Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 19:07, Maciej2194 napisał:

Czy jest jakiś specjalny kierunek studiów aby w przyszłości zarządzać nieruchomościami(sprzedawanie,
kupowanie, wynajmowanie itd)?


Jak przeglądałem informatory na studia, to np. na Uniwersytecie Szczecińskim jest specjalizacja Zarządzanie i obrót nieruchomościami (lub coś w tym stylu) na kierunku Informatyka i ekonometria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:07, Maciej2194 napisał:

Czy jest jakiś specjalny kierunek studiów aby w przyszłości zarządzać nieruchomościami(sprzedawanie,
kupowanie, wynajmowanie itd)?


Prawo, a potem na komornika xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:15, Mysterum napisał:

> Czy jest jakiś specjalny kierunek studiów aby w przyszłości zarządzać nieruchomościami(sprzedawanie,

> kupowanie, wynajmowanie itd)?

Jak przeglądałem informatory na studia, to np. na Uniwersytecie Szczecińskim jest specjalizacja
Zarządzanie i obrót nieruchomościami (lub coś w tym stylu) na kierunku Informatyka i
ekonometria.


Wielkie Dzięki :D

shinoda: Komornik? To mam nadzieje, że się nie spotkamy ;>!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:07, Maciej2194 napisał:

Czy jest jakiś specjalny kierunek studiów aby w przyszłości zarządzać nieruchomościami(sprzedawanie,
kupowanie, wynajmowanie itd)?


To zależy co dokładnie masz na myśli - zarządzanie czy obrót czy jedno i drugie. Wiem, że na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu jest kierunek jak Zarządzanie nieruchomościami i inwestycjami (o ile czegoś nie pokręciłam), więc pewnie na innych uczelniach też takie są.
Ale żeby mieć papiery - chodzi mi o pośrednika i/lub zarządcę nieruchomości to trzeba egzamin zdać - o ile się nie mylę pisemny i ustny w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, panie i panowie, trzymajcie jutro za mnie kciuki. Mam egzamin ze wstępu do programowania i wiem, że będzie ciężko. Egzamin z zeszłego roku to był kosmos, jeśli chodzi o poziom (ale sam wykładowca mówił, ze nieco przesadził z poziomem :)), wcześniejsze były trochę prostsze, ale obawiam się Hiszpańskiej Inkwizycji. Nauczyłem się wszystko, rozwiązałem zadania z egzaminów na 10 lat wstecz, uczyłem się systematycznie do kolokwiów, więc można powiedzieć, że zrobiłem wszystko co mogłem. Co prawda do egzaminu zostałem dopuszczony ledwo, ledwo (na zaliczenie było 50%, a ja miałem 45.5/90), ale dawali mi za mało punktów za zadania i w ogóle to był spisek. Także jutro od 9 do 12 trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:16, shinoda napisał:

Prawo, a potem na komornika xD


Dobry dowcip, to Ci naprawdę wyszło xD

ps. jak się tu tyle studentów namnożyło, to może wskrzeszę stary studencki wątek z czasów forum cdp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wrażenia kilku miesiącach na administracji? Też chciałbym studiować ten kierunek, na innej uczelni, ale dobrze by było poznać zdanie człowieka obeznanego z tematem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 20:10, zlo169 napisał:

Jakie masz wrażenia kilku miesiącach na administracji? Też chciałbym studiować ten kierunek,
na innej uczelni, ale dobrze by było poznać zdanie człowieka obeznanego z tematem :>

Hmm wiesz co u mnie nie jest źle ale to może z powodu lajtowej uczelni. Np na statystce robiliśmy jakiś rozkład Gaussa, wstęp do całek i taką podobną matmę ale dałoby się nauczyć na egzamin (nie mam na szczęście). Historia jest dla mnie trudna ale wystarczy odpowiedzieć na poprawie na 1-2 pytania i dają 4 albo i więcej. Nauka administracji z tym typem z którym mam będzie trudna (jeszcze dał nam bardzo dziwną książkę). Jakieś tam prawoznawstwo też spoko (dobra, czytelna książka można wynotować wiele rzeczy). Myślę, że nie jest źle ale to być może tylko u mnie na uczelni bo jeśli czytałeś poprzednie strony zdania były podzielone- ktoś napisał, że na administracji nie robi się nic inna osoba że można się zaje:) Musisz się przygotować na sporą ilość wiedzy podobnej jak na wosie w LO tylko znacznie rozszerzonej. Historia też głównie pod administrację np jak wybierano urzędników, jaka była droga ustawodawcza w Konstytucjach itp. Da się to znieść ale powiem Ci jak będzie po sesji:) No i mnie dobija plan zajęć. Prawie zawsze kończę o 20;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ma takie pytanko. Rok temu pisałem maturę j.polski PP, j.ang PP, geografia PR(obowiązkowy), WOS PR(dodatkowy).Jako, że nie jestem zadowolony z mojego kierunku zmieniam go. No i tu jest problem. Od tego roku na wszystkie kierunki ( UW przynajmniej) trzeba mieć napisana matematykę. Nawet na taką filozofię czy historię sztuki. Planuję więc wrócić do liceum i dopisać sobie maturkę z matematyczki ;) Podstawa żaden problem. Jednak obawiam się, że będę mógł z jakiś niezrozumiałych przyczyn pisać jedynie rozszerzoną. Czy ktoś się orientuje jak to jest? Czy mógłmy napisać jedynie podstawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 00:04, Sand_Wraith napisał:

Na filozofie matematykę? To się porobiło ;]


A to czemu? Na UJ na prawie teraz też biorą z rozszerzoną matematyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na UAM na Prawo można wybrać pomiędzy Historią , a Matematyką.
Moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla tegorocznych maturzystów, bo skoro i tak
muszą ją zdawać, to może już lepiej się przyłożyć do poziomu rozszerzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mmm, czyli od matematyki nie da się uciec, ale jakoś powinno dać radę. Trudnego materiału z historii, administracji itp się nie boję. Nudne to jest, ale da się ogarnąć :> A co do zapieprzu/byczenia się na administracji, na pewno na różnych uczelniach są różne warunki. Ale skoro np. u Ciebie jest znośnie, to chyba u mnie też powinno być.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś informacje o studiach dziennych we Wrocławiu na kierunku grafika komputerowa (www, 3d itd.) ?
Bo ja nie znalazłem i chyba wybiorę się na politechnikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poszła jakaś plotka, że trzeba podpisywać umowy jeśli ktoś pobiera stypendium socjalne. Jednak nikt nie poszedł do dziekanatu i teraz nie można się tam zostać dlatego nikt nic nie wie. Może ktoś pobiera stypendium i wie czy podpisuje się coś takiego czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam socjalne + naukowe i o żadnych umowach nie słyszałem (na UAM). Poza tym zasiadam w komisji stypendialnej, więc byłbym jednym z pierwszych, który by się o tym dowiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W tym roku weszła zmiana również dla tych co zdawali maturę w latach 2005-209 i mogą biorąc dodatkowy przedmiot zdawać go na poziomie podstawowym, tak mi powiedzieli wczoraj w szkole jak bylem się zapytać. Dziwne bo niby "prawo nie działa wstecz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować