Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

pr0gram - odcinek 70, w którym pojawia się gość z dawna oczekiwany

24 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2012 o 21:35, Lucas_the_Great napisał:

> Szacun, GOL TV to przy Was nieskobudżetówka :P
Prawdziwy underground jest prawdziwy :)

Czyli pod ziemią :D Czyli najlepiej krypty i piwnice XD
Swoją droga "siódemka" z przodu.. jeszcze 30 i będzie seta Panie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale FPS to tylko przy klawiaturze+myszy i nie mógłbym grać w gry tego typu na padzie. PC ma swoje wady, ale nie mógłbym go odstawić i przesiąść się na konsole.

Fajny materiał, trochu długi jak dla mnie, ale przesłuchałem go całego i już wiem że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 22:03, Braveheart napisał:

> > Szacun, GOL TV to przy Was nieskobudżetówka :P
> Prawdziwy underground jest prawdziwy :)
Czyli pod ziemią :D Czyli najlepiej krypty i piwnice XD
Swoją droga "siódemka" z przodu.. jeszcze 30 i będzie seta Panie!!


To na 100 odcinek proponuję zaprosić Prezydenta Obamę i zapytać go m.in. o to jak mu się grało w Wiesława Drugiego :P
I czy główka z EK mu się nie obtarła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mniejszych cen za oryginalne gry, to pierwszą firmą, która wpadła na ten pomysł to był Topware z bodajże Earth 2140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry odcinek, ale... Zawsze jest jakieś "ale". Ale ciekawszy wywiad udzielił A. Ch. chłopakom z Poly.

Poza tym odnośnie czasu emisji seriali, to przypomnę "Grę o tron". Widać więc, że jak się chce to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 23:25, luzac napisał:

Kiedy następny odcinek z panem Chmielarzem? XP

Jest nieunikniony, bo Adrianowi spodobało się ględzenie z nami (nie wierzył, że podczas nagrania można tak samo jak prywatnie, szok :P ) i stwierdził, że ledwie napoczęliśmy kilka tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 02:28, Lucas_the_Great napisał:

Jest nieunikniony, bo Adrianowi spodobało się ględzenie z nami (nie wierzył, że podczas
nagrania można tak samo jak prywatnie, szok :P ) i stwierdził, że ledwie napoczęliśmy
kilka tematów.

Czyli co... możemy się spodziewać, że niedługo będziecie "Triem Szlachetnym" albo jak kto woli "Trzeba gramowymi muszkieterami" ?? ;._)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 01:37, BigLebowski napisał:

Poza tym odnośnie czasu emisji seriali, to przypomnę "Grę o tron". Widać więc, że jak
się chce to można.

True. To był szok, dzień po premierze USA, polskie HBO (mam) emitowało odcinki. No i to jest ta dobra walka z piractwem, o której w sumie wspominamy. Temat oczywiście do rozwinięcia, choć gry akurat u nas maja mniejszego laga niż filmy czy seriale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością obniżenie cen gier jest "jakąś" metodą walki z piractwem. Trudno tylko stwierdzić, jaka cena byłaby optymalna. Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, że na Stadionie X-lecia piracka wersja schodziła w cenie dwukrotnie "wyższej" od oryginału. Oczywiście trudno oszacować konkretną liczbę lewych kopii sprzedanych na bazarach, ale sam fakt zaistnienia takiego procederu daje zabawny obraz rynku. Ach, osobiście nie jest mi żal ludzi, którzy dali się tak ładnie naciągnąć ;) Szkoda tylko, że PCF nic z tego nie miało.
Osobiście nabyłem podstawową wersję oraz dodatek BooH jako świeżynki, a później pożyczywszy je koledze na wieczne nieoddanie... ponownie zaopatrzyłem się w Czarną Edycję gry - co ciekawe, wciąż śmiało mogę stwierdzić, że łącznie zapłaciłem mniej, niż gra realnie była warta.

Całkiem ciekawy odcinek. Zwykle nie interesują mnie takie rzeczy, ale tym razem słuchało się z przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej odcinków z Panem Adrianem! :D

A pro po niskich cen gier - pamiętam jak zobaczyłam na półce Painkillera po tanioszce, to od razu bez namysłu wzięłam :)) i nie żałuje :) Niższe ceny definitywnie zachęcają do kupna gry ale czy jest to najlepsze rozwiązanie dla innych firm tego się chyba nie dowiemy,dopóki ktoś inny nie spróbuje [np.bethesda itp] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że to jeden z najlepszych odcinków pr0gramu ever. Niesamowicie treściwa rozmowa, cholernie ciekawy "wywiad" (jeśli tak to można nazwać). W dodatku bez wzajemnego wchodzenia sobie w słowo (EKHEM... tak, Lucas, na Ciebie patrzę ;)) i widać, że Adrian (pan Adrian? whatever) miał wiele interesujących rzeczy do powiedzenia.

Co więcej, byłem zszokowany, jak odmienny "wizerunek" siebie A.C. pokazał tutaj. W niektórych wywiadach bezpośrednio przed wydaniem Bulletstorm''a (swoją drogą dzięki za ostateczne potwierdzenie, że własnie powstaje druga część :)) sprawiał wrażenie mocno hmmm... przesadnie pewnego siebie, trochę nawet aroganckiego. Tutaj z kolei zupełnie inaczej go odebrałem: jak naprawdę spoko człowieka, wesołego, ze zdrowym podejściem do życia i sytuacji. Choć może to głupio zabrzmi, to aż naszła mnie ochota, by jednak zassać (z Origin, zaznaczam, by nie było) BS''a i dać mu tą jeszcze jedną szansę.

Inna rzecz, że widać totalny kontrast między Adrianem a Mojito (w sensie rozmowy). W odcinku z Mojito momentami aż mnie skręcało od pewnych jego stwierdzeń, będących niczym innym, jak przemycaniem pochwał pod adresem Cenegi. Tutaj z kolei zupełnie inaczej, czuć było, że rozmówca ma wiele ciekawego do powiedzenia, chce się podzielić swoimi przemyśleniami. Prócz jednego razu nie było żadnej próby reklamowania siebie (choć kawałek o Painkillerze też raczej bym do reklamy nie zaliczył), żadnego starania się, by "sprzedać" swoje gry słuchaczom pr0gramu.

Uff, ok, koniec tego lania pochwał, choć są zasłużone. Mówiąc krótko i na temat, ten odcinek był po prostu ZAJ****Y. Czekam na kolejny z udziałem Adriana*

* - jeżeli komuś przeszkadza forma per "on", to niech sobie doda "pan" przed każdym pojawieniem się imienia. Nigdy nie lubiłem "panowania", bo ani to o szacunku nie świadczy, ani nic nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 04:48, Lucas_the_Great napisał:

> Poza tym odnośnie czasu emisji seriali, to przypomnę "Grę o tron". Widać więc, że
jak
> się chce to można.
True. To był szok, dzień po premierze USA, polskie HBO (mam) emitowało odcinki.

Wiem(y), że masz, bo przecież część podcastów była nagrywana w oczekiwaniu na emisję kolejnego odcinka. Ponadto, wybacz Lucas że to powiem, ale posiadanie w ofercie programowej HBO nie jest obecnie chyba niczym niezwykłym ;-p. Natomiast warto przy okazji ściągania seriali zauważyć, że niekiedy jest to jedyna możliwość uniknięcia "tłumoczenia", bądź uszczęśliwienia odbiorców fatalnie dobranym brzmieniem lektora. Wówczas dochodzi do absurdalnej sytuacji, gdy pomimo opłacania jakiegoś kanału np. HBO, czy Syfy, i emisji na nim interesującego widza serialu, użytkownik jest w zasadzi zmuszony do ściągania ich w formie oryginalnej z internetu.


Informacja dla analfabetów dysfunkcyjnych - powyższy tekst nie wyraża pochwały dla szeroko rozumianego piractwa. Tłumaczy jedynie, zapewne bardzo wąską część, jednoznacznie negatywnego zjawiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili gdy cyfryzacja za pasem każdy program powinien być nadawany do wyboru z oryginalną ścieżką dźwiękową, lektorem, i napisami. Lata temu na cyfrze nie było problemem wybranie języka więć w tej chwili tym bardziej.
Miło znów posłuchać opowieści pana Adriana ze starszych lat. Trochę żałuję że jeszcze nie grałem w BulletStorma zwłaszcza że Painkiller to jeden z moich ulubionych FPSów. Żadne inne studio tworząc w sumie prosty shooter nie było w stanie uniknąć dłużyzn czy nudy.
Pytanie do Lukasa. Z twojej wypowiedzi wynika że osobiście znasz Andrzeja Sapowskiego może kiedyś dało by radę i jego zaprosić do Programu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować