Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 23:29, Izrafel92 napisał:

Ze Jezus byl, dowody sa. Ze Bog jest, dowodow nie ma. Jak wspominalem predzej, to wszystko
polega na wierze, nie dowodach.

Hmmm. Dowcip w tym, że nawet jak są, to nie wierzysz, ze są to dowody. Masz relacje ludzi, te spisane i te przekazywane ustnie, ale nie wierzysz, ze moga być prawdziwe. Nie jesteś pewny, czy ludzie sobie tego nie wymyślili. Tak, to wszystko polega na wierze, ateiści też tylko wierzą, że Boga nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:23, Astmatyk napisał:

>/.../ > A sa jakies dowody, ze jest?

W tym wątku chyba z 30 razy pisałem to samo:
Są dwie mozliwosci - Bóg jest albo Go nie ma.
Jest trochę przesłanek na Jego istnienie - spisane historie i przekazy ustne. Ale nikomu nie udało się istnienia Boga udowodnić.
Nikomu nie udało sie też nieistnienia Boga udowodnić. Na nieistnienie nawet przesłanek nie ma. Tak, zę przyjęcia którejkolwiek z dwóch możliwości odbywa się "na wiarę". Albo wierzysz w istnienie Boga, albo wierzysz w nieistnienie Boga. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest zatem szydzące podejście większości społeczeństwa np. do sekt. Przecież ich dowody na istnienie "ich Boga, tudzież bóstw" są niemal takie same jak te, na zasadzie których my wierzymy w "naszego Boga". Przy czym my z góry zakładamy, że jest 1 Bóg, w związku z czym po śmierci zarówno my jak i oni zapukamy do tych samych wrót. Dlatego też w odczuciu takiego szydzącego wiernego, wyznawcy sekt mają przechlapane po śmierci, ponieważ wyparli się jedynego prawdziwego Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie irytuj się bo te słowa wywnioskowałem pozytywnie, że jesteś za istnieniem Boga.
Nic do ciebie nie mam, twoja sprawa co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ II wojna światowa- Żołnierz mówi do drugiego żołnierza]
-Jeśli Bóg jest z nami, to kto jest z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ganda Ci się znudzi, albo sam ja odstawisz jak zaczna się shizy, paranoje czy zamułka i izolacja. Oczywiscie jeżeli nie będizesz palic codziennie to będzie ok ;) Jak chesz zobaczyć coswiecej to polecam grzybki albo kartona, ale o tym chyab juz wiesz.

Ja uważam, że coś co możemy obecnie nazwać bogiem istnieje. Jednak nie ma on związku z Jezusem, Buddą czy innym Allahem. Polecam obczaic deizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:02, Ceteris Paribus napisał:

W końcu ganda Ci się znudzi, albo sam ja odstawisz jak zaczna się shizy, paranoje czy
zamułka i izolacja. Oczywiscie jeżeli nie będizesz palic codziennie to będzie ok ;) Jak
chesz zobaczyć coswiecej to polecam grzybki albo kartona, ale o tym chyab juz wiesz.

Hmmm 4 lata palenia, średnio 3 razy w miesiącu. Ostatnio 5 miesięczna przerwa (bo tak). Kurde, już za późno jestem na dnie :]

Dnia 22.01.2009 o 15:02, Ceteris Paribus napisał:

Ja uważam, że coś co możemy obecnie nazwać bogiem istnieje. Jednak nie ma on związku
z Jezusem, Buddą czy innym Allahem. Polecam obczaic deizm.

Odrzucam wiarę w Boga w ogóle. Jednak wierzę że świat jest energią z która wszyscy jesteśmy połączeni ( i sami nią jesteśmy) ,i gdzieś znajduje się jej centrum, ale nie uważam aby miała jakąś osobowość czy świadomość istnienia. Uważam że jeżeli chcemy poznać prawdę nie musimy jej szukać gdzieś tam, wszystko co istnieje jest w nas, w naszej głowie, to my jesteśmy całym światem i na odwrót. Pozdrawiam i życzę zdrowia ;]

ps. Kurde trochę poknociłem, ale myślę że wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 10:08, TetraGramaton napisał:

Teraz przeginasz. Propagujecie tu na forum używki.
To działalność kryminalna.


W jakim sensie propagujemy? Przecież nie mówie weź czy cos w tym stylu. Pieczarek jest cała masa na ziemi, podobnie jak pudełek z kartonu, a kto co z nimi zrobi to już każdego prywatny interes. A co powiesz na ten temat i newsa: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=36072&u=30 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie owijaj w bawełnę ;]. Oglądałem kiedyś film pt. "Odmienne stany świadomości"(sf.) więc wiem coś o tym.
Na pewno nie chodziło ci o grzyby typu borowik szlachetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:43, TetraGramaton napisał:

Nie owijaj w bawełnę ;]. Oglądałem kiedyś film pt. "Odmienne stany świadomości"(sf.)
więc wiem coś o tym.
Na pewno nie chodziło ci o grzyby typu borowik szlachetny.


O to czasem chodiz by cos tak powiedzieć by tylko ten kto wie o co chodiz zajarzył, a pozatym wszystko będize zgodne z prawem, etykietą, tabu itp. ;) Filmu nei widziałem, teraz o nim czytam i jest to możliwe - powrót do dzieciństwa itp. Kto wie czy nie jest mozliwe coś jak w Assasin Creed. Swoja drogą gra bardzo konkretna nie tylko pod względem gameplya, ale fabuła podkręca także takie motywy, o ktorych pisał Daniken, czy byly poruszone w filmach typu Zeitgeist. Jak nie grałeś to polecam.

Wracajac do filmu to czasem też jestem takim badaczem :] chcę tylko sprostować na przyszłość, że te badania nie wpłyneły na mój sposób postrzegania boga - Stwórcy, a raczje bardziej go umocniły. No może tylko "majeranek" pokazał mi strone, w która iść, ale całą drogę odbyłem sam. A i same "badania" to bardzo ciekawe i pouczajace doświadczenia. Wielu użytkownikom tegoz i nie tylko tego forum plujących jadem przydało by sie pare takich lekcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:48, KrzysztofMarek napisał:

Na nieistnienie nawet przesłanek nie ma.


To, że ich nie dostrzegasz nie znaczy, że ich nie ma. Chociażby to, że nie można go dotknąć, poczuć, powąchać, usłyszeć itp., poza tym jego istnienie nie zostało potwierdzone naukowo (zarówno jak jego nieistnienie, z tym się zgadzam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom bo ateiści wierzą bez sensu...ehhh...w Piśmie Świętym zresztą jest napisane.
"Błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli" - czy jakoś podobnie w kazdym razie coś w tym rodzaju nie chciałbym się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:03, kacper78 napisał:

Mógłbyś coś powiedzieć o tym filmie??


Bez offtopa. Wejdź na www.filmweb.pl i sprawdź albo obejrzyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież jest produkcji adwentystycznej. Oni głoszą trójanielskie poselstwo z księgi Apokalipsy o powtórnym przyjściu Jezusa. Interesują cię te sprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować