Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2011 o 12:22, Daronn_Darker napisał:

/.../
Kolejny bezrobotny się szykuje? Po studiach humanistycznych nie ma pracy teraz, to pójście
po najmniejszej linii oporu.

Jak nie pracujesz i masz gdzieś to z technicznym też nic nie zrobisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak w tym sezonie wygląda sytuacja we Wrocławiu na polibudzie? Wydział Informatyki i Zarządzania kierunek inżynierii oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podajesz tylko przykłady, tego czego nie lubisz i tego czego się nie nauczysz... A co Cie interesuje ? Tylko nie mów że gry komputerowe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:04, dzej_bi napisał:

Podajesz tylko przykłady, tego czego nie lubisz i tego czego się nie nauczysz... A co
Cie interesuje ?

Myślałem nad psychologią bo to chyba w miarę prosty i nie zbyt wymagający kierunek a ja do ścisłych, (czyli tych które niestety są dzisiaj przyszłością i po nich jest praktycznie pewna praca) Raczej się nie nadaje.

Dnia 28.08.2011 o 11:04, dzej_bi napisał:

Tylko nie mów że gry komputerowe xD

To chyba oczywiste no nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:47, kaczek93 napisał:

> Podajesz tylko przykłady, tego czego nie lubisz i tego czego się nie nauczysz...
A co
> Cie interesuje ?
Myślałem nad psychologią bo to chyba w miarę prosty i nie zbyt wymagający kierunek a
ja do ścisłych, (czyli tych które niestety są dzisiaj przyszłością i po nich jest praktycznie
pewna praca) Raczej się nie nadaje.

yyy na psychlogii to raczej dominuja scisle przedmioty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 28.08.2011 o 11:51, hammerfall87 napisał:

yyy na psychlogii to raczej dominuja scisle przedmioty....

Aha, czyli raczej odpada :)

W sumie po samym liceum to mogę iść na kasę do Biedronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:51, hammerfall87 napisał:

yyy na psychlogii to raczej dominuja scisle przedmioty....


Na psychologii nie ma ścisłych przedmiotów.

@kaczek:

Dnia 28.08.2011 o 11:51, hammerfall87 napisał:

Myślałem nad psychologią bo to chyba w miarę prosty i nie zbyt wymagający kierunek


Wróżę świetlaną przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 11:47, kaczek93 napisał:

Myślałem nad psychologią

Materiał jest prosty i można go wkuć, ale co z nim zrobisz to już twoja sprawa - papier z psychologii nie jest gwarantem znalezienia świetnej pracy, możesz klepać biedę, ale możesz też trzepać gruby hajs, zależy jak się będziesz starał.

Co do przedmiotów ścisłych - na UJ jest tylko biologia przez dwa pierwsze lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 11:47, kaczek93 napisał:

Myślałem nad psychologią bo to chyba w miarę prosty i nie zbyt wymagający kierunek (...)

Ty szukasz czegoś ciekawego czy prostego ? Jak prostego, to trzeba było iść do technikum albo zawodówki, zdobyć fach i zarabiać więcej niż absolwent większości kierunków humanistycznych. Widzisz się jako psychologa ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:53, kaczek93 napisał:

W sumie po samym liceum to mogę iść na kasę do Biedronki


Po samej psychologii na wiele więcej nie licz. Mnóstwo osób co roku kończy ten kierunek, a nie ma zapotrzebowania na psychologów. Ich podań jest pełno w urzędach pracy. Oczywiście parę osób co roku jakoś sobie poradzi, ale z twoim podejściem ("prosty i niewymagający kierunek") to sam wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:55, Daelor napisał:

> Myślałem nad psychologią
Materiał jest prosty i można go wkuć, ale co z nim zrobisz to już twoja sprawa - papier
z psychologii nie jest gwarantem znalezienia świetnej pracy, możesz klepać biedę, ale
możesz też trzepać gruby hajs, zależy jak się będziesz starał.

Gwarantem znalezienia dobrej pracy to są dzisiaj znajomości albo starzy na stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 11:59, kaczek93 napisał:

Gwarantem znalezienia dobrej pracy to są dzisiaj znajomości albo starzy na stanowiskach.


Haha...

Chcesz studiować dla samego studiowania? Możesz iść na filozofię. Jeśli już jesteś humanistą i chcesz z tego wyżyć spróbuj filologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:58, Mogrim napisał:

> W sumie po samym liceum to mogę iść na kasę do Biedronki
Po samej psychologii na wiele więcej nie licz. Mnóstwo osób co roku kończy ten kierunek,
a nie ma zapotrzebowania na psychologów. Ich podań jest pełno w urzędach pracy. Oczywiście
parę osób co roku jakoś sobie poradzi, ale z twoim podejściem ("prosty i niewymagający
kierunek") to sam wiesz...

Nie ma co się oszukiwać że dzisiaj praktycznie jedynymi kierunkami z przyszłoscią są te ścisłe. Humanistów można już wiązać na pęczki. Ewentualnie jest też zapotrzebowanie na budowlańców itp. którzy nie raz po zawodówkach mają lepszy hajs niż magister po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 12:02, kaczek93 napisał:

Nie ma co się oszukiwać że dzisiaj praktycznie jedynymi kierunkami z przyszłoscią są
te ścisłe.


Już nie wszystkie. Powoli rynek się zapełnia i przestaje być kolorowo, tym bardziej że coraz więcej osób na te kierunki się wybiera. W ogóle studentów wszystkiego jest za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 12:18, Mogrim napisał:

Już nie wszystkie. Powoli rynek się zapełnia i przestaje być kolorowo, tym bardziej że
coraz więcej osób na te kierunki się wybiera. W ogóle studentów wszystkiego jest za dużo.

Oczywiście, że jest za dużo, ale widzisz jakie wzburzenie w Polsce wywołuje to, że 1/4 maturzystów nie zdała matury. Po prostu w Polsce skądś się wzięło przekonanie, że ważny jest papierek, a nie to co człowiek tak naprawdę potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 12:02, kaczek93 napisał:

Ewentualnie jest też zapotrzebowanie
na budowlańców itp. którzy nie raz po zawodówkach mają lepszy hajs niż magister po studiach.


Właściwie to zamiast na studia, które cię nie interesują i po których nie będziesz miał pracy czemu nie zrobisz sobie np. kursu spawacza? Zapewniam, że po takim kursie prędzej znajdziesz pracę niż po 5 latach psychologii.
Skąd to głupie przekonanie, że każdy musi być magistrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:53, kaczek93 napisał:

/ciach/
> yyy na psychlogii to raczej dominuja scisle przedmioty....
Aha, czyli raczej odpada :)

W sumie po samym liceum to mogę iść na kasę do Biedronki

Nie przyjmą cię, trzeba umieć dodawać tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:54, Mogrim napisał:

> yyy na psychlogii to raczej dominuja scisle przedmioty....

Na psychologii nie ma ścisłych przedmiotów.

Nie ośmieszaj się. Matematyka to co to jet? Aby na psychologie się dostać trzeba np. biologie zdawać. Biologia oczywiście, wszyscy to wiemy, jest kierunkiem humanistycznym. (Jakby ktoś nie załapał, to był sarkazm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 28.08.2011 o 13:01, Daronn_Darker napisał:

Nie przyjmą cię, trzeba umieć dodawać tam.

Wow, ale mi pocisnąłeś. Chciałeś być fajny?

To że mówię iż nie nadaję się raczej do przedmiotów ścisłych, nie znaczy że kompletnie z nich leżę i nie daje rady.
Z matmy zawsze na luzie 3 wychodzi na koniec bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 12:34, Mogrim napisał:

Skąd to głupie przekonanie, że każdy musi być magistrem?


taki mały off http://www.wikia.com/Hiring/Web_Engineer_(Poznan) , nie ma żadnego dopisku o wykształceniu , natomiast umiejętność gry w piłkarzyki jak najbardziej wskazana :), jeżeli podchodzi pod reklamę to można usunąć linka.

Jednak, faktycznie obecnie magister byle czego może dać mniej niż zawodówka..., taki kraj, taka mentalność, ludzie idą często na studia humanistycznie nie dlatego bo chcą i im to pasuje, tylko aby mieć papier, a łatwiej jest trochę na humanistycznych (no dobra ja ze swoimi umiejętnościami nie wiem czy bym się utrzymał), tylko gdzie Ci wszyscy psychologowie mają znaleźć pracę..., wszystko dla ludzi, ale zawsze trzeba obserwować rynek pracy, bo niestety Mgr. przed nazwiskiem to nie wszystko, dr to co innego, ale to wiadomo dodatkowe lata zajmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować