Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ken Rolston: Kingdoms of Amalur: Reckoning ma wiele wspólnego ze Skyrim

13 postów w tym temacie

Ta gra jest tak słaba że nie rozumiem tego coraz większego hypu na nią. Gdyby nie przedmioty do Mass Effect-a pewnie nawet nie był bym w stanie dema ukończyć. Nieciekawy świat, głupie zadania, płaskie postaci i drętwy system walki. Osobiście nie podoba mi się Fable ale Kingdoms of Amalur to dla mnie taka jego gorsza kopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chciało skończyć dema, nawet pomimo dodatków do ME (choć z drugiej strony - to tylko głupie przedmioty). Pełnej wersji podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się świetnie. Faktycznie system walki jest bardzo dobry, a animacje sprawiają, że w końcu gra magiem też wprowadza jakąś akcję, bo do tej pory w większości action-rpg mag stałsobie z tyłu, a jak ktoś do niego dobiegł, to albo rzucaliśmy przyspieszenie\teleportację, albo coś w tym stylu, żeby dalej razić go zaklęciami z odległości, albo ginęliśmy. Druga sprawa to grafika, fakt są techniczne niedociągnięcia, ale design mnie zauroczył. Było to pewnie spotęgowane faktem, że od jakiegoś czasu mam kompletnie dosyć światów dark fantasy i czekałem na coś w stylu Forgotten Realms. Co do fabuły, to ostatni quest główny jaki można było zrobić w demku pokazywał, że mogą być w niej jakieś zwroty akcji lub głębia, ale demo było za krótkie, żeby to dokładnie ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu demka wyskakuje informacja o odblokowaniu pancerza do ME3, pewnie jest do zapisywane gdzieś w danych profilu. Po przejściu questów wyskakuje drugie info o kolejnym przedmiocie, chyba jakaś broń.
Mówię o wersji na Xbox 360, nie wiem jak jest na PC, pewnie w Originie zapisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 10:52, kochampinie22 napisał:

Co trzeba zrobić aby dostać te przedmioty do me3? Ukończyć demo i dostanę jakiś klucz
czy jak?


Jeśli masz konto na social.bioware.com to jak uruchomisz demo to logujesz się na to konto i automatycznie przedmioty są dopisywane do niego.

@news
Ja tam tej grze dużej sprzedaży nie wróżę. Jest mocno średnia. Niektóre rozwiązania są fajne, ale styl graficzny mnie trochę odpycha. I ogólnie jakoś tak dłużyło mi się to demo.
Może jak cena spadnie do ok 50 zł to wtedy się zainteresuję, ale tylko jeśli nie będę miał żadnych innych cRPGów do ogrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fang widocznie grałeś w jakąś inną grę. A co do walki to gościu ma racje. Demo przeszedłem chyba z 10 razy za każdym razem tworząc inne "komba" podczas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Obie gry mają też bardzo rozbudowane linie fabularne..."

Chyba grałem w innego Skyrim''a niż autor tej wypowiedzi. Wiele rzeczy jest tam rozbudowanych, tylko fabuła jak zwykle woła o pomstę do nieba (choć i tak jest lepiej niż we wcześniejszym the Sims: Oblivion). W takim razie przynajmniej nie zmarnuję kasy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wzorować się na dobrych grach, a jedną z nich jest właśnie Skyrim i właśnie dobrze, że próbują go w jakiś sposób naśladować. Ważne, aby go nie kopiowali, a tylko zapożyczyli "myśl". Moim zdaniem Reckoning będzie bardzo dobrą grą pełną akcji i ciekawych pomysłów. Na pewno warto będzie zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Reckoning ma najlepszą, najfajniejszą, najszybszą, najbardziej namacalną i ekscytującą walkę spośród wszystkich gier RPG''''. Według mnie to trochę chłopaka poniosło z tymi słowami, nie wiem gdzie oni tam widzą ten super,mega system walki jak to zwykła klikanka. Efektownym też bym tego nie nazwał ponieważ walka jest za mało brutalna. A o bogactwie taktyki się nie wypowiem musiał bym przejść całą grę, aby móc coś powiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc walka będzie super-hiper wizualną ucztą? OK, mam tylko nadzieję, że nie będzie polegała na tym, że nasz bohater wykona 23-ciosowe combo po wciśnięciu jednego przycisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować