patcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 13:00, Onybic napisał:

blokowania nie używam, wole sobie odskakiwać, ale teraz zobaczyłem, że działa prawidłowo
chowasz się za tą tarczą/talizmanem i cośtam blokujesz :)

Nie no, tak to działało w demie, ale tam postać "zniakała" swoją broń w trakcie bloku, przez co blokowanie tarczą z wykorzystaniem jednej ręki wyglądało głupio. A jak jest w pełniaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 12:57, zadymek napisał:

Nie no, tak to działało w demie, ale tam postać "zniakała" swoją broń w trakcie bloku,
przez co blokowanie tarczą z wykorzystaniem jednej ręki wyglądało głupio. A jak jest
w pełniaku?


aaaah teraz rozumiem o co chodzi :) porobiłem trochę testów i jest tak jak mówisz, mogę mieć wyciągniętą broń, a używając tarczy automatycznie się ona chowa.


Btw. (reklama a co ^^)
Pierwszy domek, który można otrzymać: http://www.youtube.com/watch?v=vNnEatPSBc8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2012 o 12:44, Onybic napisał:

Zależy, niektóre przedmioty zawsze występują w danych skrzyniach/potworkach inne zdobywamy
losowo.


gra się coraz lepiej, jedynym problemem jest trudność gry, jest ona po prostu ZA ŁATWA!
:D Jednak rano dowiedziałem się o tym, że twórcy już zapowiedzieli wyższy poziom trudności
:) tak więc trzeba wyczekać do patcha :)


Aha, dzięki śliczne za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytanka:
1. Czy można respecować postać?
2. Popełniłem przestępstwo i teraz wszyscy strażnicy mnie atakują. Czy istnieje możliwość oczyszczenia siebie z zarzutów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 11:52, Rizzan napisał:

Witam, mam dwa pytanka:
1. Czy można respecować postać?
2. Popełniłem przestępstwo i teraz wszyscy strażnicy mnie atakują. Czy istnieje możliwość
oczyszczenia siebie z zarzutów?


1. oczywiscie, w kazdym momencie, odwiedzasz postac fateweaver (talia kart na minimapie) i za drobna opłatą zmieniasz punkty

2. wybiegnij z miasta, odczekaj chwile, az dostaniesz komunikat, ze juz cie nie scigaja/nie beda atakowac. po czym wchodzisz do wioski, podbiega straznik i placisz lapowke, idziesz do wiezienia, albo go atakujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od premiery i stwerdzam ze gra jest nie dopracowana, a niektore rozwiazania sa wrecz banalne.

Zaczne od klasy Rogue, ktora mozna sie zakradac za przeciwnika. Tak bezsensownie rozwiazanego skradania jeszcze nie widzialem, wystarczy kucnac i na oczach nawet 5 przeciwnikow zrobic jeden krok w bok za drzewo aby Ci totalnie sie pogubili, bezradnie rozkladaja rece - gdzie to nasza postac sie ukryla? Pozniej odwracaja sie do nas plecami i powoli wracaja na swoje stanowisko, a my w trakcie ich slamazarnego spaceru wybijamy jednego po drugim od tylu.

Totalnie bezuzyteczna umiejetnosc otwierania zamkow, ja nie mam wpakowane w to nawet jednego punktu i otwieram kazdy zamek bez najmniejszego problemu.

Sam w sobie Stealth tez generalnie nie jest potrzebny, ja zniesmaczony latwoscia gry Roguem zmienilem sobie postac na Maga, ktorym nie mam zadnego przydzielonego punktu do skradania, a okradam praktycznie kazdego bez najmniejszych problemow nawet z epicznych itemow.

Co do Maga to gralo mi sie nim przyjemnie do momentu kiedy przyzwalem szkieleta, ktorego AI niestety rowna sie 0 albo i gorzej. Nie dosc ze przez wiekszosc czasu tylko sie patrzy jak ja walcze, to jak juz mu sie znudzi spacer wokol przeciwnikow i w koncu postanowi kogos uderzyc, to prawie wogole nic im nie robi.

Do tego gra jest banalnie prosta nawet na Hard, gram w nia kilkanascie godzin i nie zginalem ani razu. Nie wiem moze to przez Dark Souls mi sie tak wydaje..


Do plusow zaliczyl bym wyglad walki, ogolnie ciosy i niektore umiejetnosci. Fabula tez jest nie najgorsza, ciekawe postacie, zupelnie inne niz w standardowych grach tego typu. Kupilem gre na PS3 ale musze przyznac ze w porownaniu do takich gier jak Fallout New Vegas czy chocby nasz Two Worlds 2 loading screen nie trwa az tak dlugo zeby mozna bylo zasnac z padem w reku. Gra dziala calkiej przyzwoicie i w miare szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy kupując wersję pudełkową mogę ją przypisać do Steama, żeby mieć achievementy? Czy może automatycznie przypisuje grę do tego durnego Origina i żeby mieć achievementy trzeba kupić wersję elektroniczną za 50euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 13:06, Onybic napisał:

aaaah teraz rozumiem o co chodzi :) porobiłem trochę testów i jest tak jak mówisz, mogę
mieć wyciągniętą broń, a używając tarczy automatycznie się ona chowa.



Co jest kolejna idiotyczna rzecza w tej grze. Jaki jest sens uzywania broni jednorecznej, skoro z dwureczna ktora jest o wiele lepsza i tak mozemy uzywac tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tempo wyprowadzania ciosów jest nieco szybsze(przynajmniej powinno być, bo nie porównywałem xD) :p


@Codie -> gra jest od EA, więc na Steamie jej nie zarejestrujesz. Origin tylko i wyłącznie(chyba że kupisz na Steamie, bądź znajdziesz na necie cd-keya do wersji steamowej...ale patrzyłem i tylko do Origina są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 13:05, Zb4wiciel napisał:

Tempo wyprowadzania ciosów jest nieco szybsze(przynajmniej powinno być, bo nie porównywałem
xD) :p


Jest szybsze ale ma mniejszy dmg, wiec na jedno wychodzi, nawet jestem sklonny stwierdzic ze mimo wolniejszych ciosow bronia 2 reczna zadasz znacznie wieksze obrazenia niz jednoreczna, w tym samym czasie. Zreszta kiedy wchodzi combo w przeciwnika to on i tak Ci go nie przerwie jak dostaje obrazenia wiec szybkosc nie ma az tak duzego znaczenia.

Jak juz pisze o szybkosci to warto rowniez wspomniec o zbrojach. Praktycznie w ciezkiej zbroi turlasz sie postacia prawie tak samo szybko co w leather zbroi, jaki jest wiec sens noszenia srednich? Chyba tylko do Crita jak gra sie rogalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zb4wiciel - tego właśnie się obawiałem. Czemu ten Origin to takie straszne badziewie, ech.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pograłem w demo na PS3 i czytając opisy wrażeń różnych graczy mam mieszane uczucia. Jak ci ludzie cytuje " szefem projektu jest Ken Rolston (projektant The Elder Scrolls III: Morrowind i TES IV: Oblivion), oprawę artystyczną wykreował Todd McFarlane (artysta, twórca postaci Spawna), a całość rozgrywa się w świecie stworzonym w wyobraźni pisarza R. A. Salvatore." mogli stworzyć takie nie wiadomo co? Myślałem, że będzie coś klimatyczniejszego :(

Powinni ją nazwać World of Fable ;) gra jest prościutka do bólu.Czułem się jakbym grał w jednoosobowe MMO. Do tego te niedorzeczności typu:
- mogę dołączyć do każdej frakcji i nikt nie będzie się mnie o to czepiał;
- mogę nosić miecz dwuręczny i tarczę jednocześnie????
- uniki w pełnej zbroi płytowej????

Do plusów mógłbym zaliczyć duży świat i ilość przedmiotów. Poczekam, aż gra się pojawi w tanim wydaniu, z naprawionymi bugami, na chwilę obecną nie jest warta 150pln.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie albo widział jak bardzo poprawili optymalizację w tej grze? Ponoć po demie mieli ulepszać kod gry i zmniejszyć nieco wymagania sprzętowe, czy coś w ten deser... Demo chodziło mi dość dobrze na średnich, trochę muliło po wyjściu z tych początkowych lochów i nie wiem czy opłaca mi się kupować pełną wersję w sklepie... Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować