Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2009 o 09:10, dawidos170 napisał:

A możesz wyjaśnić czemu mieliby na irc zaglądać ? Jest oklit oraz half-opy w postaci
Furrbacca, Marrbacca, cinusa czy Volvoxa ( ostatnimi czasy ).


Volvox jest Moderatorem... Ogolnie Moderatorzy uslug serwisu gram.pl maja tez mozliwosc moderowania IRCa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 10:27, Wojman napisał:

Volvox jest Moderatorem... Ogolnie Moderatorzy uslug serwisu gram.pl maja tez mozliwosc
moderowania IRCa.


Tak wiem ale z moderatorów na irca rzadko kto wpada. Ostatnio Volvox tam przesiaduje więc wymieniłem i jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:32, libero85 napisał:

Nie wiem czy to dobre miejsce .....


Gdy się czegoś nie zna, to szuka się "instrukcji obsługi". A tu taka jest. Na samej górze, w przypiętym poście. Takie magiczne słowo na "f";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:36, Dux napisał:

> Nie wiem czy to dobre miejsce .....

Gdy się czegoś nie zna, to szuka się "instrukcji obsługi". A tu taka jest. Na samej górze,
w przypiętym poście. Takie magiczne słowo na "f";)


I teraz zrobimy watek na 40 stron jak to ja niedobry nie znalazlem ... Przepraszam bardzo za zrujnowanie tak wspanielgo tematu swoim nedznym postem , kajam sie , obiecuje porpawe , i szerzej otwarte oczy na przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak mam być szczery, tak wrzucając swoje "trzy grosze" to nie tylko z jego powodu "...dyskusja cierpi..." ...
To tak między wierszami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:39, libero85 napisał:

I teraz zrobimy watek na 40 stron jak to ja niedobry nie znalazlem ... Przepraszam bardzo
za zrujnowanie tak wspanielgo tematu swoim nedznym postem , kajam sie , obiecuje porpawe
, i szerzej otwarte oczy na przyszlosc.


Lol Post brzmi jak by był skierowany do Miłościwie Nam Patronującej TYHE, kiedy zabiera delikwenta do Sali Tortur... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto też spojrzeć na daty dodania postów, co by zrozumieć skąd sie biorą "zdublowane" rady. A nuz sie wyeliminuje podejrzenie o wredna naturę rad dającego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:42, Piterus_Von_Drackus napisał:


Lol Post brzmi jak by był skierowany do Miłościwie Nam Patronującej TYHE, kiedy zabiera
delikwenta do Sali Tortur... :P


O ciekawa perspektywa .... no nic jeszcze raz przepraszam za malego syfa... wracam skad przybylem
Over&out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:35, Shelazar napisał:

Witam, czy ostrzeżenia zapisują się w jakiejś bazie danych?

Z tego co mi wiadomo - tak. W pewnym sensie.
Przynajmniej tak wynika z ... obserwacji działań moderatorów. Uzasadnienia typu "Dostałeś już kilka ostrzeżeń tutaj, tutaj i tutaj [...]" można spotkać dosyć często :)
Z pewnością pamięta o nich moderator, który je wlepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:35, Shelazar napisał:

Witam, czy ostrzeżenia zapisują się w jakiejś bazie danych?

owszem, są w "kartotece" gramowicza/czki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:57, WorldWar3PL napisał:

> Witam, czy ostrzeżenia zapisują się w jakiejś bazie danych?
Z tego co mi wiadomo - tak. W pewnym sensie.
Przynajmniej tak wynika z ... obserwacji działań moderatorów. Uzasadnienia typu "Dostałeś
już kilka ostrzeżeń tutaj, tutaj i tutaj [...]" można spotkać dosyć często :)
Z pewnością pamięta o nich moderator, który je wlepił.


Nie do końca się zgodzę bo były przypadki,kiedy delikwent słyszał jakieś magicznie utworzone ostrzeżenia :) W stylu dostałeś x ostrzeżeń czas na degrada/bana ;) Więc to też tak nie do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:59, dawidos170 napisał:

Nie do końca się zgodzę bo były przypadki,kiedy delikwent słyszał jakieś magicznie utworzone
ostrzeżenia :) W stylu dostałeś x ostrzeżeń czas na degrada/bana ;) Więc to też tak nie
do końca


No ale między tym, że użytkownik dostał ostrzeżenie, a tym, że o tym wie, jest jeszcze spora droga. I nie znaczy to jeszcze, że to wina moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:49, Dux napisał:

> I nie znaczy to jeszcze, że to wina moderatora.


Hmm a możesz mi wytłumaczyć jak miałby zadziałać taki mechanizm ? User ma ostrzeżenie choć o nim nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 18:10, dawidos170 napisał:

Hmm a możesz mi wytłumaczyć jak miałby zadziałać taki mechanizm ? User ma ostrzeżenie
choć o nim nie wie ?


Bardzo prosto. Gdy pojawia się bezsensowny wątek ludzie dopisujący się tam niepotrzebnie dostają ostrzeżenia. Ale moderator nie odpisuje każdemu z osobna tworząc kilka czy kilkanaście wpisów w niepotrzebnym przecież wątku tylko podsumowuje to w jednym poście. Ponieważ nie odpowiada bezpośrednio użytkownikom nie wyskakuje informacja że jest tam coś ich dotyczącego i o ile sami nie zajrzą do niego mogą się nigdy nie dowiedzieć że mają ostrzeżenie. A przecież zamknięty wątek szybko poleci w dół. To tylko jeden przykład na to, jak można dostać ostrzeżenie i nie wiedzieć o tym. Są jeszcze inne możliwości, ale ta wydaje mi się najczęstsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem kilka razy w tym temacie, że system ostrzeżeń szwankuje i trzeba zrobić z nim porządek (przy okazji rozmów z Wojmanem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się