Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 22:20, Adjatha napisał:

Ktoś ląduje w tym roku na wydziale ETI gdańskiej polibudy? :> Mało znanych nazwisk
(jak to na studiach chyba w sumie jest, ciężko żeby wszyscy szli na to samo =P), to może
jakieś znane nicki będą. ;P


Moich dwóch znajomych idzie, ale nie sądzę, zeby mieli tu konta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy na studiach prawniczych na Un. Kardynałą Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest wymaganych wiele zajęć z przedmiotów typowo kościelnych, tzw. prawo kanoniczne, itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 14:54, Asthariel napisał:

Orientuje się ktoś, czy na studiach prawniczych na Un. Kardynałą Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie jest wymaganych wiele zajęć z przedmiotów typowo kościelnych, tzw. prawo
kanoniczne, itd. ?

Szczerze mówiąc wątpię aby tak było. Może być prawo wyznaniowe, na pierwszym roku miałem
to jako fakultet i muszę powiedzieć, że spodobał mi się ten przedmiot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uczelnie wśród dokumentów rekrutacyjnych mam umieścić "kserokopię dowodu osobistego poświadczoną urzędowo".. Tzn.? Mam iść do prezydenta miasta, notariusza czy gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 18:34, Maurycy_69 napisał:

Na uczelnie wśród dokumentów rekrutacyjnych mam umieścić "kserokopię dowodu osobistego
poświadczoną urzędowo".. Tzn.? Mam iść do prezydenta miasta, notariusza czy gdzie?


Ja nie poszedłem nigdzie. W domu używając skanera skserowałem dowód, poszedłem z tym do uczelni i na miejscu mi podbili go po spojrzeniu na oryginał. Ewentualnie możesz iść do urzędu miasta/notariusza, też robią to od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 18:40, ziptofaf napisał:

Ewentualnie możesz iść
do urzędu miasta/notariusza, też robią to od ręki.

za opłatą :P no dobra w UM może nieodpłatnie. ok dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wiem, że niedawno pisałem tutaj posta o podobnej treści ale moja sytuacja nieco się zmieniła. Mianowicie wydawało mi się że będę wybierać tylko pomiędzy krakowskimi uczelniami (informatyka na wydziale Matematyki i Informatyki UJ lub informatyka stosowana na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH). Po przejrzeniu sporej ilości for i blogów doszedłem do wniosku, że w Krakowie najlepsza informatyka jest na wydziale EAIiE na AGH (gdzie nie udało mi się dostać) ale za nią jest ta na wydziale MiI UJ. Pozostałe są mniej popularnymi kierunkami w dodatku infa na wydziale FiIS AGH jest w dużym stopniu nastawiona na fizykę (czego wolałbym uniknąć). Niestety (a może jednak na szczęście) w trzeciej rekrutacji udało mi się dostać na informatykę na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nie wiem za dużo o tym kierunku (poza tym, że miał najwyższy próg na PW w zeszłym roku) tak samo jak nie wiem teraz które studia wybrać. Szczerze powiedziawszy przyzwyczaiłem się do myśli o mieszkaniu w Krakowe ale z chęcią poznam Waszą opinię na temat tych kierunków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, złożyłem dokumenty na drugi nabór na Fizykę na UJ. Na stronie jest napisane, że wyniki 25. Natomiast babka w sekretariacie mówiła mi że jutro. Żartowała sobie tylko, czy to prawda? Ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 13:49, Daronn_Darker napisał:

Mam problem, złożyłem dokumenty na drugi nabór na Fizykę na UJ. Na stronie jest napisane,
że wyniki 25. Natomiast babka w sekretariacie mówiła mi że jutro. Żartowała sobie tylko,
czy to prawda? Ktoś się orientuje?


Czasem oficjalne terminy odbiegają od faktycznych. Ja np. wyniki rekrutacji na UŁ miałem dzień wcześniej niż było napisane w terminarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy warto iść w dzisiejszych czasach na 2 stopień studiów magisterskich na jakieś zarządzanie/administrację/europeistykę tylko po to, żeby mieć mgr przed nazwiskiem, czy lepiej po 1 stopniu od razu atakować podyplomówki w stylu BHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja. Miał ktoś do czynienia z Wyższą Szkołą Bankową? Dokładniej chodzi mi o WSB w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy. Rozumiem, że to prywatna szkoła i płaci się czesne nawet za studiowanie dzienne, ale czy papierek WSB jest tego wart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konban''wa, Dobry wieczór.

Pytanie trochę z innej beczki, mam nadzieję, że mieści się w ramach tego ciekawego tematu.

Studiuję szczęśliwie już drugi rok na UAM i w ramach samodoskonalenia postanowiłem, by zamienić pływanie które mam w ramach WF na jedną z nauczanych tutaj sztuk walki - karate lub judo. Tę drugą sztukę zgłębiałem już w przez 3 lata w gimnazjum. Było w porządku, przydatne w ramach samoobrony, jednak za dużo przypomina mi to zapasy, a za mało sztukę walki.

Swoją uwagę skierowałem więc na karate. Tu pojawiają się moje pytania do osób, które ćwiczyły tę sztukę walki podczas swego pobytu na UAM.

Czy jest ono dobrze nauczane (ciekawie i efektywnie)?
Czy w karate pojawiają się typowe dla judo elementy, tj. pady, rzuty, trzymania, dźwignie, duszenia?
Czy z racji tego, iż po drugim roku kończą się zajęcia WF na UAM, istnieje możliwość kontynuowania ćwiczeń w następnych latach studiów (również magisterskich)?
Jeśli są tutaj osoby, które obie sztuki trenowały, czy mogłyby mi doradzić - efektywniej jest kontynuować naukę judo, czy rozpocząć nowe doświadczenie z karate?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Arigatou!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój współlokator chodził, mówił, że średnio. Prawie wszyscy byli początkujący do tego masa
ludzi kompletnie się nie nadawała do tego sportu. Zajęcia odbywały się w hali przy ul. Samarzewskiego, a ona
zbyt duża nie jest. Chyba na pierwszych zajęciach powiedział im, że jeżeli ktoś okaże się dobry to będzie
mógł trenować w sekcji UAM, ale koniec końców chyba nikt nie dostąpił tego "zaszczytu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 22:11, Q-Jot napisał:

Panowie, czy warto iść w dzisiejszych czasach na 2 stopień studiów magisterskich na jakieś
zarządzanie/administrację/europeistykę tylko po to, żeby mieć mgr przed nazwiskiem, czy
lepiej po 1 stopniu od razu atakować podyplomówki w stylu BHP?


Zależy co skończyłeś jako studia pierwszego stopnia, oraz co chcesz robić w przyszłości. Jako student europeistyki mogę śmiało powiedzieć, że kierunek jak najbardziej można skończyć łatwo i przyjemnie będąc do tego zdeterminowanym - jednocześnie opanowanie jego niektórych aspektów perfekcyjne jest bardzo pracochłonne ;). Pamiętaj jednak, że będziesz zmuszony argumentować obraną ścieżkę kształcenia i kariery na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli chodzi o podyplomówki, to warto w nie inwestować tylko jako uzupełnienie wykształcenie pomocne w uzyskaniu konkretnej pracy/zmianie stanowiska (np. pracując w HR podyplomówka z prawa pracy, chcąc robić dotacje unijne - dotacje unijne, chcąc zostać na uczelni i uczyć prawa UE - prawo UE). Szkoda pieniędzy i czasu na sam papier - pracodawcę wykształcenie obchodzi w stopniu... dodatkowym ;).

Krótko mówiąc - nie ważne co studiujesz, liczy się jaki masz pomysł na siebie i co robisz/robiłeś we własnym zakresie poza studiami.

edit : jeśli chodzi o WSB, to jedyne opinie jakie mam dotyczą tej we Wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 22:35, kaczek93 napisał:

Czy Psychologia jest lekkim czy bardziej wymagającym kierunkiem?

Moim zdaniem psychologia jest kierunkiem na który powinno się iść z pasji, co zmienia trochę postrzeganie trudności nauki. Jeżeli coś cię interesuje, to o wiele prościej jest ci się tego uczyć. Nigdy nie studiowałem psychologii, ale chętnie bym się na nią wybrał dla przyjemności już po zdobyciu jakiegoś porządnego wykształcenia ^^ Choć pewnie mi się nie uda, bo gdybym chciał studiować wszystko co mnie interesuje to przed 40 bym chyba nie skończył xD A priorytet póki co ma inżynieria biomedyczna, no ale nie będę dalej zbaczał z tematu, bo nie o to pytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 22:35, kaczek93 napisał:

Czy Psychologia jest lekkim czy bardziej wymagającym kierunkiem?

Z rozmów wnioskuję, że i lekkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 07:38, Dark_elves napisał:

>inżynieria biomedyczna
To jest coś podobnego do biotechnologii medycznej? Bo pierwszy raz słyszę o takim
kierunku.

To dosyć nowy kierunek, chyba w tym roku wypuścił pierwszych absolwentów. Inżynieria biomedyczna to bardzo interdyscyplinarny kierunek, ale zajmuje się ogólnie pojętą techniczną stroną medycyny, tzn.: biomateriałami, biomechaniką, elektroniką medyczna itd. Czyli ogólnie rzecz biorąc, jak lekarz operuje z pomocą robota albo potrzebuje sztucznej nerki to jest to dziedzina zainteresowań bioinżyniera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować