Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

ważną rzeczą jest też aby gracz czuł się swojsko :P aby można było soptkać starych przyjaciół (Diego, Miltiena, Lee i innych) żeby było miło w jakiejś kantynie, wiosce popijając piwem i rozmawiając z biesiadnikami. chodzenie po lasach i zbieranie jakichś grzybków, kwiatków dla questa jakiegoś druida ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 22:29, UMC.Hugo napisał:

ważną rzeczą jest też aby gracz czuł się swojsko :P

O tak,bardzo sowjsko,zwłascza w miastach okupowanych przez orkow:)

Kantyna dobre sobie... w panstwie trwa wojna a ty w kantynie bedziesz siedział:)) Do roboty,wyciać parę orkow,a poźniej dopiero skoczysz na piwko ze starymi przyjaciółmi.
Nie no oczywiście że najważniejszy jest klimat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 22:35, Darkstar181 napisał:

Kantyna dobre sobie... w panstwie trwa wojna a ty w kantynie bedziesz siedział:)) Do roboty,wyciać
parę orkow,a poźniej dopiero skoczysz na piwko ze starymi przyjaciółmi.
Nie no oczywiście że najważniejszy jest klimat:)


no o to właśnie mi chodziło. w pewnym sensie :P po ciężkiej przeprawie i trudnych walkach i odzykaniu "garści kłaków kota w butach"(to tylko przykład) a następnie triumfalnym powrocie do miasta/obozu :D mozna udać sie w celu zregenerowania sił do pobliskiej karczmy i wypić kilka piwek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie weim czy przez te kantyny gra nie straci klimatu ;) Podobnie bylo w FABLE : Mogłeś się upić, ja w każdym razie upiłem swoją żonę w FABLE :D . A właśnie, ciekawe czy Bezimienny będzie samotny, czy znów będzie musiał łazić po burdelach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 11:20, WorldWar3PL napisał:

Nie weim czy przez te kantyny gra nie straci klimatu ;) Podobnie bylo w FABLE : Mogłeś się
upić, ja w każdym razie upiłem swoją żonę w FABLE :D . A właśnie, ciekawe czy Bezimienny będzie
samotny, czy znów będzie musiał łazić po burdelach ?

podejrzewam żę pirania bytes pujdzie w ślad Fable i bezimienny będzie mógł mieć dziewczynę/żonę ale to tylko przypuszczenia natomiast burdele pojawią się w karzdym większym mieście + to co wyłapiemy w kantynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy wypowiadali się już na ten temat* - własnego domu i żony na pewno nie będzie miał Bezimienny w Gothic 3, natomiast całkiem możliwy jest jakiś wątek romansu, ale będzie miał on znaczenie marginalne dla gry...

* patrz odpowiedzi twórców - str. w podpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 12:43, verbum napisał:

Twórcy wypowiadali się już na ten temat* - własnego domu i żony na pewno nie będzie miał Bezimienny
w Gothic 3, natomiast całkiem możliwy jest jakiś wątek romansu, ale będzie miał on znaczenie
marginalne dla gry...

* patrz odpowiedzi twórców - str. w podpisie

tak twierdziło ID software o Doom 3 (brak multi) natomiast przed premierom okazał się że ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy twórcy gry zdecydowali się na wprowadzenie do III różnego rodzaju tarcz? I czy wiadomo coś na temat systemu walk.

A teraz z innej beczki. Ostatnio oglądałem na TVNturbo jakiś program o grach- był tragiczny, np. Gothic nazwali grą
zręcznościową, która nie posiada prawie żadnych elementów RPG. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2006 o 15:21, Tomislav napisał:

A teraz z innej beczki. Ostatnio oglądałem na TVNturbo jakiś program o grach- był tragiczny,
np. Gothic nazwali grą
zręcznościową, która nie posiada prawie żadnych elementów RPG. :D


A no, rzeczywiście jakieś bzdury. Choć w pewnym sensie Gothic jest grą zręcznością, ale nie w takim stopniu aby dyskryminowac kompletnie rpg. Moze i fabule ma kiepska, ale jest sporo elementow rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2006 o 13:18, Dark SMG napisał:

tak twierdziło ID software o Doom 3 (brak multi) natomiast przed premierom okazał się że ma


Ale w przypadku Gothica mamy informacje od samych twórców Gothica (może "przeliteruję": twórców czyli tych co tworzą grę, decydują o wszystkim co znajdzie się w grze, o każdym najmniejszym elemencie), a nie od wydawcy, który bardzo często robi reklamę grze, oraz chciałby wielu rzeczy...

--->> Tomislav

- użyj wyszukiwarki z łaski swojej, jest na górze strony (wystarczy wpisać ''tarcze'')...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 21:48, Darkstar181 napisał:

Kim będziecie grać przy pierwszym podejścu? Ja bede szkolił bezimiennego na wojownika.

Cóż... jak się da, to zrobię sobie mocarnego paladyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak się gra w gothica to się przechodzi grę każdą z gidii :P zaczyna się chyba zawsze pierwszy raz grając strażnikiem/palladynem, bo na samym początku mamy z nimi styczność i nie trzeba daleko biegać:P

a jak to będzie w gothicu 3?:P złodziejo-palladyno-orko-nomad?:P ciekawe ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skakać sobie między frakcjami (gildiami), w Gothic 3 pewnie będzie można, ale tylko do konkretnego momentu - tzn. do momentu w którym zdecydujemy się na wykonanie jakiegoś większego zadania, które nie będzie zgodne z interesami innych frakcji...Czyli będziemy mogli być w wielu frakcjach na raz, wykonywać dla nich pomniejsze zadania, uczyć się u nich, ale w końcu przyjdzie taki czas, że będziemy musieli zdecydować - bo z pewnością to ważne zadanie będzie zapewniało jakąś korzyść dla danej frakcji a jednocześnie szkodziło innej...(w której już odtąd nie będziemy mile widziani i nie dostaniemy nowych zadań, ani niczego się już nie nauczymy)*.

Także ta swoboda w przynależności do różnych gildii będzie pozorna, bo najlepsze zbroje i umiejętności dostaniemy prawdopodobnie dopiero po wykonaniu tych kilku najważniejszych zadań. Ale może też być i tak, że niektóre frakcje będą mieć zbieżne interesy - mogłyby nimi być np. Paladyni i Magowie Ognia, wtedy naturalnym ograniczeniem będą punkty nauki (będziemy ich mieć za mało, aby nauczyć się najwyższych umiejętności zarówno magicznych jak i walki mieczem, czy łukiem, kuszą).

W jednym z artykułów o Gothic 3 znalazłem ostanio ciekawy fragment, z którego wynika, że Gothic 3 prawdopodobnie będzie trochę lepiej chodził na kartach nVidii... :

"(...)Stefan: For Gothic 3 we are using a complete new game engine called Genome Engine. We will support all new graphic features but we are focusing NVIDIA graphic chips as they have a lot of opportunities for us. For the trees we will use speed tree.(...)"

Cały artykuł jest tu (nie ma w nim nic nowego):
http://www.totalvideogames.com/articles/Gothic_III_Feature_8738_5204_0_0_0_0_20.htm


* W każdej z frakcji zapewne dojdziemy w Gothic 3 do takiego momentu, że otrzymamy kilka zadań, które będą kolidować z interesami innych frakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 09:51, Sztywny-pl napisał:

> Kim będziecie grać przy pierwszym podejścu? Ja bede szkolił bezimiennego na wojownika.

Cóż... jak się da, to zrobię sobie mocarnego paladyna.

Zapominasz że gildie będą miały znaczenie drugorzędne.Nie ma tu już czegoś takiego że zostajesz paladynem.Możesz jedynie pracować dla paladynow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 16:49, Darkstar181 napisał:

> > Kim będziecie grać przy pierwszym podejścu? Ja bede szkolił bezimiennego na wojownika.

> > > Cóż... jak się da, to zrobię sobie mocarnego paladyna.
Zapominasz że gildie będą miały znaczenie drugorzędne.Nie ma tu już czegoś takiego że zostajesz
paladynem.Możesz jedynie pracować dla paladynow.


I właśnie to mi się podoba. I to, że można będzie zbratać się z orkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 17:07, Darkstar181 napisał:


> I to, że można będzie zbratać się z orkami.
Zdrajca!!!

Mi tez się to podoba:) Swoboda właśnie.


Uwielbiam w grach ogromny świat i swobodę-właśnie za to cenię Gothica (oraz oczywiście za grywalność). Tylko zanim zagram w Gothica 3 chyba czeka mnie upgrade. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w Oblivion nie ma tego co w Morrowind - co 5 sek loading :| . Jeżeli tak, to istnieje niewielka szansa ( help ! ) że to samo będzie w G3... oby nie oby nie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować