Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III oczami analityków - na jaką sprzedaż może liczyć firma Blizzard?

43 postów w tym temacie

Ja bym powiedział jakieś 3-3,5 mln. Nawet tylko ze względu na to, że Diablo II wyszło spory czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:30, Wojman napisał:

ŁAŁ, ale mądrzy ci analitycy. StarCarft II zszedł w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy
podczas pierwszego miesiąca od premiery, a Diablo III jest jeszcze bardziej oczekiwane
niż SC II, więc podejrzewam, że i sprzedaż będzie dużo większa.

http://www.gram.pl/news_8QjlGOm7_Ponad_3_miliony_Starcrafta_II_w_pierwszym_miesiacu.html


Ale poprzedni SC sprzedał się w liczbie około 11 milionów sztuk ;)

btw D3 z annual pass raczej nie wlicza się do sprzedaży bo oni płacą za WoWa a nie za grę, którą dostaną za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 miliony co najmniej do końca roku. StarCraft 2 sprzedał się w 3 milionach (z kawałkiem) od sierpnia do grudnia 2010. Diablo III jest zdecydowanie bardziej mainstreamowe niż SC2, więc 4 mln co najmniej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy powinno sie wlicza annual passa czy nie... wiekszosc moich znajomych kupoilo rok abo tylko dlatego ze dostana diablo a w wowa("no pogra sie od czasu do czasu") ale jest pewnie czesc ludzi ktorzy mysla odwrotnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 16:33, Zdenio napisał:

4 miliony co najmniej do końca roku. StarCraft 2 sprzedał się w 3 milionach (z kawałkiem)
od sierpnia do grudnia 2010. Diablo III jest zdecydowanie bardziej mainstreamowe niż
SC2, więc 4 mln co najmniej ;p


Ponad 3 milion to dane tylko za lipiec i sierpień do grudnia sprzedano już 4.5mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za ten cały hype życzę im jak najgorszej sprzedaży.
Serio, nie jestem zawistny ale za to co się teraz dzieje Blizz ma u mnie karnego k*tasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:13, SarenkaB napisał:

A ja za ten cały hype życzę im jak najgorszej sprzedaży.
Serio, nie jestem zawistny ale za to co się teraz dzieje Blizz ma u mnie karnego k*tasa.


Uwaga twój komentarz podsyca hype :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarenka bez urazy ale chyba troszke przesadzasz... Jakos nie widze wyskakujacych okienek z reklamami diablo 3 , jakos nie widze tla serwisu z logiem diablo 3 a ze coraz blizej premiery pojawiaja sie informacje.. bez urazy ale newsy na gramie to w tym momencie nie newsy sponsorowane.. Zwykle to poprostu skopiowane linki do strony blizza.. marudz na gram ze stara sie przykuc uwage a nie na jakis przesadny hype...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zabawimy się w obstawianie ? :D
Ja obstawiam 5 do 6 mln kopii w przeciągu kwartału :). Pewnie za jakiś czas gram.pl po premierze Diabełka III da newsa o liczbie sprzedanych egzemplarzy. Zobaczymy kto miał wtedy największe przeczucie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ci analitycy nie do końca zdają sobie sprawę z jak bardzo wyczekiwaną i kultową grą mają do czynienia. 3,5 miliona w ciągu roku? W dzisiejszych czasach rozpoznawalna i ceniona rynkowa marka potrafi osiągnąć sprzedaż przekraczającą 10 milionów w ciągu miesiąca od premiery. Wystarczy wspomnieć Call of Duty: Modern Warfare 3, które mniej więcej taki wynik osiągnęło nie w miesiąc, a dobę od rozpoczęcia sprzedaży. Jedyną ujmą pod tym względem dla Diablo 3 jest to, że póki co dostępne będzie tylko na dwóch platformach, z pominięciem konsol. Aczkolwiek i bez tego z pewnością wykręci imponujący wynik sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm kwartał powiadasz....
Obstawiał bym gdzieś do 6, w porywach 7 jeśli moje przypuszczenia się sprawdza i jeśli darmówki za opłacenie rocznego abonamentu w WoWie się liczą w tej statystyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za dziwny wątek, że wszyscy się ze sobą zgadzają. Też zatem zgodzić się muszę, że 4mln to trochę za mało. Widze to po znajomych i ludziach z pracy. Wszyscy gadają o Diablo 3 i o tym kim i z kim będa grać i bla bla bla. A są to w 90% przypadków ludzie, którzy już są ''za starzy'' na granie. Fora nawet nie związane z grami wrzą od Hype''u. Tu się szykuje srzedażowa bomba. Jak dla mnie 6mln do końca roku.

PS: gram wizardem, i wam skope zady. Kropka !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:37, Pietro87 napisał:

Hmm kwartał powiadasz....
Obstawiał bym gdzieś do 6, w porywach 7 jeśli moje przypuszczenia się sprawdza i jeśli
darmówki za opłacenie rocznego abonamentu w WoWie się liczą w tej statystyce.

A powiadam :)
Patrzę trochę na to z przymrużeniem oka i staram się do tego podejść bardziej realnie. Jednak w tym przypadku jakim jest nadchodząca premiera Diablo III ciężko cokolwiek jasno stwierdzić. Gra jedna z najbardziej wyczekiwanych latami i ostatnimi miesiącami. Skoro takie shootery jak CoDy, które są wydawane praktycznie co rok notują takie wyniki w sprzedażach to jaki wynik odnotuje Diabeł trzeci po chociażby miesiącu od premiery ?.
Te kilka milionów może być nie wykluczonym trafem, kto wie ile z tego okaże się trafne. Nie zdziwiłbym się jakby złapali chociażby takie 2 mlny po tygodniu czasu. Jednak te 5mln-7mln kopii na kwartał IMO też by wynikiem złym nie było. Diablo to tytuł sam w sobie więc wszystko jest możliwe :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jest tak że nie patrzę na ten hype tylko od złej strony.
Przynajmniej Blizz znów pokaże że na PC można osiągnąć wysoką sprzedaż(bo mimo tego co powiedziałem- nie wieżę w to że D3 mogło by się słabo sprzedać) pomimo tych wszystkich bajek o tym jaka to ta platforma nie jest zła.

Myślę że w tym przypadku analitycy mają racje, 4 miliony sprzedanych egzemplarzy. Ostatecznie wychodzi tylko na dwie platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:10, com4r napisał:

Fora nawet nie związane z grami wrzą od Hype''u. Tu się
szykuje srzedażowa bomba. Jak dla mnie 6mln do końca roku.

Bo to będzie sprzedażowa bomba! Jak pisałem obstawiam ok. 10 mln (wraz z annual passem z WoW''a) w przeciągu 12-14 m-cy. Co więcej, uważam, że DIII przebije Wieśki i co tam jeszcze i tym samym będzie najlepiej sprzedającą się grą w samej Polsce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6,66 milionow? ;)
Ogolnie to sprzeda sie swietnie, bo to Diablo, marka ktora dla wielu to po prostu MUST HAVE.

Optymistycznie powiedzialbym ze 6 milionow sztuk sie sprzeda z latwoscia. Optymistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować