Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2011 o 20:28, Almarcino napisał:

eee stary, to kto kim chce być to tylko i wyłącznie osobista sprawa - poza tym praca
policjanta kojarzy sie zle, ale nie jest taka, moze początki bycia krawężnikiem. Jak
ktoś ma ambicje i lubi swoj zawód to w kazdej dziedzinie moze dobrze zarabiac ;)

Dobrze mówisz :) a taka praca jak bym jeszcze ukończył Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to była szansa dostania się do kryminalnych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 20:38, Amaros napisał:

> eee stary, to kto kim chce być to tylko i wyłącznie osobista sprawa - poza tym praca

> policjanta kojarzy sie zle, ale nie jest taka, moze początki bycia krawężnikiem.
Jak
> ktoś ma ambicje i lubi swoj zawód to w kazdej dziedzinie moze dobrze zarabiac ;)

Dobrze mówisz :) a taka praca jak bym jeszcze ukończył Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
to była szansa dostania się do kryminalnych ;P


Ja mowie tak bo sam mam wuja, ktory pracuje w tej dziedzinie. Zaczynal dawno, dawno realizujac swoje pasje i widze, ze kocha to co robi, a zaszedł wysoko - wystarczy chciec :p.
W ogole jak czytam wszelkie fora studenckie to ludzie nie mają pomyslu na zycie, idą na studią bo... tak...bo tak wypada i sami nie wiedzą jak ich zycie sie potoczy. Tak samo jest z kierunkami - tu ktoś sie zapisał, bo "podobno" jest kasa po tym - kilka lat pózniej okazuje sie, ze koles do konca zycia bedzie wykonywał coś co w ogóle nie sprawia mu przyjemnosci. Ja osobiscie nie moglbym isc na studia, ktore nie dadzą mi potem jakiejś przyjemnosci i satysfakcji. Trzeba walczyc o swoje i się realizować. Dlatego jak widze czlowieka, który chce zostać policjantem to staram sie przeknac aby nim zostać, wiadomo - szczytów odrazu się nie osiągnie, ale ambicje i robienie czegoś z pasją przyspiesza dojscie na owy szczyt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 20:09, Jave napisał:

> I po ekonomi mogę już starać się już do policji ?
Wyżej ktoś napisał, jak to wszystko wygląda. Nie do końca rozumiem, co Cię do tego ciągnie.
Jest wiele bardziej wdzięcznych i lepiej płatnych zawodów. Wykształcony człowiek - a
takim jesteś po ekonomii - może realizować się choćby w bankowości, za przyzwoite pieniądze.


No pewnie, lepiej być przekładaczem spinaczy niż pożytecznym dla społeczeństwa policjantem -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, jak wyglądają studia na Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na kierunku Nowe Technologie Multimedialne na Uniwersytecie Wrocławskim ? Czy ktoś skończył ten kierunek i wie jakie są po nim perspektywy na przyszłość ? Nie dostałem się na studia dzienne na innym kierunku i teraz myślę, żeby studiować ten kierunek zaocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po maturze podstawowej z Matmy, Angola i Polaka to gdzie można się wybrać?
Niestety nie mam innego przedmiotu z którego byłbym na siłach pisać maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z uczelniami prywatnymi a jeszcze lepiej z Wyższą Szkoła Bankową? Jaką wiedzę się stamtąd wynosi, jak odbywają się zajęcia, jaką renomę i prestiż ma taka uczelnia wśród pracodawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 17:00, kaczek93 napisał:

Po maturze podstawowej z Matmy, Angola i Polaka to gdzie można się wybrać?
Niestety nie mam innego przedmiotu z którego byłbym na siłach pisać maturę.

Przy 90% z podst. angola i matmy dostałbyś się na Ekonomiczną w Katowicach. Przynajmniej na finanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka ja mam takie pytanie do policji żeby się dostać trzeba mieć średnie a żeby pracować w policji kryminalnej to trzeba ukończyć Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie ?? czy jak to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:57, Q-Jot napisał:

Ktoś miał do czynienia z uczelniami prywatnymi a jeszcze lepiej z Wyższą Szkoła Bankową?
Jaką wiedzę się stamtąd wynosi, jak odbywają się zajęcia, jaką renomę i prestiż ma taka
uczelnia wśród pracodawców?



aaaaa bankowa!! strasznie miło wspominam, to były czasy!! super ludzie, mam tu na myśli wykładowców. przystępnie podana wiedza, dużo przykładów, serio jak chcesz się czegoś nauczyć to właśnie tam ci się uda! Miałam super ekipe na roku! na jaki kierunek się wybierasz? juz ci zazdroszczę, ja juz jestem po studiach i od 3 miesięcy pracuję, szybko udało mi się znaleźć prace, bo szkoła na dobrą renome. Powodzenia! napisz jakie masz pierwsze wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:57, Q-Jot napisał:

Ktoś miał do czynienia z uczelniami prywatnymi a jeszcze lepiej z Wyższą Szkoła Bankową?
Jaką wiedzę się stamtąd wynosi, jak odbywają się zajęcia, jaką renomę i prestiż ma taka
uczelnia wśród pracodawców?


Moja kuzynka studiowała w Bankowej we Wrocku i w sumie była zadowolona. Miała wykładowców z politechniki i uniwersytetu ekonomicznego i to jej bardzo pasowało. W tym roku obroniła licencjat. Chyba jedyny minus bankowych to to, że trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 10:35, asoka napisał:


aaaaa bankowa!! strasznie miło wspominam, to były czasy!! super ludzie, mam tu na myśli
wykładowców. przystępnie podana wiedza, dużo przykładów, serio jak chcesz się czegoś
nauczyć to właśnie tam ci się uda! Miałam super ekipe na roku! na jaki kierunek się wybierasz?
juz ci zazdroszczę, ja juz jestem po studiach i od 3 miesięcy pracuję, szybko udało mi
się znaleźć prace, bo szkoła na dobrą renome. Powodzenia! napisz jakie masz pierwsze
wrażenia.

Czemu mam wrażenie, że to zabrzmiało jak tekst napisany w ramach reklamy tudzież bota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) chodzę do LO z rozszerzoną matmą geo i wosem(profil ekonomczny yea) mógłby ktoś polecić jakieś ciekawe kierunki po takiej klasie ? geografia i wos mi szczególnie dobrze idzie i polski od biedy ;p Matma powiedzmy. Myślałem o geologii, ale chyba ciężko będzie z pracą po tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 10:35, asoka napisał:

aaaaa bankowa!! strasznie miło wspominam, to były czasy!! super ludzie, mam tu na myśli
wykładowców. przystępnie podana wiedza, dużo przykładów, serio jak chcesz się czegoś
nauczyć to właśnie tam ci się uda! Miałam super ekipe na roku! na jaki kierunek się wybierasz?
juz ci zazdroszczę, ja juz jestem po studiach i od 3 miesięcy pracuję, szybko udało mi
się znaleźć prace, bo szkoła na dobrą renome. Powodzenia! napisz jakie masz pierwsze
wrażenia.

Wybieram się na studia II stopnia Logistyka (niestacjonarne) w WSB Gdańsk, albo Zarządzanie o specjalizacji zarządzanie procesami logistycznymi w Bydgoszczy (stacjonarne). Przeraża mnie czesne ponad 4tys złotych, bo do tego będę musiał się także utrzymać mieszkając sam i wynajmując mieszkanie, ale skoro dajesz mi nadzieję, że pracodawcy ładnie patrzą na WSB w CV to chyba likwiduje moje zmartwienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 17:23, Zarkadius napisał:

Witam :) chodzę do LO z rozszerzoną matmą geo i wosem(profil ekonomczny yea) mógłby ktoś
polecić jakieś ciekawe kierunki po takiej klasie ? geografia i wos mi szczególnie dobrze
idzie i polski od biedy ;p Matma powiedzmy. Myślałem o geologii, ale chyba ciężko będzie
z pracą po tym..

Geodezja i kartografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 18:41, Zarkadius napisał:

> Geodezja i kartografia.

fajna praca po tym ? Geodeta to raczej nudny zawód ;p

Przy szmalu, jaki zgarniają geodeci mógłbym poziewać kilka razy w pracy ze znudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 18:47, Q-Jot napisał:

> > Geodezja i kartografia.
>
> fajna praca po tym ? Geodeta to raczej nudny zawód ;p
Przy szmalu, jaki zgarniają geodeci mógłbym poziewać kilka razy w pracy ze znudzenia.


A zostanie fotografem/reporterem ma ew. sens ? ;p ciekawsze to a kasa chyba podobna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować