Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Kostka rubika - dla obłąkanych? Inne szalone gry logiczne.

69 postów w tym temacie

Łączcie się fani tej rozrywki potrafiacej doprowadzić na skraj nerwów.
Możliwe, że ten temat nie wszystkim się podoba, ale ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:16, Marcin-91 napisał:

Ja ra w pociągu przez 2 godziny się z tym szarpałem i najwyżej 1 ściane dałem rade ułożyć...



Wszystkie warianty kolorów na kostce Rubika można ułożyć w maksymalnie 53 ruchach. Czyli kilka minut maks (co nie znaczy, że to jest proste i mnie się udało) :) . Pewnie słyszeliście też o odmianie kostki, w której każda ścianka, oprócz tego, że musi być wjednym kolorze, ma być ułożona z kostek w odpowiedniej kolejności : 1,2,3... 9 .

1|2|3
--------
4|5|6
--------
7|8|9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce mi sie przepisywac to co napisalem jakis czas temu wiec tylko podaje linka do posta :)

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=96&pid=5217

Do tego moge powiedziec, ze w starych czasach (dopoki mi sie oryginalna kostka nie wyrobila :/) potrafilem ja ulozyc ponizej bodajze dwoch minut :). Oczywiscie poczatki byly trudne (niby mialem schematy, ale jakos nie mialem rozwinietej wyobrazni ptrzestrzennej jeszcze ;)) - w koncu za pierwszym razem ukladalem ja chyba z tydzien. Niestety, zawsze gdzies na koncu sie mylilem :/. Mowie tutaj o pierwszym razie kiedy ja ulozylem. Jak bylem maly to ciagle probowalem ja ulozyc, ale, ze sie nie udawalo to sie zniechecilem ^^. .
Oczywiscie sama kostka rowniez musi byc przygotowana - nie moze byc zadnych tarc czy zgrzytow przy przesuwaniu scian. Dlatego polecana jest kropelka oleju w miejsca styku klockow :D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel nie mógł ułorzyć kostki, a chciał mieć złożoną to oderwał naklejki i poprzyklejał
na właściwe miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był nawet wariant ośmiościenny tej kostki, odrobinę później zrobiony od pierwowzoru. I trochę więcej nerwów szarpania. :P Ale sympatyczne zajęcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do gry logicznej w kulki :D :
http://www.transience.com.au/pearl.html
http://www.transience.com.au/pearl2.html
http://www.transience.com.au/pearl3.html

Zasady są takie: zabieramy w kolejnych turach kulki, ale w jednej turze możemy zebrać kulki tylko z jednego rzędu. Celem gry jest pozostawienie przeciwnika z tylko jedną kulką do zebrania.

Powodzenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:15, Vidmol napisał:

Nasz nauczyciel od matmy że gra w "kółko i krzyżyk" lub w rzut monetą to gry dla idiotów.


To tak samo jak mój! Tylko że mój nayczyciel od matmy podał przykład że jesłi wyrzuci reszkę to wszyscy z klasy dają mu złotówkę a jeżeli orzeł to wszystkim daje po złotówce wieć po nieskończoności razach nikt nic nie zyska ani nie straci bo prawdopodobieństwo na wyrzucenie reszki jest jeden do dwóch tak samo jak wyrzucenie orła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś w to bawiłem ale chyba 2 razy mi sie udało:) aczkolwiek przeważnie kończyło sie ze śrubokrętem w dłoni i rozmontowywaniu kostki na drobne żeby poskładać ją jak należy:) choć brać należy też pod uwage stopień trudności, czyli np. jak bardzo zmieniliśmy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gry logiczne to niespecjalnie coś dla mnie... kostkę Rubika układałem tak, że rozwalałem ją na kawałkii, a potem wkładałem kosteczki odpowiednio, żeby sie kolorki zgadzały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię ułożyć kostkę rubika, tylko rozbierając ją na te 26 kostek i to co jest w środku i składając z powrotem ;)

Nie mam cierpliwości, nie wiem, jak należy to układać i ogólnie jedna ścianka może mi wyjśc, ale tylko ślepym trafem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostki rubika to jestem weteranem. Potrafię rozwalić jedną w przeciągu 10 min. Młotkiem. :D
Zawsze mam problemy z ułożeniem tej łamigłówki.

Ale za to lubię bardzo logiczne gry związane z klockami, jak np. magiczny kwadrat, gdzie trzeba ułożyć listewki tak aby stworzyły sześcian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:15, Vidmol napisał:

Nasz nauczyciel od matmy że gra w "kółko i krzyżyk" lub w rzut monetą to gry dla idiotów.

Kółko i krzyżyk jest gra remisową, chyba, że ktoś jest inteligentny inaczej. Rzut monetą - jak nie masz kryterów wyboru albo racje są identyczne, zdajesz się na przypadek. To też rodzaj strategii, ale niemożliwy do przewidzenia wynik; wiadomo tylko, że szansa wynosi 50%. Jeśli nauczyciel tak twierdzi, to może by wyjaśnił przesłanki, na których opiera rozumowanie, bo tak, to trudno coś powiedzieć ( zwłaszcza, co miał "na myśli")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:23, Piotrek K. napisał:

/.../
Do tego moge powiedziec, ze w starych czasach (dopoki mi sie oryginalna kostka nie wyrobila
:/) potrafilem ja ulozyc ponizej bodajze dwoch minut :). /.../

O, to dobry jesteś. Ja to układałem ale miałem główkowania... Do tych, co to niemal od ręki układali to było mi bardzo daleko... jak stąd do Łodzi, czyli godzinę ;)
Może gdybym dłużej ćwiczył, ale to już gdybanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4,8,15,16,23,42

podobno matematycznie wynika,że z każdej pozycji w kostce mozna wyjść do ułożonej w jakieś 20 ruchów (kilka wiecej , 23?)
Druga sprawa, że nikomu sie to jeszcze nie udało :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:43, Pablo_bel napisał:

Był nawet wariant ośmiościenny tej kostki, odrobinę później zrobiony od pierwowzoru. I trochę
więcej nerwów szarpania. :P Ale sympatyczne zajęcie. :)

Ośmiościenna była łatwiejsza. Tak jak normalną sześcienną musiałem układać z kluczem tak ośmiościenną układałem bez problemu bez żadnych pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:43, Pablo_bel napisał:

Był nawet wariant ośmiościenny tej kostki, odrobinę później zrobiony od pierwowzoru. I trochę
więcej nerwów szarpania. :P Ale sympatyczne zajęcie. :)

Ośmiościenna była łatwiejsza. Tak jak normalną sześcienną musiałem układać z kluczem tak ośmiościenną układałem bez problemu bez żadnych pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 15:03, SwenG napisał:

Ośmiościenna była łatwiejsza. Tak jak normalną sześcienną musiałem układać z kluczem tak ośmiościenną
układałem bez problemu bez żadnych pomocy.

Ja i tą i tą bez klucza; ALe ośmiścienne były w różnych "wariantach".:) Mniejesze i większę. Na cztery u podstawy i szeć - te mialem w swej kolekcji, może i jeszcze inny były. Nie wiem, piszę o moich z kolekcyjki. Ja miałem "trudniej" przy ośmiościanach, "klasyczna bez problemów i szybko, tamte gorzej. :) Dawne dzieje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować