Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

a ja mam głupie pytanie,
czy ma ktoś scenariusz na kilka do 10 osób wystawić na coś ala święto szkoły? Jeśli tak to albo tutaj , albo gg - 11665953... BArdzo proszę o szybką interwencję ;)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje na informatykę informacje o fringu i o mts ale w necie nie mogę znaleźć o nich żadnych informacji. Czy ktoś mógłby mi dać jakiegoś linka lub wysłać na e-maila(skillerdw@interia.pl) informacje o tych technologiach? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką małą prośbę, jestem pod presją czasu, a na historię muszę przygotować pewne tematy, jednak trudno mi jest znaleźć jakiekolwiek informacje. Prosiłbym bym o jakieś linki, czy info jeśli ktoś posiada/chce mu się szukać czy coś ;] Spieszę się z tym, sam będę szukał, ale każda pomoc się przyda :>

Oto tematy:
Konflikt polsko-ukraiński w 1918-1943 + rzeź wołyńska

Organizacje podziemne w Polsce w latach 60 (nie mam pojęcia jakie wtedy były ;P)

Forma oporu intelektualistów w PRL''u

Emigracyjne środowiska polityczne po II wś (paryska kultura, wiadomości lońdyńskie, kontakt)

Jeśli ktoś coś o tych rzeczach wie - niech pisze ;)

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was taką prośbę. Otóż muszę zrobić prezentację nt " Po co uczymy się matematyki:". Do tego tematu przydatne by były zastosowania matematyki w różnych dziedzinach np. informatyce. Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy, aby trochę owych zastosowań wypisać, to byłbym zobowiązany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś przetłumaczyć ten tekst na hiszpański?
Wiek
Płeć
Narodowość
Gdzie mieszkasz?
Jaki jest Twój ulubiony gatunek gier komputerowych?
Ile legalnych gier kupujesz na miesiąc?
Ile nielegalnych gier kupujesz na miesiąc?
Gdzie zazwyczaj kupujesz gry komputerowe?
W sklepie internetowym dystrybutora.
W innym sklepie internetowym.
W supermarkecie.
W sklepie z grami.
Ile jesteś w stanie wydać na jedną grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMÓŻCIE BŁAGAM !!!! Potrzebne mi sa odpowiedzi na dzis.

1.przyklady energi wewnetrznej mozna zwiekszyc..
2.sposoby zmiany energi wewnetrznej
3.po deszczu nastepuje zwykle ochlodzenie powietrza dlaczego?
4.narysuj wykres zaleznosci temp lodu od dostarczonej energi. 1kg lodu o temp -15 C pyniesiono do pkoji (20C) i zostawiono nazwoj oppowiedne odcinki wykresu
5.o ile zmaleje energia wewnetrzna dwukilogramowego zelaza jesli go ochlodzimy od 50 C do 20 C. cieplo wlasciwe zelaze c=450 J/kg*C
6.jezeli taka sama ilosc ciepla dostarczymy jednakowym masom substancji (1kg) wymienionym poniżej to najbardziej temp wzrośnie a naj mniej ? aluminium c=900 drwno c=1800 woda c=4200
7.kawalek zelaza o masie 0.2 kg i temp 1200 C wrzucono do wody o temp 20 C w wyniku czego woda ogrzala sie do temp 90 C jaka byla masa wody ?
c wody=4200
c zleaca=4600
8.w jakim stanie skupienia energia wewnetrzna danej substancji jest najwieksza ? odp uzasadnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 16:26, dannik napisał:

Rzeź wołyńska: wikipedia.pl

O tym wiem ;) Niestety trudno mi znaleźć cokolwiek więcej o tym konflikcie, bo nie chodzi jedynie o rzeź, a o wszystko.

Dnia 01.06.2008 o 16:26, dannik napisał:

Opór intelektualistów może to? : http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36039,3446026.html

Dzięki, też znalazłem. Uaktualnie to co szukam.

Dnia 01.06.2008 o 16:26, dannik napisał:

Dalej nie chiało mi się szukac. :) Może jeszcze coś znajdę.


Jakby coś, to możesz pomóc z tym:
Z tym konfliktem polsko-ukraińskim na przestrzeni lat 1918-1943 (a może 1948, może źle zapisałem). - o tym mam tylko o rzezi wołyńskiej, a to za mało. Coś wiecej o konflikcie muszę znaleźć.

Ogranizacje podziemne w latach 60 - na razie udało mi się znaleźć sporo informacji o organizacji "Ruch", która zdaje się być wtedy największą tego typu organizacją. Jedna podejrzewam, że był też inne a nie mogę nic znaleźć.

Głównie informacje o miesięczniku "Kontakt", bo o paryskiej "Kulturze" i "Wiadomościach" Londyńskich co nieco mam (wikipedia + jakieś inne źródło). O Kontakcie mam bardzo mało.

Form oporu intelektualistów już nie szukam - znalazłem sporo rzeczy na ten temat.

Dzięki z góry ;] A sam wracam do szukania (już cały dzień, dziś o wczoraj nad tym siedzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do konfliktu. Chyba się pomyliłeś. Jednak znalazłem z tych lat 1943-1948.Dobrze, że powiedziałeś o pomyłce, bo nic nie było. Będziesz miał roboty, bo za wiele nie ma, adużo do przeczytania i wyszukiwania:

1. http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2475
2. http://pl.shvoong.com/books/486206-tak-było-bieszczadach-walki-polsko/
3. http://www.lemko.org/rzeczpospolita/rzeczpospolita2.htm
4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraińska_Powstańcza_Armia
5. http://www.myslpolska.org/?article=85

To największe chyba strony jakie znalazłem. Powodzenia. Mam nadzieję, że choc trochę pomogłem. Mogę jeszcze sprawdzic w Encyklopedii Historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:17, tomek-bob napisał:

Hmm mam problem z Woku:
Jak sądzisz dlaczego kino przedstawiające fikcje jest znacznie popularniejsze niż dokumentalne?


1. WOK - Wiedza o kulturze ? Pytam bo ja czegoś takiego nie miałem ;D.
2. To ma być w formie jakiej ? Notka czy same podpunkty etc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:32, KŁEJK napisał:

> Hmm mam problem z Woku:
> Jak sądzisz dlaczego kino przedstawiające fikcje jest znacznie popularniejsze niż
dokumentalne?

1. WOK - Wiedza o kulturze ? Pytam bo ja czegoś takiego nie miałem ;D.
2. To ma być w formie jakiej ? Notka czy same podpunkty etc ?

same podpunkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:36, tomek-bob napisał:

same podpunkty


- filmy na podstawie fikcyjnych wydarzeń są dla części ludzi ciekawsze niż nudne "historie z życia wzięte"

- takie kino pozwala się odprężyć i pomarzyć o tym jak mogłoby być ( np: "Władca Pierścieni" czy "Eragon" ;D ), ludzie poniekąd w ten sposób "przenoszą" się do "lepszego świata".

- ludzie mają dość "szarej rzeczywistości" na co dzień więc uciekają przed nią oglądając filmy z gatunków sci-fi / fantasy

- kino dokumentalne jest zazwyczaj "cięższe" w odbiorze, wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia

- kino dokumentalne porusza dość często ważne kwestie: - kara śmierci, terroryzm, bieda, globalizm, aborcja, wojna etc. więc jest kierowane do węższej grupy odbiorców niż w przypadku kina opartego na nieprawdziwych wydarzeniach ( rozrywka masowa ).

To tak na szybko ... jak za mało to odpisz ... jak będę miał czas to najwyżej potem nad czymś jeszcze mogę pomyśleć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:48, KŁEJK napisał:

> same podpunkty

- filmy na podstawie fikcyjnych wydarzeń są dla części ludzi ciekawsze niż nudne "historie
z życia wzięte"

Wielkie dzięki , uratowałeś mi życie chłopie ;) A tak zapomniałem odpisac na twoje pytanie: -WoK -Wiedza o kulturze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi powiedzieć jakie jest pole powierzchni prostopadłościanu o wymiarach: 3 cm, 0,2 dm i 4 cm, oraz podać obliczenia(niekonieczne, ale fajne by było jakbym dostał). Potrzebuje tego jeszcze dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:01, dominikańczyk napisał:

Mógłby mi powiedzieć jakie jest pole powierzchni prostopadłościanu o wymiarach: 3 cm,
0,2 dm i 4 cm, oraz podać obliczenia(niekonieczne, ale fajne by było jakbym dostał).
Potrzebuje tego jeszcze dzisiaj


Jesteś w 2 gim.? To banał. :)

(2x3 + 2x4 + 3x4) x 2=52 cm2

Proste? Mam nadzieję, że w pośpiechu dobrze policzyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:06, dannik napisał:

> Mógłby mi powiedzieć jakie jest pole powierzchni prostopadłościanu o wymiarach:
3 cm,
> 0,2 dm i 4 cm, oraz podać obliczenia(niekonieczne, ale fajne by było jakbym dostał).

> Potrzebuje tego jeszcze dzisiaj
>

Jesteś w 2 gim.? To banał. :)

(2x3 + 2x4 + 3x4) x 2=52 cm2

Proste? Mam nadzieję, że w pośpiechu dobrze policzyłem. :)


0.2 dm to 2 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:10, dannik napisał:


> 0.2 dm to 2 cm?

1dm, czyli 1 decymetr = 10 cm.
Stąd 2/10 dm = 2 cm

mógłbyś mi narysować (mniej więcej) ten prostopadłościan? Bardzo mi zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować