Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_Templar

Militaria, czyli to co tygrysy lubią najbardziej

49 postów w tym temacie

Przypuszczam, że sporo ludzi na tym forum interesuje się militariami. W tym topiku można by toczyć dyskusję nt. wojen/militariów, wrzucać ciekawe linki dot. tejże tematyki itd.

Na początek:
http://album.nikon-image.com/nk/NK_ImageView.asp?key=555537&un=97313 - największy model okrętu Yamato
http://su27projekt.phpbuero.de/seite1.htm - model SU 27 1:6,5

Na koniec pytanko: ostatnio znalazłem w księgarni "Kronikę kampaniii wrześniowej 1939" A. Kunerta i Z. Walkowskiego. Czy ktoś ma powyższą książkę i jakie jest o niej jego zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model Su-27 kartonowy w skali 1:33
Pozatym polecam sport o nazwie Air Soft Guns (ASG). Jest to coś w stylu paintball tylko że strzela się plastikowymi kulkami kalibru (najczęściej) 6 mm ale zdarzają się większe np. granatnik kal. 11 mm! (niechciałbym takim dostać). Do zabawy wystarczy zakupić replikę broni - są one odwzorowaniem prawdziwych broni w podziałce 1:1 polecam też bardzo tani sklep www.airsoftguns.pl i dla bezpieczeństwa jakieś google, okulary ochronne. Takie zabawki miotają kulki 20-35 m i można zainstalować system HOP-UP , który podkręca kulkę zprawiając że zaczyna się kręcić - to zwiększa też osiągi broni. Looknijcie też na www.wmasg.pl może znajdziecie kogoś ze swojego miasta z kim moglibyście się postrzelać :)
PS. To do tych którzy już bawią się z ASG - Ma ktoś replikę broni M16 ? Bo zamierzam kupić ale niewiem czy jest dobra :)
Pozatym ja uprawiam też survival - gdy wychodze rano to niezar niemam siły wrócic do domu i jakoś dochodze późno wieczorem - potem cały dzień odpoczywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem Air Soft za trochę za drogi sport. W sklepie www.militaria.pl najtańsze pistolety zaczynają się od 100zł. Tym bardziej jestem Ci wdzięczny za linka. Chyba się skuszę na którąś z pozycji oferowanych tam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:56, Sarafan_Knight napisał:

Zawsze uważałem Air Soft za trochę za drogi sport. W sklepie www.militaria.pl najtańsze pistolety zaczynają się od 100zł.
Tym bardziej jestem Ci wdzięczny za linka. Chyba się skuszę na którąś z pozycji oferowanych tam. :)


Wielu moich znajomych ma "elektryki" i kupowało je za około 100zł ! Tylko, że na tej stronce to są firmowe, a oni kupowali z rok temu i jakiejś nieznanej firmy, więc taniej wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie www.achtungpanzer.com, to dla pancerniaków. Polecam jeszcze stronkę www.greendevils.pl
Z pism polecam Nową Technikę Wojskową, zawsze jest coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze stronkę www.greendevils.pl

Dnia 23.10.2005 o 20:31, DevilFish napisał:

Z pism polecam Nową Technikę
Wojskową, zawsze jest coś ciekawego.

no ta stronka to nawet fajna :) thx za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:45, roxide napisał:

bez żadnych linków, rad.. PAINTBALL to jest to!!!

ASG lepszy :P bronie wyglądają ładniej (jak prawdziwe) a nie jakieś skręty z zadużymi magazynkami na górze broni, mniej boli gdy oberwiesz, a pozatym sport jest tańszy :P:P:P pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:11, Velociraptor napisał:

Kto z was zna jakąś fajną stronkę o II Wojnie Światowej - tylko nie piszcie, że google ;p


w istocie, google nie sa stroną o tematyce militarystycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, militaria to moje hobby. Uwielbiam książki, plany techniczne zdjęcia itp. Dam tu zdjęcie Sturmtigera, bardzodobrego niemieckiego moździerza, oraz T55, czechosłowackiego czołgu średniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 15:43, vauxhall napisał:

T55, czechosłowackiego czołgu średniego.

T -55 był radzieckim czołgiem, jedynie był produkowany na licencjach w różnych krajach bloku komunistycznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 15:46, spider88 napisał:

T -55 był radzieckim czołgiem, jedynie był produkowany na licencjach w różnych krajach bloku
komunistycznego .


T55 był produkowany głównie w Czechosłowacji. Został opracowany jako ulepszony T54, ale rosjanie rozpoczęli produkcję w Czechosłowacji. To się zgadza. Ale jeżeli był produkowany tam, można powiedzieć, że pochodzi z Czechosłowacji. Ale, owszem, konstrukcja była Rosyjska.

Dam także zdjęcie M48 Patton, amerykański czołg średni, na zdjęciu w wersji dla Marines

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 15:55, vauxhall napisał:

T55 był produkowany głównie w Czechosłowacji. Został opracowany jako ulepszony T54, ale rosjanie
rozpoczęli produkcję w Czechosłowacji. To się zgadza. Ale jeżeli był produkowany tam, można
powiedzieć, że pochodzi z Czechosłowacji. Ale, owszem, konstrukcja była Rosyjska.

Głównie produkowany był w ZSRR , także w Polsce, Czechosłowacji i Chinach .Opracowany był w ZSRR jako ulepszona wersja T - 54 to się zgadza ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie kłóćmy się już ;]

Dam więc teraz rodzinę czołgów niemiecki z okresu II wojny światowej. Są to czołgi, która pozna nawet ciemniak militarii:

1. PzKpfW I
2. PzKpfW II
3. PzKpfW III
4. PzKpfW IV Ausf. H
5. PzKpfW V Panther

Zaraz dam jeszcze inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować