Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Kostka rubika - dla obłąkanych? Inne szalone gry logiczne.

69 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2010 o 22:05, franko113 napisał:

Ja ostatnio miałem okazję układać na Mirror Cube i jestem zachwycony (kostkę pożyczył
mi na lekcję kolega). Tak mi się spodobała, że zaraz po przyjściu skoczyłem do sklepu
z kostkami i takową zakupiłem. Naprawdę układa się bardzo przyjemnie, a kostka jest bardzo
dobrze wykonana więc imponuje nawet wyglądam (szczególnie gdy jest rozłożona :])


Dostałem ją na święta, mama trochę się zirytowała, bo już w pół godziny ją ułożyłem pierwszy raz. Po dniu układałem 7 minut z zamkniętymi oczami, z otwartymi ok 3. Zabawka naprawdę fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 22:34, zbysheck napisał:

Dostałem ją na święta, mama trochę się zirytowała, bo już w pół godziny ją ułożyłem pierwszy
raz. Po dniu układałem 7 minut z zamkniętymi oczami, z otwartymi ok 3. Zabawka naprawdę
fajna :)



Ja ją ułożyłem za pierwszym razem w 10 min. Nie takie trudne (algorytmami ze zwykłej 3x3x3 układa się bardzo przyjemnie) Jedyny problem to to, że łatwo stracić orientację w połowie algorytmu i cza od nowa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat podałeś nienajlepszy przykład. Na zawodach są wyznaczone osoby do mieszania. Wykorzystują do tego określony algorytm, taki sam dla wszystkich uczestników, a zawodnik nie jest w stanie go odgadnąć. Autor nagrania sam pomieszał sobie kostkę i prawdopodobnie miał do perfekcji wyćwiczoną jedną tylko sytuację. Świadczy o tym fakt samodzielnego przemieszania oraz pominięcie tzw. preinspekcji. Jest to dodatkowy czas - dokładnie 15 sekund - które pozwalają na zapoznanie się z kostką i zaplanowanie pierwszych ruchów, dzięki czemu układanie przebiega znacznie, znacznie sprawniej. Oczywiście takie czasy są możliwe do wykręcenia wyłącznie przy pominięciu jednego z etapów układania, czym kierował się autor przy wybieraniu algorytmu do pomieszania kostki.

Ogólnie masz rację - można zejść jeszcze niżej, ale uznawane powinny być jedynie ułożenia dokonane na zawodach, między innymi z powodu, który przytoczyłem powyżej. Jeśli zaś chodzi o regularne układanie, znacząco lepsze czasy będą prawdopodobnie możliwe dopiero, kiedy speedcuberzy przestawią się na systemy ZB, ZZ lub jeszcze inne, które pozwalają na osiąganie lepszych wyników. Era metody Fridrich powoli dobiega końca, choć zapewne znajdzie się jeszcze niejedna osoba, która będzie stanowiła zaprzeczenie tej tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Sam też zorientowałem się, że nie sprawdził jak rozłożył kostkę i domyśliłem się, że już ułożył ją przed ułożeniem (jeśli wiesz o co mi chodzi). No ale jednak mimo wszystko 6,45s robi jakieś wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odświeżam, mam nadzieje, że ktoś tutaj zajrzy.

Mam pytanie... czym mógłbym posmarować kostkę, by lepiej chodziła? Jakiś kream, olej czy jak? :D Nie chce kupować jakiś specyfików, tylko po prostu skorzystać z tego co mam/mogę mieć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 15:31, Adidas66 napisał:

Nawet zwykły krem do rąk daje radę, jak masz kobietę w domu, to na bank znajdziesz coś
o takiej konsystencji ;P

Dzięki wielkie :D. Zaraz zrobię nalot na kosmetyczkę mamy ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś sposoby na ułożenie kostki rubika ? Nie chodzi mi o jakieś kody tylko o poradę. Męczę się już długi czas i chciałbym ją ułożyć po raz 2. raz ułożyłem z pomocą kolegi, którą ją ogarnie w 1:30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować