Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2011 o 12:46, dzej_bi napisał:

To dosyć nowy kierunek, chyba w tym roku wypuścił pierwszych absolwentów. Inżynieria
biomedyczna to bardzo interdyscyplinarny kierunek, ale zajmuje się ogólnie pojętą techniczną
stroną medycyny, tzn.: biomateriałami, biomechaniką, elektroniką medyczna itd. Czyli
ogólnie rzecz biorąc, jak lekarz operuje z pomocą robota albo potrzebuje sztucznej nerki
to jest to dziedzina zainteresowań bioinżyniera ;)

Kierunek na pewno przyszłościowy, jednak mam wątpliwości czy w Polsce znajdzie się już teraz sporo
miejsc pracy dla tego rodzaju specjalistów, ale z drugiej strony przecież granice są otwarte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którejś ustawie, dokładnego linka nie podam, jest zapis, że powinien być jeden bioinżynier na 3000 obywateli. Dodatkowo powstał pomysł, że przy każdej operacji na sali musi być bioinżynier. Także myślę, że pewna nisza do wypełnienia jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie logistyki, to różnica między Logistyką a Zarządzaniem o specjalizacji- zarządzanie procesami logistycznymi/zarządzanie logistyką to dwie diametralnie różne rzeczy, czy pochodne nazwy tego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 13:06, dzej_bi napisał:

W którejś ustawie, dokładnego linka nie podam, jest zapis, że powinien być jeden bioinżynier
na 3000 obywateli. Dodatkowo powstał pomysł, że przy każdej operacji na sali musi być
bioinżynier. Także myślę, że pewna nisza do wypełnienia jest ;)

Nie żebym coś mówił, ale to kretyńska ustawa- dodatkowe kolejki, bo nie ma bioinżyniera na sali, tak jakby na operację nie trzeba było czekać długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2011 o 14:47, Hydro2 napisał:

Nie żebym coś mówił, ale to kretyńska ustawa- dodatkowe kolejki, bo nie ma bioinżyniera
na sali, tak jakby na operację nie trzeba było czekać długo

Powiedziałbyś coś innego, gdyby podczas operacji na otwartym sercu wysiadł sprzęt na sali, albo pojawiły się z nim jakiekolwiek problemy. Lekarze i tak mają mnóstwo wiedzy do przyswojenia, dlatego na sali powinien być ktoś inny kto się zna na tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 14:57, dzej_bi napisał:


> Nie żebym coś mówił, ale to kretyńska ustawa- dodatkowe kolejki, bo nie ma bioinżyniera

> na sali, tak jakby na operację nie trzeba było czekać długo
Powiedziałbyś coś innego, gdyby podczas operacji na otwartym sercu wysiadł sprzęt na
sali, albo pojawiły się z nim jakiekolwiek problemy. Lekarze i tak mają mnóstwo wiedzy
do przyswojenia, dlatego na sali powinien być ktoś inny kto się zna na tym sprzęcie.

To może lepiej umrzeć bo się za długo czekało na operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dojścia na studia ekonomiczne z działu finansów wymaga ode mnie tego, bym poszedł do liceum z kierunkiem matematycznym ,czy mogę zdać z humanistycznego z działu historyczno- geograficznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 18:48, BartexooN napisał:

Do dojścia na studia ekonomiczne z działu finansów wymaga ode mnie tego, bym poszedł
do liceum z kierunkiem matematycznym ,czy mogę zdać z humanistycznego z działu historyczno-
geograficznego?

Możesz bez problemu, liczą się wyniki na maturze i z różnych zewnętrznych egzaminów.

Ponawiam:
odnośnie logistyki, to różnica między Logistyką a Zarządzaniem o specjalizacji- zarządzanie procesami logistycznymi/zarządzanie logistyką to dwie diametralnie różne rzeczy, czy pochodne nazwy tego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 18:48, BartexooN napisał:

Do dojścia na studia ekonomiczne z działu finansów wymaga ode mnie tego, bym poszedł
do liceum z kierunkiem matematycznym ,czy mogę zdać z humanistycznego z działu historyczno-
geograficznego?

Na Uniw. Ekonomiczny w Katowicach trzeba było język obcy i do wyboru matma/fiza/geogr/historia/wos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 18:48, BartexooN napisał:

Do dojścia na studia ekonomiczne z działu finansów wymaga ode mnie tego, bym poszedł
do liceum z kierunkiem matematycznym ,czy mogę zdać z humanistycznego z działu historyczno-
geograficznego?


Mam kumpla, który po klasie humanistycznej i maturze z polskiego i wosu dostał się na ekonomię na uł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaką trzeba wybrać szkołę czy studia by zostać policjantem nie chodzi mi o takiego zwykłego chodzi mi o kryminalnych wydział zabójstw to jakieś studia od tego są czy jak? może ktoś mi krótko opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 21:58, Amaros napisał:

są czy jak? może ktoś mi krótko opisać


Studia wybierz jakie chcesz, w Policji przydadzą się każde. Jednak obecnie przy rekrutacji premiowane są dodatkowymi punktami prawo, administracja, ekonomia i informatyka. Tutaj tekst rozporządzenia :

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych określonych w ogłoszeniu, według schematu:

wykształcenie średnie - 10 punktów
wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 12 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) - 14 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku - 18 punktów

przydatnym dla służby w Policji (prawo, administracja, ekonomia lub informatyka)


Jeśli poważnie myślisz o zostaniu policjantem to przygotuj się na długą rekrutację, ważne jest także Twoje zdrowie, bo komisje lekarskie lubię się przyczepić do z pozoru błahostki. A żeby przejść do wydziału kryminalnego to najpierw swoje musisz odsłużyć jako posterunkowy, po przyjęciu na pół roczne szkolenie i dopiero wtedy jak masz predyspozycje i trochę szczęścia to tam trafisz. Przeważnie jednak każdego czeka szlifowanie chodników z buta przez pierwsze lata służby. Oficerem można zostać dopiero po 3 latach służby przygotowawczej, może nawet dostanie się do WS Policji w Szczytnie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:31, Bajuj napisał:

> są czy jak? może ktoś mi krótko opisać

Studia wybierz jakie chcesz, w Policji przydadzą się każde. Jednak obecnie przy rekrutacji
premiowane są dodatkowymi punktami prawo, administracja, ekonomia i informatyka. Tutaj
tekst rozporządzenia :

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje w zakresie
wykształcenia i kwalifikacji zawodowych określonych w ogłoszeniu, według schematu:

wykształcenie średnie - 10 punktów
wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 12 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) - 14 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku - 18 punktów

przydatnym dla służby w Policji (prawo, administracja, ekonomia lub informatyka)


Jeśli poważnie myślisz o zostaniu policjantem to przygotuj się na długą rekrutację, ważne
jest także Twoje zdrowie, bo komisje lekarskie lubię się przyczepić do z pozoru błahostki.
A żeby przejść do wydziału kryminalnego to najpierw swoje musisz odsłużyć jako posterunkowy,
po przyjęciu na pół roczne szkolenie i dopiero wtedy jak masz predyspozycje i trochę
szczęścia to tam trafisz. Przeważnie jednak każdego czeka szlifowanie chodników z buta
przez pierwsze lata służby. Oficerem można zostać dopiero po 3 latach służby przygotowawczej,
może nawet dostanie się do WS Policji w Szczytnie. Powodzenia.

Aha no ja teraz planuję szybko jakieś zaoczne może prawo nie wiem bo ja zawodu jestem mechanik samochodowy :) a mnie to nie interesuje tylko praca w policji w kryminalnej ale wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo może być problematyczne. Ogólnie, nie jest to łatwy kierunek, wymaga sporo czasu, więc jeżeli pracujesz w zawodzie, możesz mieć trudniej. Poszedłbym w ekonomię. Najważniejsze to nigdy się nie poddawać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 00:11, Jave napisał:

Prawo może być problematyczne. Ogólnie, nie jest to łatwy kierunek, wymaga sporo czasu,
więc jeżeli pracujesz w zawodzie, możesz mieć trudniej. Poszedłbym w ekonomię. Najważniejsze
to nigdy się nie poddawać;)

I po ekonomi mogę już starać się już do policji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 00:11, Jave napisał:

Prawo może być problematyczne. Ogólnie, nie jest to łatwy kierunek, wymaga sporo czasu,
więc jeżeli pracujesz w zawodzie, możesz mieć trudniej. Poszedłbym w ekonomię. Najważniejsze
to nigdy się nie poddawać;)

Myślę, że po ekonomii możesz robić dużo ciekawszych i co najważniejsze bardziej
intratnych rzeczy niż praca w policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 00:22, Amaros napisał:

I po ekonomi mogę już starać się już do policji ?

Wyżej ktoś napisał, jak to wszystko wygląda. Nie do końca rozumiem, co Cię do tego ciągnie. Jest wiele bardziej wdzięcznych i lepiej płatnych zawodów. Wykształcony człowiek - a takim jesteś po ekonomii - może realizować się choćby w bankowości, za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee stary, to kto kim chce być to tylko i wyłącznie osobista sprawa - poza tym praca policjanta kojarzy sie zle, ale nie jest taka, moze początki bycia krawężnikiem. Jak ktoś ma ambicje i lubi swoj zawód to w kazdej dziedzinie moze dobrze zarabiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować