Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt Red ujawnia wyniki sprzedaży gier z serii Wiedźmin

17 postów w tym temacie

Adam Berlik

A te są znacznie lepsze od spodziewanych. Wiemy, ilu graczy zakupiło gry Wiedźmin i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w 2011 roku. Jak się okazuje, także pierwsza odsłona wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem.

Przeczytaj cały tekst "CD Projekt Red ujawnia wyniki sprzedaży gier z serii Wiedźmin " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"czyli 24 procent łącznej upili" - tekst pisany z autokorektą? I jak zazwyczaj korekta "po napisaniu" leży i kwiczy na gramie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,1 mln ? Szału nie robi :/ Milion (czy coś koło tego) mieli już w sierpniu zeszłego roku, więc obecny wynik to dla mnie spore rozczarowanie i zaskoczenie. Hehe, no i wrożbiarz ze mnie kiepski - liczyłem, że do dziś, kiedy gra była już w kilku promocjach (i została solidnie spatchowana) spokojnie dobili do 1,5-1,7 mln.... Ciekawe czy ktoś jeszcze tak typował ;) ?

Za to jedynka bardzo ładnie - pula posiadaczy rośnie :) No, ale to teraz jakieś grosze kosztuje, więc kto nie ma to pewnie nadrabia zaległości przed sięgnięciem po część drugą.

Warto w każdym razie kupić - obie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 15:11, Lordpilot napisał:

1,1 mln ? Szału nie robi :/


Może i nie robi, ale gra już od ponad 6 miesięcy na siebie zarabia i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 15:11, Lordpilot napisał:

1,1 mln ? Szału nie robi :/ Milion (czy coś koło tego) mieli już w sierpniu zeszłego
roku, więc obecny wynik to dla mnie spore rozczarowanie i zaskoczenie.

Tak jak napisal Bambusek, gra od kilku miesięcy zarabia na siebie i to niemalo. Poza tym, wedlug RED''ów, dwójka schodzi o 30% szybciej niż jedynka więc imho spokojnie dobiją do conajmniej 2,5 mln. Przeważnie tak jest, że na PC gry przeważnie sprzedają się w duższym okresie czasu niż na konsolach. Akurat o REDów i W2 nie trzeba się martwić.

Dnia 21.02.2012 o 15:11, Lordpilot napisał:

Hehe, no i wrożbiarz
ze mnie kiepski - liczyłem, że do dziś, kiedy gra była już w kilku promocjach (i została
solidnie spatchowana) spokojnie dobili do 1,5-1,7 mln.... Ciekawe czy ktoś jeszcze tak
typował ;) ?

Eee jakich promocjach? Chodzi Ci o promocje w PL? Bo na Steamie caly czas trzyma się zaporowa cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć pod uwagę, że oba Wiedźminy póki co ukazały się tylko na PC, jak na jedną platformę to wynik całkiem całkiem (w dodatku TAKĄ). Myślę, że po wyjściu wersji na Xklocka sprzedaż samej dwójki przekroczy 2 mln pod koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 15:11, Lordpilot napisał:

1,1 mln ? Szału nie robi :/ Milion (czy coś koło tego) mieli już w sierpniu zeszłego
roku, więc obecny wynik to dla mnie spore rozczarowanie i zaskoczenie.


Bańkę przekroczyli na początku września. Później zaczął się maraton premier - BF3, MW3, Skyrim, Batman AC itd.

Dnia 21.02.2012 o 15:11, Lordpilot napisał:

liczyłem, że do dziś, kiedy gra była już w kilku promocjach (i została
solidnie spatchowana) spokojnie dobili do 1,5-1,7 mln....


Coś kiepsko to obliczyłeś, bo końcówka roku była przepakowana do niemożliwości - fani wymienionych przeze mnie serii skutecznie nakręcali hype nawet po premierze. :) W2 nie mógł wytrzymać takiej presji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z jednej strony ponad milion sztuk jak na grę wydaną na jedną platformę to niezły wynik. Z drugiej strony pamiętam, jak CDPR się "odgrażali", że chcą przebić sprzedażą na PC jedynkę - a na to się jak na razie nie zanosi (musieliby sprzedać jeszcze drugie tyle, co już poszło, a taki czas po premierze to raczej nierealne). Z trzeciej strony (:P), wersja konsolowa może się cieszyć większym powodzeniem na Zachodzie, gdzie konsole mają większy rynek niż gry na PC. Z czwartej strony (:PPPP), o ile mi wiadomo, Wiedźmin cieszy się zainteresowaniem głównie we wschodniej Europie, gdzie twórczość Sapka jest dość dobrze znana i rozpoznawalna.

Reasumując, trudno jednoznacznie ocenić zarówno podane wyniki sprzedaży (niby to dużo, a niby nie), jak i ewentualny potencjał wersji konsolowej (niby ma szansę zawojować Zachód, a jednak też nie do końca). Pożyjemy - zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 19:13, Tenebrael napisał:

Cóż, z jednej strony ponad milion sztuk jak na grę wydaną na jedną platformę to niezły
wynik. Z drugiej strony pamiętam, jak CDPR się "odgrażali", że chcą przebić sprzedażą
na PC jedynkę - a na to się jak na razie nie zanosi (musieliby sprzedać jeszcze drugie
tyle, co już poszło, a taki czas po premierze to raczej nierealne).


To już się stało, plan wykonany z nawiązką. W2 ma lepszą sprzedaż bodajże o 30% od W1 - oczywiście mówię o sprzedaży w takim samym okresie po premierze. A próg 2 mln pewnie przekroczy dużo szybciej niż W1, któremu zajęło to ponad 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż Wiedźmina 2 głowy nie urywa, ale jest na dobrym poziomie. Na x360 sprzeda się pewno następne 700-800k, więcej wydaje mi się, że nowa marka na konsoli nie jest w stanie wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 23:47, Vojtas napisał:

To już się stało, plan wykonany z nawiązką. W2 ma lepszą sprzedaż bodajże o 30% od W1
- oczywiście mówię o sprzedaży w takim samym okresie po premierze.


Ale o jakim dokładnie okresie mówisz? W sensie od kiedy do kiedy? Bo szczerze powiem, że te dane jakoś mi uleciały.

Dnia 21.02.2012 o 23:47, Vojtas napisał:

A próg 2 mln pewnie
przekroczy dużo szybciej niż W1, któremu zajęło to ponad 4 lata.


To znaczy jeśli liczyć włącznie z wersją konsolową, to na pewno. Co do tego, czy dobije do 2 mln dzięki samej wersji PC - trudno powiedzieć, chyba trochę za wcześnie na takie tezy. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby szału nie robi ten jeden milion na PC ale jak spojrzy się na niektóre gry konkurencji to wynik godny uwagi. Po ogłoszeniu wyników na forach zagranicznych nabijają się np. z takiego DA2 który został nominowany do VGA (a W2 nie mimo że lepsze miał oceny - ale co tam VGA=MTV więc ich można sobie wsadzić wiadomo gdzie). Zresztą Twórcy nie jednej gry pisali że jak gra sprzeda na PC się na poziomie 1 mln to jest nie ma co ukrywać bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 05:29, Tenebrael napisał:

Ale o jakim dokładnie okresie mówisz? W sensie od kiedy do kiedy? Bo szczerze powiem,
że te dane jakoś mi uleciały.


Mówię o analogicznym okresie sprzedaży W1, czyli 224 dni od premiery. Przez ten sam czas W2 sprzedał się lepiej o 30% - i nie ma w tym nic specjalnie dziwnego.

>> A próg 2 mln pewnie przekroczy dużo szybciej niż W1, któremu zajęło to ponad 4 lata.

Dnia 22.02.2012 o 05:29, Tenebrael napisał:

To znaczy jeśli liczyć włącznie z wersją konsolową, to na pewno. Co do tego, czy dobije
do 2 mln dzięki samej wersji PC - trudno powiedzieć, chyba trochę za wcześnie na takie
tezy. Zobaczymy.


Miałem na myśli tylko wersję PC. Przekroczy, nie ma bata - marka nie tylko jest bardziej znana, ale też i gry są dostępne w większej liczbie źródeł np. w dystrybucji cyfrowej (Steam, GOG, Gamersgate, Green Man Gaming, Gamefly, GameStop-Impulse, OnLive, wkrótce Origin), która na początku była dla W1 niedostępna. Drugą przesłanką do poprawienia wyniku W1 jest plan, który zakłada wydanie kilku mniejszych gier/dodatków pod szyldem Wieśka - co to będzie, nie wiadomo, ale ogłoszenie pierwszej produkcji tego typu jest kwestią co najwyżej kilku tygodni. Kolejna pod koniec br i następna, nieco większa, w 2013. 2014 to najprawdopodobniej W3 - przy premierze sequela, poprzednie części zawsze dostają kopa w sprzedaży, co świetnie pokazały wyniki minionego roku. premiera Batmana Arkham City spowodowała, że momentalnie Arkham Asylum wskoczył do ścisłej czołówki bestsellerów. I to jest normalne w świecie, gdzie marketing szeptany i portale społecznościowe odgrywają kolosalną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować