Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2010 o 16:33, Draco-PNC napisał:

Ma ktoś może coś do powiedzenia na temat Geografii? Szczególnie jeżeli studiowałby ten
kierunek na UW.

Moim zdaniem mało intratne są kierunki ogólne typu: Geografia, Historia, Fizyka.. chyba, że ktoś ma jakiś
niecodzienny sposób, jak spełnić się zawodowo po ich skończeniu. Fajnie jest to zacząć hobbistycznie, a dołożyć
jeszcze coś bardziej konkretniejszego. O Geografii akurat na UW nic bliżej nie wiem, ale można przypuszczać, że jakość kształcenia jest na bardzo wysokim poziomie jak na polskiej realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 16:33, Draco-PNC napisał:

Ma ktoś może coś do powiedzenia na temat Geografii? Szczególnie jeżeli studiowałby ten
kierunek na UW.


Pytaj o co chcesz - kumpel tam studiuje.

Z tego co wiem studiuje mu się tam dobrze - fajni ludzie, ciekawi wykładowcy (jak na całym UW ;]) i nie ma jakiegoś dzikiego natłoku pracy. Rysuje sobie mapki, przegląda atlasy itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:03, Dark_Templar napisał:

> Ma ktoś może coś do powiedzenia na temat Geografii? Szczególnie jeżeli studiowałby
ten
> kierunek na UW.

Pytaj o co chcesz - kumpel tam studiuje.

Z tego co wiem studiuje mu się tam dobrze - fajni ludzie, ciekawi wykładowcy (jak na
całym UW ;]) i nie ma jakiegoś dzikiego natłoku pracy. Rysuje sobie mapki, przegląda
atlasy itp. itd.


Całkiem ciekawe i perspektywiczne wydają się specjalizacje do wyboru w dalszej nauce. Na którym roku jest ten twój kumpel, wybrał sobie już którąś z nich? istnieje tam jakiś wyjątkowo przerażający przedmiot? Z tego co czytałem nie wydają się chyba specjalnie zabójcze.

I co do progów. Przeglądając ostatnie rankingi nie jest to specjalnie oblegany kierunek UW. Więc chyba moje wyniki maturalne powinny wystarczyć? (POL PP - 61% ANG PP - 86% WOS PR - 64% GEO PR - 72%)
Matematykę wpiszą mi na poziomie podstawowym 30%, pisałem maturę rok temu (nie zdawałem matmy) więc przysługuje mi na UW coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są progi na budownictwo na Politechnice Gdańskiej? Szukałem w internecie i niestety znalazłem tylko na płatne studia.
Z innej beczki - co może być ciekawego dla kogoś kto bardzo lubi matematykę i w miarę fizykę? Bo niestety mocno się gubię w tych inżynieriach, nanotechnologiach itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zdefiniuj "bardzo lubi matematykę i w miarę fizykę". Trochę to za bardzo lakoniczne żeby móc Ci doradzić. Napisz co konkretnie lubisz w matematyce (np. geometrię) i fizyce. Ogólnie poszerz trochę ten opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 18:00, HunterO7 napisał:


Zdefiniuj "bardzo lubi matematykę i w miarę fizykę". Trochę to za bardzo lakoniczne żeby
móc Ci doradzić. Napisz co konkretnie lubisz w matematyce (np. geometrię) i fizyce. Ogólnie
poszerz trochę ten opis.


Lubię cały materiał licealny. Bryły, geometrię, arytmetykę, statystykę. W fizyce odpowiadają mi działy z prądu i magnetyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 15:24, Draco-PNC napisał:

Całkiem ciekawe i perspektywiczne wydają się specjalizacje do wyboru w dalszej nauce.
Na którym roku jest ten twój kumpel, wybrał sobie już którąś z nich? istnieje tam jakiś
wyjątkowo przerażający przedmiot? Z tego co czytałem nie wydają się chyba specjalnie
zabójcze.


Pytaj o wszystko, ale tylko w zakresie I roku, bo kumpel "dopiero" co zaczął ;] Nie narzekał na żadną szczególną "kosę", ale wiem, że np w rysowanie wszelkiej maści map musi włożyć sporo pracy. Ma tam sporo szczegółowych zajęć, ale lubi geografię, więc zawsze znajdzie coś co mu się może przydać w tym zakresie.

Dnia 06.03.2010 o 15:24, Draco-PNC napisał:

I co do progów. Przeglądając ostatnie rankingi nie jest to specjalnie oblegany kierunek
UW. Więc chyba moje wyniki maturalne powinny wystarczyć? (POL PP - 61% ANG PP - 86% WOS
PR - 64% GEO PR - 72%)
Matematykę wpiszą mi na poziomie podstawowym 30%, pisałem maturę rok temu (nie zdawałem
matmy) więc przysługuje mi na UW coś takiego.


Osobiście myślę, że nie powinieneś mieć problemów, ale z ciekawości zapytam kumpla jak to u niego było - on sam nie miał problemów, bo miał niezłe wyniki (>90% z PR geo i PR ang) i wylądował chyba w najlepszej 3 wydziału czy coś w ten deseń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemacie! Luba się szykuje po woli do pisania pracy licencjackiej ale nie może dokładnie się zdecydować na temat. A dokładnie ma problemy z jego wymyśleniem ^^ Coś z rekreacją związanego najlepiej :) może jest ktoś, kto studiuje turystykę & rekreacje i ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Niebawem zdaje maturę (chemia i biologia na PR). Jakie fajne studia są związane z tymi przedmiotami ? (szczególnie z biologią). Jestem otwarty na propozycje.
PS. Co sądzicie o studiowaniu czystej biologii ? Opłaca się ? Będzie jakaś fajna robota oprócz nauczyciela ?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 20:15, djmajki1 napisał:

Siema.
Niebawem zdaje maturę (chemia i biologia na PR). Jakie fajne studia są związane z tymi
przedmiotami ? (szczególnie z biologią). Jestem otwarty na propozycje.
PS. Co sądzicie o studiowaniu czystej biologii ? Opłaca się ? Będzie jakaś fajna robota
oprócz nauczyciela ?
Z góry dzięki.

biotechnologia - zostanie nołlajfem gwarantowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś pomyśleć o biotechnologii. Co do czystej biologii: nie wydaję mi się, że znajdziesz po tym jakiś dobrze płatny zawód.

EDIT:
KlocekLego: Dlaczego uważasz, że biotechnolodzy są no life' ami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inżynieria biomedyczna ;) Jeśli chodzi o pracę po tym kierunku, to jest to pewna niewiadoma, bo AGH bodajże w tym roku wypuścił pierwszych absolwentów. Tym niemniej studia wydają mi się ciekawe i sam mam zamiar na nie zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek wie coś na temat progów punktów na tych uczelniach wojskowych:

- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie
- Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Wiem, że kandydatów wybiera się na zasadzie konkursu (o znajomościach się nie mówi), ale jestem ciekaw jak zakwalifikowani napisali maturę - chciałbym ocenić swoje szanse, bo muszę postawić na to co chcę robić w życiu. W Dęblinie potrzeba jest matematyka + fizyka + angielski, a we Wrocławiu matematyka + angielski - matmę i angola pisze na poziomie rozszerzonym, ale o fizyce aż do teraz nie myślałem. Do Dęblina z tego co wiem ciężko się dostać, ale będę próbował - jeśli się nie uda to zostanie Wrocław. Moje liceum jest w dwudziestce Polski od chyba 50 lat, swoje szanse oceniam wysoko, a wyniki na maksymalną liczbę punktów ze sprawności fizycznej uzyskałbym już w gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 20:20, KlocekLego napisał:

biotechnologia - zostanie nołlajfem gwarantowane ;)


Bycza kupa! ;) Moja dziewczyna jest obecnie na 4 roku Biotechnologii na PWr i daje radę, żeby przynajmniej raz w tygodniu przejść się na dżampę, do kina, na weekendy wraca przeszło 100 km do domu... Nieraz i mnie odwiedzi. Pomijam tu oczywiście sesję, ale to dotyczy niemal każdego kierunku. Sam kierunek bardzo sobie ceni, choć nie wyklucza konieczności wyjazdu na zachód, ale przy jej znajomości języków, to raczej nie problem. U mnie już tylko angielski wchodzi w rachubę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Chciałbym się spytać, czy ktoś wie, jak to jest z matematyką na logistyce (czy wysoki poziom, jak wyglądają egzaminy itp.)? I czy osoba, która w LO ma matematykę na podstawie da sobie radę na logistyce? No i ogólnie jak wyglądają takie studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 14:57, Mikex napisał:

Witam ;) Chciałbym się spytać, czy ktoś wie, jak to jest z matematyką na logistyce (czy
wysoki poziom, jak wyglądają egzaminy itp.)? I czy osoba, która w LO ma matematykę na
podstawie da sobie radę na logistyce? No i ogólnie jak wyglądają takie studia?


W tym dziale możemy już na ten temat pogadać ;)

Jak skończyłem w pewnym sensie logistykę. Nacisk na matematykę nie był jakoś specjalnie wygórowany. Z takich głównych działów z matmy to z tego co pamiętam to były: macierze, różniczki, całki (do trzeciego stopnia włącznie) i temu podobne sprawy. Z dziedzin pokrewnych matematyce to oczywiście statystyka, ekonomia (z odmianami mikro i makro), rachunkowość.
Ja wychodzę z założenia że wszystko jest do przejścia. Jeśli naprawdę chcesz studiować logistykę i interesujesz się jej zagadniniami to sama matematyka nie powinna Cię odstraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:D Chciałbym studiować Stosunki Międzynarodowe. Poleciacie czy raczej odwodzicie mnie od tego pomysłu?;)
Poza tym zastanawia mnie, jakie dobre uczelnie mają ten kierunek, myslę o Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:22, Blackgoat napisał:

Witam:D Chciałbym studiować Stosunki Międzynarodowe. Poleciacie czy raczej odwodzicie
mnie od tego pomysłu?;)


moja dziewczyna to studiuje - i nienawidzi tego kierunku :P sama historia (i to taka konkretna - wojna amerykańsko-hiszpańska, jakieś powstania w Chinach, wojny niepodległościowe w A.Płd... normalny człowiek w życiu o takich rzeczach nie słyszał ;)), do tego filozofia, socjologia, ekonomia, geografia polityczna, statystyka i jeszcze trochę historii (przynajmniej tak jest na pierwszym roku).
aha - uczelnia to UJ, studia są trzyletnie licencjackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować