Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

[narzekanie mode - on] Tylko jedna postać ? Blizzard pls... rozumiem, że brakowało bohatera siłowego, ale jedna postać...jak tu mam z kimś grać skoro ''każdy'' będzie rozwijał nową klasę i będzie latało 2-4 krzyżowców.

Loot 2.0 w dodatku ? Mam nadzieję, że nie tylko dla posiadaczy rozszerzenia. I ciekawe jak z nowymi przedmiotami... czy te, które są teraz będą do "wyrzucenia" ?

Ciekawi mnie też cena i sama długość kampanii :)

Ogólnie bez rewelacji, może dlatego, że spadł mi hype całkowicie na tą serię. Mimo wszystko chciałbym, żeby gra stanęła na nogi i chciało się w nią grać dłużej niż 2 tyg po jakimś patchu.

Btw... PvP... pamiętamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie.
Tylko przydałby się reset gry. Miesiąc nie minie i się zacznie inflacja znowu. Na szczęście wyjście dodatku spowoduje też, że legendarne itemy z D3 zaczną trochę tracić na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 21:34, qwerty5712 napisał:

Tylko przydałby się reset gry.


Przepraszam, ale jak wyobrazasz sobie reset gry? Calkowity wipe postaci? Tylko ekwipunku? Samego AH? Przeciez to nie ma sensu! Czemu ludzie, ktorzy graja od dnia premiery, mieliby tracic wszystko to, co wypracowali sobie podczas setek czy wrecz tysiecy godzin spedzonych nad gra? Tylko po to, by "nowi" mieli szanse? Naprawde nie sadze, by tych "nowych" bylo az tak wielu. Zeby wspomoc ekonomie w grze? A niby jak mialby sie temu przysluzyc wipe? Co z RMAH? Ludzie maja tam poinwestowane setki czy tysiace dolarow, chcesz je im tak po prostu zabrac? Przeciez to by sie skonczylo spaleniem siedziby Blizzarda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 21:54, Ring5 napisał:

> Tylko przydałby się reset gry.

Przepraszam, ale jak wyobrazasz sobie reset gry? Calkowity wipe postaci? Tylko ekwipunku?
Samego AH? Przeciez to nie ma sensu! Czemu ludzie, ktorzy graja od dnia premiery, mieliby
tracic wszystko to, co wypracowali sobie podczas setek czy wrecz tysiecy godzin spedzonych
nad gra? Tylko po to, by "nowi" mieli szanse? Naprawde nie sadze, by tych "nowych" bylo
az tak wielu. Zeby wspomoc ekonomie w grze? A niby jak mialby sie temu przysluzyc wipe?
Co z RMAH? Ludzie maja tam poinwestowane setki czy tysiace dolarow, chcesz je im tak
po prostu zabrac? Przeciez to by sie skonczylo spaleniem siedziby Blizzarda!

Wiem, że nie jest zbyt dobre, ale kwoty już dawno są astronomiczne. Nie widzę lepszego rozwiązania.
Można by spróbować zresetować sam stan golda.
To by rozwiązało na jakiś czas problem. Minus pełno itemów.

Problem jest ciężki, ale itemy za 999999999999999.
Trzeba spalić golda. Jeżeli gold będzie potrzebny, to jego wartość wzrośnie i ceny spadną.
Aktualnie gold przechodzi z rąk do rąk. Plus dropione są 10 milionów golda na sekundę.
Trzeba by było mieć coś co zje te 10 milionów golda.


Jak grasz codziennie, to tam inflacja ci nie straszna. Robisz przerwę na dwa miesiące i jesteś biedakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 22:18, qwerty5712 napisał:

Wiem, że nie jest zbyt dobre, ale kwoty już dawno są astronomiczne. Nie widzę lepszego
rozwiązania


Rozwiazanie jest bardzo proste: Bind to account. Kazdy przedmiot, ktory nasza postac zalozy, zostaje przypisany do konta. Na stale i nieodwolalnie. Tak, jak dziala to w grach MMO. Mozesz czegos uzywac, albo to sprzedac, ale nie obie rzeczy jednoczesnie.

Dnia 21.08.2013 o 22:18, qwerty5712 napisał:

Trzeba spalić golda.


Zaden problem: wprowadzenie hazardu, jak w D2 - kupujemy kota w worku i moze sie okazac, ze dostalismy badziew. Albo przedmiot legendarny... Na zachete wystarczy stworzyc troche ciekawych przedmiotow, ktore dostepne by byly tylko w ten sposob, nie jako drop.

Drugi sposob - walki pvp i obstawianie ich wynikow. Oprocz tego, ze sami uczestnicy mogliby stawiac pewne kwoty na wynik walki, tak samo moglyby robic osoby postronne. I, na zasadzie AH, 15% wygranej to prowizja.

Trzeci sposob - ulepszanie sprzetu: zamiast kupowac nowe zabawki w AH, czemu nie ulepszyc starych? Moze zaplacic 500kk za ponowne rozlosowanie statystyk przedmiotu (zachowuja sie jego cechy, czyli np. + Dex, ale zmienia sie wartosc i z +23 moze nam sie zrobic + 189, ale moze tez +6)? A moze 100kk za zmiane jego wygladu? Ja bym sie ucieszyl, gdybysmy dostali opcje craftowania broni na zasadzie "wybierz ksztalt klingi, wybierz ksztalt rekojesci" itp.

Kolejna opcja - strata zlota przy kazdej smierci. Wskrzeszenie kosztuje, powiedzmy, 3% aktualnie posiadanego zlota.

Sposoby zawsze sie znajda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 22:48, Ring5 napisał:

> Wiem, że nie jest zbyt dobre, ale kwoty już dawno są astronomiczne. Nie widzę lepszego

> rozwiązania

Rozwiazanie jest bardzo proste: Bind to account. Kazdy przedmiot, ktory nasza postac
zalozy, zostaje przypisany do konta. Na stale i nieodwolalnie. Tak, jak dziala to w grach
MMO. Mozesz czegos uzywac, albo to sprzedac, ale nie obie rzeczy jednoczesnie.

> Trzeba spalić golda.

Zaden problem: wprowadzenie hazardu, jak w D2 - kupujemy kota w worku i moze sie okazac,
ze dostalismy badziew. Albo przedmiot legendarny... Na zachete wystarczy stworzyc troche
ciekawych przedmiotow, ktore dostepne by byly tylko w ten sposob, nie jako drop.

Drugi sposob - walki pvp i obstawianie ich wynikow. Oprocz tego, ze sami uczestnicy mogliby
stawiac pewne kwoty na wynik walki, tak samo moglyby robic osoby postronne. I, na zasadzie
AH, 15% wygranej to prowizja.

Trzeci sposob - ulepszanie sprzetu: zamiast kupowac nowe zabawki w AH, czemu nie ulepszyc
starych? Moze zaplacic 500kk za ponowne rozlosowanie statystyk przedmiotu (zachowuja
sie jego cechy, czyli np. + Dex, ale zmienia sie wartosc i z +23 moze nam sie zrobic
+ 189, ale moze tez +6)? A moze 100kk za zmiane jego wygladu? Ja bym sie ucieszyl, gdybysmy
dostali opcje craftowania broni na zasadzie "wybierz ksztalt klingi, wybierz ksztalt
rekojesci" itp.

Kolejna opcja - strata zlota przy kazdej smierci. Wskrzeszenie kosztuje, powiedzmy, 3%
aktualnie posiadanego zlota.

Sposoby zawsze sie znajda...

Jak patrzę na co to mówisz, to losowanie ponownie afixów przedmiotów może lekko pomóc.
Tylko, że z crafftingiem miało być podobnie(w pewnym sensie to hazzard).
W pewnym stopniu zmniejszyło inflację na krótki okres czasu.
No jakieś sposoby, to są, ale mają zbyt mały współczynnik zjadalności. Gram w inne gry, to wiem.
Tylko tam rozwiązaniem na flood było, to że do osiągania lepszych rezultatach w eventach spalało się surowce.


No Bind odpada, bo nie celem jest zwięszkanie funkcjonalności, a nie jej ograniczanie.

Chcę powiedzieć, że nie jest to takie proste. Inaczej by nie było inflacji w D3. Nad tą grą myślano wiele lat. Więc wydaję mi się, że nie jest to taki trywialny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak reset dla wszystkich co do czegoś doszli do którego nawołują zawsze ci co mają tyle co nic to im nie żal szrotu.
Sory ale nie.
Reset bezbolesny to to o czym pisałem i co Ring5 przypomniał - przypisać itemy do konta.

A jak kogoś boli, że w dodatku ci z dobrym gearem mają lepszy start - trzeba było nie obijać kijem gruch od premiery tylko farmić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wprowadzili jakikolwiek reset to dopiero byłby rage na forach...

Dnia 21.08.2013 o 23:55, Pietro87 napisał:

A jak kogoś boli, że w dodatku ci z dobrym gearem mają lepszy start - trzeba było nie
obijać kijem gruch od premiery tylko farmić :)

Wydaje mi się, że nie będzie z tym problemu, skoro można zmieniać siłę potworów. Tak czy inaczej, każdy będzie w stanie ukończyć ten akt, więc casuale będą zadowoleni (raczej). Lepiej żeby akty i loot dobrze balansowali i uniknęli sytuacji, gdy ludzie będą potem już farmić tylko akt 5, a do reszty zaglądać jedynie okazjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2013 o 00:00, Arcling napisał:

Wydaje mi się, że nie będzie z tym problemu, skoro można zmieniać siłę potworów. Tak
czy inaczej, każdy będzie w stanie ukończyć ten akt, więc casuale będą zadowoleni (raczej).


Tak będą zadowoleni jak blizz pozwoli im robić goła postacią mp10 jednym guzikiem =)
Na wymioty mi się zbiera jak na oficjalnym forum pojawia się temat za tematem o nerfy wyższych mp bo są "trudne".
A patrzysz na autora tematu a tam postać 20k dpsu, 30k hp, 3-5 tysięcy zabitych elit.
Tak mp10 jest trudne, jest takie z konkretnego powodu, nie wiem czemu im tak ciężko to pojąc [a efekty tych płaczów mamy jakie mamy, czyli nerf częściowy mp10 już był i to nie jeden, wymuszony, przez nieogarów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 23:44, qwerty5712 napisał:

Jak patrzę na co to mówisz, to losowanie ponownie afixów przedmiotów może lekko pomóc.


Nie affixów, tylko ich wartości, w przeciwnym wypadku zabawa nie ma sensu, bo nie różni się niczym od stworzenia nowego przedmiotu. A chodzi o to, by ludziom umożliwić ulepszanie tego, co już mają.

Dnia 21.08.2013 o 23:44, qwerty5712 napisał:

Tylko, że z crafftingiem miało być podobnie(w pewnym sensie to hazzard).


Crafting i hazard :) Po jednej literce wystarczy.

Dla mnie dobrym sposobem na crafting byłoby umożliwienie graczom sprawowania większej kontroli nad tym, co się dzieje. Przykładowo: chcemy stworzyć sobie miecz. Możemy za niego zapłacić 10k złota i X sztuk surowców, otrzymując miecz z całkowicie losowymi statsami. Ale możemy też kowalowi dać w łapę 10kk złota, 500 X sztuk surowców, co otworzy nam nowy panel, w którym wybieramy kategorie, z których affixy dostaniemy, na przykład:
-cechy podstawowe (Dex, Int, Str, Vit)
- obrażenia dodatkowe (ogień, trucizna itp)
- modyfikatory postaci (+speed, +MF, +GF itp)
i tak dalej.
Za wybranie jednego affixu z danej kategorii płacimy 1kk i wybierany jest on losowo (czyli wybierając cechy podstawowe, możemy dostać miecz +Dex, ale możemy też dostać +Str). Jeśli wybierzemy 2 affixy, drugi kosztuje już 10kk. I tak dalej. W ten sposób gracz może określić, co (mniej więcej) jest mu potrzebne. Zabawa polega na tym, że craftowany w ten sposób sprzęt jest przypisany do konta i nie można go sprzedać. Dzięki temu mamy trzy pieczenie przy jednym ogniu - gracz ma sporą szansę na taki sprzęt, jaki jest mu potrzebny; otrzymaliśmy gold sink, bo ludzie będą w to ładowali grube pieniądze, by stworzyć sobie wymarzony ekwipunek; nie mamy zalewu craftowanych przedmiotów na AH. I problem częściowo rozwiązany.

Dnia 21.08.2013 o 23:44, qwerty5712 napisał:

No Bind odpada, bo nie celem jest zwięszkanie funkcjonalności, a nie jej ograniczanie.


Co ma biind do funkcjonalności? Wybacz, ale dla mnie nie jest to żadne ograniczanie jakiejkolwiek funkcjonalności, tylko raczej wymaganie od gracza, by dokonał wyboru "albo rybki, albo akwarium". Znajdujesz super przedmiot i masz wybór - albo z nim biegać, albo go sprzedać. W tym momencie wygląda to tak, że taki przedmiot najpierw jest wykorzystywany (jeśli został znaleziony na, powiedzmy, 40 poziomie), a potem wrzucany na AH. A tak być nie powinno. Jeśli używasz danego przedmiotu, to zostaje on przypisany do konta, możesz go przekazywać innym swoim postaciom, ale sprzedać go nie możesz. I znowu mamy coś, co ogranicza liczbę przedmiotów w AH.

Dnia 21.08.2013 o 23:44, qwerty5712 napisał:

Nad tą grą myślano wiele lat. Więc wydaję mi się, że nie jest to taki trywialny problem.


Wybacz, że to powiem, ale to akurat bzdura jest. AH/RMAH sprawiają wrażenie, jakby wcale nad nimi nie myślano, tylko wrzucono do gry coś, co przeniesie zysk z handlu przedmiotami na twórców. Zresztą sami przedstawiciele Blizza mówili przecież, że wprowadzenie AH było błędem. Jak myślisz, czemu na konsolach go nie ma? Bo ktoś sobie zdał sprawę z tego, że skutecznie rozwala to grę, bo ludzie siedzą w AH, czatując na okazję, zamiast grać. Bo zamiast biegać ze znalezionym lub wycraftowanym sprzętem, ludzie po prostu idą na zakupy co kilka poziomów. A zatem nie - nad tym elementem na pewno nie myślano wiele lat. I rezultaty tego widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 07:58, Ring5 napisał:

A zatem nie - nad tym elementem na pewno nie myślano wiele
lat. I rezultaty tego widać.

Może aż tak źle to nie ma, bo mi AH nie przeszkadza. Ba, nawet mi się podoba, bo choć niej jestem hardkorowym graczem, to sprzedane itemki mogę sprzedać za parę groszy, a wtedy satysfakcja gry jest dodatkowa. A jak ktoś siedzi na AH, zamiast grać to ma problem :P Na 5tym poziomie Męstwa Nefalemów, przy trzech innych graczach i powiedzmy - 40 poziomie mistrzowskim itemów leci tyle, że narzekać nie ma na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 08:47, Kirabaxior napisał:

Może aż tak źle to nie ma, bo mi AH nie przeszkadza.


Nie mowie, ze przeszkadza. Chodzi mi o to, ze wlasciwie nie wprowadzono zadnych zabezpieczen przed zalewem przedmiotow i zlota. Dzieki temu wlasciwie nie ma zadnej kontroli nad cenami, a 999,999,999 zlota nikogo nie dziwi.

Jak dla mnie, najlepszym rozwiazaniem byloby wprowadzenie nowej skrytki (indywidualnej dla kazdej postaci) oprocz tego, co mamy juz teraz. Ograniczenie handlu (poprzez wprowadzenie wspomnianego BtA) i w ciagu kilku tygodni AH uleczy sie sam.

Kolejna rzecza, jaka bym zmienil, sa poziomy setow. Przedmioty setowe powinny wypadac na wszystkich poziomach trudnosci, ale miec odpowiednio zmodyfikowane statystyki. Powiedzmy, ze jestesmy na Nightmare i wypada nam przedmiot "Klawiatura Nalogowego Gracza". Wymagany poziom to 41, daje +3 do Zarywania Nocy i +7% Kontroli nad Pecherzem. Gdybysmy ten przedmiot znalezli na Inferno, mialby poziom 60, dawal +12 do Zarywania Nocy i +15% Kontroli nad Pecherzem. W innych grach sie to sprawdzilo, czemu nie tu? Moze dzieki temu gracze spedzaliby wiecej czasu we wczesniejszych aktach, zamiast leciec na zlamanie karku do Inferno i zalewac AH przedmiotami z iLvl 61+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz - dla mnie AH zniszczyło tą grę i przerzucam się na konsole,

Dla mnie ah straciło sens i wiarygodność po akcjach z klonowaniem, dupowaniem itemów, złota sam Bliz pewnie nie wie czego jeszcze.
Cały reseling i bociarstwo.
Jedna rzecz która od wielu lat działa w takiej grze jak Wow gdzie też jest ah - czyli przypisanie top itemów do postaci i było by idealnie.
No ale tam nie ma prowizji dla Bliza.
Cała forma Ah jest przez nich przemyślana i to bardzo a jej jedyny cel to $$$$$$ i nic więcej ....


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 09:05, Ring5 napisał:

Nie mowie, ze przeszkadza. Chodzi mi o to, ze wlasciwie nie wprowadzono zadnych zabezpieczen
przed zalewem przedmiotow i zlota. Dzieki temu wlasciwie nie ma zadnej kontroli nad cenami,
a 999,999,999 zlota nikogo nie dziwi.

Akurat takie sytuacje występują chyba w każdym MMO. I nie wiem czy ktokolwiek kupuje te itemy, ale są one wystawiane zwykle na... pokaz. Bo nierzadko te itemy mają gorsze statystyki od moich. ot, #fucklogic.

Dnia 22.08.2013 o 09:05, Ring5 napisał:

Kolejna rzecza, jaka bym zmienil, sa poziomy setow. Przedmioty setowe powinny wypadac
na wszystkich poziomach trudnosci, ale miec odpowiednio zmodyfikowane statystyki. Powiedzmy,
ze jestesmy na Nightmare i wypada nam przedmiot "Klawiatura Nalogowego Gracza". Wymagany
poziom to 41, daje +3 do Zarywania Nocy i +7% Kontroli nad Pecherzem.

:D
Pomysł jest okej. Bo póki co trzeba grę przejść trzy razy żeby mieć szansę na itemki.
Ciekawy jestem o ile podniosą level capa w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjście tego dodatku będzie małą motywacją, aby w końcu wbić 60 lvl... :/ Czy jestem tu jedynym, któremu gra się podoba, ale średnio ma czas siedzieć na tyle aby w końcu ukończyć choć tą postać?

Co do nowego dodatku to cieszę się że akurat taka klasa będzie - mówię to jako fan paladyna z dwójki.
Na stronie Blizza jest napisane że dodatek będzie w 2014 roku... a coś bliżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 13:36, Vaksinar napisał:

a coś bliżej?


When it''s done :P

Mysle, ze spokojnie mozemy zalozyc, iz gra wyjdzie w pierwszej lub drugiej polowie roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2013 o 13:36, Vaksinar napisał:

Na stronie Blizza jest napisane że dodatek będzie w 2014 roku... a coś bliżej?


Stawiam na okolice między majem a sierpniem.
Blizz ma tendencje "dwulatka".
Dodatek do SC2 ukazał się dwa lata po premierze podstawki, tu będzie podobnie.
Pytanie tyłków co będą celować, tj okres wakacyjny czy okresy świąteczne [bo równie dobrze mogą walnąć dodatkiem w okolice grudnia licząc na święta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się