Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

U nas na agh srednia wazona liczona jest ze wszystkich ocen w ciagu roku, ktore sa punktowane. Stypendium naukowe jest pobierane za osiągnięcia w roku poprzednim. Na 1roku mozesz starac sie o stypendia socjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kierunku Energetyka ? Wydaje mi się ciekawy, co do pracy po tym to pewnie w jakiś elektrowniach, albo ciepłowniach. Miał ktoś z nim coś wspólnego, może pracuje w zawodzie ?

Myślę nad Politechniką Krakowska, albo AGH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:08, kedzior141 napisał:

Wytłumacz mi jak się łączy studiowanie bezpieczeństwa narodowego i do tego innego kierunku
na awfie bo nie pojmuję:)


Synergia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo narodowe to nie jest jakiś światowy kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 21:17, Skayfer napisał:

Co sądzicie o kierunku Energetyka ? Wydaje mi się ciekawy, co do pracy po tym to pewnie
w jakiś elektrowniach, albo ciepłowniach. Miał ktoś z nim coś wspólnego, może pracuje
w zawodzie ?

Myślę, że energetyka z ukierunkowaniem na nowoczesne / odnawialne źródła energii może być całkiem ciekawa i przyszłościowa, sam myślę nad takimi podyplomowymi ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 21:39, Evertsen_Dante napisał:


Synergia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo narodowe to nie jest jakiś światowy kierunek.


Ok, ale to ma chyba sens tylko jak oba kierunki w jakiś sposób się łączą, bo jeśli są wcale nie związane ze sobą, to jaka tu synergia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2013 o 22:54, kedzior141 napisał:

Ok, ale to ma chyba sens tylko jak oba kierunki w jakiś sposób się łączą, bo jeśli są
wcale nie związane ze sobą, to jaka tu synergia?


AWF był rzucony na rybkę. Chociaż całkiem łatwo wyobrazić sobie najlepszego możliwego kandydata na np. członka BOR.
A co do łączenia kierunków - nie tak dawno temu był tu opisywany przypadek łaczenia psychologii z informatyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 23:21, Evertsen_Dante napisał:


AWF był rzucony na rybkę. Chociaż całkiem łatwo wyobrazić sobie najlepszego możliwego
kandydata na np. członka BOR.
A co do łączenia kierunków - nie tak dawno temu był tu opisywany przypadek łaczenia psychologii
z informatyką.


Awf, był rzucony na rybkę, ale wojsko już nie:) Może trochę się czepiam, ale sam jestem studentem awfu i szczerze to kompletnie nie widzę żadnego kierunku z bn. A skończenie z papierami z awfu raczej nic nie dają kandydatowi do BOR-u, bo chyba mówisz o samej sprawności fizycznej. Ale zostawmy już to.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 21:41, Ptolomeusz napisał:

ja ostatnimi czasy w ogóle podważam sens studiów

Ale że uczęszczasz i wyrabiasz taką opinię? Czy nie uczęszczasz i wyrabiasz taką opinię? Mógłbyś się rozpisać trochę i napisać "dlaczego?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 22:38, Wipu napisał:

> ja ostatnimi czasy w ogóle podważam sens studiów
Ale że uczęszczasz i wyrabiasz taką opinię? Czy nie uczęszczasz i wyrabiasz taką opinię?
Mógłbyś się rozpisać trochę i napisać "dlaczego?".


Nie karm go, trudno traktować jednozdaniowe posty o "podważaniu sensu studiów" poważnie. Słaba prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 22:44, Daelor napisał:

Nie karm go, trudno traktować jednozdaniowe posty o "podważaniu sensu studiów" poważnie.
Słaba prowokacja.

Prowokacja bo prowokacja, dało się wyczuć, ale chociaż mały wysiłek intelektualny i próba argumentacji nie byłaby zła. Zastanawia mnie co kieruje takim osobnikiem.

A co do tego coachingu filozoficznego co wcześniej pisałeś. To jednak nie, nie łapię tego :D Chyba, że to później jest się trenerem który motywuje do działań, wydanie jakiś płyt z tekstami motywacyjnymi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A studiował może ktoś z was Zarządzanie i Inżynieria produkcji ? Z opisu studiów wynika, że osoba z takim wykształceniem jest potrzebna praktycznie w każdym zakładzie przemysłowym ? Można zostać inżynierem produkcji, jakości, po jakiś kursach i szkoleniach zostać jakimś BHP-owcem, albo skupić się na samym zarządzaniu i zostać jakimś menadżerem. Rzeczywiście jest tak dobrze z pracą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest szeroka dziedzina dość wiesz... bardziej studia z zarządzania z "zaczepieniem" o tematy inżynierskie niż na odwrót. Inżynierów produkcji jak się szuka to po mechanice - ja np. jestem inżynier produkcji po mechanice i budowie maszyn. To są inżynierowie. Tu jest raczej gość od zarządzania z rozszerzoną wiedzą inżynierską w stosunku do mu pokrewnych, ale nie jest to 100% inżynier. Choć oczywiście ma zadatki. A praca? Nie wiem jaka po tym szczerze mówiąc. Pewnie coś przy organizowaniu i nadzorze nad produkcją, ew. kontrola jakości i procesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 22:56, Skayfer napisał:

A ty MKRaven gdzie obecnie pracujesz ze swoim wykształceniem jeśli można spytać, z czystej
ciekawości ?


Jeszcze nigdzie :P . Może czas przeszły na wyrost tam jest bo jeszcze mam jedną zaległość do nadrobienia i skończenie pisania pracy ;) . Już jednak pracowalem nieco na maszynach CNC (na UW, żeby było śmieszniej :P ) i zgłaszałem się do konkretnych ofert, więc - mniej więcej - wiem jak to wygląda.

Mogę ci tylko powiedzieć, że znalezienie pracy to jest dyplom (dla inżyniera warunek konieczny niestety), a jak masz dyplom to już większość ofert rozbija się o doświadczenie. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się mi powieliło :P .

EDIT:
Tzn. w chwili obecnej nie pracuje, ale jak napisałem pracowałem. Poza tym niestety (tj. może i na szczęście) większość ofert dla inżynierów, technologów itp. to umowa o prace, czyli niby dobrze przy obecnym trędzie rynku, ale dla studenta dziennego to zabójstwo jeśli chodzi o możliwość zdobycia doświadczenia bo wszędzie jest cały etat, raczej nikt nie potrzebuje inżyniera żeby przyszedł dwa dni w tygodniu i zostawił rozgrzebany projekt innym, którzy nie ogarniają co on zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dylemat życiowy w sumie można powiedzieć ;D

No mianowicie takie pytanie jak tytuł tematu.
Nie powiem bo z lekka przerasta mnie jak to dzisiaj jest z tymi studiami, pełno nowych otwieranych kierunków, sporo pseudokierunków po których właściwie poza tytułem nic się nie ma.

Otóż prosiłbym o poradę kto już w tym siedzi ;d, studia dopiero w przyzłym roku będę wybierał ale powoli zaczynam rozmyślać. Warunki mogę mieć jakie chcę, mogę dziennie i mogę zaocznie, uczę się w miarę dobrze. Nie mam jakiś konkretnych zainteresowań i coś co by mnie interesowało żeby pomogło mi to wybrać kierunek. Kompletnie zielony w tcyh sprawach jestem.

Będę wdzięczny za pomoc z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolisz żebyśmy udzielili odpowiedzi:
a) wróżąc z fusów
b) bazując na danych które nam podasz np. z czego chcesz maturę pisać, w jakiej szkole jesteś i jaki profil klasy. Konkretnych zainteresowań nie masz, ale dobrze byłoby wiedzieć czy wolisz np. historię czy chemię.

Od siebie dodam, że lepiej skończyć europeistykę z zainteresowaniem (tematyką studiów) niż medycynę na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować