Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2006 o 23:11, przemo-r3 napisał:

No wlasnie w tej chwili wbilem sie na server ale mam pytanie czy juz pokazali caly materiał
o gothicu 3 czy moze beda kontynłowac??


Jesli się nie mylę, to już skończyli. Nie znam za bardzo niemieckiego, więc nie jestem pewnien, ale na 99% już nie będą mówić o Gothicu 3. Teraz za to gadają o Dark Messiah of Might and Magic, a to również ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony jak narazie z Gothic 3 po oglądnięciu sześciu nowych filmów z GC 2006. Czekam na kolejne filmy i screeny z GC mam nadzieje że będzie ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:14, Mr Black napisał:

> No wlasnie w tej chwili wbilem sie na server ale mam pytanie czy juz pokazali caly materiał

> o gothicu 3 czy moze beda kontynłowac??

Jesli się nie mylę, to już skończyli. Nie znam za bardzo niemieckiego, więc nie jestem pewnien,
ale na 99% już nie będą mówić o Gothicu 3. Teraz za to gadają o Dark Messiah of Might and Magic,
a to również ciekawe.


Wiec nie ma sensu sie juz wbijac. Mam nadzieje, ze ktos nagra to i na neta wrzuci, bo widze, ze kolega zadowolony...:)

Wiadomo moze na jakich kompach na GC mozna zagrac w G3, wiedzielibysmy nieco wiecej o wymaganiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:20, LordJuve napisał:


Wiec nie ma sensu sie juz wbijac. Mam nadzieje, ze ktos nagra to i na neta wrzuci, bo widze,
ze kolega zadowolony...:)

Wiadomo moze na jakich kompach na GC mozna zagrac w G3, wiedzielibysmy nieco wiecej o wymaganiach?


Pewnie na jakichś mega-wypasionych z 4GB RAMu i dwoma kartami GF 7950 :). Jesli masz czas to możesz poczekać do 1:00 w nocy wtedy będziesz miał powtórkę tego programu :). Co prawda nie był jakiś powalający, ale to zawsze dodatkowcyh kilka minut (jakieś 8-10) filmików z Gothica 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2006 o 23:20, LordJuve napisał:

Wiadomo moze na jakich kompach na GC mozna zagrac w G3, wiedzielibysmy nieco wiecej o wymaganiach?


Napewno są to bardzo mocne kompy na okolice takich nie znajdziesz. A i w mojej miejscowosci sa takie deb... ktore chca grac w g3 na geforcach 2 i jak im powiesz ze i mnie ruszy to oni ci odpowiadza ze sie nie znasz i ze masz wyp.... <lol> ( mlode cwaniaki ktore przeszly g1 po 5 razy na kodach bo bez nich nie graja i mieli poradnik jak go przejsc, dwojki juz im sie nie udalo ukonczyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:42, LordJuve napisał:

No tak, gafe walłem, przeciez wiadomo, ze tam demony wydajnosci sa zeby ukryc ewentualne skopane
silniki gier.

ale jak bedzie miała ciac to i na demonie bedzie cioac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka filmików z GC 2006 i muszę przyznać, że gra zapowiada się naprawde rewelacyjnie. Widać że twórcy nie zamierzają robić jakichkolwiek większych rewolucji, bo nowy Gothic bardzo przypomina swych poprzedników. Wiem już, ze na pewno kupie EK, o ile będzie dostępna ;] bo naprawde warto. Wygląda na to, że stary, dobry Gothic powrócił, jeszcze lepszy, jeszcze więksy, jeszcze bardziej klimatyczny. Czekam z niecierpliwością!!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:51, Konrad512 napisał:

Widziałem kilka filmików z GC 2006 i muszę przyznać, że gra zapowiada się naprawde rewelacyjnie.
Widać że twórcy nie zamierzają robić jakichkolwiek większych rewolucji, bo nowy Gothic bardzo
przypomina swych poprzedników. Wiem już, ze na pewno kupie EK, o ile będzie dostępna ;] bo
naprawde warto. Wygląda na to, że stary, dobry Gothic powrócił, jeszcze lepszy, jeszcze więksy,
jeszcze bardziej klimatyczny. Czekam z niecierpliwością!!! :]


TO sie okaze ja sie troche obawiam.. moze dlatego ze gram teraz w oblivina, poki nie zagralem to wiedzalem ze gothic miazdzy wszystko ale teraz widze ze gothic ma silna konkurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 00:09, SD4HJ napisał:

TO sie okaze ja sie troche obawiam.. moze dlatego ze gram teraz w oblivina, poki nie zagralem
to wiedzalem ze gothic miazdzy wszystko ale teraz widze ze gothic ma silna konkurencje

Obawiasz się?? My tak naprawde niewiedzieliśmy nic oprócz paru elementów graficznych i npc. Nieznam fabuły (może to i lepiej), nieznamy możliwości gry, nieznamy AI npc, niezamy głównych postaci (chodzi mi o nowy wygląd, przytaczając na miare obliviona), i tak na dobrą sprawe ten gothicowy klimat nierazwinoł jeszcze skrzydeł. Dotąd widzieliśmy niewiemle żeby umieszczać Gothica z Oblivionem (tzn zamało nam pokazano). Mieliśmy nadzieje że demo nam w tym pomoże, ale niestety, dema niema :( Według mnie jest jeszcze zawcześnie na ocene G3. Może dowiemy się czegoś więcej w najbliższych dniach, póki co pozostaje nam czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy przywołaniu armii ciemności (bo to pewnie ten czar, skoro pojawiają się dwa lub trzy demony i sporo nieumarłych) i tak się zacina... Boję się o walki z udziałem wielu potworów/NPC... to będzie rzeźnia dla kompa :/

W ogóle demony jakoś inaczej wyglądają (jeśli to właśnie demony widziałem w filmiku), nie wiem, czy lepiej, czy gorzej... jakoś ciut mniej gothicowo w każdym razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem wcześniej, teraz napiszę moja małe podsumowanko i przemyślenia odnośnie materiałów o Gothicu 3 które dzisiaj miałem okazję ujrzeć :)
pierwsze co sobie pomyślałem jak ujrzałem te screeny i filmiki to to, że Gothic 3 jest już w dużym stopniu dopracowany, grafika, animacje, interfejs w porównaniu do tego co wcześniej widzieliśmy wygląda znacznie lepiej największe zmiany na plus zaszły w interfejsie gry, mogliśmy wreszcie ujrzeć mapę, ekwipunek, menu, ekran dialogów, dziennik zadań, ekran statystyk bezimiennego już chyba w ostatecznej wersji, aczkolwiek nie wykluczam, że w tej kwestii jeszcze coś się zmieni do premiery.
to co mi się rzuciło w oczy to to, że okno ekwipunku zostało tak jakby zintegrowane z oknem statystyk bezimiennego (screen nr 1) widać na tym screenie, że jednocześnie można przeglądać ekwipunek i patrzeć na statystyki co może się przydać jak się będzie przymierzać różne zbroje i pierścienie, bo będzie wtedy można na bieżąco widzieć jak się zmieniają różne atrybuty obronne czy tam inne atrybuty.
w ekwipunku widać też zakładki co świadczy o tym, że został on podzielony na różne kategorie. zastanawiam się co to może być na screenie nr 2, na pierwszy rzut oka wygląda to na księgę czarów... po prawej widoczne są też różne zakładki, przez które jakoś mi się to kojarzy z właśnie z księgą czarów w Heroesach. możliwe, że pod tymi zakładkami kryje się dziennik zadań czy też okno statystyk bezimiennego, zapewne jest też i mapa, dokładnie to nie jestem pewien.
zmienił się też wygląd okna rozmów (screen nr 3), teraz jest nie przezroczyste w porównaniu do poprzednich części, mam nadzieję, że będzie można jakoś zmieniać wygląd okien, bo jak narazie to mi średnio pasuje, wreszcie też dali jakąś w miarę porządną czcionkę.
nowością jest kompas, mam nadzieję, że nie będzie on nam wskazywał drogi tak jak to jest w Oblivionie, bo byłoby to zbytnie udogodnienie i ułatwienie gry.
a teraz pare słów o filmikach:
jeden z filmików pokazywał walkę z aligatorem czy też krokodylem i prawdę mówiąc nie podobało mi się to, bohater wyglądał jakby go tylko niegroźnie poklepywał mieczem zamiast uderzać i ciąć, powinni to poprawić.
kolejny z filmików pokazywał plażę i morze, widok był bardzo ładny, woda też bardzo ładnie wyglądał, ale była jedna rzecz która musi zostać poprawiona, mianowicie animacje wody podczas pływania, bo narazie to jak bohater pływa to woda wogóle się nie mąciła, a powinna, zresztą animacja pływania bohatera pozostawia wiele do życzenia...
jeden z filmików pokazywał moment przyzywania demonów i innych potworów, efekt tego czaru wyglądał dosyć fajnie, aczkolwiek wymaga chyba trochę optymalizacji, bo widać był na filmie, że trochę gra się przycinała w momencie rzucania czaru, sporą zmianę wizualną przeszły demony, teraz mi się bardziej podobają :)
podsumowując to wszystko widać, że Gothic 3 jest coraz bardziej dopracowany i coraz lepiej się prezentuje, ale ciągle widać niedoróbki, choć tych niedoróbek można się było spodziewać, w końcu ciężko byłoby zobaczyć w pełni dopracowaną grę prawie dwa miesiące przed premierą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że podczas gdy ja grałem w MoHa wy juz przygotowaliście dla mnie screeny i filmy:)) Dobrze bardzo dobrze Cinus:)
Zabieram się do oglądania,bo ostatni film sie ściągnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bohater nagle zaczął pływać żabką, czyżby jednak crowl okazał się gorszy :)
Tak jak napisał cinus'' animacja pływania pozostawia sporo do życzenia, woda zupełnie nie reaguje na ruch.

Ciekawie wygląda użycie różdżki. Zastanawiam się jak będzie się grało z takim rodzajem magii.

Ekwipunek i reszta okien... raczej na plus
Wszystko będzie teraz w jednym miejscu

Okno rozmów nie jest złe. Za to nadal nie podobają mi się napisy nad postaciami i potworami. Czcionka jest już lepsza, ale to nadal nie to, o co chodzi. Widać to na przykładzie atakowanego topielca (lurker). Właśnie, sam topielec nie jest zbyt wyraźnie widoczny, ale jego wygląd nie uległ chyba drastycznym zmianom. To bardzo dobrze, bo jest to jedna z najbardziej klimatycznych (bardziej w Gothic 1 niż w Gothic 2... w pierwszej części topielce kojarzyły mi się z zagładą :) nie mogłem ich bardzo długo pokonać, poza tym nie były bardzo pospolite i występowały w takich miejscach, że skutecznie utrudniały mi sprytne poruszanie się po górniczej dolinie... na przykład rzeką, z nowego do starego obozu) i najbardziej charakterystycznych dla gothic poczwar. Oby były takie jak w pierwszym Gothic, to znaczy takie jak w moim opisie :)

Tak jak cinus'' boję się kompasu. Oby to nie był zbędny (a nawet szkodliwy) bajer.

No i oczywiście trzymam kciuki za cieniostwory... bo wyglądają bardzo kiepsko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 00:58, Darkstar181 napisał:

Dobrze bardzo dobrze Cinus:)


;-)

jakby co polecam wejść na tą stronę http://www.giga.de/features/live/ leci tam teraz powtórka programu w który miedzy innymi pokazano ponoć sporo filmów z gothica 3, leciało to wcześniej, ale był spory ruch i nie dało się połączyć, teraz już można bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 01:06, cinus` napisał:

jakby co polecam wejść na tą stronę http://www.giga.de/features/live/ leci tam teraz powtórka
programu w który miedzy innymi pokazano ponoć sporo filmów z gothica 3, leciało to wcześniej,
ale był spory ruch i nie dało się połączyć, teraz już można bez problemów :)

Szkoda, że to po niemiecku :/
Do tego zamroził mi się obraz i mogę sobie tylko słuchać tego przyjemnego germańskiego warkotu ^^
No trudno. Filmiki widziałem, są całkiem niezłe.

BTW
Co to było, to coś koło golema? Wyglądało jak pustynny szczur, a trochę też jak kretoszczur, ale wszędzie było pełno śniegu. Może to jakaś nowa wersja kudłatego, śnieżnego gryzonia. Ciekawe jak to będzie wyglądać z klimatem i zwierzyną.
Widziałem też chyba lwy nad morzem, na pustyni. Nie przyjrzałem się dokładnie co to było, ale wyglądało na duże koty.

Podoba mi się nawet broń. Nie jest taka przegięta jak te złociste topory ze screenów. Jest matowa i niezbyt wielka (bałem się popularnego obecnie wyolbrzymiania rozmiarów oręża). Przypomina trochę miecz blizny lub orkową zgubę. Czyli jest w miarę tradycyjnie, także w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 01:06, cinus` napisał:

jakby co polecam wejść na tą stronę http://www.giga.de/features/live/ leci tam teraz powtórka
programu w który miedzy innymi pokazano ponoć sporo filmów z gothica 3, leciało to wcześniej,
ale był spory ruch i nie dało się połączyć, teraz już można bez problemów :)


ja moge obejrzeć 30 sek które ładuje się 5 min a potem sie obraz zatrzymuje i sam dźwięk leci :P trudno może w necie udostępnią do ściągnięcia ten filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować