Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Kostka rubika - dla obłąkanych? Inne szalone gry logiczne.

69 postów w tym temacie

on sie juz kostka bawil kilka lat, mial jakas kostke z chicago czy cos takiego. nie cheatowal ani nei uzywal botow tylko wyuczyl sie schematow:P sam niewiem jak to dziala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tym interesowałem zawsze da rade ułozyć jedną ściankę ale nigdy nie wiedziałem jak zrobić żeby były wszystkie na raz... więc pogrzebałem w internecie i wyczytałem że są na to sposoby i metody że potem się samo wszystko układa w całość... wtedy pomyślałem sobie "A no tak jak mogłem na to nie wpaść" głupek ze mnie był hhihi
jakies metody na krzyza czy jakoś tak... ale widziałem rekordy ... ja nie wiem jak oni to robią ze w 2 lub kawałek więcej układają ją normlanie czuby :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 12:45, Abomek napisał:

Dziwne... IMO ułożenie kostki to rutyna na pare minut. Zajmuje mi to 2.5 do 3 minut. A wam?

Ja pare razy próbowałem i nudziło mi się po godzinie nic nie zrobienia. Z tego co wiem to rekordziści układają kostkę Rubika w 13-14 sekund. I to lewą ręką - bez pomocy prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem

Dnia 22.12.2007 o 14:27, Sarturias napisał:

to rekordziści układają kostkę Rubika w 13-14 sekund. I to lewą ręką - bez pomocy prawej.


Cóż, ja widziałem na Youtube kolesia, który takową kostkę z zamkniętymi oczami układał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie. Ja sam nie układam, ale u mnie w klasie 4 typów siedzi koło mnie i nawala w to na okrągło. Siedzą koło mnie na matmie, a że matmy mam najwięcej, to i tego chrobotu muszę słuchać najwięcej. No i wyobraźcie sobie- siedzę, rozwiązuję zadania tak skomplikowane, że komputer NASA by se nie poradził, a w bliskim tle ten chrobot. I to pieruńsko szybko, bo układają tą kostkę w pół minuty. No i na okrągło. Ale żeby to jeszcze była tylko kostka 3x3x3. Nie oni mają 4x4x4, 5x5x5, trójkątne, okrągłe i jakiś rąbany dwunastościan. Nie pytajcie jak to się układa. Mają jakieś maty do mierzenia czasu, płyny do czyszczenia i ogólnie jak nie mają kostki w rękach, to im te ręce zaczynają drżeć. Po 3 godzinach słuchania non stop dźwięku szybkiego układania, jak powiedział premier Tusk, "chciałem zabić". Ja potrafię ułożyć jedną ścianę w kostce 3x3x3, 4x4x4. I tyle mi wystarczy do szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię: mam tak samo, tyle że jeszcze bardziej. U mnie chyba jakieś pół klasy (2 liceum) układa to coś, też we wszystkich możliwych wariantach chyba. Poza tym mam w klasie jednego chłopaka, która zajmuje się tym już od kilku lat i chyba zajął on trzecie (albo drugie, nie pamiętam już) miejsce w Polsce w jednej z odmian. I też na każdej lekcji słychać to chrupotanie... A na przerwach wszyscy "układacze" ustawiają się w kółeczku i sobie układają. Ja kiedyś (jakieś 4-5 lat temu) potrafiłem ułożyć najzwyklejszą kostkę w jakieś 2 minuty, ale znudziło mi się to po kilku dniach. Nie rozumiem, jak można się tym zajmować w każdej wolnej chwili i dziwi mnie to bardzo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam muszę napisać że któregoś dnia w wakacje kupiłem sobie kostkę rubika za 8 zł.
Po jednym dniu kręcenia się rozleciała, a to dlatego że był plastikowa w środku.


Na mikołajki dostałem od rodz... hmm.. znaczy się Św. Mikołaja kostkę rubika z metalowym przekrędłem w środku.
(To była sobota)

Następny czwartek, (czyli 5 dni) układałem kostkę bez problemu.

Mój rekord to 1min. 48sek. i 29set.

Dla niektórych, łe... ja umiem szybciej, a dla innych: WOOOOOOW!!!!!

Uczyłem się z tego poradnika, doradzam wam go.

http://kostka-rubika.web.iq.pl/wstep_wprowadzenie.html

EDIT: a co do Abomek to świetnie cię rozumiem.
Mi ułożenie kostki zajmuje nie całe 3 minuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja układam kostkę rubika w 2 min. Ale muszę poprosić kolegę o wytłumaczenie szybszego algorytmu, bo ten którym układam znam na pamięć i opatentowałem go w 100%, ale jest jednak za wolny, by mieć jakieś lepsze czasy (algorytm kolegi to coś koło 1 min.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:58, franko113 napisał:

Ja układam kostkę rubika w 2 min. Ale muszę poprosić kolegę o wytłumaczenie szybszego
algorytmu, bo ten którym układam znam na pamięć i opatentowałem go w 100%, ale jest jednak
za wolny, by mieć jakieś lepsze czasy (algorytm kolegi to coś koło 1 min.)

Jak chcesz znać szybki sposób to polecam F2L (metoda Fridricha). Pierwsze dwie warswy na wyczucie, a potem do zapamiętania ok. 50 różnych sytuacji i tyle samo algorytmów :D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 22:08, noobie napisał:

Jak chcesz znać szybki sposób to polecam F2L (metoda Fridricha). Pierwsze dwie warswy
na wyczucie, a potem do zapamiętania ok. 50 różnych sytuacji i tyle samo algorytmów :D...



Tak, słyszałem o tej metodzie, nawet próbowałem się jej nauczyć, ale średnio mi to szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, tak czytam wasze posty i mi się nie chce wierzyć w to układanie w 50 sek :D Zawsze byłem przekonany, że raz pomieszana kostka jest już nie do ułożenia xD No przesadzam oczywiście, ale naprawdę trudne. Ułożyć jedną ściankę to i się da, ale reszta? Masakra jakaś. Przerażacie mnie ludzie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 22:39, Outlander-pro napisał:

Lol, tak czytam wasze posty i mi się nie chce wierzyć w to układanie w 50 sek :D Zawsze
byłem przekonany, że raz pomieszana kostka jest już nie do ułożenia xD No przesadzam
oczywiście, ale naprawdę trudne. Ułożyć jedną ściankę to i się da, ale reszta? Masakra
jakaś. Przerażacie mnie ludzie :]



To wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Wystarczy znać kilka algorytmów ;p. Trudniej jest zdobywać coraz lepsze czasy ;). Tak naprawdę sprawa komplikuje się przy kostkach 5x5 i więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem okazję układać na Mirror Cube i jestem zachwycony (kostkę pożyczył mi na lekcję kolega). Tak mi się spodobała, że zaraz po przyjściu skoczyłem do sklepu z kostkami i takową zakupiłem. Naprawdę układa się bardzo przyjemnie, a kostka jest bardzo dobrze wykonana więc imponuje nawet wyglądam (szczególnie gdy jest rozłożona :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny rekord świata to dokładnie 7 sekund i 8 setnych ( http://www.youtube.com/watch?v=VzGjbjUPVUo). Obecnie raczej niemożliwym jest uzyskać taki średni czas podczas kilku kolejnych ułożeń. Erik miał dużo szczęścia, ponieważ nie musiał permutować ostatniej warstwy. Rekord średniej z pięciu ułożeń należy obecnie do Polaka Tomasza Żołnowskiego. Dotyczy to rzecz jasna tradycyjnej kostki 3x3x3. Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z rekordami w innych kategoriach, zapraszam pod ten adres: http://www.worldcubeassociation.org/results/regions.php .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować