Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nie możesz robić proporcji:
Masa - objętość
Masa - x (masa)
W takim wypadku, jeśli chcesz wyliczać z objętości, to x, to jest objętość, a nie masa. Policz lepiej masę molową glukozy i tlenu i proporcja będzie taka:
180g - 192g
1000g - xg

Po wyliczeniu wychodzi ~1066,67g

Taki wynik jest oczywiście tylko dla warunków normalnych. Jeżeli miałeś podane jakieś inne to wtedy jeszcze równanie Clapeyron''a trzeba zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcięło posta.;/ ok jeszcze raz
Węgla w cząsteczce glukozy jest 72 u
Tlenu 96 u
Wodoru 12 u
Masa tlenu w tej cząsteczce to około 53%
więc gdy C6H12O6 + O6
to masa tego O6 powinna wynosić 530 gram
ale zobacz, czy Belegdil dobrze zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proporcja wygląda tak:
masa molowa glukozy - masa molowa tlenu
masa glukozy - masa tlenu (x)
czyli
180g - 192g
1000g - xg

(1000g razy 192g) przez 180g = xg
x ~ 1066,67g

20071122184035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie chodzi mi o tlen z glukozy, tylko tlen który powstał w czasie reakcji. Napisałem wyraźnie. Podczas reakcji fotosyntezy powstaje glukoza i tlen, mi chodzi tylko o ten tlen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:43, Union Pacific napisał:

Nie. Nie chodzi mi o tlen z glukozy, tylko tlen który powstał w czasie reakcji. Napisałem wyraźnie.
Podczas reakcji fotosyntezy powstaje glukoza i tlen, mi chodzi tylko o ten tlen.


To ty mnie źle zrozumiałeś. Z reakcji powstaje C6H12O6 i O6 i to właśnie drugie O6 według mnie waży ~ 53 gramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:46, Union Pacific napisał:

Ok, choć nie wiem po co obliczałeś masę molową tlenu... my na lekcji tak nie robiliśmy.


Możesz to zrobić z objętością, ale wtedy proporcje wyglądają tak:
masa molowa glukozy - objętość molowa tlenu
masa glukozy - objętość tlenu (x)

Nie będę rozpisywał całego. Po wyliczeniu x, wychodzi ~746,67 dm3 (dm3, a nie g!). Dzielisz to, przez 22,4dm3 i wychodzi, że do reakcji zużyto ~33,34 mola tlenu. Ponieważ jeden mol tlenu (O2) to 32g, więc
33,34mol razy 32g = około 1066,67g

Wg mnie łatwiej jest tym wcześniejszym sposobem, ale rób jak chcesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze napisać rozprawkę o tym ze warto ginąc za ojczyznę do tego potrzebuje jeszcze dwóch bohaterów historycznych lub z literatury którzy zginęli za ojczyznę poda ktoś 2 takich bohaterów?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z literatury? Z Władcy Pierścieni: Dwie Wieże, gdy entowie szli na Isengard. Słowa enta "Bardzo możliwe, że kroczymy ku zagładzie"; "Ostatni przemarsz entów", byli gotowi iść na samobójczą walkę byleby tylko przeciwstawić się wrogowi, drugim przykładem np. William Wallace, zginął jako przywódca powstania szkockiego przeciw anglikom, do końca się nie poddał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak w Excelu napisać funkcje "JEŻELI" z 4 albo 3 warunkami (np. jeżeli średnia ucznia jest równa lub większa 4,75 (średnia podana jest w komórce F1) to prawda to "promocja z wyróżnieniem" jeżeli nie to "promocja". Jeżeli wśród ocen (komórki A1-E1) jest 1 to "bez promocji". A jeżeli średnia równa jest 6,00 to "promocja celująca"-- kolejność oczywiście dla mnie nie ma znaczenia)

A i to oczywiście żeby w jednej komórce było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tuna, poproś jeszcze raz żeby Ci ktoś to zrobił, bo ja już na dziś mam za dużo roboty ze swoimi lekcjami, niestety... sorry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 19:02, Anarion Liadon napisał:

Musze napisać rozprawkę o tym ze warto ginąc za ojczyznę do tego potrzebuje jeszcze dwóch bohaterów
historycznych lub z literatury którzy zginęli za ojczyznę poda ktoś 2 takich bohaterów?

Pozdrawiam


Ja mogę Ci podać Leonidasa, króla Sparty, który wraz z 300 Spartiatami bronił wąwóz w Termopilach aż do śmierci, mimo iż wiedział, że nie mają szans z tak liczną armia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 19:40, pizmak666 napisał:

tuna, poproś jeszcze raz żeby Ci ktoś to zrobił, bo ja już na dziś mam za dużo roboty
ze swoimi lekcjami, niestety... sorry :/


noo... :/

KTO MI TO ZADANIE ZROBI?? z góry dzięki :)

20071122200447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi pomóc zadaniem 5 i 7 ? Niestety nie było mnie na lekcjach i zupełnie nic nie rozumiem :/ I niestety mam to na jutro :/

20071122215521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować