Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2009 o 00:49, ev1l_on3 napisał:

W ameryce dużo ... chyba. Skoro wybudowali tam nawet muzeum kreacjonizmu (lol!).

Chcą tam nawet nauczać kreacjonizmu tak samo jak uczy się teorii ewolucji... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 00:49, ev1l_on3 napisał:


> No tak, lecz ile ich obecnie jest? Mało... Chyba.

W ameryce dużo ... chyba. Skoro wybudowali tam nawet muzeum kreacjonizmu (lol!).


Z tego co mi się wydaje to w Ameryce (PŁN) jest bodajże chyba z 1/3 osób będącymi ateistami. Kolejna 1/3 jest katolikami a reszta to osoby wierzące w inne religie. Lecz nie jestem tego pewien do końca, patrzyłem ze starej ksiązki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 22:36, orzel286 napisał:

No, ale czego można się spodziewać po ludziach nie znających państwa na "u" :P

Dokładnie. :))
Wiesz, szatan też w pewnym stopniu ingeruje w świat teraźniejszy. Sekty, opętania, to wszystko dzieje się w naszym świecie. Szatan jest zły, który stara się zrobić jak największe szkody dla ludzi. Pragnie tylko zła i niczego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko.Kiedyś pewna osoba popełniła grzech. Dosyć dawno, dopiero teraz uświadamia sobie, że to może być grzech ciężki. Jeżeli ta osoba się wcześniej spowiadała ale nie wiedziała, że to grzech to zostanie on odpuszczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę głupie... ale ostatnio zmarła moja babcia ;(, oswoiłem się z tym i po 2 dniach leciała w radiu taka smutna piosenka, myśląc o babci, popłakałem się i nagle telewizor sam się włączył... czy to nie dziwne ?

Dodam, że byłem sam w domu, a pilot leżał na parapecie, daleko od telewizora.

Czyżby jednak babcia widząc mnie jak się przejmuje, chciała mi dać do zrozumienia, że żyje tylko, że w lepszym świecie ?

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:20, Chlorofil napisał:

/.../ i nagle telewizor sam się włączył...


A jaki program wtedy leciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:28, rob006 napisał:

> /.../ i nagle telewizor sam się włączył...

A jaki program wtedy leciał?


TVP 1. Ten pierwszy co mam ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:34, Chlorofil napisał:

TVP 1. Ten pierwszy co mam ustawiony.


Ale co wtedy leciało na tym programie? Wiadomości, jakiś filmy, czy inne "jak oni coś-tam"? To może jakieś przesłanie było i taki szczegół może mieć kluczowe znaczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:17, Maciej2194 napisał:

Takie pytanko.Kiedyś pewna osoba popełniła grzech. Dosyć dawno, dopiero teraz uświadamia
sobie, że to może być grzech ciężki. Jeżeli ta osoba się wcześniej spowiadała ale nie
wiedziała, że to grzech to zostanie on odpuszczony?


Jeśli nie wiedziała że to grzech i nawet nie przyszło jej to do głowy to grzech powinien zostać odpuszczony, bo grzech ciężki jest wtedy gdy zostanie popełniony świadomie i dobrowolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć Ci na słowo,nie wygadujesz bzdur i naprawdę wydarzyło się to co opisałeś to tylko jedno słowo nasuwa mi się,ciekawe. Jak to przeczytałem to wpierw się uśmiechnąłem i pomyślałem że Sobie żartujesz,jednakże po chwili zastanowienia nie zdziwiłbym się gdyby tak naprawdę miało to miejsce. Pytanie czy to przypadek czy naprawdę to miał być jakiś "znak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki.

Zalozmy ze mieszkam ~100m od kosciola. Na mocy jakiego prawa codziennie o 6:30 i 17:30 kosciol zaczyna walic dzwonami tak, ze nie slysze ani radia ani tv ani w ogole swoich mysli ?

Rozumiem ze "cisza nocna" obowiazuje od 22:00 i po tym czasie dopiero byloby to zaklocanie spokoju.

Czy w takim razie wiedzac ze msza zaczyna sie o 18:00 moglbym stanac pod kosciolem samochodem z bardzo mocnym systemem audio i grac na cala rure ?

To nie atak, zwyczajnie pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 23:22, Unf napisał:

Czy w takim razie wiedzac ze msza zaczyna sie o 18:00 moglbym stanac pod kosciolem samochodem
z bardzo mocnym systemem audio i grac na cala rure ?


Nie, nie mógłbyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:39, Mogrim napisał:

Nie, nie mógłbyś.


... bo ty tak mówisz, czy jest to karane? A może zostanie wyklęty? Przykład z systemem audio podany przez Unfa raczej nie jest zbyt szczęśliwy, ale nie zmienia to faktu, że nie każdy chce słuchać bicia dzwonów 6:30. Fakt faktem, że mimo wszystko kościół na 99% stał tam przed wybudowaniem jego domu i trzeba się było wcześniej zastanowić, czy to aby najlepsze miejsce do zamieszkania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:54, conradzik napisał:

... bo ty tak mówisz, czy jest to karane?


"Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Może niech da upust swojemu fanatyzmowi i po prostu tym samochodem wjedzie do kościoła, albo pojeździ po wychodzących z niego wiernych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa prosta, wystarczy założyć swój własny kościół, zarejestrować go, a następnie odprawiać akty religijne 24/7 w swoim mieszkaniu, i już mamy zapewnioną ciszę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 19:16, Mogrim napisał:

Może niech da upust swojemu fanatyzmowi i po prostu tym samochodem wjedzie do kościoła,
albo pojeździ po wychodzących z niego wiernych?


Nie rozumiem twojego toku myślenia... Z jednej strony bronisz dobrego imienia kościoła a co za tym idzie pewnych wartości i ideałów, rzucasz cytatami z PŚ na prawo i lewo, ale twoje odpowiedzi są dalekie od... ekhm... kulturalnych. Z niektórych wręcz bije jadem, jak - żeby daleko nie szukać - fragmentu powyższej wypowiedzi. Chłopak się wnerwia, że budzą go wcześnie rano, zadaje (może nie do końca udane) pytanie, a ty mu sru... od fanatyków i niedoszłych morderców wyjeżdżasz (chyba, że motyw z przejeżdżaniem wiernych miał znaczyć co innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 20:07, conradzik napisał:

a ty mu sru... od fanatyków i niedoszłych morderców wyjeżdżasz


Poczytaj sobie jego wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować