Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Kostka rubika - dla obłąkanych? Inne szalone gry logiczne.

69 postów w tym temacie

U mnie w szkole jest ostatnio jakaś mania na to! Sobię idę na przerwie korytarzem, a tu co chwila jakiś nawiedzony typ przechodzi, trąca wszystkich, odbija się, nie zwraca na nic uwagi tylko przekłada te cholerne ścianki. Pomocy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś spotkałem się z układanką, celem której jest ułożenie (nie wiem jak to nazwać) swego rodzaju krzyża trójwymiarowego (sześcianu z wyciętymi mniejszymi sześcianami przy wierzchołkach). Nie wiem jak to się nazywa i nie potrafię tego ułożyć, a jest tylko 6 klocków ;/.
Zamieszczam zdjęcia klocków. Czy ktoś z was ułożył coś takiego???

20070201182042

20070201182056

20070201182110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 18:21, Bartkula napisał:

Zamieszczam zdjęcia klocków. Czy ktoś z was ułożył coś takiego???


Jak znajde plasteline, lub inny material, z ktorego mozna zbudowac takie cos, to sprobuje. :) Dzieki za zdjecia. Mam nadzieje, ze mi sie uda. Zazwyczaj udaje mi sie takie cos rozwiazac w prtzeciagu godziny, bo czesto zakladam sie z moim matematykiem o to i na koniec lekcji dostaje 1, albo 5. W tym roku jeszcze nie dostalem 1. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 18:46, Wiadroman napisał:

Jak znajde plasteline, lub inny material, z ktorego mozna zbudowac takie cos, to sprobuje.
:) Dzieki za zdjecia. Mam nadzieje, ze mi sie uda. Zazwyczaj udaje mi sie takie cos rozwiazac
w prtzeciagu godziny, bo czesto zakladam sie z moim matematykiem o to i na koniec lekcji dostaje
1, albo 5. W tym roku jeszcze nie dostalem 1. :D

Może wiesz jak to się nazywa??? Podobno można coś takiego kupić normalnie... Chciałem znaleźć w necie, ale brak nazwy wyklucza :( To moje jest z drewna, a ten klocek co nie ma żadnych nacięć wkłada się podobno jako ostatni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 18:54, Bartkula napisał:

Może wiesz jak to się nazywa??? Podobno można coś takiego kupić normalnie... Chciałem znaleźć
w necie, ale brak nazwy wyklucza :(


Nie mam pojecia jak sie nazywa. Widzialem ostatnio duzo takich zabawek w empiku. Kolega musial mnie stamtad wyciagac. :D Bylo tez ostattnio dodawane do takeigo smeisznego czasopisma z lamiglowkami.

Dnia 01.02.2007 o 18:54, Bartkula napisał:

To moje jest z drewna, a ten klocek co nie ma żadnych nacięć
wkłada się podobno jako ostatni...


A skad je amsz? Co do ostatniego klocka, to mozna sie domyslec, bo jako jedyny wejdzie latwo. Szkoda,z e nie moge znalezc plasteliny, bo bym sprobowal... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 23:22, Wiadroman napisał:

A skad je amsz?

Mój tata przyniósł z pracy, ale właściciel nie chciał powiedzieć jak to ułożyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak naprawde jeszcze nigdy tak na powaznie nie bralem sie za kostke...ale po zobaczeniu stron do ktorych zamiesciliscie linki wziela mnie chce zeby sprobowac:D pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama układa sobie kostke Rubika i nie sądze ze to jest dla obląkanych xD ja sama nie potrafie tego ukladac, ani grac w tego typu gry ... =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 11:23, aneCzkaa napisał:

Moja mama układa sobie kostke Rubika i nie sądze ze to jest dla obląkanych xD ja sama nie potrafie
tego ukladac, ani grac w tego typu gry ... =p


Moja mama tak samo siada i w pięć minut układa. Ach te kobiety... Dziwne są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem kostkę rubika to był jakiś koszmar. Jak to w ogóle można by ułożyć??
Teraz już poznałem pewien schemat układania i idzie mi to coraz lepiej (ułożyłem ją już dużo razy i za każdym razem mam lepszy czas). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znam gościa, ktróremu z kumplami sami układaliśmy kostkę.Patrzył się na to kilka sekund, zamknął oczy i ułożył w około 1:30 min..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja! Ja sie kostką Rubika parałam jakieś 3-4 lata temu :D (rozgrzewałam mózg przed egzaminem kompetencji) a teraz rozgrzewam się do egzaminu gimnazjalnego ale już ine Rubikiem tylko Sudoku :D też mądre ;P polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:28, Adas69 napisał:

znam gościa, ktróremu z kumplami sami układaliśmy kostkę.Patrzył się na to kilka sekund, zamknął
oczy i ułożył w około 1:30 min..:D



I to bez żadnych cheatów i trainerów? :D [żart]

Ja kostkę Rubika chciałem układać kilka razy, ale za nic nie szło mi jej ułożenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w kostce rubika udało się ułożyć jedną ściankę i obwódkę :].
Na razie przestałem się nią bawić, teraz bardziej interesuje mnie gra samotnik :D. W kioskach było wydawane gazetka pod tytułem " rusz głowa" za 20 zł i dołączane były do nich różne gry logiczne i jedną z nich był właśnie samotnik. Niestety nie mogę tego ułożyć ;(. Mój rekord to 3 kuleczki, które pozostały na końcu.
Co do innych gier logicznych to mam jeszcze piramidę 3D oraz wielościan gwiaździsty ale te dwie układanki są dość proste ( można je rozgryść w godzinę ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować