Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

A, ze tez czlowiek glupi, nie ma co robic po nocy i bierze sie za czytanie. Buszujac po gramowym archiwum napotkalem interesujacy w swietle ostatnich wydarzen post. Cytuje:
Rzezim: "Jak widać zostanie moderatorem jest długofalowo procedurą autobanowania użytkownika." [ http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=2455 - dla chetnych caly post].
Coz, widac kamikadze nie brakuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 12:39, Rzezim napisał:

Jak widać zostanie moderatorem jest długofalowo procedurą autobanowania użytkownika. /.../
Jak wiadomo, świat nie znosi próżni pytanie, kto teraz stanie się "złym" modem. Wcześniej był Hern, potem kNOT, ciekawe kto teraz.

Może... Rzezim? ;-D

PS. Całą zasługę odgrzebania tego posta należy przypisać LifaRowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po pierwsze składam w tym miejscu zażalenie. Dlaczego wszystko najciekawsze na tym forum dzieje się jak mn ie nie ma, co? O 16.55 zamykam komputer i idę do domu, a już o 17.22 odzywa się Czerwony Budo:D
2. Moje wielki gratulacje (i szczere wyrazy współczucia zarazem;) dla nowej Wielkiej Piątki:) Tych panów już znamy (nawet jak nie gadałem to przewijali się w wielu wątkach), doświadczenie mają niemałe więc pewnie sobie poradzą.
3. Matko boska, czy Wy wszyscy musicie tyle pisać? Jakoś lubię czytać ten wątek, ale żeby mi nawalić tyle tekstu w ciągu kilku godzin? Litości nie macie:D

No i jeszcze raz gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 02:41, A-cis napisał:

> kto teraz stanie się "złym" modem. Wcześniej był Hern, potem kNOT, ciekawe kto teraz.

Dnia 22.12.2006 o 02:41, A-cis napisał:

Może... Rzezim? ;-D


kneź śmiał się, a krucy krakali i psy wyły z radości czy z trwogi

(J.I. Kraszewski, Stara baśń)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 07:51, Dux napisał:

1. Po pierwsze składam w tym miejscu zażalenie/.../


Dostałem cynk z centrali, że właśnie wyłączasz kompa, odczekałem z poł godzinki, żeby mieć pewność że Cię nie będzie i dawaj na forum :>

Dnia 22.12.2006 o 07:51, Dux napisał:

3. Matko boska, czy Wy wszyscy musicie tyle pisać? Jakoś lubię czytać ten wątek, ale żeby mi
nawalić tyle tekstu w ciągu kilku godzin? Litości nie macie:D


No coż, wniosek jeden- musisz szybciej czytac, albo cześciej siedzieć na forum :)

Dnia 22.12.2006 o 07:51, Dux napisał:

No i jeszcze raz gratuluję:)


A ja jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 08:01, Budo napisał:

Dostałem cynk z centrali, że właśnie wyłączasz kompa, odczekałem z poł godzinki, żeby mieć
pewność że Cię nie będzie i dawaj na forum :>


Aha! Od pewnego czasu mam w pracy głuche telefony. Dzwoni ktoś, podnoszę więc słuchawkę a ten ktoś wtedy się rozłącza. Teraz wiem kto za tym stoi:DDD

Dnia 22.12.2006 o 08:01, Budo napisał:

No coż, wniosek jeden- musisz szybciej czytac, albo cześciej siedzieć na forum :)


Heh, jak się kiedyś w końcu zawezwę i zainstaluje internet w domu to się dopiero zacznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... widze, ze Sol jednak zle wybrala :/. Kurde... tak cos czulem, zeby Jej napisac, by przed podejmowaniem takiej decyzji dobrze sie zastanowila :/. Czemu znow nie posluchalem siebie i nie zrobilem tego ;(? cinus'' Modem ?! Przeciez to straszna rzecz jest.... marakra (literowka z ''r'' zamierzona ;))...
A na serio - pamietaj cinus'', ze... mnie pamietasz... yyyy... znaczy sie ;)... Wroc. Przed Toba ciezka praca i koniecznosc podejmowania czasami trudnych decyzji (czy dany wybryk zasluguja jedynie ostrzezenie czy juz degrad czy, nawet, ban). Pamietaj, ze teraz uzytkownicy beda skarzyc sie na Twoja prace, nie pomagajac Tobie lub, wrecz, dodajac Ci pracy. A przede wszystkim - pamietaj, ze teraz musisz czytac prawie wszystkie rzeczy na forum. Nawet te, ktorymi sie nie interesujesz lub wrecz nie lubisz.
A juz tak calkowicie na serio - zycze powodzenia! Tylko sprobuj mi sie z Konkursu wypisywac ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie ZDRAJCO! ;D
Jak to było: ja nic nie wiem, nic nie wiem ;))

Gratki jak stąd do Ciebie i spowrotem :)

Ps. dasz pożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tutaj moge powiedzieć, że akurat mam duże doświadczenie w takich sprawach (na jednym foru mieć bana a potem awansować na supermoda...];D). Niektórzy mówią, że fajnie być modem, że to tylko same przywileje. Ja niestety dobrze wiem, że moderowanie forum nie jest wcale takie, że "jestem ponad userami". Wręcz przeciwnie - mod to user, który ma kilka dodatkowych praw ale również obowiązków. Przede wszystkim dobrego moderatora powinna cechować pewna wyrozumiałośc do userów, znam jednak wielu dobrych modów, którym nerwy bardzo często puszczają (no ale jak wchodzą takie persony i piszą typowo noobowate rzeczy to trudno nie dostać białej gorączki=__=''.
Kolejna ważna rzecz to pewien dystans do userów- nie, nie taki, że izolujemy się i nie rozmawiamy z byle okazji. Ba, wręcz przeciwnie - powininno się samemu zakładać nowe tematy, zaczynać rozmowy itd itp etc. Jednocześnie jednak user powinien czuć, że mimo wszystko nie powinien przesadzać z pewnymi zachowaniami...^^
No i wreszcie mod powinien być konsekentny. Jeśli coś mu nie wyjdzie *skasuje ważny temat albo co* to powinien się do tego przyznać samemu, podobnie jeśli zacznie na forum kłótnie, nie powinien zwalać nainnych.

Ile ja spełniam tych wymagań? Cóż, całkiem sporo, ale mam jedną wadę (dla mnie to zaleta:)) - nie zawsze się podporządkowuje decyzją admina, odbanowuje z własnej woli, kłóce się często na tematy pozornie juz zamknięte itp. Po prostu jeśli uważam, że coś jest słuszne - lub nie - to nie siedze cicho, staram się uświadomić to innym (co nie znaczy, że mnie się nie daje przekonać). Właśnie za to dostałem bana, jak byłem jeszcze userem - mnie i kilku innym osobm nie podobała się decyzja admina głównego (właściwie to kilka, a nawet sporo decyzji...). W końcu nie wytrzymaliśmy no i nawrzucaliśmy, co skończyło się banem. :) No dobra ale koniec offtopu powiedziałem co miałem, i wypadam na wigilie:P *wyskakuje przez okno*]xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czuję że jestem ostatnią osobą na tym forum , która nie złożyła gratulacji nowym moderatorom więc robię to a jako że niedługo święta robie z tego dwupak a więc

gratuluję wszystkim nowym modkom i składam serdeczne życzenia zdrowych i pogodnych świąt

PS
Gratuluje z małym poslizgiem ale jednak pierwszego zamkniętego tematu :) mam nadzieje że to nie ostatni i niedługo dobijesz do stówy mam nadzieje jednak że nie za szybko bo oznaczało by to wysyp na święta kretyńskich i nic nie wnoszących tematów
PPS
spamer to osoba która pisze dużo postów w krótkim czasie a jak się nazywa osoba która zamyka i degraduje na potęge ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 12:50, skaybay napisał:

Gratuluje z małym poslizgiem ale jednak pierwszego zamkniętego tematu :) mam nadzieje że to nie ostatni i niedługo dobijesz do stówy


Życzmy im raczej jak najmniej pracy i jak najmniej głupich tematów do zamykania. :)

Dnia 22.12.2006 o 12:50, skaybay napisał:

spamer to osoba która pisze dużo postów w krótkim czasie a jak się nazywa osoba która zamyka i degraduje na potęge ? ;)


Degrader? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 12:52, glizda101 napisał:

> spamer to osoba która pisze dużo postów w krótkim czasie a jak się nazywa osoba która
zamyka i degraduje na potęge ? ;)

Degrader? ;]

Albo "Zamykacz" coby po polskiemu było ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2006 o 12:50, skaybay napisał:

spamer to osoba która pisze dużo postów w krótkim czasie a jak się nazywa osoba która zamyka
i degraduje na potęge ? ;)


knoter

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 12:54, CermatoX napisał:

knoter


A Ty dalej nie możesz zapomnieć... musiałeś mieć jakieś traumatyczne przeżycia z nim związane ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 12:54, CermatoX napisał:


> spamer to osoba która pisze dużo postów w krótkim czasie a jak się nazywa osoba która
zamyka
> i degraduje na potęge ? ;)

knoter

--
Cerm


Good joke. To jakaś prywatna sprawa czy tylko tak dla śmiechu, bo w sumie taki jest knot :D
Twój taki drugi post widze.
Btw mam nadzieje, że Budo to włąsnie czerwonym został za knota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2006 o 12:59, NomenNescio napisał:

Good joke. To jakaś prywatna sprawa czy tylko tak dla śmiechu, bo w sumie taki jest knot :D


Był... BYŁ rok temu życzyłem wszystkim i sobie przedewszystkim http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2738&pid=15 i się spełniło

Dnia 22.12.2006 o 12:59, NomenNescio napisał:

Twój taki drugi post widze.


Tamten właśnie był sprzed roku (vide link)

Dnia 22.12.2006 o 12:59, NomenNescio napisał:

Btw mam nadzieje, że Budo to włąsnie czerwonym został za knota


Żle mu życzysz?:)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 00:46, Furrbacca napisał:

> Cóż, późno już, trzeba iść spać. Zanim jednak oddam się w czułe objęcia Piaskowego Dziadka,
> chciałem napisać, że kimkolwiek by nie był Moderator lub Pracownik CDP nieustannie kasujący
> wypowiedzi Widka i banujący go bez możliwości wypowiedzenia się na temat odebrania mu prawa
> do wypowiedzi na Forum, to w tej chwili stracił u mnie baaardzo dużą część szacunku.
"Decyzje moderatorów lub pracowników CD Projekt dotyczące użytkownika bądź jego wypowiedzi,
są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym użytkownikiem i nie podlegają dyskusji
na gram.pl."
I Ty, i Widek akceptowaliście regulamin. Z tego co wiadomo, to Widek nawet pięć razy...

Ale ja wcale nie mówiłem, że nie akceptuję tego regulaminu, tylko że chcę go zmodyfikować. Wiesz, czasem bywa tak, że ludzi nachodzą (uwaga - trudne słowo!) refleksje. I te refleksje, rozumiesz, mogą przyjść w najmniej oczekiwanym momencie - do mnie przyszły teraz.

Dnia 22.12.2006 o 00:46, Furrbacca napisał:

> Resztę straci zapewne, jeśli nie ujawni swojej tożsamości. I nawet jeśli tej osobie nie zależy na
> tym, czy ją szanuję, czy też nie, to niech wie, że jest na tym forum choć jedna osoba, która
> nie zgadza się na takie metody postępowania Moderatorów - na metody chamskie i stawiające jednych
> użytkowników ponad drugimi.
Czemu nikt nie pomyśli nigdy o rozwiązaniu sprawy bez podawania jej do opinii publicznej? Czemu
wszyscy próbują grać na emocjach innych użytkowników?
Niech Widek użyje moderator@gram.pl i tam śle swoje żale.

Gdybyś nieco dokładniej prześledził całą sprawę, zamiast wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia, wiedziałbyś, że Widek pisał do gram.pl w tej sprawie, jednak nie doczekał się odpowiedzi. Kogoś musiał jednak ten mail potwornie urazić, biorąc pod uwagę fakt, ze się tak na niego uwziął. Bo gdybym chciał i potrafił wymienić WSZYSTKICH użytkowników, którzy mają na tym forum dwa lub więcej kont, to mogłoby się okazać, że grono Gramowiczów jest w rzeczywistości szczuplejsze o połowę... Więc, żeby było sprawiedliwie, niech się Moderatorzy wezmą za powtórne banowanie i kasowanie postów WSZYSTKICH, którzy mają więcej kont, niż jedno.

Dnia 22.12.2006 o 00:46, Furrbacca napisał:

> W ten sposób, mam nadzieję, skończy się samowolka co niektórych "czujących się ważnymi"
> na tym Forum.
I zarazem trolle poczują się dużo pewniej. Nie, regulamin jest dobry. Tylko ludzie go nie przestrzegają,
a później mają pretensje. Najlepiej w końcu nagiąć zasady do własnych widzimisię, prawda?

Czy Ty w ogóle widzisz, co piszesz? Jak nagiąć zasady, w jaki sposób? Przecież wyraźnie napisałem, że wniosę do CDP o zmianę, a nie, ze wejdę do nich z karabinem i każę im to zrobić... Ale jeśli Tobie pasuje miejsce, w którym ktoś może ocenzurować to, co miałeś innym do powiedzenia całkowicie bez powodu, to proszę bardzo - pozostań bierny. Zresztą, nie rozumiem co złego widzisz w tym, żeby Moderatorzy podawali powody swoich działań?

Dnia 22.12.2006 o 00:46, Furrbacca napisał:

--> Scorp
> Jak żyje nie spotkałem się jeszcze z sytuacją że mordki usuwały posty i banowały bez podania przyczyny.
Przyczyna została podana - mimo wielokrotnych ostrzeżeń i degradacji nie nastąpiła poprawa
w postępowaniu. Zgodnie z regulaminem pozostawało więc jedno wyjście - ban.

Dokładnie, chodziło tu o fakt, że był to kolejny "dziwny" temat, jaki założył Widek. W takim razie powiedz mi - co złego było w tych tematach, skoro w żaden sposób nie łamały one regulaminu? To, że poruszały tematy, które się komuś nie podobały, że wydawały się komuś pozbawione sensu? Wiele jest takich na forum i jakoś obok nich Moderatorzy mogą przejść obojętnie, ale akurat na Widka trzeba się było uwziąć...

Dnia 22.12.2006 o 00:46, Furrbacca napisał:

--> Lifar
> Mi sie wydawalo inaczej - konto zbanowane takim powinno pozostac.
Powinno.
Banuje się konta, ale nie po to, by to konto zmienić, lecz po to, by użytkownik z niego korzystający
przestał się wypowiadać. Nawet z innego, niezbanowanego konta.

W takim razie, jeśli powinno, to dlaczego tak nie jest? A może raczej - dlaczego tak nie jest w przypadku wszystkich? Jest to, moim zdaniem, najważniejsze zastrzeżenie do pracy moderatorów na tym forum - nierówne traktowanie użytkowników, które z kolei podchodzi pod jeden z punktów Regulaminu, który za niepożądane uważa "szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony". Bo czy komuś podoba się miejsce, w którym jednych ludzi lubi się bardziej, niż drugich? Wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się