Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

kurde kurde ze ja przez caly weekend majowy niewpadlem na to zeby moj trudny problem zamiescic tutaj:D:/
otoz musze na jutro(ewentualnie sroda) zrobic z polskiego nastepujace zadanie:Okresl funkcje podwojnej narracji w powiesci-,, Lalka'''' Boleslawa Prusa. I wyszukalem to na necie ale wszedzie jest tylko kilka zdan:/ A ja musze o tym mowic tak z 10 min wiec czy moglby ktos mi w tym pomoc?? za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam kartkówkę z geografii i muszę pozaznaczać na mapie półwyspy , przylądki .
I potrzebuje mapy Ameryki Północnej i Południowej .
Chodzi mi dokładnie o czarno białą mapę na której mógłbym wypisać te przylądk itpi (lepiej będzie mi sie z tego uczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 11:44, acimek00 napisał:

witam mam problem z dwoma zadaniami z chemii czy mogłby mi ktos pomoc?? ogolny temat jaki teraz
przerabiam to" MOLE"
a zadania brzmią nastepująco:
1 ile atomów wodoru znajduje sie w 20g kwasu fosforowego V [H3PO4]
2 W ilu molach Fe2O3 znajduje się tyle samo tlenu co w 36g FeO

jezeli ktos to potrafi rozwiazac pisemnie z wzorów, to bardzo bym prosił.Z góry dziekuję


Ad 1.
W jednym molu kwasu fosforowego masz 3 mole atomów wodoru. 1 mol czegokolwiek- atomów, cząsteczek itp to jest 6,02 razy 10 do 23 potęgi. Poza tym 1 mol kwasu fosforowego to jest: 3 razy 1g( 1mol atomów wodoru) + 31g(1mol fosforu) + 4 razy 16g (1mol atomów tlenu)= 98g ( to jest masa 1 mola cząsteczek kwasu fosforowego.
Rozwiązanie: Mamy 20g cząsteczek kwasu i musimy policzyć jaki to jest ułamek mola. Robimy proporcje:
20g - x moli
98g- 1mol 20*1/98 = 0,2 mola
No i wiemy już ile mamy kwasu, więc robimy kolejną proporcje, bo wiemy, że 1 mol cząsteczek kwasu fosforowego, to 3 mole atomów wodoru, więc 0,2 mola cząsteczek kwasu fosforowego, to:
1mol - 3mole
0,2mola - x moli 0,2*3/1 = 0,6 mola.
No i ponieważ 1 mol to 6,02 razy 10 do potęgi 23 to ostatnia proporcja pokaże ile mamy tych atomów wodoru w 0,2 mola cząsteczek kwasu fosforowego:
1mol - 6,02 razy 10 do potęgi 23
0,6 mola- x 0,6*6,02*10 do potęgi 23 = 3,612*10 do potęgi 23

Ad 2
1 mol FeO waży: 56g + 16g = 72g. kładamy proporcje:
1mol- 72g
xmol- 36g x= 36/72= 0,5mola
Ponieważ tlenu jest 1 mol, więc jest go tyle samo, co i samego związku, więc 0,5 mola, a poł mola tlenu waży: 16/2, czyli 8g. Ponieważ w Fe2O3, mamy 3 mole tlenu to układamy proporcje:
3mole- 1molu
0,5mola-x x= 0,5*1/3= 0,167mola

Tak mysle;P I oby było ok, ale powinieneś się takich łatwych rzeczy nauczyć;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 10:42, Valerina napisał:

[...] ale powinieneś się takich łatwych rzeczy nauczyć;P


Dla Ciebie są łatwe ale nie każdy lubi chemię i nie dla każdego jest łatwa ja np. nie miałem głowy do przedmiotów ścisłych ale sobie radziłem ale jak przychodziło do rozwiązywania tego typu zadań z chemii to szukałem pomocy najczęściej u koleżanki, która chemię uwielbiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc, mam rozwinąć myśl Ludwiga Witgensteina: Granice mego świata to granice mego języka. Bardzo proszę o pomoc i jeszcze napisać krótki wywiad z wybranym słowem języka polskiego. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc i podać przykłady miłości (braterska, do ojczyzny, rodzicielska itp...) oraz jej przykłady z literatury i filmów. Potrzebuję to na czwartek. Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś pomóc w takim zadaniu z angielskiego:
1. Complete the conversation during a walking holiday with the correct of the going to or the will fature
A: When are we going to stop?
B: We(take a break)...soon, I promise. You( not/be)...in a bad mood all afternoon, are you?
A: No, I(feel better)...after a rest.
B: We can''t stop now. I think it(rain)...in a minute.
A: When we get to the hostel I(have)... a long hot shower and go to bed!

Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o definicję lodowca górskiego bo jakoś w goglach nie mogę znaleźć, a muszę mieć to na jutro.

Please, help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś w Wikipedii? Wystarczy wstukać w szukajce "lodowiec górski" i już wyświetla się ponad półtorej strony tekstu. Myślę, że tam znajdziesz. Najkrótsza definicja brzmiałaby następująco: Lodowiec górski – rodzaj lodowca występujący we wszystkich strefach klimatycznych, na terenach górskich i podgórskich.

[url= http://pl.wikipedia.org/wiki/Lodowiec_g%C3%B3rski]Lodowiec górski wg Wikipedii - link[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do ojczyzny to bedzie w kamieniach na szaniec. cos w google na pewno o nich znajdziesz. braterska to w prison breaku :P a rodzicielska to może... zaraz myśle... no może nie do końca, ale miłość była między holdenem caulfieldem a jego siostrą phoebe w buszującym w zbożu. ale tonie jest rodzicielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:24, rogoz94 napisał:

Czy mógłby mi ktoś pomóc i podać przykłady miłości (braterska, do ojczyzny, rodzicielska itp...)
oraz jej przykłady z literatury i filmów. Potrzebuję to na czwartek. Z góry dzięki:)

Ja znam tylko do książek, ale na podstawie, niektórych powstały filmy, więc...: miłość do ojczyzny: "Latarnik" H. Sienkiewicza, "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego, "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego, "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza, miłość rodzicielska: "Treny" Kochanowskiego (miłość do córki), miłość do pieniędzy, materialna: "Żona modna" autora nie pamiętam, "Opowieść wigilijna" Karola Dickens''a, miłość do Boga: "Quo vadis" H. Sienkiewicza tu występuje także miłość kobiety do mężczyzny: "Romeo i Julia" Szekspira, "Zapałka na zakręcie" przykro mi ale autora również nie pamiętam, miłość braterska: "Antygona" Sofoklesa
Mam nadzieję, ze nie zabardzo pomotałem, jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 18:06, spam to ja napisał:

Mam nadzieję, ze nie zabardzo pomotałem, jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę.

Dzięki, życie mi uratowałeś:)
Bóg z Tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować