Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

U mnie jest inaczej, bo mamy parę osób, które zawsze są przygotowane, a przed matmą mamy w-f, godzinę wychowawczą lub polski (siedzę w ostatniej ławce xD), to na braki zadania nie narzekam. Ale że jutro matma pierwsza- piszę:

Znajdź liczbę dwucyfrową x, wiedząc że cyfrą dziesiątek liczby 8x jest 6, a cyfrą jedności liczby 9x jest 7.

Zadanie jest na szóstkę ;) Co prawda boję się, że da mi (żeby sprawdzić) podobne zadanie do zrobienia na tablicy i polegnę, ale... zaryzykuję ;P W końcu szóstki (i to z matmy, gdzie rzadko wybijam się nad 3) na ulicy nie leżą. Może i dałbym radę zrobić to zadanie, ale jakoś mi się nie chce ;) Zmęczony jestem i w ogóle. Fajnie by było, gdyby ktoś to rozwiązał na jutro ok. 7 rano. Ja już spadam z kompa- dobranoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz:
1500kg [A] - 100% [C]
aa kg [B] (podstawiasz liczby z zadania - x (%) jako niewiadoma [D]

A więc aby obliczyć x [D] zastosujemy:
[D] = [B] * [C] (mnożymy na krzyż) / [A]
Co daje:
x = 50kg * 100% / 1500kg
x = 5000% (kg skracamy) /1500
x ~ 3,33 lub 3,(3)

Kolejne zadania zrób tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wczorajsze wyjaśnienia..już wszystko rozumiem :)
Teraz zadanie dla kogoś kto umie dobrze angielski...muszę napisać list do jakiejś sławnej osoby. Oto moja polska wersja:


Nazywam się Piotrek Szczepański. Mieszkam w Mieczysławowie, jest to mała wioska na zachodzie Polski. Uważam, że jesteś bardzo dobrym piłkarze i oglądanie meczy z Twoim udziałem sprawia mi wielką przyjemność. W związku z tym chciałbym Cię poprosić o Twoją klubową koszulkę i Twój autograf. Mam nadzieje, że spełnisz moją prośbę, bo mi na tym bardzo zależy i z góry Ci dziękuje.
Z poważaniem
Piotr Szczepański


Wiem, że to nie jest zbyt długie, ale nie wiem co tu jeszcze napisać..zresztą nie może być za dobre, bo by coś jej nie pasowało. Ja umiem napisać tylko część listu, a translatorem wole się nie posługiwać, bo on robi masę błędów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to w liscie musi byc naglowek, czyli np: Drogi(bo kochany to raczej nie napiszesz) XXX, czyli do kogo piszesz. Rowniez musi byc data, przypomnij sobie zasady pisania listu. Jak bedziesz juz mial finalna wersje listu po polsku, to mysle ze bede mogl Ci pomoc przetlumaczyc to po angielsku.

PS. I z tego co patrzylem, jestes I gimnazjum, nie pisz po polsku takiego skomplikowanego listu, bo jak nauczycielka zobaczy taki list to padnie z wrazenia... Pisz raczej proste zdania, takie ktore bedziesz umial sam przetlumaczyc, mozesz oczywiscie dodawac nowe slowka, jesli jakichs nie znasz tu jest slownik (czasem wolno chodzi) www.ling.pl
Bo jak wyjdzie ze ty w domu piszesz takie super zadania, a na lekcji nic nie umiesz to za fajnie nie bedziesz mial :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 15:44, fifomaniak napisał:

Przede wszystkim to w liscie musi byc naglowek, czyli np: Drogi(bo kochany to raczej nie napiszesz)
XXX, czyli do kogo piszesz. Rowniez musi byc data, przypomnij sobie zasady pisania listu. Jak
bedziesz juz mial finalna wersje listu po polsku, to mysle ze bede mogl Ci pomoc przetlumaczyc
to po angielsku.

PS. I z tego co patrzylem, jestes I gimnazjum, nie pisz po polsku takiego skomplikowanego listu,
bo jak nauczycielka zobaczy taki list to padnie z wrazenia... Pisz raczej proste zdania, takie
ktore bedziesz umial sam przetlumaczyc, mozesz oczywiscie dodawac nowe slowka, jesli jakichs
nie znasz tu jest slownik (czasem wolno chodzi) www.ling.pl
Bo jak wyjdzie ze ty w domu piszesz takie super zadania, a na lekcji nic nie umiesz to za fajnie
nie bedziesz mial :P

Te adresy i tak pozwoliła przepisać przykłady z książki więc z tym nie ma problemu :)
Mi tylko chodzi o czysty tekst listu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to bedzie wygladalo mniej wiecej tak:
(jakies witam powinno byc, wiec:) Hello, my name is Peter(albo Piotr) Szczepanski. I live in Mieczyslawów, small village in West Poland. I think, that you''re very good football player and watching matches with Your participation gives me big pleasure. In case of that (tu nie jestem pewien, tak mi sie wydaje, ja jestem 3-gimnazjalista, a nie anglista, tak mi sie obilo o uszy ze to tak brzmi. Niech lepiej ktos to sprawdzi lub napisz prostsze zdanie, bo przegiales xD), I want to .... W tym momencie doszedlem do wniosku, ze jesli to zdanie jest zbyt skomplikowane dla mnie, to tym bardziej Ty, bedac o 2 lata mlodzszym, nie powinienes pisac takiego czegos na zadanie domowe :P Stworz prostsze zdania, nie musi byc tam takich polaczen jak "w zwiazku z tym" itp. To jest jezyk angielski nie polski, mozesz stworzyc takie cos, za co polonistka dala by Ci od razu jedynke. Ma byc proste, adekwatne do twoich umiejetnosci, napisane prawidlowo i w miare z sensem. Napisz takie, zebys sam w miare mogl to napisac po angielsku, ja moge troche pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tym zadaniem:
Gdyby król panował o 4 lata więcej to by panował 1/4 swojego życia, a gdyby panował 9 lat więcej to by panował połowę życia. Ile lat żył król i ile lat panował?
;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:58, Akoss-94 napisał:

mam problem z tym zadaniem:
Gdyby król panował o 4 lata więcej to by panował 1/4 swojego życia, a gdyby panował 9 lat więcej
to by panował połowę życia. Ile lat żył król i ile lat panował?
;|


x - czas panowania króla
y - czas życia króla
Układ równań:
x+4 = 0,25y
x+9 = 0,5y

Z pierwszego działania z układu wynika, że x= 0,25y - 4, czyli drugie równanie będzie wyglądało tak:
0,25y - 4 + 9 = 0,5y
Po wyliczeniu wychodzi: y=20; x=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:58, Akoss-94 napisał:

mam problem z tym zadaniem:
Gdyby król panował o 4 lata więcej to by panował 1/4 swojego życia, a gdyby panował 9 lat więcej
to by panował połowę życia. Ile lat żył król i ile lat panował?
;|


x - lata panowania
y - długość życia

x + 4 = 0,25y /* (-2)
x + 9 = 0,5y

-0,5y + 2x = -8
0,5y - x = 9

x = 1 - panował 1 rok

x + 9 = 0,5y
0,5y = 1 + 9
0,5y = 10 /* 2
y = 20 - żył 20 lat

Król żył 20 lat i panował 1 rok ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:58, Akoss-94 napisał:

mam problem z tym zadaniem:
Gdyby król panował o 4 lata więcej to by panował 1/4 swojego życia, a gdyby panował 9 lat więcej
to by panował połowę życia. Ile lat żył król i ile lat panował?
;|

Zadań tego typu było tutaj już mnóstwo.Zapamiętać trzeba sposób rozwiązywania bo to leci na jedno kopyto
a/przyjęcie niewiadomych x -ilość lat życia króla
y -ilość lat panowania
b/ułożenie układu równań z dwiema niewiadomymi
y+4=0,25x
y+9=0,5x

c/rozwiązanie układu metoda dowolna
5=0,25x czyli x=20 a y=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego mamy zadanie napisać list...mam pytanie: Po lewej górnej stronie podajemy dane adresowe odbiorcy, a w prawej nadawcy. Jak się zapisuje dane adresowe nadawcy? Mógłby ktoś podać przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:28, Eye-Maze napisał:

Z angielskiego mamy zadanie napisać list...mam pytanie: Po lewej górnej stronie podajemy dane
adresowe odbiorcy, a w prawej nadawcy. Jak się zapisuje dane adresowe nadawcy? Mógłby ktoś
podać przykład?


Oto przykład:

24 Lambert Street <- ulica
Stoke-on-Trent <- miasto
ST4 4WE <- kod pocztowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:30, Adidas66 napisał:

> Z angielskiego mamy zadanie napisać list...mam pytanie: Po lewej górnej stronie podajemy
dane
> adresowe odbiorcy, a w prawej nadawcy. Jak się zapisuje dane adresowe nadawcy? Mógłby
ktoś
> podać przykład?

Oto przykład:

24 Lambert Street <- ulica
Stoke-on-Trent <- miasto
ST4 4WE <- kod pocztowy

A jeśli mieszkam w małej wiosce gdzie jest jedna ulica ( xD) to jakoś innaczej się to zapisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:44, Eye-Maze napisał:

A jeśli mieszkam w małej wiosce gdzie jest jedna ulica ( xD) to jakoś innaczej się to zapisuje?


Powiem szczerze, że nie wiem, napisz wedle własnego uznania, albo zmyśl byle jaką ulicę, nie musisz chyba pisać aż tak dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:56, Adidas66 napisał:

> A jeśli mieszkam w małej wiosce gdzie jest jedna ulica ( xD) to jakoś innaczej się to
zapisuje?

Powiem szczerze, że nie wiem, napisz wedle własnego uznania, albo zmyśl byle jaką ulicę, nie
musisz chyba pisać aż tak dokładnie?

No nie :)
A nie trzeba pisać imienia i nazwiska w tych danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:58, Eye-Maze napisał:

A nie trzeba pisać imienia i nazwiska w tych danych?


Jesli piszesz formal letter to w podpisie trzeba zawrzeć, jeśli to list prywatny to nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 18:01, Adidas66 napisał:

> A nie trzeba pisać imienia i nazwiska w tych danych?

Jesli piszesz formal letter to w podpisie trzeba zawrzeć, jeśli to list prywatny to nie trzeba.


No skończyłem wreszcie ten przeklęty list :)
Mam nadzieje, że wszystko jest dobrze...dzięki dla Ciebie i reszty co mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 18:16, Unser Fuhrer napisał:

Za wypracowanie co mi przetłumaczyłeś 5+ dostałem, dzięki ;)

No to cieszę się, że mogłem pomóc i to tak skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NA JUTRO!! ludzie pomocy jak ktos ma jakies linki lub materialy na temat z fizyki "wpływ pojazdów mechanicznych na środowisko naturalne" tylko jakies powazne bo to dla siostry ona jest w klasie maturalnej (nie podawac linków z wiki,ściągi itp.bo to mam ale mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować