Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy wróżą szaloną sprzedaż GTA V

24 postów w tym temacie

ja tam życzę GTA V niskiej sprzedaży. a dlaczego? bo seria ta zeszła na psy, stała się nudnawa, za bardzo odeszła w stronę realizmu (jak na taką grę oczywiście), jak zawsze będzie źle zoptymalizowana. lepiej by zainwestowali w saints row 4, które ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Grand Theft Auto IV kupiłem Xboxa 360 więc moją kasę mają już w kieszeni :) Pytanie tylko czy w dniu premiery, czy później. To zależy od tego czy nie przesadzą z ceną gry oraz od mojego stanu portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 09:54, marcusfenix345 napisał:

ja tam życzę GTA V niskiej sprzedaży. a dlaczego? bo seria ta zeszła na psy, stała się
nudnawa, za bardzo odeszła w stronę realizmu (jak na taką grę oczywiście), jak zawsze
będzie źle zoptymalizowana. lepiej by zainwestowali w saints row 4, które ma być


Jak czytam takie komentarze, to mam wrażenie, że cała branża zeszła na psy. Mass Effect 3 to jedno wielkie gie, Diablo III o kant tyłka rozbić, Call of Duty to największy chłam jaki ludzkość widziała, a Battlefield dorównuje do tego poziomu dna. Teraz okazuje się również, że GTA zeszło na psy. I co ma Take-Two z Rockstarem do Saints Row, które jest produkowane przez Volition, a wydawane przez THQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie czarujmy się, ale GTA IV nie było grą szałową. Dopiero teraz zabrałem się za nią i muszę powiedzieć, że jest to wielki krok wstecz w stosunku do poprzednich części. Możliwości, klimat, misje, fabuła (przynajmniej na 40% gry), postacie, fizyka pojazdów - wielki minus. Jedyną pozytywna rzeczą w tym tytule to grafika i miasto. Mam nadzieję, że po wpadce z czwórką, część V będzie spektakularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a inny analityk powie, że "TA" deska klozetowa sprzeda się w 100 mld egzemplarzy, ale nie od razu rzecz jasna... to może być 10...20...30 lat.... jak widać takie "przewidywanie" do niczego nie prowadzi, jak tylko zrobienia szumu. Ludzie mają o czym gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niektórych komentarzy. Uważam że GTAIV było właśnie dużym krokiem do przodu, głównie ze względu na realizm który mi bardzo odpowiada. Mam nadzieję na to że nowa część tej gry będzie kładła jeszcze większy nacisk na poważną historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 11:29, DamianGL napisał:

No nie czarujmy się, ale GTA IV nie było grą szałową. Dopiero teraz zabrałem się za nią
i muszę powiedzieć, że jest to wielki krok wstecz w stosunku do poprzednich części. Możliwości,
klimat, misje, fabuła (przynajmniej na 40% gry), postacie, fizyka pojazdów - wielki minus.
Jedyną pozytywna rzeczą w tym tytule to grafika i miasto. Mam nadzieję, że po wpadce
z czwórką, część V będzie spektakularna.


Zgadzam się w 100%. Naprawdę nie rozumiem tego ciągłego ględzenia, że IV to najlepsze GTA i wogóle wybitna gra. Według mnie IV nie może się nawet równać z SA czy VC. I mam nadzieję, że V będzie tak rozbudowana jak SA i że będzie miała lepsza fabułę, od tej żałosnej historii jugosłowiańskiego ćwoka.

A co do samego news''a to panowie analitycy niestety Ameryki nie odkryli. To niemalże oczywiste, że GTA V pobije rekord sprzedaży, bo właśnie na kolejne GTA gracze zawsze najbardziej czekają (pomijam kwestię Diablo). Za nowymi CoD''ami, czy BF''ami nie ma czasu się nawet stęsknić tak szybko wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 miało mniejszy świat niż SA a także bardziej realistyczną fizykę pojazdów (przez co było strasznie ciężko jeździć, wolałem tryb zręcznościowy z SA) ale i tak uważam ją za dobrą część. Najlepsza to SA bo tutaj nie ma radochy z latania samolotem pomiędzy kanionami ale i tak 4 jest dobra. No i logiczna fabuła, w poprzednich częściach mam wrażenie, że była robiona na siłę. Tutaj wszystko ładnie układa się w całość.
A co do newsa to coś mi tutaj nie pasuje. CoD - 6,5 miliona egzemplarzy w pierwszy dzień = 775 milionów $ w pierwsze 5 dni. GTA 5 - 14 milionów egzemplarzy w 5 dni - 700 milionów $ w "najbliższym okresie" czyli pewnie 5 dni. Przychody mniejsze a sprzedaż większa? Mam wrażenie, że tu jest jakaś manipulacja, bo są porównywane inne liczby - 1 dzień coda do 5 dni GTA 5. Ile w takim razie kopii CoD sprzedało się w 5 dni?
Zakładając, że gry będą miały podobną cenę to mamy proporcję
x/14=775000000/700000000
Czyli x = 15,5. Czyli? CoD miał większą sprzedaż w ciągu 5 dni (15,5 mln) niż planowane GTA 5 (14 mln). Manipulacja? Tak, jeśli wynik jest prawidłowy. Ale to tylko założenie, bo pewnie są gdzieś dane sprzedaży cod w 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kozich jąder. ;)

Ale na serio, tym wszystkim analitykom najlepiej odpowiedział Tom Cruise w MI Ghost Protocol:

"No shit!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w końcu będzie chociaż z polskimi napisami.Fakt, że po premierze czwórki można było kupić w kiosku z gazetami książkę z opisem misji i mapami za jakieś 20 zł., ale to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bogu spolszczenie już jest :P Szkoda, że zrobione przez fanów (sam pomagałem w korekcie) ale grunt, że jest. Więc nie martwcie się - nawet jak wydawca oleje to i tak spolszczenie będzie. Co prawda do 4 chyba z rok albo dłużej to trwało ale w końcu powstało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować