Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2010 o 12:56, Xantus napisał:

Zadziwiające dlaczego nikt z panów managerów nie wpadnie na pomysł
zapytania - "Hej, co byście chcieli na stronie? Czego wam brakuje? Co lubicie, a co nie?".

Przeciez to juz bylo. W 2008 roku ;)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37581&u=325


Wojman - fail XD. Spojrz na to tez z innej strony. Starzy, aktywni uzytkownicy juz sie wypowiedzieli. Liczba userow nie bedzie rosnac lawinowo. Zreszta. Jest 9. luty i choc nie ma nawet polowy miesiaca, to na koniec tegoz, liczba userow, ktore sie wypowiedziala nie bedzie znaczaco wyzsza niz obecne 2666 userow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 12:33, POZDRO-Grizzly napisał:

heh fajne statystyki :) Ja na nie nigdy nie patrzyłem ale i tak po samym forum zauważyłem
że jego atrakcyjnośc spadła. Albo ja wyrosłem albo tu nie dzieje się już tak dużo ciekawych
rzeczy ;p


Dla mnie wystarczy popatrzeć na same konkursy na forum - z tego co wiem żyje tylko jeden, a i tak biednie wygląda. Mafia nie żyje, chyba wszystkie ambitniejsze gry forumowe również odeszły w niepamięć. Forum niemal całkowicie straciło dawny klimat, a community leży i kwiczy (ostatnio chyba nawet nie kwiczy, bo nie zauważyłem absolutnie żadnych działań, choć fakt że jakoś nie interesuję się tematem od dłuższego czasu...).

@Wojman
I ty chcesz manipulować statystykami... :P
Fakt faktem pokazałeś w tej chwili że nie miałeś absolutnie żadnego pojęcia o tym co się dzieje z aktywnością na forum, pomimo wszechobecnych zapewnień że wszystko jest pod kontrolą i w jak najlepszym porządku, a jedyny problem to narzekacze którzy czepiają się nie wiadomo czego. A w końcu nimi nie warto się przejmować, jest ich tylko 20... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 14:18, Xantus napisał:

Ok, przyznaję rację. Jednak to było jak mały plasterek na urwaną nogę.


Plaster? To chyba za dużo powiedziane. Ostatnio ktoś z obecnych na tym spotkaniu (chyba Volvox) wypowiadał się, że jedynym praktycznym jego skutkiem było wydzielenie podforum dla quizów i zabaw. Biorąc pod uwagę jak temat rozdmuchano efekt jest co najmniej śmieszny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2010 o 14:11, Piotrek_K napisał:

Przeciez to juz bylo. W 2008 roku ;)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37581&u=325


Było i raczej nie wróci, bo ludzie, którzy jakoś "ogarniali" sprawy dot. community i mieli trochę zapału, chęci itp, żeby robić coś "nowego", sobie poszli. Kiedyś gram.pl był robiony przez graczy, pasjonatów (tak przynajmniej mi się wydaje), a teraz jest robiony przez biznesmenów. I szczerze powiedziawszy, to jeśli taka sytuacja jaką gram przedstawia teraz była na początku jego istnienia, to szybko by zatonął, a przynajmniej ja i więszkość osób, które znam, w ogóle nie fatygowałaby się, żeby zakładać tu konto, no ale co zrobić...

@Wojman - zauważ, drogi Panie, że fakt, iż tylko część tutaj krytykuje to, co się dzieje na forum, nie oznacza, że inni z tym się zgadzają. Po prostu większość, w tym i na przykład ja, dobrze wie, że i tak nic nie zmieni, więc po co się wysilać? : )
Przecież wszyscy, co narzekają, to od razu "wrogowie" portalu, maruderzy, buntownicy, "buraki"...
Niee, zdecydowanie - szkoda zachodu ; )

Pozdrowienia,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam co ma przeszłość moderatora do jego pracy. Przecież chyba liczy się jak moderuje anie, czy w młodości miał wzorowe zachowanie, zbierał pokemony, cytował wikipedię, czy coś innego. Czyżby moja latarnia intelektu w ten słoneczny dzień świeciła zbyt słabo ?

Co do statystyk z forum to bardzo byłbym ciekaw ile w tych styczniach było postów w quizach i zabawach i jak by bez nich wyglądały te statystyki. <jestem za leniwy by samemu sprawdzać>

Moher@
>Przecież wszyscy, co narzekają, to od razu "wrogowie" portalu, maruderzy, buntownicy,
Raczej nie. Wszyscy, którzy ciągle narzekają, że jest źle, a sami niczego nie zrobią dla poprawy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2010 o 14:45, Mohair napisał:

Przecież wszyscy, co narzekają, to od razu "wrogowie" portalu, maruderzy, buntownicy,
"buraki"...


nie zapominaj o trollach.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 12:47, GBoogie napisał:

Co do nowego modka... cóż ludzie podobno się zmieniają, dobry kawał czasu nie jestem
aktywny na forum, więc nie wiem co się dzieje, ale gdyby oceniać kandydata po historii...
cóż powiedzmy, że Wdowiakm a.k.a. Wikipedia master faworytem by nie był. To takie moje
.02zł


Skoro juz sobie wypominamy przeszlosc to oddaj mi wrescie te zabawki jeszcze z czasow zabaw w piaskownicy. :P No jak dzis mozesz byc prokuratorem skoro je kiedys mi ukradles? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 14:45, Mohair napisał:

Kiedyś gram.pl był robiony przez graczy, pasjonatów (tak przynajmniej mi się wydaje), a teraz jest robiony
przez biznesmenów.


Wczesniej tez byl robiony przez biznesmenow, w koncu powstal po to, by przynosic jakis dochod, nie? ;) Ale wg mnie doszlo do zbyt duzej komercjalizacji i mniejszej dbalosci o uzytkownika/klienta.

@Albii

Dnia 09.02.2010 o 14:45, Mohair napisał:

Wszyscy, którzy ciągle narzekają, że jest źle, a sami niczego nie zrobią dla poprawy. ;)


A co maja/moga zrobic? Gram.pl nie nalezy do panstwa, nie mamy na zadne decyzje wplywu i nie mamy prawa takich praw zadac. Czy moze zhackowac strone tak jak stalo sie to ze stronka CDP bodajze w sierpniu?
To co sie bedzie dzialo z gramem zalezy w 95% od ich przedstawicieli i zarzadcow, jaki beda kreowac wizerunek tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 14:45, Mohair napisał:

zauważ, drogi Panie, że fakt, iż tylko część tutaj krytykuje to, co
się dzieje na forum, nie oznacza, że inni z tym się zgadzają. Po prostu większość, w
tym i na przykład ja, dobrze wie, że i tak nic nie zmieni, więc po co się wysilać? :

Zauważ też że są osoby którym to forum pasuje i jakoś nie zauważają że na forum ekhm.. "źle się dzieje". Mi to forum pasuje,mam tu tematy które regularnie odwiedzam, trochę znajomych i jak na razie nie mam zamiaru się z nim rozstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Pisząc to myślałem głównie o tym, że wszyscy narzekają na złych moderatorów zamiast znaleźć jakiś dobrych bądź samemu wystartować na tą funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:05, Albii napisał:

Pisząc to myślałem głównie o tym, że wszyscy narzekają na złych moderatorów zamiast znaleźć
jakiś dobrych bądź samemu wystartować na tą funkcję.


... ale i tak niewiele to zmienie. Wybrani zostana tylko moderatorzy, ktorzy spelnia m.in. warunki takie jak:

a) dlugi staz na gram.pl
b) b.db. zdanie na temat gram.pl
c) ukonczone 18 lat
d) "czysta" kartoteka
e) inne warunki, ktorych nie (po)znamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

a) dlugi staz na gram.pl


A chcesz, zeby Moderatorem zostal ktos, kto godzine temu zalozyl konto?

Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

b) b.db. zdanie na temat gram.pl


Bzdura.

Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

c) ukonczone 18 lat


Zgadza sie, wszyscy Moderatorzy sa pelnoletni.

Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

d) "czysta" kartoteka


Niekoniecznie. Znam co najmniej 3 Moderatorow, ktorzy w swojej przeszlosci mieli wykroczenia na swoim koncie.

Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

e) inne warunki, ktorych nie (po)znamy :P


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

b) b.db. zdanie na temat gram.pl

Tutaj raczej był powiedział " Nie posiadanie złego zdania na temat gram.pl" ;p

Dnia 09.02.2010 o 15:11, kuba9876543210 napisał:

d) "czysta" kartoteka

Zaznaczasz, że czysta chodzi Ci o przenośnię, czy o to, że "to nie tak do końca"? Bo nie wszyscy moderatorzy są czyści. Ale uważam, że kartoteka nie powinna mieć ostatecznego wpływu na wybór moderatora, bo każdemu noga mogła się kiedyś podwinąć, a po za tym jak się miało degrady, czy warny to wie się dużo na temat tego jak wyglądała i wygląda praca moderatora, jak jest interpretowany regulamin, za co można podpaść oraz także jeżeli było się karanym to wie się jak powinno się działać po ludzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 12:47, GBoogie napisał:

Oj Wojman, Wojman, czas się ogarnąć :P Te statystyki są porównaniem aktywności użytkowników
w STYCZNIU z danych lat. Miesiąc do miesiąca.
Tak więc Tyler ma rację, zarówno ilość użytkowników jak i ich aktywność maleje. Dlaczego
tak się dzieje? Dont know, dont care. Fakt jest faktem.


Ja ci podam dwa przykłady (tak wiem, nie obchodzi cie to):
- jest wyjątkowo zimna zima, ręce marzną przy komputerze :D
- różne osoby maja różne okresy wypowiadania się. Są osoby, które piszą stale i mniej więcej regularnie. Są tez takie jak ja co raz piszą więcej, a bywają miesiące, że nie piszą wcale.

Jeśli już chcemy operować statystykami, a bawić się na ich podstawie w ocenę pozycji/popularności danego serwisu powinniśmy operować statystykami wejść, a nie liczbą użytkowników którzy coś tam napisali. Bo osób które nic nie piszą a tylko czytają, zapewne też jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatel moze sprecyzuje jedna rzecz. Piszac tego posta przed chwila, nie mialem zamiaru w zaden sposob mowic, ze sie z zasadami wyboru kandydata na moderatora nie zgadzam. Stwierdzilem tylko fakty, ktore moga utrudniac wybor potencjalnego moda.

Dnia 09.02.2010 o 15:16, Wojman napisał:

> b) b.db. zdanie na temat gram.pl
Bzdura.


Patrz post Albii. Lepiej tu wg mnie ujal.

Dnia 09.02.2010 o 15:16, Wojman napisał:

> c) ukonczone 18 lat
Zgadza sie, wszyscy Moderatorzy sa pelnoletni.


Uwazam, ze ew. kandydaci nie powinnie byc kompletnie dyskryminowani ze wzgledu na wiek. Raz, ze to przedluza znalezienie kompetentnej osoby (gdyz grono osob, ktore moglbyby byc nominowane moderatorem sie zaweza), dwa ze czesto osoby wiekiem np. 16, 17, 18, 19, 20 sa/moga byc podobnie dojrzale badz nie. :) Wiek teoretycznie swiadczy o doswiadczeniu, ale zdarza sie, ze czlowiek 30-letni jest mniej dojrzaly od 20-latka :P
Znalazloby sie kilka osob niepelnoletnich na tym forum, ktore z powodzeniem moglyby dobrze wypelniac swoje obowiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:41, Ostrowiak napisał:

Prawo panie, jak takiego kto pozwie, to do więźnia, nie do poprawczaka ;>


Akurat na to nie patrzylem :P Zreszta na bardzo wielu forach/serwisach moderatorami sa osoby niepelnoletnie, czasem sa to fora wieksze niz te i problemow jakos nie ma.
A czy moderator gram.pl ma tak duze prawa, zeby mogl cos s..sknocic niezle? No i admin gram.pl na pewno stale robi backupy :D
Ewentualnie, odpowiadaliby opiekunowie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:28, Daimon_Frey napisał:

Ja ci podam dwa przykłady (tak wiem, nie obchodzi cie to):
- jest wyjątkowo zimna zima, ręce marzną przy komputerze :D
- różne osoby maja różne okresy wypowiadania się. Są osoby, które piszą stale i mniej
więcej regularnie. Są tez takie jak ja co raz piszą więcej, a bywają miesiące, że nie
piszą wcale.

1. Rok temu w styczniu też była zima (chyba :D)
2. Celowo porównywałem takie same miesiące, a 3 ostatnie stycznie nie różniły się chyba jakoś szczególnie (pod względem predyspozycji do napisania przez użytkownika jakiegoś posta, albo nawet i dwóch ;])

Dnia 09.02.2010 o 15:28, Daimon_Frey napisał:

Jeśli już chcemy operować statystykami, a bawić się na ich podstawie w ocenę pozycji/popularności
danego serwisu powinniśmy operować statystykami wejść, a nie liczbą użytkowników którzy
coś tam napisali. Bo osób które nic nie piszą a tylko czytają, zapewne też jest sporo.

Pytanie tylko czemu te osoby kiedyś pisały a teraz już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

Jeden mod więcej (źle!),

Za takiego moderatora to ja podziękuję ...
>brak dodawania modów (źle!).
To raczej dość oczywiste.
>Powiedz mi kiedy przestaniesz narzekać?
Nigdy?

Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

Isildur w moim mniemaniu to ok gość

A w moim nie, pasi?
>to, że kiedyś powinęła mu się noga (wnioskując po

Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

twoich postach), oznacza, że teraz pisze bez sensu i pewno też będzie >beznadziejnie
moderował.

Co do postów - te które widzę nie powalają. Co do moderki - nie widzę go kompletnie w tej roli.
>Przy okazji lepiej się wytłumaczyć, niż płakać jak to Cie gram krzywdzi.
Z czego niby mam się tłumaczyć i gdzie niby "płaczę"?

Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

Ps. Nie pomyślałeś o założeniu innego forum?

Nie.
>Będziesz tam adminem, nikt Ci nie podskoczy

Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

:3.

A tutaj to kto mi może podskoczyć? Heh.
>Pokażesz jakim jesteś forumowym koksem.
Ekhm? Bardzo mi przykro że mamy zgoła inne podejście do wielu kwestii - to na pewno moja wina, przecież powinienem się cieszyć że w ogóle mogę tutaj pisać ...

Dnia 09.02.2010 o 00:07, Jakli napisał:

Ps2. Druga opcja to zostań modem (o ile ktoś takiego buraka na to stanowisko >weźmie ;D)

Może i wziąłby ale akurat tutaj w obecnej sytuacji bym się nie zgodził. A z tym ''burakiem'' to pocieszny jesteś, niemal jak przedszkolak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się