Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zaczaruj sobie Mass Effect i Mass Effect 2. Tekstury w Hi-Res

60 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2012 o 21:23, Vojtas napisał:

Wyjątki zawsze się znajdą. Ogólnie nie ma.

Co nie znaczy, że to wina wytwórców konsol tylko raczej twórcom samych gier. W końcu po co wydawać narzędzia, skoro można się bawić w DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:13, Henrar napisał:

Co nie znaczy, że to wina wytwórców konsol


Wina wytwórców konsol, bo mają politykę całkowitej kontroli. W takich warunkach tworzenie modów jak na PC jest po prostu niemożliwe. I tyle.

PS Oczywiście zakładam, że mówimy o sytuacji, gdy wszystko jest legalne i nie wymaga złamania zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po cóż takie coś jak starszy mass effect 2 działa płynnie i jest ładniejszy od Wiedźmina 2- podobno najpiękniejszej gry na rynku, która nei chodzi mi płynnie, a jeśli chodzi to ustawiona tak, że jest brzydsza od ME2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze nie chodzi Ci płynnie to nie jest wina gry.Zmień sobie kompa albo skończ narzekać...
No większej bzdury to nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też przypomniałbym sobie historię, ale średnio widzi mi się przechodzić te same gry po raz trzeci, zaledwie kilka miesięcy po ostatnim podejściu. Od samego początku gram równolegle dwiema postaciami - panem komandorem, który swoim zachowaniem i decyzjami odzwierciedla moją osobowość oraz rudowłosą panią komandor, która kieruje się mottem "po trupach do celu" czyli po prostu alternatywna wersja historii. Zaliczyłem nimi ostatnio ostatnie DLC (Arrival), bo nie miałem wcześniej okazji, pokończyłem wszystkie questy, a luki w pamięci zaszpachlowałem dzięki Mass Effect Wiki i teraz czekam z niecierpliwością na ME3. W sumie nie wiem czy nie wziąć się za książki w uniwersum ME, bo jedną kiedyś przeczytałem i bardzo podobały mi się te wszystkie smaczki i przeplatające się wątki w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 01:44, Sandro napisał:

/ciach/


Heh :) Ja właśnie przechodzę (po raz 6) ME1 moją szóstą postacią. Potem przejdę szósty raz ME2 :) Równolegle czytam właśnie książki (po raz drugi) a najnowszy czwarty tom, Deception, właśnie wczoraj do mnie przyszedł :)
Książki oczywiście uzupełniam komiksami :)

Ehh.. Pomimo wszelkich braków jakie gry ME posiadają to bardzo lubię to uniwersum :) I też ze zniecierpliwieniem czekam na ME3... aż po premierze przyjedzie UK co potrwa przynajmniej tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 12:13, Phobos_s napisał:

Ehh.. Pomimo wszelkich braków jakie gry ME posiadają to bardzo lubię to uniwersum :)

Oj, prawda. Nie jestem wielkim fanem gier BioWare (w sumie to nie przypominam sobie abym kiedykolwiek jakąś ukończył), a klimaty space opera wręcz mnie odrzucają. Nawet Gwiezdne Wojny mnie nie porwały. Ale w klimat Mass Effect wciągnąłem się jak nigdy. Fabuła swoją drogą, ale to całe uniwersum i wydarzenia rozgrywające się równolegle. Do tego przeszłość, Proteanie itp. Miodzio!

Dnia 31.01.2012 o 12:13, Phobos_s napisał:

I też ze zniecierpliwieniem czekam na ME3... aż po premierze przyjedzie UK co potrwa
przynajmniej tydzień :(

Gdzie zamówiłeś? W HMV do preordera dodają koszulkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 12:39, Sandro napisał:

Oj, prawda. Nie jestem wielkim fanem gier BioWare (w sumie to nie przypominam sobie abym
kiedykolwiek jakąś ukończył), a klimaty space opera wręcz mnie odrzucają. Nawet Gwiezdne
Wojny mnie nie porwały. Ale w klimat Mass Effect wciągnąłem się jak nigdy. Fabuła swoją
drogą, ale to całe uniwersum i wydarzenia rozgrywające się równolegle. Do tego przeszłość,
Proteanie itp. Miodzio!


Ja kiedyś duuużo grałem w Wing Commandery a potem długo długo nic ciekawego w klimatach SciFi w grach nie było. Najwidoczniej ME trafiło w dobry czas kiedy byłem wygłodniały na takie klimaty :)
ME1 i 2 mają swoje wady ale uniwersum ma coś takiego, że człowiek się wciąga i mimo tych wszystkich wad gra się świetnie i ma się z tej zabawy sporo satysfakcji. No i właśnie ta historia, o której wspomniałeś, rozbudowanie uniwersum i dbałość o detale. Czego by nie mówić o panach z BW to markę stworzyli sobie świetną.

Dnia 31.01.2012 o 12:39, Sandro napisał:

Gdzie zamówiłeś? W HMV do preordera dodają koszulkę :)


Zamówiłem EK na Game. Najpierw nie chciałem zamawiać w UK ale po tym jak EA traktuje polskich graczy stwierdziłem, że nie będę dawał kasy ich polskiemu oddziałowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 13:19, Phobos_s napisał:

Zamówiłem EK na Game. Najpierw nie chciałem zamawiać w UK ale po tym jak EA traktuje
polskich graczy stwierdziłem, że nie będę dawał kasy ich polskiemu oddziałowi :)

Właśnie w przypadku Game zastanawia mnie pewna kwestia czy wyślą kolekcjonerkę do Polski. Do jakiegoś gracza zamawiającego z Węgier napisali, że nie mogą przesłać, bo paczka ma wagę powyżej 1kg. Napisałem do Game w tej sprawie, ale mi z kolei odpisali, że nie są na razie w stanie potwierdzić. Mam nadzieję, że wyjaśnią to do premiery, bo nie chcę się 9 marca dowiedzieć, że nie mogą wysłać :/ (na wszelki wypadek trzymam jeszcze pre-order w Polsce).

Z drugiej strony ktoś z Portugalii pisał, że z ta zasada 1kg jest dziwna, bo np. dużo cięższe kolekcjonerki Gears of War wysyłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 14:31, Arcling napisał:

Właśnie w przypadku Game zastanawia mnie pewna kwestia czy wyślą kolekcjonerkę do Polski.
Do jakiegoś gracza zamawiającego z Węgier napisali, że nie mogą przesłać, bo paczka ma
wagę powyżej 1kg. Napisałem do Game w tej sprawie, ale mi z kolei odpisali, że nie są
na razie w stanie potwierdzić. Mam nadzieję, że wyjaśnią to do premiery, bo nie chcę
się 9 marca dowiedzieć, że nie mogą wysłać :/ (na wszelki wypadek trzymam jeszcze pre-order
w Polsce).

Z drugiej strony ktoś z Portugalii pisał, że z ta zasada 1kg jest dziwna, bo np. dużo
cięższe kolekcjonerki Gears of War wysyłali.


Z Game do tej pory nie zamawiałem jeszcze żadnej EK ale za to z Gamestation (który sklepem chyba należącym do tej samej firmy) dostałem SC2 EK i F:NV EK bez najmniejszych problemów.

Poza tym jak ta EK może ważyć powyżej 1kg jak to jest zwykłe metalowe pudełko dvd z małym artbookiem.
EK ME2 na bank nie ważyła więcej niż 1kg a tym razem będzie to taki sam rozmiar.

Na gramie też mam zamówiony swój egzemplarz (w razie niemca ;P ) ale mam nadzieję, że ten z Game przyjedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 15:26, Phobos_s napisał:

Poza tym jak ta EK może ważyć powyżej 1kg jak to jest zwykłe metalowe pudełko dvd z małym
artbookiem.
EK ME2 na bank nie ważyła więcej niż 1kg a tym razem będzie to taki sam rozmiar.

Właśnie też mi się wydaje, że nie powinna tyle ważyć (no chyba, że ten artbook taki ciężki) albo opakowanie paczki swoje waży.

Na pewno jeszcze będę uderzał do nich przed premierą z pytaniami. Może później będzie sytuacja już jasna. Dam znać, jeśli powiedzą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, różnica po byku. Szczególnie w 1366x768 i 15 calach w laptopie. Serio wam to tak powiększa radochę z grania, kilka głaszych pikseli postaci widzianej przez większą część gry z daleka? Co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórych (np. mnie) cieszy gdy gra poza tym że jest dobra to jeszcze ładnie wygląda... a jeśli Tobie to frajdy nie sprawia to cóż, Twój gust, a o gustach się dyskutuje ;)

[chyba że powodem narzekań jest to, że grasz na laptopie o małej przekątnej ekranu ;) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie jest powód, bo do grania lapek zwykle jest podpięty do 42" ledowego tv przez HDMI, ale ja jestem już chyba graczem starej daty, dla mnie grafika to rzecz niemal obojętna. Po prostu szkoda nieco zachodu, moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi grafika też jest obojętna, ale skoro jest opcja grania z ładniejszymi teksturami, to why not ;)

I moim zdaniem, grze która dzieje się (przede wszystkim) w kosmosie dobra grafika tylko pomoże. Ale to moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 13:41, Arcling napisał:

/ciach/


Ja nie zamawiam z UK dla Warfare Packa. Bardziej zamawiam dla tego, żeby, jeśli będzie to możliwe, nie dawać kasy polskiemu oddziałowi EA :)
Ale obawiam się, że w ten sposób mogą w ogóle anulować moje zamówienie bo Batmana:AC Robin Edition mi anulowali właśnie dlatego, że było UK Only.
No nic, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 14:15, Phobos_s napisał:

Ja nie zamawiam z UK dla Warfare Packa. Bardziej zamawiam dla tego, żeby, jeśli będzie
to możliwe, nie dawać kasy polskiemu oddziałowi EA :)

Po części też był i taki mój cel, ale różnica w cenie jest spora a jeśli nic dodatkowego za to nie otrzymam to zwyczajnie się nie opłaca. Niczym to się w tym wypadku nie różni od sytuacji z polskimi - osoby spoza UK też są w tym przypadku wyrolowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Texmodem, to nędza. I prawie nic do ME1, której faktycznie przydałby się retusz. W ME2 nie ma to sensu bo 90% graczy nie zobaczy żadnej różnicy mającej dla nich większe znaczenie niż zeszłoroczny śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować